KPR Legionowo i… wszystko jasne. Piekielnie trudne wyzwanie przed Gladiatorami.

08 lutego 2023
Tagi: , , , ,

▪️ 35 punktów w dorobku, 12 zwycięstw, 2 porażki. Imponujący stosunek bramek. Pierwsze miejsce w tabeli, ze sporymi szansami na awans do PGNiG Superligi Piłki Ręcznej Mężczyzn. KPR Legionowo. To rywal naszych Gladiatorów w nadchodzącej, 15. kolejce spotkań Ligi Centralnej.

▪️ Choćbyśmy nie wiadomo jak chcieli zaczarować rzeczywistość, musimy przyznać, że faworytem spotkania w hali Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, do której wracamy po 54 dniach, będzie lider tabeli. Po dwóch naprawdę niezłych, wyjazdowych spotkaniach we Wrocławiu i Wągrowcu pod wodzą grającego trenera Stanisława Makowiejewa, mecz domowy może być dobrą okazją do przełamania złej passy. Tylko… jak to zrobić?

▪️Historia spotkań między KPR-em, a naszym zespołem, jest dość burzliwa. W meczach mistrzowskich Gladiatorzy mierzyli się do tej pory z ekipą z Legionowa siedmiokrotnie. Cztery razy wygrali, natomiast trzy razy musieli uznać wyższość rywali.
Ostatni mecz z KPR rozegraliśmy w I rundzie trwającego sezonu. W Legionowie gospodarze nie dali nam większych szans, zwyciężając 32:25 (18:13).

▪️Jak już wspomnieliśmy, KPR Legionowo jest liderem tabeli Ligi Centralnej z dorobkiem 35 punktów. Tyle samo ma Handball Stal Mielec, która będzie naszym rywalem w następnej kolejce. Dwa punkty do tego duetu trafi AZS AWF Biała Podlaska, który jednak ma mecz mniej.
Dwa ostatnie pojedynki legionowianie rozegrali u siebie. Oba wygrali w identycznym stosunku 28:24. Najpierw pokonali Handball Stal Mielec, potem Grot Blachy Pruszyński Anilanę Łódź. Dwa ostatnie mecze wyjazdowe kończyły się ich porażkami… W Piekarach Śląskich przegrali z Olimpią Medex w stosunku… 28:24 (trzeci z rzędu mecz, który zakończyli takim samym rezultatem!), w Wągrowcu – o czym już wspomnieliśmy – 26:25.

▪️To jednak historia. Nic dwa razy się nie zdarza, więc trudno liczyć na jakąś „pomoc” ze strony lidera. To niezwykle wymagający, znakomicie zbilansowany, grający niezwykle skutecznie i z żelazną defensywną konsekwencją zespół. Liczyć musimy tylko i wyłącznie na siebie.

‼️Liczymy także na naszych wspaniałych Kibiców. Mamy nadzieję, że choć trochę stęskniliście się za handballowymi emocjami. Że pomożecie Gladiatorom wyjść z dołka. Że będziecie ósmym zawodnikiem na parkiecie. Nie możemy obiecać, że nasz zespół wygra. Możemy obiecać, że z pewnością łatwo skóry nie sprzeda, że będzie imponować ambicją, wolą walki i sercem zostawionym na placu gry. ‼️
📣 Gorąco zachęcamy i serdecznie zapraszamy na trybuny hali POSiR.

Mecz odbędzie się w sobotę, 11 lutego br., o godzinie 18. 📣

GRAMY RAZEM!

SPONSOR TYTULARNY :
🔥🔥🔥 @ORLEN Upstream – www.orlenupstream.pl 🔥🔥🔥
PARTNER STRATEGICZNY i SPONSOR GRUP MŁODZIEŻOWYCH:
🔥🔥 PZU 🔥🔥
PATRON MEDIALNY:
🔥 Życie Podkarpackie 🔥
PARTNER TECHNICZNY:
🔥 hummel🔥
SPONSORZY:
Miasto Przemyśl
Ciepły Przemyśl
Auto-Moto-Fan
NIKO
Szpak Przemyśl
Bricomarche Przemyśl
Biuro Rachunkowe Agnieszka Gdula
Este Lar
DaGrasso Przemysl
Restauracja „Chińczyk”
Studio M – http://studiomprzemysl.pl/
PROBUD – http://probud.co/
📹Grzegorz Gajdzik – portfolio

POWRÓT

TABELA
LIGA CENTRALNA

Lp.KlubPunkty
1Unimetal Recycling MTS Chrzanów30
2AZS AGH Kraków27
3KSSPR Końskie18
4SPR Orzeł Przeworsk18
5KS Viret CMC Zawiercie18
6ORLEN Upstream SRS Przemyśl15
7KSZO Ostrowiec Świętokrzyski12
8SPR Górnik Zabrze8
9Luxiona AZS UMCS Lublin6
10SMS ZPRP II Kielce6
11SPR Wisła Sandomierz1

STRZELCY
SRS Przemyśl

Lp.ZawodnikBramki
1KULKA Tomasz68
2SKAWIŃSKI Karol41
3PAW Bartosz31
4ŚWIT Sebastian26
5GUZDEK Kamil21
6KIELAR Kacper19
7BYKOWSKI Igor18
8KUBIK Paweł16
9WALCZYK Patryk15
10MRÓZ Igor12
11MAKUŁA Jakub11
12HOIM Mateusz8
13IWASIECZKO Adam0
14SAR Paweł0
15NOWAK Gracjan0
16ZAJDEL Oskar0
17KOWALIK Jakub0
18WRZEŚNIOWSKI Maciej0
19SURMA Łukasz0
20KROCZEK Karol0
21KROCZEK Mateusz0

NEWSLETTER
KLUBOWY

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z realizacją newslettera klubowego. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Rozumiem, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Handball Przemyśl sp. z o.o., ul. 3 maja 19, 37-700 Przemyśl.Sponsorzy

Partnerzy

Partner techniczny

Patronat medialny

Partnerzy medialni