Zakończenie sezonu 2022-2023 w meczu ze Sląskiem Handball Wrocław.

19 maja 2023
Tagi: , , , ,

✅ Nasi Gladiatorzy mają znakomite ostatnie tygodnie. Od meczu AZS AWF Biała Podlaska rozpoczęliśmy pasjonującą pogoń za straconym czasem. Odnieśliśmy 5️⃣ zwycięstw, ale jak się okazało było to i za mało, i za późno. Miniona kolejka wszystko wyjaśniła. Niestety, na naszą niekorzyść. Mimo fenomenalnej końcówki meczu w Sosnowcu z Zagłębiem Handball Team i końcowego triumfu, było to pyrrusowe zwycięstwo, ponieważ swoje domowe mecze wygrał i KPR Autoinwest Żukowo, i MKS Wieluń.

✅ Ostatni mecz sezonu rozegramy na własnym parkiecie z mocnym zespołem WKS Śląsk Wrocław, który – bez względu na wynik meczu w Przemyślu – zakończy rozgrywki na 4. miejscu w tabeli. To właśnie przed meczem z wrocławianami w I rundzie doszło w naszym zespole do zmiany na stanowisku trenera. Przemysława Korobczaka zastąpił – zostając grającym trenerem – Stanislav Macoveev.

✅ Gladiatorzy w poprzednim sezonie nie przegrali ze Śląskiem Handball. W hali POSiR pokonaliśmy wyraźnie wrocławian, natomiast w rewanżu, we Wrocławiu, triumfowaliśmy po serii rzutów karnych. W I rundzie tego sezonu ulegliśmy w hali „Orbita” 26:22 (10:9).

✅ Jak już wspomnieliśmy, ekipa z Wrocławia zajmuje (i zajmie na koniec) 4. miejsce w tabeli #LigiCentralnej. 14 meczów wygrała, 11 przegrała, w tym aż 3 po serii rzutów karnych. W ostatnich czterech kolejkach wiodło się im tak sobie. Przegrali w Wągrowcu z Nielbą, przegrali u siebie z KPR Legionowo, przegrali w Mielcu z Handball Stalą. Złą passę przełamali dopiero w ostatniej kolejce, kiedy rozgromili u siebie Grot Blachy Pruszyński Anilanę Łódź.

✅ To zespół bardzo wyrównany i nieobliczalny. Nie ma co przypuszczać, aby przystąpił do gry w hali Przemyski Ośrodek Sportu i Rekreacji zdekoncentrowany. Z pewnością będzie walczyć. To zespół, który prawdopodobnie w następnym sezonie będzie w gronie faworytów do awansu do PGNiG Superliga. Wyróżniającą się postacią jest drugi w klasyfikacji strzelców całego sezonu Ligi Centralnej Konrad Cegłowski, który w 25 meczach zdobył 153 bramki!

📢 Mimo już przesądzonej relegacji z Ligi Centralnej, nasz zespół chce godnie zakończyć rywalizację w tej klasie rozgrywkowej.
Zawodnicy obiecują walkę o zwycięstwo.
Zapraszamy wszystkich kibiców piłki 🤾‍♂️ ręcznej, ale nie tylko, na ten mecz.
Pokażmy, że wierzymy w nasz zespół, że spadki są integralną częścią sportu. Zapewniamy, że zrobimy wszystko, aby nasza nieobecność na parkietach Ligi Centralnej nie była długa. Wrócimy mocniejsi ‼️

✅ Mecz odbędzie się w sobotę, 20 maja br., o godzinie 16 w hali Przemyski Ośrodek Sportu i Rekreacji.
Zapraszamy! WSTĘP WOLNY.

🔥🔥🔥Wyłącznym Sponsorem meczu będzie nasz Sponsor Tytularny – ORLEN Upstream sp. z o.o.. www.orlenupstream.pl 🔥🔥🔥

POWRÓT

TABELA
LIGA CENTRALNA

Lp.KlubPunkty
1KPR Legionowo70
2Handball Stal Mielec58
3KS AZS-AWF Biała Podlaska55
4Śląsk Wrocław Handball48
5Budnex Stal Gorzów42
6MKS Olimpia MEDEX Piekary Śląskie41
7MKS Padwa Zamość40
8GROT – Blachy Pruszyński – Anilana33
9Zagłębie Handball Team Sosnowiec32
10KPR Autoinwest Żukowo31
11MKS Nielba Wągrowiec30
12MKS Wieluń28
13ORLEN Upstream SRS Przemyśl24
14Warmia Energa Olsztyn14

STRZELCY
SRS Przemyśl

Lp.ZawodnikBramki
1MAKOWIEJEW Stanisław106
2ĆWIĘKA Jakub80
3ŚWIATŁOWSKI Szymon74
4KULKA Tomasz74
5BIERNAT Tomasz63
6WANDZEL Janusz61
7KROCZEK Mateusz58
8KRYTSKI Dzanis52
9GUZDEK Kamil36
10MAKUŁA Jakub32
11ŚWIT Sebastian25
12SKAWIŃSKI Karol25
13WALCZYK Patryk21
14KIELAR Kacper19
15KUBISZTAL Maciej17
16SAR Paweł2
17KROCZEK Karol2
18KIPP Michał0
19NOWAK Gracjan0
20ZAJDEL Oskar0

NEWSLETTER
KLUBOWY

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z realizacją newslettera klubowego. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Rozumiem, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Handball Przemyśl sp. z o.o., ul. 3 maja 19, 37-700 Przemyśl.Sponsor Premium

Sponsorzy

Partnerzy

Partner techniczny

Patronat medialny

Partnerzy medialni