Przegraliśmy mecz o sześć punktów. Nadzieja umiera ostatnia…

01 marca 2023
Tagi: ,

Cóż mądrego można napisać po takim meczu? Jakiej iskierki się uczepić, aby nie pogrążyć się w chaosie i beznadziei. Mecz z Grot Blachy Pruszyński Anilaną Łódź miał dać naszemu zespołowi kopa, miał przełamać złą passę, miał sprawić, że wreszcie przegonią demony. Liczyło się tylko zwycięstwo, a skończyło się niezwykle bolesną porażką przed własną publicznością, która stawia Gladiatorów w bardzo trudnej sytuacji.

Zaczęliśmy te zawody z pułapu, który miał być znakiem firmowym naszego zespołu przez 60 minut. Z animuszem, zaangażowaniem, pomysłem. Na dzień dobry trafił Stanisław Makowiejew, poprawił ze skrzydła Jakub Makuła. Wydawało się, że brak aż czterech ważnych zawodników (Kamil Guzdek, Mateusz Kroczek, Tomasz Kulka i Szymon Światłowski) nie będzie przeszkodą w skutecznej walce o wejście na zwycięską ścieżkę.
Nasz rywal rozkręcał się powoli. Z czasem poprawił grę w obronie, a szybkimi akcjami zyskiwał przewagę. Niepokojące było, że nie nadążaliśmy w defensywie, przez co goście zdobywali łatwe bramki. Skutecznością błyszczał Jakub Ćwięka. To po jego dwóch z rzędu trafieniach w 7. min wygrywaliśmy 5:3. 5 minut później beniaminek po raz pierwszy przejął inicjatywę. Na 6:7 trafił Adrian Kucharski. Niestety, nie oddał jej do końca pojedynku.

Słabo wyglądała nasza gra w ataku. Brakowało zmiany tempa gry, nie wychodziły kontry, bo nie mogły wobec słabszej postawy bramkarzy. Wśród gości ciężar zdobywania bramek wzięli na swoje braki Bartosz Pawlak i Kamil Katusza. Gladiatorzy próbowali grać agresywniej, ale nie była to agresja skuteczna. Zamiast tego nasi zawodnicy lądowali na ławce kar. Grając w podwójnym osłabieniu, w 24. min łodzianie po skutecznie wyegzekwowanym rzucie karnym przez Szymona Krajewskiego wygrywali już 12:15. Choć w końcówce było kilka szans na zniwelowanie tej przewagi, z trzema bramkami straty zeszliśmy do szatni.

Początek II odsłony przypominał inauguracyjne minuty. Przyspieszenie gry, szukanie wolnych stref na parkiecie, wykorzystanie koła, sprawiło, że po 4 minutach mieliśmy rywala na wyciągnięcie ręki. Po bramce Janusza Wandzla było 17:18. Łodzianie grali słabiej niż w pierwszych 30 minutach, ale nie byliśmy w stanie tego wykorzystać. Nawet nie ma co liczyć sytuacji, kiedy mogliśmy ich dogonić i przegonić, co dodałoby zapewne pewności siebie zawodnikom. Za każdym razem coś przeszkadzało. A to podanie wprost w ręce przeciwnika, a to słupki w stuprocentowych sytuacjach, a to zagapienie się w obronie i łatwa strata bramki. Co doszliśmy Anilanę na jedno trafienie, ta momentalnie odskakiwała na dwa, trzy. W 41. min z rzutu karnego nie pomylił się J. Makuła (21:22), ale za kilka chwil „siódemki” nie wykorzystał, czego konsekwencją był odskok rywala na 21:24 w 44. min. Identyczna sytuacja miała miejsce w 50. min. Tym razem rzut karny J. Ćwięki przy stanie 23:25 obronił Dawid Pietrowski, ale konsekwencje tej straty były poważniejsze. Bartosz Pawlak i Szymon Krajewski z łatwością poradzili sobie z naszą defensywą i w 53. min goście odjechali już na cztery bramki (23:27). Nadzieja pojawiła się na ponad 5 minut przed końcową syreną. Zniwelowaliśmy straty do dwóch trafień (26:28) i mieliśmy kilka szans na odwrócenie losów meczu. Niestety, nieudanych. Sytuacja stała się beznadziejna w 57. min, kiedy na 26:30 przymierzył B. Pawlak.

Przegraliśmy mecz, którego przegrać nam nie było można. Nie przegraliśmy jeszcze Ligi Centralnej, ale nasza sytuacja – co tu dużo ukrywać – jest niesłychanie trudna. Trzeba jednak wierzyć, że nie wszystko jeszcze stracone. Wszak nadzieja umiera ostatnia.

ORLEN Upstream SRS Przemyśl – Grot Blachy Pruszyński Anilana Łódź 29:32 (15:18)

ORLEN Upstream SRS: Nowak, Sar– Kielar 0, Skawiński 3, Walczyk 0, Ćwięka5, Biernat 1, Kipp 0, Makuła 7, Świt 1, Wandzel 5, Krytski 0, Kubisztal 1, Makowiejew6.
Grot BP Anilana:Pisarkiewicz, Pietrowski, Marciniak – Kamiński 1, Czech 0, Winiarski 5, Krajewski 6, Wawrzyniak 2, Jakubiec 2, Katusza 7, Kucharski 1, Bielecki 0, Helwak 1, Pawlak 7, Palutkiewicz 0.
Sędziowali: Andrzej Jarzynka (Klementowice) i Iwona Siedlarz (Kraśnik). Kary: ORLEN Upstream SRS – 14 min; Grot BP Anilana – 6 min. Widzów: 200.