Kolejne trudne wyzwanie dla Gladiatorów.

10 listopada 2023
Tagi: , , , ,

Po rywalizacji z liderem tabeli MTS-em Chrzanów w nadchodzący weekend naszych Gladiatorów czeka kolejna ciężka przeprawa. Do hali Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przybędzie AZS AGH Kraków.

Porażki w Chrzanowie wykluczać nie można było, więc nie jest jakaś bardzo nieprzyjemna niespodzianka. Wydaje się, że zespół Sławomira Szenkla to jeden z głównych faworytów zmagań, kandydatów do walki o Ligę Centralną w grupie D I-ligowych rozgrywek. Nasz zespół, choć przegrał, miał kilka przebłysków dobrej gry i jest to materiał, na którym można budować optymizm przed spotkaniem z krakowskimi akademikami.

AZS AGH Kraków drugi rok z rzędu zgłasza aspiracje do walki o czołowe miejsca na koniec sezonu. W poprzednim, I-ligowym sezonie niemal do końca walczył o zajęcie 1. miejsca i możliwość gry w Turnieju Mistrzów w Płocku. Ostatecznie zajął 3. miejsce. W 20 meczach zgromadził 44 punkty, na co złożyło się 14 meczów wygranych (jeden po serii rzutów karnych). Pięć spotkań krakowianie przegrali.

W trwającym sezonie akademicy rozegrali do tej pory pięć pojedynków. Czterokrotnie schodzili z parkietu w glorii zwycięzców. Wejście w rywalizację mieli przednią. Pokonali kolejno: SPR Orła Przeworsk 30:27 (u siebie), KSSPR Końskie 30:27 (na wyjeździe), Viret CMC Zawiercie 36:31 (u siebie) oraz SMS ZPRP II Kielce 34:25 (na wyjeździe). Przegrali dopiero w kolejce przed dwutygodniową przerwą. U siebie ulegli nieoczekiwanie wysoko MTS Chrzanów 25:35, choć do przerwy prowadzili 13:12. Takie wyniki dają im na razie 2. miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 12 punktów.

Choć tradycje piłki ręcznej w Krakowie są ogromne (przede wszystkim za sprawą Hutnika Kraków), to ekipa AZS AGH dopiero dopisuje do niej swój rozdział. Do I ligi zespół awansował dopiero w sezonie 2020 – 2021. Gladiatorzy wówczas rywalizowali w Lidze Centralnej, więc do tej pory nie odbył się między naszymi zespołami ani jeden mecz o mistrzowskie punkty.

Goście spod Wawelu to mieszanka rutyny z młodością. Tacy gracze jak choćby Michał Gasin czy Jakub Romian mają za sobą sezony gry na zapleczu superligi. Przed tą kampanią szeregi krakowian zasilił bardzo utalentowany rozgrywający Jakub Kociuba, który w zeszłej bronił barw przeworskiego Orła. I to właśnie on jest najskuteczniejszym jak do tej pory zawodnikiem AZS AGH. W pięciu meczach rzucił 27 bramek.

Po dwóch z rzędu porażkach naszego zespołu mamy nadzieję, że przyjdzie przełamanie. Zadanie będzie trudne, ale nie niewykonalne. Oczywiście pod kilkoma warunkami: przystąpienia do rywalizacji maksymalnie skoncentrowanym i zmobilizowanym, z dokładną realizacją taktycznych założeń oraz pokazaniem wszystkich swoich atutów.

Wszystkich naszych kibiców (ale nie tylko) gorąco zapraszamy na to spotkanie. Bądźcie naszym ósmym graczem!
Mecz odbędzie się w sobotę, 11 listopada br., o godzinie 15 w hali POSiR.

POWRÓT

TABELA
LIGA CENTRALNA

Lp.KlubPunkty
1Unimetal Recycling MTS Chrzanów30
2AZS AGH Kraków24
3KSSPR Końskie15
4SPR Orzeł Przeworsk15
5KS Viret CMC Zawiercie15
6KSZO Ostrowiec Świętokrzyski12
7ORLEN Upstream SRS Przemyśl12
8SPR Górnik Zabrze8
9SMS ZPRP II Kielce6
10Luxiona AZS UMCS Lublin1
11SPR Wisła Sandomierz0

STRZELCY
SRS Przemyśl

Lp.ZawodnikBramki
1KULKA Tomasz56
2SKAWIŃSKI Karol39
3PAW Bartosz27
4ŚWIT Sebastian24
5GUZDEK Kamil19
6KUBIK Paweł16
7KIELAR Kacper16
8BYKOWSKI Igor16
9WALCZYK Patryk15
10MRÓZ Igor11
11MAKUŁA Jakub11
12HOIM Mateusz7
13IWASIECZKO Adam0
14SAR Paweł0
15NOWAK Gracjan0
16ZAJDEL Oskar0

NEWSLETTER
KLUBOWY

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z realizacją newslettera klubowego. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Rozumiem, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Handball Przemyśl sp. z o.o., ul. 3 maja 19, 37-700 Przemyśl.Sponsorzy

Partnerzy

Partner techniczny

Patronat medialny

Partnerzy medialni