Wracamy! Z nowym trenerem i nadziejami. Na „dzień dobry” legenda.

27 stycznia 2023
Tagi: , , ,

✅ Po 42 dniach przerwy, na parkiety #LigaCentralna wraca wielka gra! 28 i 29 stycznia rozegrana zostanie ostatnia kolejka I rundy zmagań. Przeciwnikiem naszym Gladiatorów na wyjeździe, będzie legenda polskiej piłki ręcznej – WKS Śląsk Wrocław – piłka ręczna.

✅ W przerwie, w naszym zespole doszło do istotnej zmiany. Ze stanowiska trenera zrezygnował Przemysław Korobczak, a jego miejsce – jako grający trener – zajął Stanislav Macoveev.
🎙 – Po raz pierwszy odkąd mam zaszczyt być w zarządzie naszego klubu, czyli od prawie dziewięciu lat, nastąpiła zmiana trenera w trakcie trwającego sezonu. To sytuacja dla nas wszystkich nowa i oczywiście niekomfortowa z wielu przyczyn. Po konsultacjach i analizie dostępnych opcji, postanowiliśmy jako zarząd powierzyć rolę trenera Stanisławowi Makowiejewowi, którego wspierał będzie Krzysztof Błażkowski. Jesteśmy w pełni świadomi podjętego ryzyka, ale czasu na decyzję było niewiele, a nowy trener bardzo dobrze zna mocne i słabe punkty naszych zawodników. Przedstawiona przez niego koncepcja funkcjonowania zespołu może się sprawdzić. Jak będzie, tego nie wie nikt – wyjaśnił przyczyny takiego kroku prezes naszego klubu Robert Skawiński.

✅ Nasi Gladiatorzy wrócili do treningów na początku br. W składzie nie zaszły większe zmiany, ale być może uda się jeszcze drużynę wzmocnić.
🎙 – Z wyjątkiem Kamila Guzdka, który po poważnej kontuzji do treningów powróci prawdopodobnie dopiero na początku marca, pozostali, kontuzjowani zawodnicy wracają do pełni zdrowia. Cały czas szukamy wzmocnień, ale nie oszukujemy się – w trakcie sezonu, pozyskanie wartościowego zawodnika to arcytrudne zadanie. Okno transferowe zamyka się 10 lutego, w związku z czym wszystko jest jeszcze możliwe – powiedział R. Skawiński.

✅ ORLEN Upstream SRS zajmuje po 12 kolejkach… 12. miejsce w tabeli. Trzecie od końca. Sytuacja nie jest ciekawa, ale wracamy do rywalizacji pełni wiary, chęci i optymizmu. Że uda się zespołowi wydostać z niebezpiecznej strefy, bezpośrednio narażonej na spadek z Ligi Centralnej.
🎙 – Kluczem do utrzymania się w lidze będą na pewno mecze rozgrywane w przemyskiej twierdzy. Bardzo liczymy na wsparcie naszych wspaniałych kibiców, bo właśnie teraz jest ono naszym chłopakom bardzo potrzebne – słusznie zauważył prezes R. Skawiński.

✅ Naszym najbliższym rywalem będzie Śląsk Wrocław Handball. 15-krotny mistrz Polski, 6-krotny wicemistrz, 7-krotny triumfator Pucharu Polski. To najważniejsze ich osiągnięcia. Koniecznie trzeba dodać przegrany finał (1978 r.) Pucharu Europy (obecna Liga Mistrzów) z niemieckim SC Magdeburg. Po raz ostatni Śląsk mistrzem Polski był w 1997 r. pod okiem nieżyjącego już, niestety, legendarnego Jerzego Klempela.

✅ Po 12 kolejkach wrocławianie zajmują wysokie 5. miejsce w tabeli. Mają na koncie 20 punktów, na co złożyło się 6 meczów wygranych, dwa przegrane po serii rzutów karnych (łącznie porażek w lidze Śląsk Handball ma sześć). Na własnym parkiecie, czyli w hali „Orbita”, gdzie Gladiatorzy zmierzą się z wrocławianami, zagrali do tej pory pięciokrotnie i – co ciekawe – wygrali ledwie raz! Pokonali Padwę Zamość. Musieli natomiast uznać wyższość kolejno: AZS AWF Biała Podlaska, MKS Wieluń, Nielby Wągrowiec (po karnych) i Handball Stali Mielec. Wrocławianie znacznie lepiej radzą sobie na wyjazdach. W ostatnim spotkaniu przed przerwą, wygrali w Łodzi z Grot Blachy Pruszyński Anilaną.
Najskuteczniejszym zawodnikiem jest Konrad Cegłowski, który w 12 meczach zdobył 72 bramki i zajmuje 3. miejsce w klasyfikacji najlepszych strzelców Ligi Centralnej.

