Derby Podkarpacia dla Handball Stali. W Mielcu nie mieliśmy szans…

20 lutego 2023
Tagi: , , , ,

▪️Z porażką w Mielcu, z wiceliderem tabeli i jednym z głównych kandydatów do awansu mogliśmy się liczyć. I przegraliśmy, ale styl porażki martwi. Niestety, nie było momentu, w którym byliśmy w stanie toczyć wyrównany pojedynek z ekipą kierowaną przez byłego reprezentanta Polski Rafała Glińskiego.

▪️Wicelider tabeli z pewnością był podrażniony porażką (32:30) w Łodzi w beniaminkiem – Grot Blachy Pruszyński Anilaną. Dodatkowego smaczku rywalizacji dodawał fakt, że były to derby Podkarpacia, tak często w tej dyscyplinie sportu wszak nierozgrywane.
Nie wiadomo, czy ta cała otoczka miała wpływ na naszych zawodników, ale fatalnie weszli w to spotkanie, przez co jego historia nie jest za długa, niestety. A w zasadzie można pokusić się o stwierdzenie, że nie miała żadnej historii.

▪️Gospodarze wyglądali na ekipę, która jest szczebel wyżej w determinacji, mobilizacji i koncentracji. Ruszyli z wielkim animuszem i nasz zespół kompletnie się pogubił. Gubił piłki, podejmował złe decyzje. Mecz od trafienia rozpoczął Łukasz Nowak i potem, przez długie minuty trafiali tylko gospodarze. Zdobyli w 11 minut aż 9 bramek. Gladiatorzy potrafili odpowiedzieć jedynie trafieniem w 6. min. Nim spotkanie na dobre się nie zaczęło, mieliśmy już potężny dystans do nadrobienia. W 11. min było 9:1. Niestety, nie udało się tego zniwelować. Nie byliśmy w stanie zatrzymać rzucającego jak na zawołanie Igora Graczyka, nie mieliśmy pomysłu, aby zneutralizować poczynania środkowego rozgrywającego mielczan Dzianisa Wołyncewa. Kiedy dwukrotnie z linii 7 m nie pomylił się Tomasz Kulka, a z prawego rozegrania trafił Szymon Światłowski, w 24. min wynik nie wyglądał źle. Było 12:7. Ale wówczas dał o sobie znać wspomniany D. Wołyncew. Wziął na siebie egzekucję, trafił trzy razy z rzędu i odebrał Gladiatorom nadzieję na skuteczną pogoń w I połowie. Na trzy minuty przed przerwą było 16:9. Pierwsze 30 minut bramką zamknął Sebastian Świt.

▪️Drugą odsłonę natomiast trafieniem otworzył nasz nowy nabytek Karol Skawiński, zmniejszając dystans do 5 bramek (18:13). Tyle samo było jeszcze w 35. min (21:16), ale potem, niestety, ponownie daliśmy się zdominować wiceliderowi. Wciąż skutecznością imponował I. Graczyk. Od pewnego momentu dołączył do niego Filip Stefani. Na nieco ponad kwadrans Handball Stal miała wszystko pod kontrolą. Prowadziła różnicą 8 bramek (27:19) i mogła dyrygować parkietowymi wydarzeniami.

▪️Na nasze nieszczęście, miejscowi nie zwolnili tempa, a styl naszej gry nie ulegał zmianie. Była za wolno, za luźno w obronie, zdecydowanie za mało skutecznie. Nie udawało się eliminować prostych strat. W 48. min przewaga wicelidera urosła do najwyższych w tej potyczce rozmiarów – 30:21. Lekki przestój mielczan przed decydującymi minutami pozwolił Gladiatorom znowu nieco zniwelować straty. Ale wszystko to było szarpane, nie miało odpowiedniego tempa i płynności. Na kilka minut przed końcem przegrywaliśmy 35:29. Ale odpowiedź bardzo dobrze dysponowanych rywali była szybka i konkretna. Kolejne trafienia: Włoskiewicza, Wołyncewa i Stefaniego przywróciły status quo w tym starciu. Mielczanie znowu uciekli na 9 bramek przewagi (38:29). 30. dla nas, ostatnią w tym meczu, bramkę zdobył T. Kulka.

