28 lutego 2024
Tagi: , , ,

Niedzielne starcie z Akademikami w lubelskiej halli Globus, było niezwykle ważny dla przemyskich Gladiatorów z co najmniej dwóch powodów.
Po pierwsze, punkty, punkty i jeszcze raz punkty, których kilka niespodziewanie „uciekło” nam w rundzie jesiennej.
Po drugie, zmiany kadrowe jakie miały miejsce w zespole w przerwie zimowej spowodowały, że praktycznie na każdej pozycji pojawił się nowy zawodnik.

Mecz rozpoczęli od trafienia Akademicy, ale okazało się później, że było to pierwsze i zarazem ostatnie ich prowadzenie w tym spotkaniu. Kolejne trzy bramki były dziełem Gladiatorów i to oni rozpoczęli  „rządy” na parkiecie.  Nasz zespół bardzo dobrze wyglądał w defensywie (Adam Iwasieczko tylko dziwięć razy w I połowie wyjmował piłkę z bramki), a w ataku szalał powracający do gry po półrocznej przerwie Mateusz Kroczek, który po pierwszych 30 minutach miał na swoim koncie już 6 trafień!

Wypracowana w pierwszej części meczu siedmio bramkowa przewaga, pozwoliła na spokojne kontrolowanie gry w II połowie. Zwycięstwo Gladiatorów nie było ani przez moment zagrożone, a Trener Błażkowski dał szansę debiutu na pierwszoligowych parkietach wychowankom Klubu: Łukaszowi Surmie, Maćkowi Wrześniowskiemu oraz Gracjanowi Wachcie, który kilka dni temu obchodził swoje 16 urodziny! Na boisku pojawił się również młodszy z braci Kroczków – Karol co sprawiło, że wszyscy nasi zawodnicy widniejący w protokole meczowym mieli okazję wystąpić w tym meczu.

Tak jak wspomnieliśmy na wstępie, niedzielny sukces był bardzo ważny dla zespołu. Udało się zdobyć niezwykle cenne punkty, a sztab szkoleniowy zebrał materiał do analizy przed kolejnym, arcytrudnym meczem. Do przemyskiej hali POSiR przyjedzie bowiem hegemon tegorocznych rozgrywek – Unimetal Rycycling MTS Chrzanów. Zapowiada się bardzo ciekawe i emocjonujące widowisko.

Wszystkich Kibiców gorąco zapraszamy na ten mecz. Sobota (2.03) godz. 14:00. Bądźcie z nami!