Gladiatorzy ruszają do boju! Na pierwszy ogień lubelscy Akademicy.

28 września 2023
Tagi: , , ,

✅ Meczem z AZS UMCS Lublin na parkiecie hali Przemyski Ośrodek Sportu i Rekreacji I-ligowy sezon 2023/24 rozpoczynają Gladiatorzy. W nowej rzeczywistości, z nowymi twarzami, w bojowych nastrojach, pełni nadziei. Nie ukrywamy: liczymy na komplet punktów!

✅ O zmianach personalnych w naszym zespole informowaliśmy wielokrotnie. Na bieżąco również, przedstawialiśmy relacje z okresu przygotowawczego i rozgrywanych meczów kontrolnych naszego teamu. Jedno możemy potwierdzić z całą stanowczością: panuje w nim dobra atmosfera. Tak w szatni, jak i na parkiecie. A to bardzo ważne. Trener Jarosław Knopik jest zadowolony z gry i postępów, jakie z każdym tygodniem czyni nasz młody zespół.

✅ Czy będzie to miało przełożenie na ligowe punkty, okaże się już w najbliższy weekend. Co prawda w jednym z przedsezonowych meczów towarzyskich, dość wyraźnie pokonaliśmy naszych sobotnich Gości, ale nieuprawnione jest twierdzenie, że tak samo będzie to wyglądało w meczu ligowym. Sparing, a mecz o stawkę, to zupełnie inne rzeczy.

✅ AZS UMCS Lublin w poprzednim I-ligowym sezonie zajął przedostatnie, 10. miejsce w grupie D. Na 20 rozegranych meczów zgromadził 10 punktów, odnosząc trzy zwycięstwa, a 17 meczów przegrywając (w tym jeden po serii rzutów karnych). Najskuteczniejszym zawodnikiem był Antoni Maciąg, który zajął 3. miejsce w klasyfikacji strzelców całej grupy D. W 20 meczach zdobył 125 bramek. W 1. kolejce obecnego sezonu lubelscy akademicy bardzo wyraźnie przegrali u siebie z MTS Chrzanów 26:35 (14:16). Trenerem zespołu jest były zawodnik m.in. superligowego Piotrkowianina, Łukasz Achruk. Prywatnie mąż reprezentantki Polski w piłce ręcznej, zawodniczki FunFloor Lublin – Kingi Achruk.

✅ Te zestawienia teoretycznie pozwalają nam przypuszczać, że Gladiatorzy udanie mogą wejść w nowy sezon. Oczywiście wszystko zweryfikuje parkiet. Nasz zespół wystąpi w optymalnym składzie i obiecuje walkę na całego od pierwszego gwizdka sędziów.

✅ Spotkanie rozegrane zostanie w sobotę, 30 września br., o godzinie 18:00.
Co ciekawe, mecz w hali POSiR odbędzie się już po zmodernizowaniu oświetlenia. Będzie znacznie jaśniej i miło nam, że możemy jako pierwsza z przemyskich drużyn zespołowych, sprawdzić praktycznie jak to wygląda.

📣 Serdecznie zapraszamy wszystkich Kibiców na inaugurację sezonu!


SPONSOR TYTULARNY I SPONSOR MECZU :
🟥⬜️🟥 ORLEN Upstream Sp. z o.o. – www.orlenupstream.pl 🟥⬜️🟥

POWRÓT

TABELA
LIGA CENTRALNA

Lp.KlubPunkty
1Unimetal Recycling MTS Chrzanów30
2AZS AGH Kraków24
3KSSPR Końskie15
4SPR Orzeł Przeworsk15
5KS Viret CMC Zawiercie15
6KSZO Ostrowiec Świętokrzyski12
7ORLEN Upstream SRS Przemyśl12
8SPR Górnik Zabrze8
9SMS ZPRP II Kielce6
10Luxiona AZS UMCS Lublin1
11SPR Wisła Sandomierz0

STRZELCY
SRS Przemyśl

Lp.ZawodnikBramki
1KULKA Tomasz56
2SKAWIŃSKI Karol39
3PAW Bartosz27
4ŚWIT Sebastian24
5GUZDEK Kamil19
6KUBIK Paweł16
7KIELAR Kacper16
8BYKOWSKI Igor16
9WALCZYK Patryk15
10MRÓZ Igor11
11MAKUŁA Jakub11
12HOIM Mateusz7
13IWASIECZKO Adam0
14SAR Paweł0
15NOWAK Gracjan0
16ZAJDEL Oskar0

NEWSLETTER
KLUBOWY

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z realizacją newslettera klubowego. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Rozumiem, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Handball Przemyśl sp. z o.o., ul. 3 maja 19, 37-700 Przemyśl.Sponsorzy

Partnerzy

Partner techniczny

Patronat medialny

Partnerzy medialni