Liczy się tylko zwycięstwo!

04 maja 2023
Tagi: , , , ,

✅ Trzy rundy spotkań pozostały do rozegrania w bieżącej kampanii Ligi Centralnej. Prawdą jest, że w grze o utrzymanie na zapleczu Superligi nie wszystko zależy od nas, ale nasz cel jest jasny – wszystkie trzy mecze do końca sezonu musimy wygrać!

✅ Szansę na zachowanie bytu nasi Gladiatorzy zbudowali wygraną w Biskupcu, gdzie swoje mecze rozgrywa pierwszy ze spadkowiczów w tym sezonie, czyli Warmia Energa Olsztyn. Minimalną, bo jednobramkową (28:27), ale arcyważną. Bohaterem tamtego pojedynku był Paweł Sar, który obronił ostatni rzut gospodarzy. Na słowa uznania za walkę, determinację i zachowanie wiary zasłużył jednak cały zespół.

✅ Tamten triumf był absolutnie niezbędny, abyśmy teraz mogli kreślić tych kilkanaście zdań, wciąż pełnych nadziei. Naszym Gladiatorom do zakończenia sezonu pozostały trzy spotkania. Dwa domowe (MKS Wieluń, Śląsk Handball Wrocław) oraz jedno wyjazdowe (Zagłębie Handball Team Sosnowiec). Do zdobycia pozostało jeszcze 9 punktów. Zajmujemy obecnie 13. miejsce w tabeli z dorobkiem 18 punktów. Wiadomo, że zdystansować możemy trzy ekipy. To 10. Anilana Łódź, 11. KPR Autoinwest Żukowo i 12. MKS Wieluń. Strata jest duża, ale przy wyjątkowym splocie dobrych wiadomości, do odrobienia.

✅ Właśnie MKS Wieluń będzie naszym najbliższym przeciwnikiem. Aby jeszcze była o czymkolwiek mowa, ten mecz musimy wygrać. Utrata jakichkolwiek punktów będzie raczej na pewno oznaczała relegację z Ligi Centralnej. I nasi Gladiatorzy doskonale o tym wiedzą…Z zespołem z Wielunia przegraliśmy w rundzie jesiennej 27:31. Czas na wyrównanie rachunków!

✅ Zespół prowadzony przez Grzegorza Garbacza rozpoczął trwający sezon piorunująco i nikt wówczas nie przypuszczał, że w jego końcówce może drżeć o utrzymanie. W pierwszych siedmiu kolejkach odniósł aż pięć zwycięstw! Był w czubie tabeli, prezentując naprawdę skuteczny i ładny dla oka handball. Jednak im dalej w las, tym gorzej im się wiodło. Ostatni raz zeszli z parkietu w glorii zwycięzców 25 lutego br., kiedy pokonali u siebie Zagłębie Handball Team Sosnowiec 33:32. Potem przyszła seria aż sześciu porażek z rzędu i drastyczny spadek w tabeli Ligi Centralnej. W ostatniej kolejce przegrali u siebie arcyważny pojedynek z Grot Blachy Pruszyński Anilaną Łódź 28:29. A w ostatnim meczu wyjazdowym, jaki rozegrali, zostali rozgromieni przez Handball Stal w Mielcu 39:21.

✅ Najskuteczniejszym zawodnikiem wieluńskiej ekipy jest Artur Bożek, który w 22 meczach zdobył 108 bramek. Nasz zespół musi także zwrócić szczególną uwagę na dwóch skrzydłowych – Błażeja Golańskiego i Kamila Rogaczewskiego, którzy dostarczają zespołowi sporo bramek. Ten pierwszy 87 w 23 meczach, ten drugi 81 w 21 meczach.

📣 Jedno jest pewne: musimy liczyć tylko i wyłącznie na siebie. Na mobilizację, koncentrację, determinację, wolę walki i ambicję naszego zespołu. Zawodnicy wiedzą o co toczy się gra i z pewnością zrobią wszystko, aby pozostać w grze o utrzymanie się w Lidze Centralnej.
Liczą także na Was, Drodzy Kibice! 🤩 Bądźcie z nami w tym jakże ważnym spotkaniu! 🤝
Mecz odbędzie się w sobotę, 6 maja br., o godzinie 18 w hali Przemyski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Zapraszamy!


SPONSOR TYTULARNY :
🔥🔥🔥 ORLEN Upstream – www.orlenupstream.pl 🔥🔥🔥

SPONSOR PREMIUM I SPONSOR MECZU:
🔥🔥 PKO Bank Polski 🔥🔥

PARTNER STRATEGICZNY i SPONSOR GRUP MŁODZIEŻOWYCH:
🔥🔥 PZU 🔥🔥

PATRON MEDIALNY:
🔥 Życie Podkarpackie 🔥

PARTNER TECHNICZNY:
🔥 hummel 🔥

SPONSORZY:
Miasto Przemyśl
MPEC Przemyśl
Auto-Moto-Fan
NIKO
Studio M
Szpak Przemyśl
Bricomarche Przemyśl
Biuro Rachunkowe Agnieszka Gdula
Este Lar
DaGrasso Przemysl
Restauracja „Chińczyk”
DobreSushi Przemyśl

PARTNERZY MEDIALNI:
ESKA Przemyśl News
Korso24 – Czytaj Podkarpackie
Przemyśl Nasze Miasto
Portal informacyjny nowiny24.pl

POWRÓT

TABELA
LIGA CENTRALNA

Lp.KlubPunkty
1Unimetal Recycling MTS Chrzanów30
2AZS AGH Kraków24
3KSSPR Końskie15
4SPR Orzeł Przeworsk15
5KS Viret CMC Zawiercie15
6KSZO Ostrowiec Świętokrzyski12
7ORLEN Upstream SRS Przemyśl12
8SPR Górnik Zabrze8
9SMS ZPRP II Kielce6
10Luxiona AZS UMCS Lublin1
11SPR Wisła Sandomierz0

STRZELCY
SRS Przemyśl

Lp.ZawodnikBramki
1KULKA Tomasz56
2SKAWIŃSKI Karol39
3PAW Bartosz27
4ŚWIT Sebastian24
5GUZDEK Kamil19
6KUBIK Paweł16
7KIELAR Kacper16
8BYKOWSKI Igor16
9WALCZYK Patryk15
10MRÓZ Igor11
11MAKUŁA Jakub11
12HOIM Mateusz7
13IWASIECZKO Adam0
14SAR Paweł0
15NOWAK Gracjan0
16ZAJDEL Oskar0

NEWSLETTER
KLUBOWY

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z realizacją newslettera klubowego. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Rozumiem, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Handball Przemyśl sp. z o.o., ul. 3 maja 19, 37-700 Przemyśl.Sponsorzy

Partnerzy

Partner techniczny

Patronat medialny

Partnerzy medialni