Zakończenie sezonu 2022-2023 w meczu ze Sląskiem Handball Wrocław.

19 maja 2023
Tagi: , , , ,

✅ Nasi Gladiatorzy mają znakomite ostatnie tygodnie. Od meczu AZS AWF Biała Podlaska rozpoczęliśmy pasjonującą pogoń za straconym czasem. Odnieśliśmy 5️⃣ zwycięstw, ale jak się okazało było to i za mało, i za późno. Miniona kolejka wszystko wyjaśniła. Niestety, na naszą niekorzyść. Mimo fenomenalnej końcówki meczu w Sosnowcu z Zagłębiem Handball Team i końcowego triumfu, było to pyrrusowe zwycięstwo, ponieważ swoje domowe mecze wygrał i KPR Autoinwest Żukowo, i MKS Wieluń.

✅ Ostatni mecz sezonu rozegramy na własnym parkiecie z mocnym zespołem WKS Śląsk Wrocław, który – bez względu na wynik meczu w Przemyślu – zakończy rozgrywki na 4. miejscu w tabeli. To właśnie przed meczem z wrocławianami w I rundzie doszło w naszym zespole do zmiany na stanowisku trenera. Przemysława Korobczaka zastąpił – zostając grającym trenerem – Stanislav Macoveev.

✅ Gladiatorzy w poprzednim sezonie nie przegrali ze Śląskiem Handball. W hali POSiR pokonaliśmy wyraźnie wrocławian, natomiast w rewanżu, we Wrocławiu, triumfowaliśmy po serii rzutów karnych. W I rundzie tego sezonu ulegliśmy w hali „Orbita” 26:22 (10:9).

✅ Jak już wspomnieliśmy, ekipa z Wrocławia zajmuje (i zajmie na koniec) 4. miejsce w tabeli #LigiCentralnej. 14 meczów wygrała, 11 przegrała, w tym aż 3 po serii rzutów karnych. W ostatnich czterech kolejkach wiodło się im tak sobie. Przegrali w Wągrowcu z Nielbą, przegrali u siebie z KPR Legionowo, przegrali w Mielcu z Handball Stalą. Złą passę przełamali dopiero w ostatniej kolejce, kiedy rozgromili u siebie Grot Blachy Pruszyński Anilanę Łódź.

✅ To zespół bardzo wyrównany i nieobliczalny. Nie ma co przypuszczać, aby przystąpił do gry w hali Przemyski Ośrodek Sportu i Rekreacji zdekoncentrowany. Z pewnością będzie walczyć. To zespół, który prawdopodobnie w następnym sezonie będzie w gronie faworytów do awansu do PGNiG Superliga. Wyróżniającą się postacią jest drugi w klasyfikacji strzelców całego sezonu Ligi Centralnej Konrad Cegłowski, który w 25 meczach zdobył 153 bramki!

📢 Mimo już przesądzonej relegacji z Ligi Centralnej, nasz zespół chce godnie zakończyć rywalizację w tej klasie rozgrywkowej.
Zawodnicy obiecują walkę o zwycięstwo.
Zapraszamy wszystkich kibiców piłki 🤾‍♂️ ręcznej, ale nie tylko, na ten mecz.
Pokażmy, że wierzymy w nasz zespół, że spadki są integralną częścią sportu. Zapewniamy, że zrobimy wszystko, aby nasza nieobecność na parkietach Ligi Centralnej nie była długa. Wrócimy mocniejsi ‼️

✅ Mecz odbędzie się w sobotę, 20 maja br., o godzinie 16 w hali Przemyski Ośrodek Sportu i Rekreacji.
Zapraszamy! WSTĘP WOLNY.

🔥🔥🔥Wyłącznym Sponsorem meczu będzie nasz Sponsor Tytularny – ORLEN Upstream sp. z o.o.. www.orlenupstream.pl 🔥🔥🔥

POWRÓT

TABELA
LIGA CENTRALNA

Lp.KlubPunkty
1Unimetal Recycling MTS Chrzanów30
2AZS AGH Kraków24
3KSSPR Końskie15
4SPR Orzeł Przeworsk15
5KS Viret CMC Zawiercie15
6KSZO Ostrowiec Świętokrzyski12
7ORLEN Upstream SRS Przemyśl12
8SPR Górnik Zabrze8
9SMS ZPRP II Kielce6
10Luxiona AZS UMCS Lublin1
11SPR Wisła Sandomierz0

STRZELCY
SRS Przemyśl

Lp.ZawodnikBramki
1KULKA Tomasz56
2SKAWIŃSKI Karol39
3PAW Bartosz27
4ŚWIT Sebastian24
5GUZDEK Kamil19
6KUBIK Paweł16
7KIELAR Kacper16
8BYKOWSKI Igor16
9WALCZYK Patryk15
10MRÓZ Igor11
11MAKUŁA Jakub11
12HOIM Mateusz7
13IWASIECZKO Adam0
14SAR Paweł0
15NOWAK Gracjan0
16ZAJDEL Oskar0

NEWSLETTER
KLUBOWY

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z realizacją newslettera klubowego. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Rozumiem, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Handball Przemyśl sp. z o.o., ul. 3 maja 19, 37-700 Przemyśl.Sponsorzy

Partnerzy

Partner techniczny

Patronat medialny

Partnerzy medialni