Wrócimy mocniejsi!

16 maja 2023
Tagi: , , , ,

✅ Choć bardzo wierzyliśmy, choć do końca mieliśmy wielką nadzieję, że mimo ogromnych strat, jakie mieliśmy jeszcze kilka tygodni temu do miejsca, dającego udział w Lidze Centralnej w sezonie 2023 – 2024, uda się uniknąć tej bardzo przykrej sytuacji, nie udało się. Na kolejkę przed finałem, straciliśmy szanse na pozostanie na zapleczu Superligi. Mamy nadzieję, że „banicja” nie potrwa długo. Wrócimy mocniejsi!

✅ Sobotni mecz musieliśmy wygrać, aby zachować jeszcze szanse, ale musieliśmy także spoglądać na parkiety w Żukowie i Wieluniu. Tam gospodarze – zespoły, które mogliśmy jeszcze zdystansować w tabeli – rozgrywali swoje pojedynki odpowiednio z Padwą Zamość i Budnex Stalą Gorzów Wielkopolski. Tam warunkiem koniecznym dla naszego „być albo nie być” było niezdobycie przez KPR Autoinwest i MKS kompletu punktów. Niestety… Padwa Zamość była tłem, dla zdeterminowanych gospodarzy z Żukowa, a Budnex Stal przegrała różnicą trzech trafień. Takie rozstrzygnięcia spowodowały, że zajmiemy w tegorocznych rozrywkach 13. miejsce i w przyszłym sezonie wystąpimy na parkietach I ligi.

✅ Szkoda, że odbyło się to w takich okolicznościach, bo pewnie „mniej” by bolało, gdybyśmy nie sprostali Zagłębiu Handball Team w Sosnowcu. Ale Gladiatorzy – po pasjonującym i dramatycznym meczu – stanęli na wysokości zadania. Choć przez długie fragmenty nic nie wskazywało na tak szczęśliwy finał.

✅ Spotkanie od trafienia rozpoczął Sebastian Danysz, ale do 15. min potrafiliśmy znaleźć odpowiedź na każdą ofensywną próbę sosnowiczan. Nie pozwoliliśmy zmotywowanemu rywalowi na bramkowy odskok. W 15. min było 8:7 po bramce Janusza Wandzla. Znacznie gorzej wyglądał w naszym wykonaniu drugi kwadrans I połowy. 6-minutowy kryzys, podczas którego przeciwnik trafiał jak chciał i skąd chciał, nie mógł odbić się na wyniku. Seria 6:0 gospodarzy sprawiła, że w 21. min poczuli się bardzo pewnie. Wygrywali już 13:7. I do końca pierwszych 30 minut nic było momentu, kiedy tę ich wiarę potrafiliśmy zaburzyć. Ostatecznie przed II połową przegrywaliśmy dość wyraźnie – 18:13.

✅ W drugich 30 minutach sytuacja się jednak odwróciła. A w zasadzie odwrócili ją kapitalnie walczący, skoncentrowani i zmobilizowani Gladiatorzy. Na dzień dobry trafił Stanisław Makowiejew, potem Dzianis Krytski, a z drugiej strony rzutu karnego nie wykorzystał Łukasz Płonka. To nieco zdezorganizowało poczynania miejscowych. Kolejne trafienia: Jakuba Ćwięki, D. Krytskiego i wreszcie Mateusza Kroczka pozwoliły już w 36. min dogonić sosnowiczan. Było 18:18. Przełamanie dał niezwykle doświadczony Michał Adamuszek, a Gladiatorzy nie byli w stanie przejąć inicjatywy. Przewaga gospodarzy wahała się między jedna a dwiema bramkami. Wreszcie w 49. min Jakub Szabat wyprowadził swój zespół na 24:21 i nasza sytuacja stawała się coraz gorsza. Nie zmieniła się w kolejnych minutach, bo gra bramka za bramkę nie była dobrym rozwiązaniem dla nas. W 56. min S. Danysz trafił na 27:24 i… była to ostatnia bramka Zagłębia Handball Team w tym meczu. Poziom determinacji, woli walki i ambicji ze strony Gladiatorów sięgnął zenitu. Twarda obrona pomogła w zdobywaniu bramek przez kolejno: Tomasza Kulkę, Jakuba Ćwiękę i Mateusza Kroczka.