✅ Gorszy bilans wrocławian w meczach domowych wcale nie oznacza, że Gladiatorom będzie łatwo. Co to, to nie. Każdy mecz jest inny, a Śląsk Handball – mimo pauzy w spotkaniach o punkty – prezentuje się całkiem nieźle. W przerwie zespół rozegrał pięć sparingów, z których cztery wygrał. Pokonał SPR Bór Obroniki Śląskie, MKS Wieluń i dwukrotnie Siódemkę Miedź Legnica. Uległ jedynie superligowej Gwardii Opole 25:31.
🎙 – Pod wielkim znakiem zapytania stoi występ grającego trenera w meczu przeciwko Śląskowi Wrocław, ale rehabilitacja przebiega prawidłowo i liczymy, że w bardzo ważnym meczu w Wągrowcu będzie już w pełni sił. Głównym celem jest utrzymanie naszej drużyny w Lidze Centralnej. Co prawda nie znajdujemy się w strefie spadkowej, ale różnica punktowa jest minimalna i każdy rozgrywany mecz, będzie niesamowicie ważny z naszego punktu widzenia – stwierdził prezes R. Skawiński.

✅ Gladiatorzy w poprzednim sezonie nie przegrali ze Śląskiem. W hali Przemyski Ośrodek Sportu i Rekreacji pokonaliśmy wrocławian, w rewanżu, we Wrocławiu, triumfowaliśmy po serii rzutów karnych 5:3. W regulaminowym czasie gry było 34:34 (15:17). Czy tę passę uda się utrzymać? Wierzymy, że tak. Zawodnicy zapowiadają walkę. To jest sport i wszystko może się wydarzyć. Trzymamy kciuki!
Mecz rozegrany zostanie w niedzielę, 29 stycznia br., o godzinie 15 w hali „Orbita” w Wrocławiu.

GRAMY RAZEM!

SPONSOR TYTULARNY :
🔥🔥🔥 ORLEN Upstream – www.orlenupstream.pl 🔥🔥🔥
PARTNER STRATEGICZNY i SPONSOR GRUP MŁODZIEŻOWYCH:
🔥🔥 PZU 🔥🔥
PATRON MEDIALNY:
🔥 Życie Podkarpackie 🔥
PARTNER TECHNICZNY:
🔥 hummel 🔥
SPONSORZY:
Miasto Przemyśl
Ciepły Przemyśl
Auto-Moto-Fan
NIKO
Szpak Przemyśl
Bricomarche Przemyśl
Biuro Rachunkowe Agnieszka Gdula
Este Lar
DaGrasso Przemysl
Restauracja „Chińczyk”
Studio M – http://studiomprzemysl.pl/
PROBUD – http://probud.co/

POWRÓT

TABELA
LIGA CENTRALNA

Lp.KlubPunkty
1Unimetal Recycling MTS Chrzanów55
2AZS AGH Kraków48
3KSSPR Końskie42
4SPR Orzeł Przeworsk42
5KS Viret CMC Zawiercie30
6ORLEN Upstream SRS Przemyśl25
7KSZO Ostrowiec Świętokrzyski22
8Luxiona AZS UMCS Lublin18
9SMS ZPRP II Kielce18
10SPR Górnik Zabrze17
11SPR Wisła Sandomierz4

STRZELCY
SRS Przemyśl

Lp.ZawodnikBramki
1KULKA Tomasz109
2KIELAR Kacper64
3GUZDEK Kamil60
4MRÓZ Igor49
5SKAWIŃSKI Karol41
6KROCZEK Mateusz38
7HOIM Mateusz34
8PAW Bartosz31
9ŚWIT Sebastian26
10WALCZYK Patryk26
11KOWALIK Jakub22
12BYKOWSKI Igor18
13KUBIK Paweł16
14MAKUŁA Jakub11
15KUBISZTAL Maciej8
16KROCZEK Karol5
17SURMA Łukasz4
18IWASIECZKO Adam2
19SAR Paweł2
20NOWAK Gracjan0
21ZAJDEL Oskar0
22WRZEŚNIOWSKI Maciej0

NEWSLETTER
KLUBOWY

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z realizacją newslettera klubowego. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Rozumiem, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Handball Przemyśl sp. z o.o., ul. 3 maja 19, 37-700 Przemyśl.Sponsorzy

Partnerzy

Partner techniczny

Patronat medialny

Partnerzy medialni