Było bardzo trudno, ale liczy się zwycięstwo. Udanie zaczynamy nowy sezon!

02 października 2023
Tagi: , , , ,

Niektórzy pewnie liczyli, że inauguracja I-ligowego sezonu w wykonaniu naszych Gladiatorów będzie wyglądać inaczej, że odniosą pewne i efektowne zwycięstwo. Ale nikt w lidze za darmo punktów nie odda i to właśnie pokazali lubelscy akademicy. Finał, na szczęście, był udany. Zapisaliśmy na swoim koncie, pierwszy komplet punktów w nowym sezonie!

Po pierwszych minutach spotkania wydawało się, że nasz zespół spokojnie zbuduje przewagę i będzie kontrolować przebieg gry. Pierwszą bramkę w nowym sezonie zdobył nowy nasz kapitan – Tomek Kulka. Za moment Gracjan Nowak obronił rzut karny. Gladiatorzy łatwo dochodzili do pozycji strzeleckich, ale… zawodziła precyzja. Liczyliśmy, że z czasem brak skuteczności przejdzie do historii.

Niestety, z każdą upływającą minutą dało się odczuć presję inauguracji. To nie była nasza gra. Pojawiło się sporo niedociągnięć w obronie, atak nie funkcjonował tak, jak w przedsezonowych sprawdzianach. Po 10 minutach lublinianie wyrównali na 3:3, za moment nie pomylił się Patryk Książka i do końca I połowy, stroną dominującą, lepiej usposobioną był nasz rywal. Gladiatorzy pudłowali na potęgę i tylko raz, w 16. min, byli w stanie doprowadzić do równowagi. Za sprawą Mateusz Hoim było wówczas 8:8. Potem jednak straciliśmy trzy bramki z rzędu i zapowiadało się na małą niespodziankę przy zejściu do szatni. W 21. min wynik brzmiał 8:11. Na szczęście w samej końcówce dopadliśmy przeciwnika i pierwsza połowa zakończyła się remisowo.

Drugie 30 minut od trafienia – podobnie jak pierwsze – zaczął T. Kulka. Mieliśmy kilka szans na delikatne odskoczenie od rywala. Nie udało się. To się zemściło. Przez kolejne 15 minut trafiliśmy ledwie dwa razy, lublinianie odpowiedzieli aż 8-krotnie! Sytuacja stawała się coraz bardziej niebezpieczna, bo czego jak czego, ale porażki na inaugurację się nie spodziewaliśmy.

Na kwadrans przed zakończeniem spotkania było 18:23. Jednak od tego momentu, wyższy bieg włączyli nasi skrzydłowi. To właśnie z ich strony groziło akademikom największe niebezpieczeństwo. Mogli się zwłaszcza podobać Kacper Kielar i Karol Skawiński który powrócił do swojej normalnej dyspozycji w II połowie meczu. Ten pierwszy wybrany został najlepszym 🏆 zawodnikiem tego meczu!

W 49. min wróciliśmy do gry. Po bramce Kamila Guzdka był remis 23:23. Na prowadzenie 26:25 w 51. min wyprowadził nas Igor Bykowski. To – dzięki skuteczniejszej pracy w defensywie – udało się powiększyć do trzech bramek. W 56. min było 30:27. Mimo ambitnej postawy rywala, Gladiatorzy nie dali sobie wydrzeć już zwycięstwa. Na nieco ponad pół minuty przed końcem, celnym rzutem na 32:29 popisał się Bartosz Paw i było już pewne, że komplet punktów zostanie w #TwierdzaPrzemyśl. Wynik meczu na 32:30, ustalił Szymon Sekuła, który (już po końcowej syrenie) wykorzystał rzut karny.

