Z Wisłą Sandomierz o trzeci z rzędu komplet punktów. Pozostańmy niepokonani!

11 października 2023
Tagi: , , , ,

W bardzo dobrych nastrojach przystąpimy do meczu 3. kolejki I-ligowych rozgrywek, w którym rywalem naszych Gladiatorów na parkiecie hali Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji będzie SPR Wisła Sandomierz. Tak, liczymy na trzeci z rzędu triumf, ale w żadnym wypadku nie możemy pozwolić sobie na momenty dekoncentracji, czy myśli o lekceważeniu rywala.

✅ Radość solidnie doprawiona dawką optymizmu nie wzięła się z niczego. Jak najbardziej zasłużone, wywalczone po dobrej, skutecznej grze i kontroli parkietowych wydarzeń, zwycięstwo w Ostrowcu Świętokrzyskim z mocnym zespołem KSZO daje ku temu spore podstawy. Gladiatorzy, choć nie byli faworytem tej potyczki, zaprezentowali się niczym… faworyt, który uniósł presję i pewnie sięgnął po swoje. Ale było to możliwe tylko i wyłącznie dzięki znacznej – w porównaniu do inauguracji sezonu – poprawie gry w defensywie, pożegnaniu prostych błędów i cierpliwemu szukaniu najdogodniejszych miejsc na parkiecie do finalizacji ataku pozycyjnego. Cały zespół funkcjonował dużo skuteczniej!

✅ Tyle rozpływania się nad tym triumfem, bo na horyzoncie nowe wyzwanie. Operacja: „SPR Wisła Sandomierz” rozpoczęta! Niby znacznie łatwiejsza, niby z atutem własnej hali, ale takie konfrontacje zawsze obarczone są pewnym ryzykiem. Choćby wkradnięcia się w szeregi faworyzowanego zespołu – a takim niewątpliwie będzie nasz team – wspomnianej dekoncentracji, rozprężenia i zbytniej wiary w swoje możliwości, nie popartej czynami. Znając jednak naszego trenera Jarosława Knopika, o wystąpienie wspomnianych niedomogów możemy być spokojni.

✅ SPR Wisła Sandomierz w poprzednim I-ligowym sezonie zajęła w swojej grupie 9. miejsce. W 20 meczach zdobyła 20 punktów. Start obecnej kampanii ekipa prowadzona przez Adama Węgrzynowskiego do udanych zaliczyć nie może. W trzech meczach poniosła trzy porażki. Dwie u siebie, z Viretem CMC Zawiercie (30:32) i MTS Chrzanów (20:36) oraz jedną na wyjeździe, z SMS ZPRP II Kielce (30:35). Siłą rzeczy zajmuje jedno z ostatnich miejsc w tabeli. Jest 10. Ale to nie oznacza, że sandomierzanie przyjadą do Przemyśla prosić o jak najniższy wymiar kary. Nie ma takiej możliwości i z pewnością Gladiatorzy zdają sobie z tego sprawę. Muszą przystąpić do spotkania w pełni zmobilizowani i skoncentrowani.

✅ Historia naszych kontaktów z SPR Wisłą Sandomierz jest bardzo krótka. Zmierzyliśmy się z nią dwukrotnie, w sezonie, kiedy świętowaliśmy awans do Ligi Centralnej, czyli 2020 – 2021. Na wyjeździe pokonaliśmy ją 36:26, u siebie zaś 32:30, po ciężkim spotkaniu. Tamte pojedynki pamiętają: Paweł Sar, Tomasz Kulka (zdobył 5 bramek), Paweł Kubik (4) i Patryk Walczyk (1). Tak wówczas, jak i teraz liderem SPR Wisły jest doświadczony Sebastian Werstler. Obecnie – obok Aleksa Radwańskiego – jest najskuteczniejszym strzelcem naszego najbliższego przeciwnika. W trzech meczach zdobył 14 bramek.

Mecz odbędzie się w niedzielę, 15 października br., o godzinie 18 w hali POSiR. Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców do dopingu dla naszych Gladiatorów. Zapewniają, że odpłacą się pełną zaangażowania postawą!

Sponsorem niedzielnego spotkania jest firma NIKO!

SPONSOR TYTULARNY:
🟥⬜️🟥 ORLEN Upstream Sp. z o.o. – www.orlenupstream.pl 🟥⬜️🟥
SPONSOR GŁÓWNY:
🟥⬜️🟥 Miasto Przemyśl
SPONSORZY VIP:
🟥⬜️🟥 NIKO
🟥⬜️🟥 Auto-Moto-Fan
PATRON MEDIALNY:
🟥 Życie Podkarpackie
SPONSORZY:
🟥 Ciepły Przemyśl
⬜️ Studio M
🟥 Las po pas – domki Krzywe
⬜️ Bricomarche Przemyśl
🟥 Este Lar
⬜️ Biuro Rachunkowe Agnieszka Gdula
🟥 Przemyska Karczma
⬜️ DaGrasso Przemysl
🟥 Szpak Przemyśl
⬜️ DobreSushi Przemyśl
🟥 Niepubliczny Zakład Opiekuńczo-Leczniczy „OSTOJA”
⬜️ STR SPEED PL

POWRÓT

TABELA
LIGA CENTRALNA

Lp.KlubPunkty
1Unimetal Recycling MTS Chrzanów30
2AZS AGH Kraków24
3KSSPR Końskie15
4SPR Orzeł Przeworsk15
5KS Viret CMC Zawiercie15
6KSZO Ostrowiec Świętokrzyski12
7ORLEN Upstream SRS Przemyśl12
8SPR Górnik Zabrze8
9SMS ZPRP II Kielce6
10Luxiona AZS UMCS Lublin1
11SPR Wisła Sandomierz0

STRZELCY
SRS Przemyśl

Lp.ZawodnikBramki
1KULKA Tomasz56
2SKAWIŃSKI Karol39
3PAW Bartosz27
4ŚWIT Sebastian24
5GUZDEK Kamil19
6KUBIK Paweł16
7KIELAR Kacper16
8BYKOWSKI Igor16
9WALCZYK Patryk15
10MRÓZ Igor11
11MAKUŁA Jakub11
12HOIM Mateusz7
13IWASIECZKO Adam0
14SAR Paweł0
15NOWAK Gracjan0
16ZAJDEL Oskar0

NEWSLETTER
KLUBOWY

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z realizacją newslettera klubowego. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Rozumiem, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Handball Przemyśl sp. z o.o., ul. 3 maja 19, 37-700 Przemyśl.Sponsorzy

Partnerzy

Partner techniczny

Patronat medialny

Partnerzy medialni