Przepraszamy! Nie tak to ma wyglądać…

18 grudnia 2022
Tagi: , , ,

✅ Na pożegnanie 2022 roku nasi Gladiatorzy popełnili ogromne faux pas.
W fatalnym, w zasadzie nie do przyjęcia stylu, pożegnali się z Kibicami. To był zdecydowanie najgorszy występ naszym piłkarzy ręcznych na przestrzeni kilku ostatnich lat. Nie pozostaje nam nic innego jak rzec tylko: PRZEPRASZAMY!

Niestety, po raz kolejny w tym sezonie. 😪

✅ Proszę nam wierzyć, nie wiemy co po takim spotkaniu mamy napisać. Jak zrelacjonować choćby w kilku zdaniach to, co widzieliśmy na parkiecie hali Przemyski Ośrodek Sportu i Rekreacji . Absolutnie nie zamierzamy być adwokatami naszych Gladiatorów, bo za jakiś czas będą musieli sami (mamy taką nadzieję) naprawić to, co stracili w Waszych oczach, Drodzy Kibice.

✅ W przedmeczowej zapowiedzi trochę wywołaliśmy wilka z lasu, ale po to jest parkiet, aby zabobonom zaprzeczać. Aby przepędzać je w siną dal. Napisaliśmy oto, że Gladiatorzy… nie bardzo potrafią i nie bardzo lubią grać z sosnowiczanami. W sporcie czasami tak bywa, że jeden zespół wyraźnie nie „leży” drugiemu. Że sytuacja do jakiej dojdzie w sobotni, 17 grudnia br., wieczór raz już miała miejsce i mamy ogromną nadzieję, że nic dwa razy się nie zdarza!.

✅ Niestety, zdarzyło się. I to ze zdwojoną mocą! 😔
Nasz zespół był cieniem samego siebie. Bez jakiejkolwiek koncepcji gry, woli walki i ambicji. Co prawda wystąpiliśmy w tym spotkaniu poważnie osłabieni, bo z różnych względów na parkiecie nie mogli się pojawić: Paweł Sar, Tomasz Biernat, Stanisław Makowiejew, Mateusz Kroczek, Kamil Guzdek, Sebastian Świt, ale to nie znaczyło, że należało unieść ręce i prosić rywala o jak najniższy wymiar kary.
Niestety, w sobotni wieczór tak to właśnie wyglądało.

✅ Woli walki naszemu zespołowi wystarczyło ledwie przez kilka początkowych minut. Prowadziliśmy po trafieniu Jakuba Ćwięki, a przez 8 minut oba zespoły zdobyły ledwie… dwie bramki. My możemy to zawdzięczać znakomicie spisującemu się w bramce Gracjan Nowak, który – mimo, że defensywa zupełnie mu nie pomagała – zaprezentował wiele udanych interwencji. Był jedynym jasnym punktem naszego zespołu w tym meczu.
Nie będziemy ukrywać, że to, co prezentowali w ataku nasi gracze, jest i dla nas kompletnie niezrozumiałe. Ogrom prostych błędów, nieporozumień, niecelnych rzutów, niepojętych podań piłki wprost w ręce rywali zdumiewały. Po 22 minutach gry mieliśmy na koncie… pięć rzuconych bramek. Niestety, nie kolejne akcje, a właśnie rzucane co jakiś czas bramki były największą radością w tym meczu. Bramki najczęściej zdobywane przypadkowo, nie po przemyślanych kombinacjach. W I połowie nie udało się nam zdobyć 9️⃣ (dziewięć!) bramek…

✅ W drugich 30 minutach dramat naszego zupełnie zagubionego i wciąż popełniającego elementarne błędy zespołu trwał w najlepsze. Można było zapomnieć o jakiejkolwiek próbie podjęcia pogoni za Zagłębie Handball Team Sosnowiec, a uwaga skupiała się na tym, aby nie doznać druzgocącej klęski. Na taką zapowiadało się po 15 minutach II części, kiedy z łatwością do siatki trafił Dawid Mięsopust i tablica wyświetliła wynik 13:30.

✅ Tak, musimy to przyznać i nie będzie to zakłamywanie rzeczywistości. Musimy podziękować rywalowi za to, że w kilkunastu ostatnich minutach zdecydowanie spuścił z tonu. Zwolnił tempo prowadzonych akcji, stał się nieskuteczny. Gdyby nie to, nasza przegrana miałaby znacznie wyższe rozmiary.

📣 Resztę pozostawiamy bez komentarza. Przepraszamy…

Teraz przed nami długa przerwa, związana z nadchodzącymi mistrzostwami świata. Obiecujemy, że zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby runda rewanżowa wyglądała zdecydowanie inaczej.

ORLEN Upstream SRS Przemyśl – Zagłębie Handball Team Sosnowiec 23:35 (9:19)

ORLEN Upstream SRS: Nowak, Zajdel – Kielar ⚽️, Walczyk ⚽️⚽️⚽️, K. Kroczek, Ćwięka ⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️, Makuła ⚽️⚽️, Wandzel ⚽️⚽️, Krytski ⚽️⚽️, Kubisztal ⚽️, Światłowski ⚽️⚽️⚽️, Kulka ⚽️⚽️⚽️⚽️.
Zagłębie Handball Team: Ratuszniak, M. Mentel, Mleczko – Miszka 5, Mięsopust 5, Kurzawa 5, S. Danysz 2, Popczyk 0, Głuszczenko 0, Kowalski 0, Kolano 3, Piątek 0, Żaczek 0, Sladkowski 5, Płonka 8.
Sędziowali: Paweł Popiel i Artur Rodacki (obaj z Kielc).

Kary: ORLEN Upstream SRS – 10 min; Zagłębie Handball Team – 8 min.
Widzów: 120.

MVP 🏆 meczu wybrany został Łukasz Płonka.👏

POWRÓT

TABELA
LIGA CENTRALNA

Lp.KlubPunkty
1KPR Legionowo70
2Handball Stal Mielec58
3KS AZS-AWF Biała Podlaska55
4Śląsk Wrocław Handball48
5Budnex Stal Gorzów42
6MKS Olimpia MEDEX Piekary Śląskie41
7MKS Padwa Zamość40
8GROT – Blachy Pruszyński – Anilana33
9Zagłębie Handball Team Sosnowiec32
10KPR Autoinwest Żukowo31
11MKS Nielba Wągrowiec30
12MKS Wieluń28
13ORLEN Upstream SRS Przemyśl24
14Warmia Energa Olsztyn14

STRZELCY
SRS Przemyśl

Lp.ZawodnikBramki
1MAKOWIEJEW Stanisław106
2ĆWIĘKA Jakub80
3ŚWIATŁOWSKI Szymon74
4KULKA Tomasz74
5BIERNAT Tomasz63
6WANDZEL Janusz61
7KROCZEK Mateusz58
8KRYTSKI Dzanis52
9GUZDEK Kamil36
10MAKUŁA Jakub32
11ŚWIT Sebastian25
12SKAWIŃSKI Karol25
13WALCZYK Patryk21
14KIELAR Kacper19
15KUBISZTAL Maciej17
16SAR Paweł2
17KROCZEK Karol2
18KIPP Michał0
19NOWAK Gracjan0
20ZAJDEL Oskar0

NEWSLETTER
KLUBOWY

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z realizacją newslettera klubowego. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Rozumiem, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Handball Przemyśl sp. z o.o., ul. 3 maja 19, 37-700 Przemyśl.Sponsor Premium

Sponsorzy

Partnerzy

Partner techniczny

Patronat medialny

Partnerzy medialni