ORLEN Upstream SRS Przemyśl – AZS UMCS Lublin 3️⃣2️⃣:3️⃣0️⃣ (1️⃣5️⃣-1️⃣5️⃣)

ORLEN Upstream SRS Przemyśl: Nowak 🥅, Sar 🥅, Iwasieczko 🥅, Zajdel 🥅 – Kielar ⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️, Skawiński ⚽️⚽️⚽️⚽️, Walczyk, Guzdek ⚽️⚽️⚽️, Kubik ⚽️⚽️⚽️⚽️, Mróz, Paw ⚽️, Makuła ⚽️⚽️⚽️⚽️, Świt , Hoim ⚽️⚽️, Bykowski ⚽️⚽️, Kulka ⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️

AZS UMCS Lublin: Proć, D. Janicki – Włudarczyk 2, Wielgus 1, Sekuła 4, Majewski 0, Książka 1, Gadaj 2, Stachowicz 0, Stypa 0, Daniel 2, Abramowicz 5, K. Janicki 7, Dziemach 2, Batyra 4, Pytka 0.
Sędziowali: Daniel Hardek i Paweł Nowak (obaj z Krakowa). Kary: ORLEN Upstream SRS – 4 min; AZS UMCS – 14 min. Widzów: 200.

@obserwujący

SPONSOR TYTULARNY i SPONSOR MECZU 🤩 :
🟥⬜️🟥 ORLEN Upstream Sp. z o.o. – www.orlenupstream.pl 🟥⬜️🟥
SPONSOR GŁÓWNY:
🟥⬜️🟥 Miasto Przemyśl
SPONSORZY VIP:
🟥⬜️🟥 NIKO
🟥⬜️🟥 Auto-Moto-Fan
PATRON MEDIALNY:
🟥 Życie Podkarpackie
SPONSORZY:
🟥 Ciepły Przemyśl
⬜️ Studio M
🟥 Las po pas – domki Krzywe
⬜️ Bricomarche Przemyśl
🟥 Este Lar
⬜️ Biuro Rachunkowe Agnieszka Gdula
🟥 Przemyska Karczma
⬜️ DaGrasso Przemysl
🟥 Szpak Przemyśl
⬜️ DobreSushi Przemyśl
🟥 Niepubliczny Zakład Opiekuńczo-Leczniczy „OSTOJA”
⬜️ STR SPEED PL

POWRÓT

TABELA
LIGA CENTRALNA

Lp.KlubPunkty
1Unimetal Recycling MTS Chrzanów55
2AZS AGH Kraków48
3KSSPR Końskie42
4SPR Orzeł Przeworsk42
5KS Viret CMC Zawiercie30
6ORLEN Upstream SRS Przemyśl25
7KSZO Ostrowiec Świętokrzyski22
8Luxiona AZS UMCS Lublin18
9SMS ZPRP II Kielce18
10SPR Górnik Zabrze17
11SPR Wisła Sandomierz4

STRZELCY
SRS Przemyśl

Lp.ZawodnikBramki
1KULKA Tomasz109
2KIELAR Kacper64
3GUZDEK Kamil60
4MRÓZ Igor49
5SKAWIŃSKI Karol41
6KROCZEK Mateusz38
7HOIM Mateusz34
8PAW Bartosz31
9ŚWIT Sebastian26
10WALCZYK Patryk26
11KOWALIK Jakub22
12BYKOWSKI Igor18
13KUBIK Paweł16
14MAKUŁA Jakub11
15KUBISZTAL Maciej8
16KROCZEK Karol5
17SURMA Łukasz4
18IWASIECZKO Adam2
19SAR Paweł2
20NOWAK Gracjan0
21ZAJDEL Oskar0
22WRZEŚNIOWSKI Maciej0

NEWSLETTER
KLUBOWY

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z realizacją newslettera klubowego. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Rozumiem, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Handball Przemyśl sp. z o.o., ul. 3 maja 19, 37-700 Przemyśl.Sponsorzy

Partnerzy

Partner techniczny

Patronat medialny

Partnerzy medialni