Dobrze zakończyć rok, czyli kolejny mecz o 6 punktów Gladiatorów.

16 grudnia 2022
Tagi: , , ,

✅ To będzie ostatni mecz Gladiatorów w tym roku kalendarzowym, ostatni przed prawie półtoramiesięczną, reprezentacyjną przerwą. Kolejny mecz z gatunku o „sześć” punktów. Znakomicie byłoby, gdyby udało się go zakończyć wygraną. Ani łatwe, ani przyjemne to z całą pewnością nie będzie, bo gościć będziemy „starych znajomych” – Zagłębie Handball Team Sosnowiec.

✅ Mimo ciągłych przeciwności, nie takiej dyspozycji zespołu jaką my, ale przede wszystkim nasi Kibice chcieliby widzieć, wciąż wierzymy, że zła passa musi minąć. Że wreszcie także i dla naszej ekipy zaświeci słońce. Jedni powiedzą, że to pobożne życzenia, że może zaklinanie rzeczywistości, ale prawdziwe przywiązanie, wiarę i „bycie” z zespołem pokazuje się wówczas, kiedy zespołowi nie idzie, kiedy co rusz kłody rzucane są pod nogi.

✅ Jak już wspomnieliśmy, zespół z Sosnowca to „stary znajomy” naszej ekipy, zwłaszcza z dwóch poprzednich sezonów. Z lekkim drżeniem serca musimy przyznać, że historia potyczek między ORLEN Upstream SRS a Zagłębiem Handball Team pokazuje, iż Gladiatorzy… nie bardzo potrafią i nie bardzo lubią grać z sosnowiczanami. W sporcie czasami tak bywa, że jeden zespół wyraźnie nie „leży” drugiemu. Nasi Gladiatorzy nie wygrali z nimi ani razu w regulaminowym czasie gry.

✅ Sytuacja do jakiej dojdzie w sobotni, 17 grudnia br., wieczór raz już miała miejsce. Właśnie z sosnowiczanami, w dobie szalejącej pandemii, nasz zespół 12 grudnia 2020 r. rozgrywał ostatni mecz w owym roku kalendarzowym, ostatni przed prawie półtoramiesięczną reprezentacyjną przerwą. Także na parkiecie hali POSiR. To było wówczas, kiedy oba zespoły rywalizowały o awans do Ligi Centralnej. Oba na zapleczu PGNiG Superligi się znalazły, ale… Ów grudniowy mecz I rundy, kiedy Ślązacy rozbili nas na parkiecie hali POSiR 18:28 (7:14), był jednym z najgorszych występów naszych piłkarzy ręcznych w ostatnich latach. Mamy ogromną nadzieję, że nic dwa razy się nie zdarza! W pojedynku rewanżowym, wieńczącym sezon 2020 – 2021, w Sosnowcu zremisowaliśmy po 60 minutach 29:29 (13:18), ale przegraliśmy w rzutach karnych 3:0. Wówczas ten jeden zdobyty punkt, pozwolił ekipie prowadzonej wówczas przez grającego trenera Michała Kubisztala wygrać I-ligowe zmagania.

✅ W poprzednim sezonie Ligi Centralnej naszym Gladiatorom także nie udało się pokonać sosnowiczan w regulaminowym czasie gry. W I rundzie w Przemyślu padł remis 31:31 (16:17), w rzutach karnych triumfowali podopieczni trenera Przemysława Korobczaka 6:5. W rewanżu lepsi byli sosnowiczanie, wygrywając 40:35 (15:17).

✅ Po 11 kolejkach obecnego sezonu Ligi Centralnej Zagłębie Handball Team Sosnowiec zajmuje 9. miejsce w tabeli z dorobkiem 14 punktów, na które złożyło się pięć zwycięstw (jedno po serii rzutów karnych) oraz sześć porażek. Nad Gladiatorami Ślązacy mają cztery „oczka” przewagi. Sosnowiczanie znacznie lepiej prezentują się u siebie, gdzie wygrali cztery spotkania. Jedno jedyne zwycięstwo na wyjeździe zanotowali 12 listopada br., kiedy pokonali w Wągrowcu Nielbę.