⚔️Handball Stal Mielec – ORLEN Upstream SRS Przemyśl 38:30 (18:12)⚔️

⚽️Handball Stal: Dekarz, Czerwiński, Wiśniewski – Wilk 2, Nowak 2, Babicz 0, Kotliński 1, Graczyk 10, Wołyncew 9, Napierała 6, Kaźmierczak 0, Smoliński 1, Stefani 4, Włoskiewicz 3, Osmola 0.

⚽️ORLEN Upstream SRS: Nowak, Sar– Kielar 0, Skawiński 3, Walczyk 0, Ćwięka1, Biernat 3, Makuła 2, Świt 4, M. Kroczek 2, Wandzel 5, Krytski 0, Kubisztal0, Makowiejew1, Światłowski 3, Kulka 6.

🙋🏼Sędziowali: Wojciech Bloch (Nakło Śląskie) i Michał Solecki (Tarowskie Góry).

❌Kary: Handball Stal – 16 min; ORLEN Upstream SRS – 10 min. Czerwona kartka: Babicz (35. – gradacja kar).

👀Widzów: 300.

SPONSOR TYTULARNY :
🔥🔥🔥 ORLEN Upstream – www.orlenupstream.pl 🔥🔥🔥
PARTNER STRATEGICZNY i SPONSOR GRUP MŁODZIEŻOWYCH:
🔥🔥 PZU 🔥🔥
PATRON MEDIALNY:
🔥 Życie Podkarpackie 🔥
PARTNER TECHNICZNY:
🔥 hummel 🔥
SPONSORZY:
Miasto Przemyśl
Ciepły Przemyśl
Auto-Moto-Fan
NIKO
Szpak Przemyśl
Bricomarche Przemyśl
Biuro Rachunkowe Agnieszka Gdula
Este Lar
DaGrasso Przemysl
Restauracja „Chińczyk”
DobreSushi Przemyśl
Studio M – http://studiomprzemysl.pl/
PROBUD – http://probud.co/

POWRÓT

TABELA
LIGA CENTRALNA

Lp.KlubPunkty
1Unimetal Recycling MTS Chrzanów30
2AZS AGH Kraków27
3KSSPR Końskie18
4SPR Orzeł Przeworsk18
5KS Viret CMC Zawiercie18
6ORLEN Upstream SRS Przemyśl15
7KSZO Ostrowiec Świętokrzyski12
8SPR Górnik Zabrze8
9Luxiona AZS UMCS Lublin6
10SMS ZPRP II Kielce6
11SPR Wisła Sandomierz1

STRZELCY
SRS Przemyśl

Lp.ZawodnikBramki
1KULKA Tomasz68
2SKAWIŃSKI Karol41
3PAW Bartosz31
4ŚWIT Sebastian26
5GUZDEK Kamil21
6KIELAR Kacper19
7BYKOWSKI Igor18
8KUBIK Paweł16
9WALCZYK Patryk15
10MRÓZ Igor12
11MAKUŁA Jakub11
12HOIM Mateusz8
13IWASIECZKO Adam0
14SAR Paweł0
15NOWAK Gracjan0
16ZAJDEL Oskar0
17KOWALIK Jakub0
18WRZEŚNIOWSKI Maciej0
19SURMA Łukasz0
20KROCZEK Karol0
21KROCZEK Mateusz0

NEWSLETTER
KLUBOWY

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z realizacją newslettera klubowego. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Rozumiem, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Handball Przemyśl sp. z o.o., ul. 3 maja 19, 37-700 Przemyśl.Sponsorzy

Partnerzy

Partner techniczny

Patronat medialny

Partnerzy medialni