Nie poddajemy się! Wciąż jesteśmy w grze.

12 kwietnia 2023
Tagi: , , , ,

Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę z naszego położenie w tabeli Ligi Centralnej. Do końca sezonu pozostało jeszcze pięć kolejek, a do zdobycia 15 punktów. Na jakąkolwiek pomyłkę nie ma już miejsca i Gladiatorzy o tym wiedzą. Aby zachować szanse na utrzymanie, najbliższy mecz z KPR Autoinwest Żukowo musimy wygrać.

Po znakomitym spotkaniu z AZS AWF Biała Podlaska, który wlał w nasze serca sporo nadziei i optymizmu, przyszła porażka w Zamościu z Padwą (choć po cichu liczyliśmy na sprawienie przez Gladiatorów miłej niespodzianki). Nie udało się, strata do bezpiecznego miejsca w tabeli pozostała bez zmian. Wynosi 8 punktów. To bardzo dużo, ale dopóki piłka w grze…

Rozgrywki w Lidze Centralnej wchodzą w decydującą fazę i każdy mecz sporo „waży”. Tak jeśli chodzi o rywalizację o awans, jak i o utrzymanie się na tym szczeblu rywalizacji. Przed naszymi Gladiatorami jeszcze pięć potyczek. Trzy na własnym parkiecie (w kolejności: KPR Autoinwest Żukowo, MKS Wieluń i Śląsk Handball Wrocław) i dwie na wyjeździe (Warmia Olsztyn i Zagłębie Handball Team Sosnowiec). W każdej mogą powalczyć o komplet punktów, bo żaden z tych zespołów nie jest poza ich zasięgiem. Oczywiście pod warunkiem, że zaprezentują wszystkie przymioty ze spotkania z AZS AWF Biała Podlaska.

Na pierwszy ogień zmierzą się w hali POSiR z KPR Autoinwest Żukowo. Zespołem z bardzo malowniczej, liczącej ponad 8 tys. mieszkańców miejscowości, oddalonej od Gdańska o ledwie 19 km. Zespół KPR Autoinwest w sezonie 2015 – 2016 – po bardzo emocjonujących barażach – awansował do I ligi. Występował w niej w grupie A. Najtrudniejszy był pierwszy sezon po awansie, kiedy drużyna zajęła 12. miejsce. Dwa sezony wstecz, po wygranej u siebie pod koniec maja 2021 r. z Sokołem Porcelana Lubiana Kościerzyna 28:24 (15:12), zagwarantował sobie 3. miejsce w tabeli i promocję do Ligi Centralnej.

W pierwszym sezonie był zespołem środka tabeli. Nieobliczalnym i tajemniczym. Mającym spore wahania formy. Potrafiącym zaleźć za skórę hegemonom, ale i potrafiącym przegrać z teoretycznie słabszym rywalem. Historia pojedynków z naszymi Gladiatorami o mistrzowskie punkty jest bardzo krótka. Pierwszy kontakt miał miejsce w poprzednim sezonie. W I rundzie, w hali POSiR, Gladiatorzy ponieśli nieoczekiwaną porażkę 26:29 (17:12), ale na wyjeździe wzięli udany rewanż, wygrywając 29:36 (12:17). W I rundzie trwającego sezonu przegraliśmy w Żukowie 34:31 (14:14) po emocjonującym meczu.

Zespół prowadzony przez Szymona Biernackiego i w tym sezonie jest teamem nieodgadnionym. Znowu prezentującym bardzo nierówną formę. Po 21 kolejkach zajmuje w tabeli 11. miejsce z dorobkiem 24 punktów. Wygrał 8 meczów, ponosząc 13 porażek. Fakt gry na własnym czy obcym parkiecie nie ma w ich wypadku większego znaczenia. Wszystko zależy od dyspozycji dnia. Potrafili wygrać na obcej ziemi m.in. z Nielbą Wągrowiec 29:35, ale i przegrać w Mielcu z Handball Stalą 40:28. Potrafili sprawić ogromne problemy u siebie liderowi tabeli KPR Legionowo, ulegając mu ledwie 33:34, ale potrafili także (w ostatniej przed świętami wielkanocnymi kolejce) przegrać ze znacznie niżej notowaną Grot Blachy Pruszyński Anilaną Łódź 28:29. To akuratnie rozstrzygniecie było bardzo niekorzystne dla naszego zespołu…

Podobnie jak w zeszłym sezonie, najskuteczniejszym zawodnikiem KPR Autoinwest jest skrzydłowy Grzegorz Dorsz, który zdecydowanie przewodzi klasyfikacji strzelców całej ligi. W 21 meczach zdobył aż 179 bramek, co daje imponującą średnią ponad ośmiu trafień na mecz! Drugim najskuteczniejszym zawodnikiem tej drużyny jest Alan Benkowski z dorobkiem 90 bramek w 20 spotkaniach.

Z całą pewnością Gladiatorzy muszą bardzo uważać na ten zespół. Muszą wyjść na parkiet maksymalnie skoncentrowani i zmobilizowani. Doskonale wiedzą, o co idzie gra i jak wielka presja i odpowiedzialność na nich ciąży. Nie ma już miejsca na pomyłkę… Obiecują walkę na całego i podtrzymanie nadziei na pozostanie w Lidze Centralnej na przyszły sezon.
Trzymamy kciuki, zapraszając wszystkich kibiców do hali POSiR.
Z Wami i Waszym dopingiem z całą pewnością będzie im łatwiej!

Mecz rozegrany zostanie w sobotę, 15 kwietnia br., o godzinie 16. Zapraszamy!

POWRÓT

TABELA
LIGA CENTRALNA

Lp.KlubPunkty
1KPR Legionowo70
2Handball Stal Mielec58
3KS AZS-AWF Biała Podlaska55
4Śląsk Wrocław Handball48
5Budnex Stal Gorzów42
6MKS Olimpia MEDEX Piekary Śląskie41
7MKS Padwa Zamość40
8GROT – Blachy Pruszyński – Anilana33
9Zagłębie Handball Team Sosnowiec32
10KPR Autoinwest Żukowo31
11MKS Nielba Wągrowiec30
12MKS Wieluń28
13ORLEN Upstream SRS Przemyśl24
14Warmia Energa Olsztyn14

STRZELCY
SRS Przemyśl

Lp.ZawodnikBramki
1MAKOWIEJEW Stanisław106
2ĆWIĘKA Jakub80
3ŚWIATŁOWSKI Szymon74
4KULKA Tomasz74
5BIERNAT Tomasz63
6WANDZEL Janusz61
7KROCZEK Mateusz58
8KRYTSKI Dzanis52
9GUZDEK Kamil36
10MAKUŁA Jakub32
11ŚWIT Sebastian25
12SKAWIŃSKI Karol25
13WALCZYK Patryk21
14KIELAR Kacper19
15KUBISZTAL Maciej17
16SAR Paweł2
17KROCZEK Karol2
18KIPP Michał0
19NOWAK Gracjan0
20ZAJDEL Oskar0

NEWSLETTER
KLUBOWY

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z realizacją newslettera klubowego. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Rozumiem, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Handball Przemyśl sp. z o.o., ul. 3 maja 19, 37-700 Przemyśl.Sponsor Premium

Sponsorzy

Partnerzy

Partner techniczny

Patronat medialny

Partnerzy medialni