✅ To zespół z wieloma doświadczonymi piłkarzami ręcznymi. Groźny i niewygodny. Najlepszym strzelcem jest obecnie 42-letni prawoskrzydłowy – Arkadiusz Miszka, mający za sobą wiele spotkań na parkietach PGNiG Superligi. W 10 meczach rzucił 54 bramki. Jedną bramkę mniej ma na swoim koncie inny skrzydłowy Łukasz Płonka, który w 11 meczach zdobył 53 bramki. Skrzydła są więc bardzo silną bronią Zagłębia Handball Team, ale nie można nie wspomnieć choćby o byłym reprezentancie Polski, królu strzelców polskiej superligi z sezonu 2007 – 2008 Michale Adamuszku.

✅ Szykuje się bardzo trudny i wyczerpujący bój. Bardzo liczymy, że uda się wreszcie przełamać zarówno bessę w spotkaniach z sosnowiczanami, jak i własne słabości. Bardzo liczymy na dobre, skuteczne zakończenie roku w wykonaniu naszych Gladiatorów. Bardzo także liczymy na Was, Drodzy Kibice. 🤩
Wasze wsparcie, zwłaszcza w tym trudnym dla zespołu czasie, jest bezcenne i nieocenione. 💪

📣 Zapraszamy na mecz, który rozegrany zostanie w SOBOTĘ, 1️⃣7️⃣.1️⃣2️⃣ br., o godzinie 1️⃣8️⃣:0️⃣0️⃣ na parkiecie hali Przemyski Ośrodek Sportu i Rekreacji!

SPONSOR TYTULARNY :
🔥🔥🔥 ORLEN Upstream – www.orlenupstream.pl 🔥🔥🔥
PARTNER STRATEGICZNY i SPONSOR GRUP MŁODZIEŻOWYCH:
🔥🔥 PZU 🔥🔥
PATRON MEDIALNY:
🔥 Życie Podkarpackie 🔥
SPONSOR MECZU:
🔥 PROBUD – http://probud.co/ 🔥
PARTNER TECHNICZNY:
🔥 hummel 🔥
SPONSORZY:
Miasto Przemyśl
Ciepły Przemyśl
Auto-Moto-Fan
NIKO
Szpak Przemyśl
Bricomarche Przemyśl
Biuro Rachunkowe Agnieszka Gdula
Este Lar
Transbet Betoniarnie
DaGrasso Przemysl
Restauracja „Chińczyk”
E. Leclerc Przemyśl
Studio M – http://studiomprzemysl.pl/
PROBUD – http://probud.co/

POWRÓT

TABELA
LIGA CENTRALNA

Lp.KlubPunkty
1Unimetal Recycling MTS Chrzanów30
2AZS AGH Kraków24
3KSSPR Końskie15
4SPR Orzeł Przeworsk15
5KS Viret CMC Zawiercie15
6KSZO Ostrowiec Świętokrzyski12
7ORLEN Upstream SRS Przemyśl12
8SPR Górnik Zabrze8
9SMS ZPRP II Kielce6
10Luxiona AZS UMCS Lublin1
11SPR Wisła Sandomierz0

STRZELCY
SRS Przemyśl

Lp.ZawodnikBramki
1KULKA Tomasz56
2SKAWIŃSKI Karol39
3PAW Bartosz27
4ŚWIT Sebastian24
5GUZDEK Kamil19
6KUBIK Paweł16
7KIELAR Kacper16
8BYKOWSKI Igor16
9WALCZYK Patryk15
10MRÓZ Igor11
11MAKUŁA Jakub11
12HOIM Mateusz7
13IWASIECZKO Adam0
14SAR Paweł0
15NOWAK Gracjan0
16ZAJDEL Oskar0

NEWSLETTER
KLUBOWY

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z realizacją newslettera klubowego. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Rozumiem, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Handball Przemyśl sp. z o.o., ul. 3 maja 19, 37-700 Przemyśl.Sponsorzy

Partnerzy

Partner techniczny

Patronat medialny

Partnerzy medialni