Pójdźmy za ciosem i pożegnajmy dobrze 2023 rok!

14 grudnia 2023
Tagi: , , , ,

✅ Drugi „garnitur” kieleckiej młodzieży, uczącej się i zdobywającej szczypiorniackie szlify w tamtejszej, najlepszej w Polsce, Szkole Mistrzostwa Sportowego – NLO SMS ZPRP Kielce, będzie ostatnim rywalem naszych Gladiatorów w 2023 r. Byłoby znakomicie, gdybyśmy zwycięstwem zakończyli ten trudny dla nas rok.

✅ Po bardzo dobrym spotkaniu w Zawierciu, humory wszystkim się poprawiły. I warto byłoby je podtrzymać na okres świąteczno-noworoczny.
Z jednej strony wydaje się, że przy odpowiedniej koncentracji i mobilizacji, powinno się to udać. Z drugiej strony… już raz tak zakładaliśmy. Przed wyjazdem na spotkanie z SPR Górnikiem II Zabrze, a jak się skończyło, wszyscy doskonale wiemy.

✅ Podobnie jak o Ślązakach, tak i o ekipie prowadzonej przez legendę polskiej piłki ręcznej Mariusz Jurasika, niewiele wiemy. Niewiele, bo skład zespół SMS ZPRP Kielce ma bardzo szeroki. Pierwszy zespół występuje w Lidze Centralnej i spisuje się w niej rewelacyjnie. Istnieje jednak możliwość, że drugi zespół, występujący w I lidze, może zostać „wzmocniony”. W dotychczas rozegranych przez ten zespół potyczkach do tego nie doszło, ale… Z całą pewnością na młodość, entuzjazm i żywiołowość kielczan trzeba uważać.

✅ W trwającym sezonie rezerwy SMS ZPRP Kielce rozegrały osiem meczów, z których dwa wygrały. Pokonały u siebie SPR Wisłę Sandomierz 35:30 oraz na wyjeździe SPR Górnik Zabrze 40:36. Zdobyły sześć punktów i zajmują w tabeli 9. miejsce. Przegrali sześć spotkań, w tym bardzo wysoko z: MTS Chrzanów (24:44), KSSPR Końskie (27:39), AZS AGH Kraków (25:34) czy Viretem CMC Zawiercie (27:40). Tymi rezultatami jednak nasi Gladiatorzy absolutnie nie mogą się sugerować, ani wyciągać z nich jakiekolwiek optymistyczne wnioski. Mecz meczowi nigdy nie jest równy i jeśli w szeregi naszego zespołu wkradnie się choć procent rozprężenia, może nie być ciekawie.

✅ W dotychczasowych pojedynkach M. Jurasik korzystał z 12 zawodników, w tym dwóch bramkarzy. Incydentalnie pojawiali się w składzie ci, którzy regularnie występują w Lidze Centralnej., Najskuteczniejszym zawodnikiem I-ligowego zespołu jest Maciej Kula, który w 8 meczach rzucił 27 bramek. Drugim na liście jest Aleksander Flak z 25 bramkami w 6 spotkaniach.

✅ Jak już wspomnieliśmy, niczego nie zamierzamy przewidywać, niczego prorokować. Liczymy, że Gladiatorzy wyjdą na parkiet zmobilizowani, skoncentrowani i głodni wygranej. Jeśli tak się stanie, spokojnie będzie można zasiąść do wigilijnej wieczerzy czy oddać się szaleństwom sylwestrowej nocy.

📣 Mecz z SMS ZPRP II Kielce rozegrany zostanie w czwartek, 14 grudnia br., o godzinie 17 w hali Przemyski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Zapraszamy!

SPONSOR TYTULARNY:
🟥 ORLEN Upstream Sp. z o.o. – www.orlenupstream.pl 🟥
SPONSOR GŁÓWNY:
🟥 Miasto Przemyśl
SPONSORZY VIP:
🟥 NIKO
🟥 Auto-Moto-Fan
PATRON MEDIALNY:
🟥 Życie Podkarpackie
SPONSORZY:
🟥 Ciepły Przemyśl
⬜️ Studio M
🟥 Las po pas – domki Krzywe
⬜️ Bricomarche Przemyśl
🟥 Este Lar
⬜️ Biuro Rachunkowe Agnieszka Gdula
🟥 Przemyska Karczma
⬜️ DaGrasso Przemysl
🟥 Szpak Przemyśl
⬜️ Niepubliczny Zakład Opiekuńczo-Leczniczy „OSTOJA”
🟥 STR SPEED PL
⬜️ Burger Mistrz Przemyśl
PARTNERZY MEDIALNI:
🟥 ESKA Przemyśl News
⬜️ PodkarpacieLIVE
🟥 Portal informacyjny nowiny24.pl
⬜️ Kanał Sportowy Pod24

POWRÓT

TABELA
LIGA CENTRALNA

Lp.KlubPunkty
1Unimetal Recycling MTS Chrzanów30
2AZS AGH Kraków27
3KSSPR Końskie18
4SPR Orzeł Przeworsk18
5KS Viret CMC Zawiercie18
6ORLEN Upstream SRS Przemyśl15
7KSZO Ostrowiec Świętokrzyski12
8SPR Górnik Zabrze8
9Luxiona AZS UMCS Lublin6
10SMS ZPRP II Kielce6
11SPR Wisła Sandomierz1

STRZELCY
SRS Przemyśl

Lp.ZawodnikBramki
1KULKA Tomasz68
2SKAWIŃSKI Karol41
3PAW Bartosz31
4ŚWIT Sebastian26
5GUZDEK Kamil21
6KIELAR Kacper19
7BYKOWSKI Igor18
8KUBIK Paweł16
9WALCZYK Patryk15
10MRÓZ Igor12
11MAKUŁA Jakub11
12HOIM Mateusz8
13IWASIECZKO Adam0
14SAR Paweł0
15NOWAK Gracjan0
16ZAJDEL Oskar0
17KOWALIK Jakub0
18WRZEŚNIOWSKI Maciej0
19SURMA Łukasz0
20KROCZEK Karol0
21KROCZEK Mateusz0

NEWSLETTER
KLUBOWY

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z realizacją newslettera klubowego. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Rozumiem, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Handball Przemyśl sp. z o.o., ul. 3 maja 19, 37-700 Przemyśl.Sponsorzy

Partnerzy

Partner techniczny

Patronat medialny

Partnerzy medialni