📣 Na kilkanaście sekund przed finałem była równowaga 27:27. Gospodarze grali je w osłabieniu i zdecydowali się na wycofanie bramkarza. Rzut jednego z sosnowiczan zablokował Kuba Ćwięka, po czym zebrał piłkę odbitą przez Gracjan Nowak i rzutem w ostatniej sekundzie przez niemal cały plac gry, dał swojemu zespołowi zwycięską bramkę!

✅ Jak się później okazało, nie pomogło to w zachowaniu szans na uratowanie bytu w Lidze Centralnej. Wielka szkoda, bo naszym zawodnikom za ostatnie występy należą się brawa przy otwartej kurtynie. Tyle, że przebudzenie – jak widać – przyszło zbyt późno. Na wyciągnięcie wniosków i podsumowania przyjdzie jeszcze czas… Przed nami ostatni mecz w Lidze Centralnej, u siebie ze Śląskiem Handball Wrocław.

Zagłębie Handball Team Sosnowiec – ORLEN Upstream SRS Przemyśl 27:28 (18:13)

ORLEN Upstream SRS: Nowak, Sar – Kielar 2, Skawiński 1, Walczyk 0, Guzdek 0, Ćwięka 7, M. Kroczek 6, Wandzel 3, Krytski 3, Kubisztal 0, Makowiejew 3, Światłowski 0, Kulka 3.
Sędziowali: Andrzej Kierczak (Pielgrzymowice) i Tomasz Wrona (Kraków). Kary: Zagłębie Handball Team – 20 min; ORLEN Upstream SRS – 12 min.
Czerwone kartki: Kolano (41. – gradacja kar) oraz Kulka (58. – gradacja kar).

Widzów: 200.

SPONSOR TYTULARNY :
🔥🔥🔥 ORLEN Upstream – www.orlenupstream.pl 🔥🔥🔥
SPONSOR PREMIUM:
🔥🔥 PKO Bank Polski 🔥🔥
PARTNER STRATEGICZNY i SPONSOR GRUP MŁODZIEŻOWYCH:
🔥🔥 PZU 🔥🔥
PATRON MEDIALNY:
🔥 Życie Podkarpackie 🔥
PARTNER TECHNICZNY:
🔥 hummel 🔥

POWRÓT

TABELA
LIGA CENTRALNA

Lp.KlubPunkty
1Unimetal Recycling MTS Chrzanów49
2KSSPR Końskie39
3AZS AGH Kraków39
4SPR Orzeł Przeworsk36
5KS Viret CMC Zawiercie27
6KSZO Ostrowiec Świętokrzyski22
7ORLEN Upstream SRS Przemyśl22
8SMS ZPRP II Kielce18
9Luxiona AZS UMCS Lublin15
10SPR Górnik Zabrze14
11SPR Wisła Sandomierz4

STRZELCY
SRS Przemyśl

Lp.ZawodnikBramki
1KULKA Tomasz92
2KIELAR Kacper57
3GUZDEK Kamil50
4SKAWIŃSKI Karol41
5MRÓZ Igor36
6KROCZEK Mateusz32
7PAW Bartosz31
8ŚWIT Sebastian26
9HOIM Mateusz26
10WALCZYK Patryk21
11KOWALIK Jakub19
12BYKOWSKI Igor18
13KUBIK Paweł16
14MAKUŁA Jakub11
15KUBISZTAL Maciej5
16IWASIECZKO Adam2
17SAR Paweł0
18NOWAK Gracjan0
19ZAJDEL Oskar0
20WRZEŚNIOWSKI Maciej0
21SURMA Łukasz0
22KROCZEK Karol0

NEWSLETTER
KLUBOWY

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z realizacją newslettera klubowego. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Rozumiem, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Handball Przemyśl sp. z o.o., ul. 3 maja 19, 37-700 Przemyśl.Sponsorzy

Partnerzy

Partner techniczny

Patronat medialny

Partnerzy medialni