Przegrana ze Śląskiem na koniec sezonu.

24 maja 2023
Tagi: , , , ,

✅ Niestety, Gladiatorzy nie dali naszym wiernym Kibicom odrobiny radości na koniec tego sezonu i po słabym meczu, zasłużenie przegrali na parkiecie hali POSiR z WKS Śląsk Wrocław.
Dla obu drużyn był to mecz o „pietruszkę”. Nasz zespół pożegnał się z Ligą Centralną w poprzedniej kolejce, wrocławianie także wówczas „zaklepali” sobie 4. miejsce. Na parkiecie nie było więc porywająco, rządziła radosna twórczość, z której o wiele lepiej zaprezentowali się przyjezdni.

✅ Spotkanie zaczęło się od bramki Tomasza Kulki i do 16. min toczyliśmy bardzo wyrównaną walkę z rywalem. Najgroźniejszy był Kacper Bogudziński, który w 6. min wyprowadził swój zespół na prowadzenie 3:4. Gladiatorzy odzyskali je w 12. min za sprawą udanej akcji Patryka Walczyka. Było 8:7. Potem dwukrotnie przypomniał o sobie wspomniany K. Bogudziński, wykorzystując coraz więcej błędów i nieporozumień w naszej ekipie. Niepotrzebne straty, podania „panu Bogu w okno”, niecelne rzuty – musiały odbić się Gladiatorom czkawką. W 20. min Kacper Cegłowski wyprowadził wrocławian na 4 bramkowe prowadzenie– 9:13. Do tego kilkoma udanymi interwencjami popisał się Piotr Śliwiński. W końcowych minutach I połowy goście zbudowali bardzo solidne fundamenty, a kto wie czy nie rozstrzygające, pod wywiezienie z Przemyśla kompletu punktów.

✅ Chaos, jaki pojawił się w zespole, spowodowało, że mieliśmy problem z… policzeniem graczy, którzy mogli w danym momencie przebywać na parkiecie. Najpierw musieliśmy grać w podwójnym, po chwili i przez chwilę w potrójnym osłabieniu!
To oczywiście nie uszło uwadze zespołu prowadzonego przez Krzysztofa Mistaka. Trafiali doświadczeni Jarosław Cepelik i Michał Wiewiórski. Na trzy minuty przed zejściem do szatni przewaga Śląska urosła do ogromnych już rozmiarów – 11:19. Ostatecznie przy zejściu do szatni strata Gladiatorów wynosiła 8 bramek.

✅ To było zbyt dużo, aby w drugich 30 minutach, pomyśleć o korzystnym rezultacie. Nasza ekipa na początku II odsłony zaczęła grać szybciej, ale na niewiele się to zdało, defensywa bowiem była dziurawa jak szwajcarski ser. W 40. min Dzianis Krytski trafił na 18:24 i była to najniższa bramkowa różnica dzieląca nas od wrocławian przez wiele minut. Po kolejnych czterech, Kacper Okapa nie pomylił się ze skrzydła powiększając przewagę Śląska (19:27). Było już w zasadzie wszystko jasne. W finalnych minutach nasz rywal odpuścił, zaczął popełniać sporo błędów i dzięki temu nasza przegrana na pożegnanie Ligi Centralnej nie była tak dotkliwa jak się wcześniej zanosiło.

MVP 🏆 spotkania wybrany został zawodnik gości – Jarosław Cepielik. 👏

ORLEN Upstream SRS Przemyśl – Śląsk Wrocław Handball 30:35 (13:21)

ORLEN Upstream SRS: Nowak, Sar – Kielar 7, Skawiński 3, Walczyk 2, Guzdek 2, Makuła 0, Świt 1, M. Kroczek 3, Wandzel 0, Krytski 5, Kubisztal 2, Makowiejew 2, Światłowski 1, Kulka 2.
Śląsk: Dytko, Śliwiński – Okapa 3, Famulski 2, Cegłowski 2, Turkowski 1, Palica 3, Wojtala 3, Kołodziejczyk 1, Ramiączek 1, Bogudziński 5, Wiewiórski 3, Tórz 3, Markiewicz 2, Cepielik 6.

SPONSOR TYTULARNY i SPONSOR MECZU :
🔥🔥🔥 ORLEN Upstream Sp. z o.o. – www.orlenupstream.pl 🔥🔥🔥

SPONSOR PREMIUM:
🔥🔥 PKO Bank Polski 🔥🔥

PARTNER STRATEGICZNY i SPONSOR GRUP MŁODZIEŻOWYCH:
🔥🔥 PZU 🔥🔥

PATRON MEDIALNY:
🔥 Życie Podkarpackie 🔥

PARTNER TECHNICZNY:
🔥 hummel🔥

POWRÓT

TABELA
LIGA CENTRALNA

Lp.KlubPunkty
1Unimetal Recycling MTS Chrzanów30
2AZS AGH Kraków24
3KSSPR Końskie15
4SPR Orzeł Przeworsk15
5KS Viret CMC Zawiercie15
6KSZO Ostrowiec Świętokrzyski12
7ORLEN Upstream SRS Przemyśl12
8SPR Górnik Zabrze8
9SMS ZPRP II Kielce6
10Luxiona AZS UMCS Lublin1
11SPR Wisła Sandomierz0

STRZELCY
SRS Przemyśl

Lp.ZawodnikBramki
1KULKA Tomasz56
2SKAWIŃSKI Karol39
3PAW Bartosz27
4ŚWIT Sebastian24
5GUZDEK Kamil19
6KUBIK Paweł16
7KIELAR Kacper16
8BYKOWSKI Igor16
9WALCZYK Patryk15
10MRÓZ Igor11
11MAKUŁA Jakub11
12HOIM Mateusz7
13IWASIECZKO Adam0
14SAR Paweł0
15NOWAK Gracjan0
16ZAJDEL Oskar0

NEWSLETTER
KLUBOWY

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z realizacją newslettera klubowego. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Rozumiem, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Handball Przemyśl sp. z o.o., ul. 3 maja 19, 37-700 Przemyśl.Sponsorzy

Partnerzy

Partner techniczny

Patronat medialny

Partnerzy medialni