O krok od wygranej w Wągrowcu.

06 lutego 2023
Tagi: , , , ,

▪️ To był naprawdę solidny występ naszego zespołu. O tym, że wyjechaliśmy z Wągrowca z pustymi rękoma zdecydowały szczegóły. Jeśli uda się je wyeliminować, być może już niedługo będziemy się cieszyć ze zwycięstw ekipy grającego trenera Stanisława Makowiejewa. ✊🏻✊🏻✊🏻

▪️Jak wspomnieliśmy w zapowiedzi tego pojedynku, w dotychczasowych spotkaniach w Lidze Centralnej jeszcze z Nielbą nie przegraliśmy. Odnieśliśmy trzy zwycięstwa i niewiele brakowało, aby Gladiatorzy tę passę podtrzymali.

▪️W ponad 750-kilometrową podróż do Wielkopolski udaliśmy się bez Kamila Guzdka, Kacpra Kielara i Mateusza Kroczka. Zespół doskonale zdawał sobie sprawę ze stawki tego spotkania i z faktu, że Nielba, którą pokonaliśmy na inaugurację tego sezonu w hali POSiR 32:26 i Nielba z ostatnich tygodni, to dwa różne zespoły. Obecnie team Bartosza Świerada kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa, mając na rozkładzie m.in. lidera tabeli – KPR Legionowo.

▪️Gladiatorzy faworytami nie byli, ale nie zamierzali łatwo sprzedać skóry. Wyszli na parkiet skoncentrowani i zmobilizowani. Z konceptem, werwą i dobrą skutecznością. Jako pierwsi – za sprawą kołowego Jakuba Świątkiewicza – trafili gospodarze. Potem jednak inicjatywę przejął nasz zespół. I to na długie minuty. W I połowie byliśmy lepszym zespołem. Po kilku minutach prowadziliśmy 4:1. Gospodarze wyglądali na nieco zdezorientowanych, ale nie pozwolili naszym zawodnikom na wypracowanie większej przewagi bramkowej. W 15. min trafił Sebastian Świt i wciąż utrzymywaliśmy trzy bramki przewagi. Nasz team grał rozważnie i do pewnych pozycji. Miejscowi gonili i raz udało się im doprowadzić do równowagi, ale konsekwencja w poczynaniach była po naszej stronie. Gladiatorzy szybko stanęli na nogi i dzięki m.in. Kubie Makule i Szymonowi Światłowskiemu, ponownie udało się nam odskoczyć rywalowi. W 25. min było 12:16, a w tzw. międzyczasie rzutu karnego nie wykorzystał Paweł Gregor. Było to drugie „pudło” gospodarzy z 7 m. w I połowie. Szkoda, że nieco przespaliśmy końcówkę pierwszych 30 minut. Ten fragment Nielba wygrała 4:1 i zeszła na antrakt z minimalną stratą.

▪️II połowa rozpoczęła się dla nas bardzo dobrze. Po trafieniu Tomasza Biernata w 32. min. prowadziliśmy 19:16. Gospodarze podkręcali tempo, rozkręcając się powoli. Zaproponowali naszemu zespołowi twardą, na pograniczu faulu grę,, na którą Gladiatorzy przystali. Rozpoczął się naprawdę ekscytujący bój, w którym nasz zespół wcale nie był gorszy. Wśród gospodarzy mógł zaimponować rozdzielający piłki w ofensywie Igor Drzazgowski. Trafiał, asystował, był prawdziwym liderem Nielby. To dzięki niemu miejscowi w 40. min wyszli na drugie w tym meczu prowadzenie.

