Podróż w nieznane, ale z jednym celem: tylko zwycięstwo!

19 października 2023
Tagi: , , ,

✅ Na początek nieco pożartujmy 😉 Jeśli nasi Gladiatorzy są powtarzalni i regularni oraz chcą zachować logiczność swoich występów, mecz w Zabrzu powinien być łatwy, lekki i przyjemny. Bo skoro co drugi prezentują cały wachlarz swoich możliwości, teraz przychodzi na to czas.

✅ Żarty na bok, ale faktem jest, że w trzech do tej pory rozegranych – zwycięskich (!) – meczach w I lidze można zauważyć regułę: piach – bomba – piach. Pora więc na 💣 bombę!

✅ Po słabiutkiej (ale na szczęście zwycięskiej) postawie w pojedynku z SPR Wisłą Sandomierz, w najbliższą sobotę nasz zespół czeka podróż w nieznane. Pojedynek z beniaminkiem tej klasy rozgrywkowej – SPR Górnikiem II Zabrze.
Podróż w nieznane, bo prawdę powiedziawszy głębsza analiza rywala i jego charakterystyka jest niemal niemożliwa. To bardzo młoda ekipa, złożona z zawodników z rocznika 2005 i 2006, którzy znajdują się w kręgu zainteresowania superligowego Górnika Zabrze. Zespołu prowadzonego przez niezwykle doświadczonego i uznanego w Polsce trenera Tomasza Strząbałę.

✅ Zespół prowadzony przez trenerski duet: Adam Ogórek – Jurij Gromyko, zajmuje po czterech rozegranych kolejkach ostatnie, 11. miejsce w tabeli. Przegrał wszystkie spotkania, a ich występy to zdecydowanie poligon doświadczalny, gdzie mają zdobywać potrzebne umiejętności, aby piąć się w swoich karierach.

✅ Nie ma co ukrywać, choć to tylko (i aż) sport: nie wyobrażamy sobie innego scenariusza jak pewne wywiezienie z Zabrza kompletu punktów. Z pewnością Gladiatorzy muszą uważać na żywiołowość i bezkompromisowość ekipy przeciwników. Nie mogą pozwolić się im „rozbujać”, bo wówczas – jak mówi powiedzenie – młodość na swoje prawa i musi się wyszumieć. Oby nie na tyle wyraziście, że sprawi zespołowi Jarosław Knopika problemy. Gladiatorzy wychodząc na parkiet nie mogą uznać, że trzy punkty wpadną im za darmo, że mogą sobie pozwolić na jakiekolwiek lekceważenie przeciwnika. Mecz z Wisłą Sandomierz był najlepszym przykładem, że dopisywanie sobie zwycięstwa jeszcze przed spotkaniem może mieć opłakane skutki…

Liczymy na dobry występ Igor Bykowski, który na pewno będzie chciał się pokazać z jak najlepszej strony w swoich rodzinnych okolicach.

📣 Mecz rozegrany zostanie w sobotę, 21 października br., o godzinie 15:00. Trzymamy kciuki!

SPONSOR TYTULARNY:
🟥 ORLEN Upstream Sp. z o.o. – www.orlenupstream.pl 🟥
SPONSOR GŁÓWNY:
🟥 Miasto Przemyśl
SPONSORZY VIP:
🟥 NIKO
🟥 Auto-Moto-Fan
PATRON MEDIALNY:
🟥 Życie Podkarpackie

POWRÓT

TABELA
LIGA CENTRALNA

Lp.KlubPunkty
1Unimetal Recycling MTS Chrzanów55
2AZS AGH Kraków48
3KSSPR Końskie42
4SPR Orzeł Przeworsk42
5KS Viret CMC Zawiercie30
6ORLEN Upstream SRS Przemyśl25
7KSZO Ostrowiec Świętokrzyski22
8Luxiona AZS UMCS Lublin18
9SMS ZPRP II Kielce18
10SPR Górnik Zabrze17
11SPR Wisła Sandomierz4

STRZELCY
SRS Przemyśl

Lp.ZawodnikBramki
1KULKA Tomasz109
2KIELAR Kacper64
3GUZDEK Kamil60
4MRÓZ Igor49
5SKAWIŃSKI Karol41
6KROCZEK Mateusz38
7HOIM Mateusz34
8PAW Bartosz31
9ŚWIT Sebastian26
10WALCZYK Patryk26
11KOWALIK Jakub22
12BYKOWSKI Igor18
13KUBIK Paweł16
14MAKUŁA Jakub11
15KUBISZTAL Maciej8
16KROCZEK Karol5
17SURMA Łukasz4
18IWASIECZKO Adam2
19SAR Paweł2
20NOWAK Gracjan0
21ZAJDEL Oskar0
22WRZEŚNIOWSKI Maciej0

NEWSLETTER
KLUBOWY

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z realizacją newslettera klubowego. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Rozumiem, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Handball Przemyśl sp. z o.o., ul. 3 maja 19, 37-700 Przemyśl.Sponsorzy

Partnerzy

Partner techniczny

Patronat medialny

Partnerzy medialni