Liczy się tylko zwycięstwo!

04 maja 2023
Tagi: , , , ,

✅ Trzy rundy spotkań pozostały do rozegrania w bieżącej kampanii Ligi Centralnej. Prawdą jest, że w grze o utrzymanie na zapleczu Superligi nie wszystko zależy od nas, ale nasz cel jest jasny – wszystkie trzy mecze do końca sezonu musimy wygrać!

✅ Szansę na zachowanie bytu nasi Gladiatorzy zbudowali wygraną w Biskupcu, gdzie swoje mecze rozgrywa pierwszy ze spadkowiczów w tym sezonie, czyli Warmia Energa Olsztyn. Minimalną, bo jednobramkową (28:27), ale arcyważną. Bohaterem tamtego pojedynku był Paweł Sar, który obronił ostatni rzut gospodarzy. Na słowa uznania za walkę, determinację i zachowanie wiary zasłużył jednak cały zespół.

✅ Tamten triumf był absolutnie niezbędny, abyśmy teraz mogli kreślić tych kilkanaście zdań, wciąż pełnych nadziei. Naszym Gladiatorom do zakończenia sezonu pozostały trzy spotkania. Dwa domowe (MKS Wieluń, Śląsk Handball Wrocław) oraz jedno wyjazdowe (Zagłębie Handball Team Sosnowiec). Do zdobycia pozostało jeszcze 9 punktów. Zajmujemy obecnie 13. miejsce w tabeli z dorobkiem 18 punktów. Wiadomo, że zdystansować możemy trzy ekipy. To 10. Anilana Łódź, 11. KPR Autoinwest Żukowo i 12. MKS Wieluń. Strata jest duża, ale przy wyjątkowym splocie dobrych wiadomości, do odrobienia.

✅ Właśnie MKS Wieluń będzie naszym najbliższym przeciwnikiem. Aby jeszcze była o czymkolwiek mowa, ten mecz musimy wygrać. Utrata jakichkolwiek punktów będzie raczej na pewno oznaczała relegację z Ligi Centralnej. I nasi Gladiatorzy doskonale o tym wiedzą…Z zespołem z Wielunia przegraliśmy w rundzie jesiennej 27:31. Czas na wyrównanie rachunków!

✅ Zespół prowadzony przez Grzegorza Garbacza rozpoczął trwający sezon piorunująco i nikt wówczas nie przypuszczał, że w jego końcówce może drżeć o utrzymanie. W pierwszych siedmiu kolejkach odniósł aż pięć zwycięstw! Był w czubie tabeli, prezentując naprawdę skuteczny i ładny dla oka handball. Jednak im dalej w las, tym gorzej im się wiodło. Ostatni raz zeszli z parkietu w glorii zwycięzców 25 lutego br., kiedy pokonali u siebie Zagłębie Handball Team Sosnowiec 33:32. Potem przyszła seria aż sześciu porażek z rzędu i drastyczny spadek w tabeli Ligi Centralnej. W ostatniej kolejce przegrali u siebie arcyważny pojedynek z Grot Blachy Pruszyński Anilaną Łódź 28:29. A w ostatnim meczu wyjazdowym, jaki rozegrali, zostali rozgromieni przez Handball Stal w Mielcu 39:21.

✅ Najskuteczniejszym zawodnikiem wieluńskiej ekipy jest Artur Bożek, który w 22 meczach zdobył 108 bramek. Nasz zespół musi także zwrócić szczególną uwagę na dwóch skrzydłowych – Błażeja Golańskiego i Kamila Rogaczewskiego, którzy dostarczają zespołowi sporo bramek. Ten pierwszy 87 w 23 meczach, ten drugi 81 w 21 meczach.

📣 Jedno jest pewne: musimy liczyć tylko i wyłącznie na siebie. Na mobilizację, koncentrację, determinację, wolę walki i ambicję naszego zespołu. Zawodnicy wiedzą o co toczy się gra i z pewnością zrobią wszystko, aby pozostać w grze o utrzymanie się w Lidze Centralnej.
Liczą także na Was, Drodzy Kibice! 🤩 Bądźcie z nami w tym jakże ważnym spotkaniu! 🤝
Mecz odbędzie się w sobotę, 6 maja br., o godzinie 18 w hali Przemyski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Zapraszamy!


SPONSOR TYTULARNY :
🔥🔥🔥 ORLEN Upstream – www.orlenupstream.pl 🔥🔥🔥

SPONSOR PREMIUM I SPONSOR MECZU:
🔥🔥 PKO Bank Polski 🔥🔥

PARTNER STRATEGICZNY i SPONSOR GRUP MŁODZIEŻOWYCH:
🔥🔥 PZU 🔥🔥

PATRON MEDIALNY:
🔥 Życie Podkarpackie 🔥

PARTNER TECHNICZNY:
🔥 hummel 🔥

SPONSORZY:
Miasto Przemyśl
MPEC Przemyśl
Auto-Moto-Fan
NIKO
Studio M
Szpak Przemyśl
Bricomarche Przemyśl
Biuro Rachunkowe Agnieszka Gdula
Este Lar
DaGrasso Przemysl
Restauracja „Chińczyk”
DobreSushi Przemyśl

PARTNERZY MEDIALNI:
ESKA Przemyśl News
Korso24 – Czytaj Podkarpackie
Przemyśl Nasze Miasto
Portal informacyjny nowiny24.pl

POWRÓT

TABELA
LIGA CENTRALNA

Lp.KlubPunkty
1KPR Legionowo70
2Handball Stal Mielec58
3KS AZS-AWF Biała Podlaska55
4Śląsk Wrocław Handball48
5Budnex Stal Gorzów42
6MKS Olimpia MEDEX Piekary Śląskie41
7MKS Padwa Zamość40
8GROT – Blachy Pruszyński – Anilana33
9Zagłębie Handball Team Sosnowiec32
10KPR Autoinwest Żukowo31
11MKS Nielba Wągrowiec30
12MKS Wieluń28
13ORLEN Upstream SRS Przemyśl24
14Warmia Energa Olsztyn14

STRZELCY
SRS Przemyśl

Lp.ZawodnikBramki
1MAKOWIEJEW Stanisław106
2ĆWIĘKA Jakub80
3ŚWIATŁOWSKI Szymon74
4KULKA Tomasz74
5BIERNAT Tomasz63
6WANDZEL Janusz61
7KROCZEK Mateusz58
8KRYTSKI Dzanis52
9GUZDEK Kamil36
10MAKUŁA Jakub32
11ŚWIT Sebastian25
12SKAWIŃSKI Karol25
13WALCZYK Patryk21
14KIELAR Kacper19
15KUBISZTAL Maciej17
16SAR Paweł2
17KROCZEK Karol2
18KIPP Michał0
19NOWAK Gracjan0
20ZAJDEL Oskar0

NEWSLETTER
KLUBOWY

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z realizacją newslettera klubowego. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Rozumiem, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Handball Przemyśl sp. z o.o., ul. 3 maja 19, 37-700 Przemyśl.Sponsor Premium

Sponsorzy

Partnerzy

Partner techniczny

Patronat medialny

Partnerzy medialni