„Konie” na horyzoncie. Czy Gladiatorzy się przełamią?

23 listopada 2023
Tagi: , , ,

Ostatnie tygodnie w wykonaniu naszego zespołu nie były dobre. Czy uda się przerwać bessę w domowym spotkaniu z KSSPR Końskie?

Czas wrócić na zwycięską ścieżkę, czas na przełamanie, choć zadanie będzie trudne i wymagające. Naszym kolejnym rywalem będzie bowiem drużyna doskonale nam znana, drużyna z którą wielokrotnie mierzyliśmy się tak w meczach o mistrzowskie punkty, jak i pojedynkach kontrolnych. To KSSPR Końskie, występujący na I-ligowych parkietach wiele, wiele lat.
Z drużyną z województwa świętokrzyskiego boje zawsze były zażarte i dramatyczne. Często obfitujące w sporne sytuacje i agresywne zagrania. Ale to jest urok sportu, to jest urok naszej dyscypliny.

W ostatnich 12 latach rozegraliśmy z nimi łącznie aż 18 pojedynków o punkty, a bilans tych potyczek jest niemal równy. Spotkaliśmy się z nimi także w trakcie przygotowań do tego sezonu i to w dwóch spotkaniach kontrolnych. Najpierw pokonaliśmy ich 27:15, potem minimalnie ulegliśmy 23:24.

Tyle historia. W poprzednim I-ligowym sezonie popularne „Konie” zajęły 5. miejsce z dorobkiem 34 punktów. Po sześciu rozegranych przez KSPSR Końskie kolejkach obecnej kampanii, zespół zajmuje w tabeli 6. miejsce. Zgromadził 9 punktów. Trzy mecze wygrał, trzy przegrał. „Konie” dobrze radzą sobie w meczach wyjazdowych. Na parkietach rywali odnieśli dwa zwycięstwa, a przegrali raz (w Przeworsku z SPR Orłem 23:30). Z pewnością Gladiatorzy muszą bardzo uważać.

Team prowadzony przez Przemysława Matyjasika i Arkadiusza Bąka to mieszanka rutyny z młodością. Są zawodnicy, którzy jeszcze pamiętają rywalizację z naszym zespołem sprzed kilku lat, ale jest także młoda fala, bo Końskie zawsze słynęło ze znakomitej pracy z młodzieżą. Do tej pory najskuteczniejszym zawodnikiem tego zespołu jest Michał Włodarski, który w 6 meczach rzucił 34 bramki. Sebastian Włoskiewicz w tyluż meczach 29-krotnie pokonywał bramkarzy rywali.

Jeśli Gladiatorzy myślą o przełamaniu złej serii, o powrocie na zwycięską ścieżkę z początku sezonu, z całą pewnością muszą włożyć w tę konfrontację maksimum zaangażowania, koncentracji i umiejętności. Nie będzie półśrodków, bo z tym zespołem nigdy nam nie było po drodze w parkietowych kompromisach. Bardzo liczymy, że wreszcie uda się naszemu zespołowi zaksięgować komplet punktów!

Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców sportu do hali Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Mecz z KSSPR Końskie odbędzie się w sobotę,
25 listopada br., o godzinie 18:00.

POWRÓT

TABELA
LIGA CENTRALNA

Lp.KlubPunkty
1Unimetal Recycling MTS Chrzanów30
2AZS AGH Kraków27
3KSSPR Końskie18
4SPR Orzeł Przeworsk18
5KS Viret CMC Zawiercie18
6ORLEN Upstream SRS Przemyśl15
7KSZO Ostrowiec Świętokrzyski12
8SPR Górnik Zabrze8
9Luxiona AZS UMCS Lublin6
10SMS ZPRP II Kielce6
11SPR Wisła Sandomierz1

STRZELCY
SRS Przemyśl

Lp.ZawodnikBramki
1KULKA Tomasz68
2SKAWIŃSKI Karol41
3PAW Bartosz31
4ŚWIT Sebastian26
5GUZDEK Kamil21
6KIELAR Kacper19
7BYKOWSKI Igor18
8KUBIK Paweł16
9WALCZYK Patryk15
10MRÓZ Igor12
11MAKUŁA Jakub11
12HOIM Mateusz8
13IWASIECZKO Adam0
14SAR Paweł0
15NOWAK Gracjan0
16ZAJDEL Oskar0
17KOWALIK Jakub0
18WRZEŚNIOWSKI Maciej0
19SURMA Łukasz0
20KROCZEK Karol0
21KROCZEK Mateusz0

NEWSLETTER
KLUBOWY

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z realizacją newslettera klubowego. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Rozumiem, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Handball Przemyśl sp. z o.o., ul. 3 maja 19, 37-700 Przemyśl.Sponsorzy

Partnerzy

Partner techniczny

Patronat medialny

Partnerzy medialni