Cel jest jeden – zdobyć Sosnowiec!

12 maja 2023
Tagi: , , , ,

✅ Po znakomitym występie naszego zespołu przeciwko MKS Wieluń przyszedł czas na kolejny wielki bój Gladiatorów.
Bój, który odpowie na pytanie, czy finalne rozdanie #LigiCentralnej które odbędzie się za nieco ponad tydzień, będzie miało dla nas jeszcze znaczenie, czy pożegnamy się z zapleczem PGNiG Superligi.

✅ Na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu już niemal wszystko jest jasne. Do PGNiG Superliga sportowy awans zdobył KPR Legionowo (gratulujemy!), w barażach o najwyższą klasę rozgrywkową wystąpi Handball Stal Mielec, bo tylko kataklizm może mielczanom odebrać 2️⃣. miejsce w tabeli na koniec rywalizacji. Z ligą pożegnała się już Warmia Energa Olsztyn i do rozstrzygnięcia pozostała kwestia drugiego spadkowicza. Zagrożone tym smutnym losem są trzy ekipy: SPR GKS Autoinwest Żukowo, MKS Wieluń i – niestety – nasz zespół, który z tego grona jest w najtrudniejszym położeniu.

✅ Choć w tym wypadku nie wszystko będzie zależeć od naszego zespołu, to podstawowym warunkiem na zachowanie nadziei jest wygrana na niezwykle trudnym terenie w Sosnowcu. Jeśli do tego dojdzie – w co ogromnie wierzymy – a zespoły z Żukowa (u siebie z Padwą Zamość) i Wielunia (u siebie z Budnex Stalą Gorzów Wielkopolski) nie wygrają za trzy punkty, o wszystkim rozstrzygnie ostatnia kolejka. W niej naszym rywalem na parkiecie hali POSiR będzie Śląsk Handball Wrocław. Co prawda opcji jest jeszcze kilka, ale nie będziemy tym zawracać ani sobie, ani Wam Drodzy Kibice, głowy.

✅ Do tego jeszcze jednak długa droga. Gladiatorzy muszą się przede wszystkim skupić na tu i teraz. A przed nimi – jak już wspomnieliśmy – niezwykle trudne zadanie. Mecz w Sosnowcu z pewnym już utrzymania Zagłębiem Handball Team. Zespołem, z którym w I rundzie ponieśliśmy bardzo wstydliwą porażkę na własnym parkiecie 23:35 (9:19).

✅ Nie ma co do tego wracać, ale faktem jest, że z ekipą prowadzoną obecnie przez trenerski duet byłych, znakomitych piłkarzy ręcznych, (czyli Arkadiusz Kowalski – Arkadiusz Miszka) nigdy naszemu zespołowi nie grało się dobrze. Nie wygraliśmy z sosnowiczanami ani razu w regulaminowym czasie gry.
W poprzednim sezonie Ligi Centralnej w I rundzie w Przemyślu padł remis 31:31 (16:17), w rzutach karnych triumfowali podopieczni trenera Przemysława Korobczaka 6:5. W rewanżu lepsi byli sosnowiczanie, wygrywając 40:35 (15:17).
Może właśnie teraz jest najlepszy moment, aby tę bessę przerwać? Może właśnie teraz jest najlepszy czas, aby pójść za ciosem i odnieść trzecie z rzędu zwycięstwo?

✅Zagłębie Handball Team Sosnowiec zajmuje po 24 kolejkach spotkań 10. miejsce w tabeli. Zdobyło 29 punktów, na co składa się 10 wygranych (w tym jedno po serii rzutów karnych) i 14 porażek.
Sosnowiczanie bardzo dobrze spisują się na własnym parkiecie. W ostatnich trzech meczach odnieśli komplet zwycięstw. Pokonali 36:31 MKS Wieluń, 29:27 Nielbę Wągrowiec i 26:24 Handball Stal Mielec. Zwłaszcza to ostatnie zwycięstwo zrobiło wielkie wrażenie na całej Lidze Centralnej. Ślązacy do przerwy gromili jeszcze wówczas kandydata do 1. miejsce w tabeli 16:8.
Już to pokazuje przed jak trudnym zadaniem staną nasi Gladiatorzy. Ale wierzymy w nich! Zawodnicy doskonale wiedzą i zdają sobie sprawę z wagi tego pojedynku i dodatkowo nie trzeba ich mobilizować.

📣 Wierzymy, że po zakończeniu pojedynku w hali sportowej MOSiR przy ul. Żeromskiego w Sosnowcu, będziemy mieli powodu do radości i nadzieję, że nie wszystko jest już stracone.

Mecz rozegrany zostanie w sobotę, 13 maja br., o godzinie 17:00.

SPONSOR TYTULARNY :
🔥🔥🔥 ORLEN Upstream – www.orlenupstream.pl 🔥🔥🔥

SPONSOR PREMIUM:
🔥🔥 PKO Bank Polski 🔥🔥

PARTNER STRATEGICZNY i SPONSOR GRUP MŁODZIEŻOWYCH:
🔥🔥 PZU 🔥🔥

PATRON MEDIALNY:
🔥 Życie Podkarpackie 🔥

PARTNER TECHNICZNY:
🔥 hummel 🔥

SPONSORZY:
Miasto Przemyśl
MPEC Przemyśl
Auto-Moto-Fan
NIKO
Studio M
Szpak Przemyśl
Bricomarche Przemyśl
Biuro Rachunkowe Agnieszka Gdula
Este Lar
DaGrasso Przemysl
Restauracja „Chińczyk”
DobreSushi Przemyśl
PARTNERZY MEDIALNI:
ESKA Przemyśl News
Korso24 – Czytaj Podkarpackie
Przemyśl Nasze Miasto
Portal informacyjny nowiny24.pl

POWRÓT

TABELA
LIGA CENTRALNA

Lp.KlubPunkty
1KPR Legionowo70
2Handball Stal Mielec58
3KS AZS-AWF Biała Podlaska55
4Śląsk Wrocław Handball48
5Budnex Stal Gorzów42
6MKS Olimpia MEDEX Piekary Śląskie41
7MKS Padwa Zamość40
8GROT – Blachy Pruszyński – Anilana33
9Zagłębie Handball Team Sosnowiec32
10KPR Autoinwest Żukowo31
11MKS Nielba Wągrowiec30
12MKS Wieluń28
13ORLEN Upstream SRS Przemyśl24
14Warmia Energa Olsztyn14

STRZELCY
SRS Przemyśl

Lp.ZawodnikBramki
1MAKOWIEJEW Stanisław106
2ĆWIĘKA Jakub80
3ŚWIATŁOWSKI Szymon74
4KULKA Tomasz74
5BIERNAT Tomasz63
6WANDZEL Janusz61
7KROCZEK Mateusz58
8KRYTSKI Dzanis52
9GUZDEK Kamil36
10MAKUŁA Jakub32
11ŚWIT Sebastian25
12SKAWIŃSKI Karol25
13WALCZYK Patryk21
14KIELAR Kacper19
15KUBISZTAL Maciej17
16SAR Paweł2
17KROCZEK Karol2
18KIPP Michał0
19NOWAK Gracjan0
20ZAJDEL Oskar0

NEWSLETTER
KLUBOWY

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z realizacją newslettera klubowego. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Rozumiem, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Handball Przemyśl sp. z o.o., ul. 3 maja 19, 37-700 Przemyśl.Sponsor Premium

Sponsorzy

Partnerzy

Partner techniczny

Patronat medialny

Partnerzy medialni