KPR Legionowo i… wszystko jasne. Piekielnie trudne wyzwanie przed Gladiatorami.

08 lutego 2023
Tagi: , , , ,

▪️ 35 punktów w dorobku, 12 zwycięstw, 2 porażki. Imponujący stosunek bramek. Pierwsze miejsce w tabeli, ze sporymi szansami na awans do PGNiG Superligi Piłki Ręcznej Mężczyzn. KPR Legionowo. To rywal naszych Gladiatorów w nadchodzącej, 15. kolejce spotkań Ligi Centralnej.

▪️ Choćbyśmy nie wiadomo jak chcieli zaczarować rzeczywistość, musimy przyznać, że faworytem spotkania w hali Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, do której wracamy po 54 dniach, będzie lider tabeli. Po dwóch naprawdę niezłych, wyjazdowych spotkaniach we Wrocławiu i Wągrowcu pod wodzą grającego trenera Stanisława Makowiejewa, mecz domowy może być dobrą okazją do przełamania złej passy. Tylko… jak to zrobić?

▪️Historia spotkań między KPR-em, a naszym zespołem, jest dość burzliwa. W meczach mistrzowskich Gladiatorzy mierzyli się do tej pory z ekipą z Legionowa siedmiokrotnie. Cztery razy wygrali, natomiast trzy razy musieli uznać wyższość rywali.
Ostatni mecz z KPR rozegraliśmy w I rundzie trwającego sezonu. W Legionowie gospodarze nie dali nam większych szans, zwyciężając 32:25 (18:13).

▪️Jak już wspomnieliśmy, KPR Legionowo jest liderem tabeli Ligi Centralnej z dorobkiem 35 punktów. Tyle samo ma Handball Stal Mielec, która będzie naszym rywalem w następnej kolejce. Dwa punkty do tego duetu trafi AZS AWF Biała Podlaska, który jednak ma mecz mniej.
Dwa ostatnie pojedynki legionowianie rozegrali u siebie. Oba wygrali w identycznym stosunku 28:24. Najpierw pokonali Handball Stal Mielec, potem Grot Blachy Pruszyński Anilanę Łódź. Dwa ostatnie mecze wyjazdowe kończyły się ich porażkami… W Piekarach Śląskich przegrali z Olimpią Medex w stosunku… 28:24 (trzeci z rzędu mecz, który zakończyli takim samym rezultatem!), w Wągrowcu – o czym już wspomnieliśmy – 26:25.

▪️To jednak historia. Nic dwa razy się nie zdarza, więc trudno liczyć na jakąś „pomoc” ze strony lidera. To niezwykle wymagający, znakomicie zbilansowany, grający niezwykle skutecznie i z żelazną defensywną konsekwencją zespół. Liczyć musimy tylko i wyłącznie na siebie.

‼️Liczymy także na naszych wspaniałych Kibiców. Mamy nadzieję, że choć trochę stęskniliście się za handballowymi emocjami. Że pomożecie Gladiatorom wyjść z dołka. Że będziecie ósmym zawodnikiem na parkiecie. Nie możemy obiecać, że nasz zespół wygra. Możemy obiecać, że z pewnością łatwo skóry nie sprzeda, że będzie imponować ambicją, wolą walki i sercem zostawionym na placu gry. ‼️
📣 Gorąco zachęcamy i serdecznie zapraszamy na trybuny hali POSiR.

Mecz odbędzie się w sobotę, 11 lutego br., o godzinie 18. 📣

GRAMY RAZEM!

SPONSOR TYTULARNY :
🔥🔥🔥 @ORLEN Upstream – www.orlenupstream.pl 🔥🔥🔥
PARTNER STRATEGICZNY i SPONSOR GRUP MŁODZIEŻOWYCH:
🔥🔥 PZU 🔥🔥
PATRON MEDIALNY:
🔥 Życie Podkarpackie 🔥
PARTNER TECHNICZNY:
🔥 hummel🔥
SPONSORZY:
Miasto Przemyśl
Ciepły Przemyśl
Auto-Moto-Fan
NIKO
Szpak Przemyśl
Bricomarche Przemyśl
Biuro Rachunkowe Agnieszka Gdula
Este Lar
DaGrasso Przemysl
Restauracja „Chińczyk”
Studio M – http://studiomprzemysl.pl/
PROBUD – http://probud.co/
📹Grzegorz Gajdzik – portfolio

POWRÓT

TABELA
LIGA CENTRALNA

Lp.KlubPunkty
1KPR Legionowo52
2Handball Stal Mielec48
3KS AZS-AWF Biała Podlaska43
4Śląsk Wrocław Handball38
5MKS Olimpia MEDEX Piekary Śląskie35
6Budnex Stal Gorzów34
7MKS Padwa Zamość30
8MKS Nielba Wągrowiec28
9MKS Wieluń25
10KPR Autoinwest Żukowo24
11Zagłębie Handball Team Sosnowiec20
12GROT – Blachy Pruszyński – Anilana18
13ORLEN Upstream SRS Przemyśl13
14Warmia Energa Olsztyn9

STRZELCY
SRS Przemyśl

Lp.ZawodnikBramki
1MAKOWIEJEW Stanisław81
2ŚWIATŁOWSKI Szymon68
3ĆWIĘKA Jakub61
4WANDZEL Janusz54
5BIERNAT Tomasz53
6KULKA Tomasz52
7KRYTSKI Dzanis34
8KROCZEK Mateusz33
9MAKUŁA Jakub31
10ŚWIT Sebastian24
11GUZDEK Kamil22
12WALCZYK Patryk17
13KUBISZTAL Maciej11
14SKAWIŃSKI Karol11
15KIELAR Kacper8
16SAR Paweł2
17KROCZEK Karol2
18KIPP Michał0
19NOWAK Gracjan0
20ZAJDEL Oskar0

NEWSLETTER
KLUBOWY

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z realizacją newslettera klubowego. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Rozumiem, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Handball Przemyśl sp. z o.o., ul. 3 maja 19, 37-700 Przemyśl.Sponsorzy

Partnerzy

Partner techniczny

Patronat medialny

Partnerzy medialni