Przepraszamy! Nie tak to ma wyglądać…

18 grudnia 2022
Tagi: , , ,

✅ Na pożegnanie 2022 roku nasi Gladiatorzy popełnili ogromne faux pas.
W fatalnym, w zasadzie nie do przyjęcia stylu, pożegnali się z Kibicami. To był zdecydowanie najgorszy występ naszym piłkarzy ręcznych na przestrzeni kilku ostatnich lat. Nie pozostaje nam nic innego jak rzec tylko: PRZEPRASZAMY!

Niestety, po raz kolejny w tym sezonie. 😪

✅ Proszę nam wierzyć, nie wiemy co po takim spotkaniu mamy napisać. Jak zrelacjonować choćby w kilku zdaniach to, co widzieliśmy na parkiecie hali Przemyski Ośrodek Sportu i Rekreacji . Absolutnie nie zamierzamy być adwokatami naszych Gladiatorów, bo za jakiś czas będą musieli sami (mamy taką nadzieję) naprawić to, co stracili w Waszych oczach, Drodzy Kibice.

✅ W przedmeczowej zapowiedzi trochę wywołaliśmy wilka z lasu, ale po to jest parkiet, aby zabobonom zaprzeczać. Aby przepędzać je w siną dal. Napisaliśmy oto, że Gladiatorzy… nie bardzo potrafią i nie bardzo lubią grać z sosnowiczanami. W sporcie czasami tak bywa, że jeden zespół wyraźnie nie „leży” drugiemu. Że sytuacja do jakiej dojdzie w sobotni, 17 grudnia br., wieczór raz już miała miejsce i mamy ogromną nadzieję, że nic dwa razy się nie zdarza!.

✅ Niestety, zdarzyło się. I to ze zdwojoną mocą! 😔
Nasz zespół był cieniem samego siebie. Bez jakiejkolwiek koncepcji gry, woli walki i ambicji. Co prawda wystąpiliśmy w tym spotkaniu poważnie osłabieni, bo z różnych względów na parkiecie nie mogli się pojawić: Paweł Sar, Tomasz Biernat, Stanisław Makowiejew, Mateusz Kroczek, Kamil Guzdek, Sebastian Świt, ale to nie znaczyło, że należało unieść ręce i prosić rywala o jak najniższy wymiar kary.
Niestety, w sobotni wieczór tak to właśnie wyglądało.

✅ Woli walki naszemu zespołowi wystarczyło ledwie przez kilka początkowych minut. Prowadziliśmy po trafieniu Jakuba Ćwięki, a przez 8 minut oba zespoły zdobyły ledwie… dwie bramki. My możemy to zawdzięczać znakomicie spisującemu się w bramce Gracjan Nowak, który – mimo, że defensywa zupełnie mu nie pomagała – zaprezentował wiele udanych interwencji. Był jedynym jasnym punktem naszego zespołu w tym meczu.
Nie będziemy ukrywać, że to, co prezentowali w ataku nasi gracze, jest i dla nas kompletnie niezrozumiałe. Ogrom prostych błędów, nieporozumień, niecelnych rzutów, niepojętych podań piłki wprost w ręce rywali zdumiewały. Po 22 minutach gry mieliśmy na koncie… pięć rzuconych bramek. Niestety, nie kolejne akcje, a właśnie rzucane co jakiś czas bramki były największą radością w tym meczu. Bramki najczęściej zdobywane przypadkowo, nie po przemyślanych kombinacjach. W I połowie nie udało się nam zdobyć 9️⃣ (dziewięć!) bramek…

✅ W drugich 30 minutach dramat naszego zupełnie zagubionego i wciąż popełniającego elementarne błędy zespołu trwał w najlepsze. Można było zapomnieć o jakiejkolwiek próbie podjęcia pogoni za Zagłębie Handball Team Sosnowiec, a uwaga skupiała się na tym, aby nie doznać druzgocącej klęski. Na taką zapowiadało się po 15 minutach II części, kiedy z łatwością do siatki trafił Dawid Mięsopust i tablica wyświetliła wynik 13:30.

✅ Tak, musimy to przyznać i nie będzie to zakłamywanie rzeczywistości. Musimy podziękować rywalowi za to, że w kilkunastu ostatnich minutach zdecydowanie spuścił z tonu. Zwolnił tempo prowadzonych akcji, stał się nieskuteczny. Gdyby nie to, nasza przegrana miałaby znacznie wyższe rozmiary.

📣 Resztę pozostawiamy bez komentarza. Przepraszamy…

Teraz przed nami długa przerwa, związana z nadchodzącymi mistrzostwami świata. Obiecujemy, że zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby runda rewanżowa wyglądała zdecydowanie inaczej.

ORLEN Upstream SRS Przemyśl – Zagłębie Handball Team Sosnowiec 23:35 (9:19)

ORLEN Upstream SRS: Nowak, Zajdel – Kielar ⚽️, Walczyk ⚽️⚽️⚽️, K. Kroczek, Ćwięka ⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️, Makuła ⚽️⚽️, Wandzel ⚽️⚽️, Krytski ⚽️⚽️, Kubisztal ⚽️, Światłowski ⚽️⚽️⚽️, Kulka ⚽️⚽️⚽️⚽️.
Zagłębie Handball Team: Ratuszniak, M. Mentel, Mleczko – Miszka 5, Mięsopust 5, Kurzawa 5, S. Danysz 2, Popczyk 0, Głuszczenko 0, Kowalski 0, Kolano 3, Piątek 0, Żaczek 0, Sladkowski 5, Płonka 8.
Sędziowali: Paweł Popiel i Artur Rodacki (obaj z Kielc).

Kary: ORLEN Upstream SRS – 10 min; Zagłębie Handball Team – 8 min.
Widzów: 120.

MVP 🏆 meczu wybrany został Łukasz Płonka.👏

POWRÓT

TABELA
LIGA CENTRALNA

Lp.KlubPunkty
1Unimetal Recycling MTS Chrzanów30
2AZS AGH Kraków24
3KSSPR Końskie15
4SPR Orzeł Przeworsk15
5KS Viret CMC Zawiercie15
6KSZO Ostrowiec Świętokrzyski12
7ORLEN Upstream SRS Przemyśl12
8SPR Górnik Zabrze8
9SMS ZPRP II Kielce6
10Luxiona AZS UMCS Lublin1
11SPR Wisła Sandomierz0

STRZELCY
SRS Przemyśl

Lp.ZawodnikBramki
1KULKA Tomasz56
2SKAWIŃSKI Karol39
3PAW Bartosz27
4ŚWIT Sebastian24
5GUZDEK Kamil19
6KUBIK Paweł16
7KIELAR Kacper16
8BYKOWSKI Igor16
9WALCZYK Patryk15
10MRÓZ Igor11
11MAKUŁA Jakub11
12HOIM Mateusz7
13IWASIECZKO Adam0
14SAR Paweł0
15NOWAK Gracjan0
16ZAJDEL Oskar0

NEWSLETTER
KLUBOWY

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z realizacją newslettera klubowego. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Rozumiem, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Handball Przemyśl sp. z o.o., ul. 3 maja 19, 37-700 Przemyśl.Sponsorzy

Partnerzy

Partner techniczny

Patronat medialny

Partnerzy medialni