Nie poddajemy się, walczymy dalej!

02 marca 2023
Tagi: , , , ,

✅ Beniaminek z Piekar Śląskich, czyli Olimpia Medex, będzie następnym rywalem naszego zespołu. Po bardzo bolesnej porażce na własnym parkiecie z Grot Blachy Pruszyński Anilaną Łódź, bardzo skomplikowaliśmy sobie sytuację w tabeli, ale nie poddajemy się! Walczymy dalej.

✅ Ekipa MKS Olimpia MEDEX Piekary Śląskie beniaminkiem jest tylko z nazwy. To znany i ceniony na handballowej mapie Polski team, mający za sobą występy w najwyższej klasie rozgrywkowej i lata spędzone na jej bezpośrednim zapleczu. Awans do Ligi Centralnej, Olimpia wywalczyła podczas Turnieju Mistrzów, podsumowującego zmagania w czterech grupach I ligi w sezonie 2021 – 2022. Ślązacy rywalizowali tam ze zwycięzcami pozostałych trzech grup I ligi: Sokołem Porcelana Lubiana Kościerzyna (gr. A), SPR Borem-Joynext Oborniki Śląskie (gr. B) oraz naszym ostatnim rywalem – Grot Blachy Pruszyński Anilana Łódź (gr. C). Byli bezkonkurencyjni, odnieśli komplet zwycięstw i bez problemów (wspólnie z łodzianami) zdobyli promocję do Ligi Centralnej.

✅ Przez fakt występowania przez całe lata na zapleczu Superligi – podobnie jak nasz zespół – kontaktów i bezpośrednich meczów było pod dostatkiem. Wszystkich konfrontacji nie sposób przytoczyć. Nie mamy z tym zespołem dodatniego bilansu. Zawsze grało się z nim bardzo trudno, bo to klasowa, poukładana i prezentująca dobrą dyspozycję ekipa. W sezonie 2020 – 2021 dwukrotnie wygraliśmy – 37:29 u siebie oraz 30:27 na wyjeździe. W I rundzie trwającego sezonu, niestety, ulegliśmy im zdecydowanie na własnym parkiecie. Wynik 26:37 mówi wszystko. Wówczas najskuteczniejszymi graczami naszego zespołu byli Tomasz Biernat i Stanisław Makowiejew, którzy zdobyli po 5️⃣ bramek. W ekipie Olimpii 7 trafień zapisał na swoim koncie Patryk Miłek, 6 – Szymon Kotlarczyk i Wojciech Parzonka.

✅ Obecny sezon zespół prowadzony przez jedną z ikon piłki ręcznej na Śląsku, charyzmatycznego Mariusza Kempysa zaczął z bardzo wysokiego pułapu, bo zabrał punkt na wyjeździe jednemu z faworytów rozgrywek – Handball Stali Mielec. Zremisował 27:27, ulegając dopiero po serii rzutów karnych. Do pewnego momentu był niepokonany na własnym parkiecie, ale potem lepiej wiodło się mu na wyjazdach.
Na własnym parkiecie Olimpia Medex przegrała m.in. z 19:30 ze Śląskiem Wrocław Handball, 30:31 z Nielbą Wągrowiec czy – w ostatnim meczu przed swoją publicznością – z Grot Blachy Pruszyński Anilaną Łódź 25:27. Potrafiła jednak pokonać 28:24 KPR Legionowo.

✅ W 17. kolejce beniaminek nie pozostawił złudzeń MKS-owi Wieluń, wygrywając zdecydowanie na wyjeździe. W tabeli #LigiCentralnej, Olimpia Medex Piekary Śląskie zajmuje 7. miejsce z dorobkiem 26 punktów. 8 meczów wygrała, 9 przegrała, w tym dwa po serii rzutów karnych.
Najskuteczniejszym graczem jest 7. w klasyfikacji strzelców całej ligi Szymon Kotlarczyk, który w 17 spotkaniach zdobył 82 bramki. Kolejnymi na liście są Patryk Miłek z 70 bramkami w 15 meczach oraz Maciej Chromy z 61 bramkami w 17 rozegranych przez siebie pojedynkach.

✅ Przed naszym zespołem niezwykle poważne wyzwanie. Absolutnie nie będziemy przewidywać, prorokować czy zaklinać rzeczywistości. Będziemy za to bardzo mocno trzymać ✊ za powodzenie, bo dopóki piłka w grze, to wszystko jest możliwe.

Spotkanie w Piekarach Śląskich odbędzie się w sobotę, 4 marca br., o godzinie 17.

————————————

SPONSOR TYTULARNY :

🔥🔥🔥 ORLEN Upstream – www.orlenupstream.pl🔥🔥🔥

PARTNER STRATEGICZNY i SPONSOR GRUP MŁODZIEŻOWYCH:

🔥🔥PZU🔥🔥

PATRON MEDIALNY:

🔥Życie Podkarpackie🔥

PARTNER TECHNICZNY:

🔥hummel🔥

SPONSORZY:

Miasto Przemyśl

Ciepły Przemyśl

Auto-Moto-Fan

NIKO

Szpak Przemyśl

Bricomarche Przemyśl

Biuro Rachunkowe Agnieszka Gdula

Este Lar

DaGrasso Przemysl

Restauracja „Chińczyk”

DobreSushi Przemyśl

Studio M

18 kolejka 2022/2023
POWRÓT

TABELA
LIGA CENTRALNA

Lp.KlubPunkty
1Unimetal Recycling MTS Chrzanów55
2AZS AGH Kraków48
3KSSPR Końskie42
4SPR Orzeł Przeworsk42
5KS Viret CMC Zawiercie30
6ORLEN Upstream SRS Przemyśl25
7KSZO Ostrowiec Świętokrzyski22
8Luxiona AZS UMCS Lublin18
9SMS ZPRP II Kielce18
10SPR Górnik Zabrze17
11SPR Wisła Sandomierz4

STRZELCY
SRS Przemyśl

Lp.ZawodnikBramki
1KULKA Tomasz109
2KIELAR Kacper64
3GUZDEK Kamil60
4MRÓZ Igor49
5SKAWIŃSKI Karol41
6KROCZEK Mateusz38
7HOIM Mateusz34
8PAW Bartosz31
9ŚWIT Sebastian26
10WALCZYK Patryk26
11KOWALIK Jakub22
12BYKOWSKI Igor18
13KUBIK Paweł16
14MAKUŁA Jakub11
15KUBISZTAL Maciej8
16KROCZEK Karol5
17SURMA Łukasz4
18IWASIECZKO Adam2
19SAR Paweł2
20NOWAK Gracjan0
21ZAJDEL Oskar0
22WRZEŚNIOWSKI Maciej0

NEWSLETTER
KLUBOWY

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z realizacją newslettera klubowego. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Rozumiem, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Handball Przemyśl sp. z o.o., ul. 3 maja 19, 37-700 Przemyśl.Sponsorzy

Partnerzy

Partner techniczny

Patronat medialny

Partnerzy medialni