▪️Niestety, Nielba tego prowadzenia już nie oddała, ale Gladiatorzy z wielką ambicją i sercem walczyli do samego końca o korzystny wynik. W 47. min był nawet remis 24:24 po bramce Dzianisa Krytskiego. Na 2 minuty przed końcem ze skrzydła nie pomylił się Tomasz Kulka i w sercach wszystkich tliła się jeszcze nadzieja, że może jednak… Że może uda się wreszcie przełamać passę porażek. Nie udało się. Na kilkadziesiąt sekund przed końcową syreną Nielba odskoczyła na 31:28 i mimo postawienia wszystkiego na jedną kartę przez Gladiatorów, zdobycia w ciągu kilkudziesięciu sekund dwóch bramek (Sebastian Świt, Janusz Wandzel) wspomniana strata okazała się decydująca.😩
👏🏻👏🏻👏🏻 Naszemu zespołowi należą się jednak brawa. Gra wygląda już naprawdę zupełnie inaczej niż jeszcze kilka tygodni temu. A kiedy do tak ambitnej postawy dodadzą łut szczęścia i pierwiastek zwycięzcy, przysporzą nam jeszcze dużo radości.🤩

⚔️Nielba Wągrowiec – ORLEN Upstream SRS Przemyśl 31:30 (16:17)⚔️

⚽️Nielba: Gawlik, Jankowski – Andrzejewski 0, Gregor 3, Gąsiorek 2, Adamski 1, Drobik 0, Drzazgowski 10, Skrzypczak 1, Hoffman 0, Szmania 0, Widziński 3, Przychodzień 3, Duszyński 4, Kelm 3, Świątkiewicz 1.
⚽️ORLEN Upstream SRS: Nowak, Sar, Zajdel – Walczyk 2, Ćwięka 1, Biernat 4, Makuła 2, Świt 5, Wandzel 2, Krytski 1, Kubisztal 3, Makowiejew 1, Światłowski 7, Kulka 2.

🙋🏼‍♂️Sędziowali: Jakub Jerlecki i Maciej Łabuń (obaj ze Szczecina).
Kary: Nielba – 6 min; ORLEN Upstream SRS – 18 min. 🟥Czerwone kartki: Skrzypczak (20. – faul) oraz Biernat (44. – faul).
Widzów: 280.


——————————————
SPONSOR TYTULARNY :
🔥🔥🔥 ORLEN Upstream – www.orlenupstream.pl 🔥🔥🔥
PARTNER STRATEGICZNY i SPONSOR GRUP MŁODZIEŻOWYCH:
🔥🔥 PZU 🔥🔥
PATRON MEDIALNY:
🔥 Życie Podkarpackie 🔥
PARTNER TECHNICZNY:
🔥 hummel 🔥
SPONSORZY:
Miasto Przemyśl
Ciepły Przemyśl
Auto-Moto-Fan
NIKO
Szpak Przemyśl
Bricomarche Przemyśl
Biuro Rachunkowe Agnieszka Gdula
Este Lar
DaGrasso Przemysl
Restauracja „Chińczyk”
Studio M – http://studiomprzemysl.pl/
PROBUD – http://probud.co/

POWRÓT

TABELA
LIGA CENTRALNA

Lp.KlubPunkty
1Unimetal Recycling MTS Chrzanów30
2AZS AGH Kraków27
3KSSPR Końskie18
4SPR Orzeł Przeworsk18
5KS Viret CMC Zawiercie18
6ORLEN Upstream SRS Przemyśl15
7KSZO Ostrowiec Świętokrzyski12
8SPR Górnik Zabrze8
9Luxiona AZS UMCS Lublin6
10SMS ZPRP II Kielce6
11SPR Wisła Sandomierz1

STRZELCY
SRS Przemyśl

Lp.ZawodnikBramki
1KULKA Tomasz68
2SKAWIŃSKI Karol41
3PAW Bartosz31
4ŚWIT Sebastian26
5GUZDEK Kamil21
6KIELAR Kacper19
7BYKOWSKI Igor18
8KUBIK Paweł16
9WALCZYK Patryk15
10MRÓZ Igor12
11MAKUŁA Jakub11
12HOIM Mateusz8
13IWASIECZKO Adam0
14SAR Paweł0
15NOWAK Gracjan0
16ZAJDEL Oskar0
17KOWALIK Jakub0
18WRZEŚNIOWSKI Maciej0
19SURMA Łukasz0
20KROCZEK Karol0
21KROCZEK Mateusz0

NEWSLETTER
KLUBOWY

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z realizacją newslettera klubowego. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Rozumiem, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Handball Przemyśl sp. z o.o., ul. 3 maja 19, 37-700 Przemyśl.Sponsorzy

Partnerzy

Partner techniczny

Patronat medialny

Partnerzy medialni