Ostatni wyjazd w tym roku. Czy Gladiatorzy sprawią niespodziankę?

09 grudnia 2022
Tagi: , , , ,

✅ Wieluń dobrze się kojarzy naszym Gladiatorom, bo wszystkie rozegrane tam spotkania rozstrzygnęli na swoją korzyść.
Czy po triumfie z Warmią Olsztyn i przełamaniu złej passy, pójdą za ciosem? Będzie to niezwykle trudne zadanie, ale nie z gatunku niemożliwych. Wyjazd do tej prawie 23-tysięcznej miejscowości to ostatnie w tym roku kalendarzowym spotkanie na obcym parkiecie dla naszego zespołu.

✅ Bardzo mozolnie i z wielkim trudem przychodzi w trwającym sezonie zbieranie punktów przez nasz zespół w Lidze Centralnej. Ale jak już wspomnieliśmy, nic tak nie wpływa na atmosferę i pewność siebie, jak zwycięskie mecze. Po serii pięciu porażek z rzędu Gladiatorzy wreszcie odpalili i po emocjonującym spotkaniu odprawili z kwitkiem w hali Przemyski Ośrodek Sportu i Rekreacji ekipę z Olsztyna. Oby to była zapowiedź lepszych czasów…

✅ Kolejną przeszkodą dla naszych Gladiatorów w budowaniu mentalności zwycięzców będzie MKS Wieluń. Zespół, z którym nie rozegraliśmy do tej pory zbyt wielu spotkań o mistrzowskie punkty, choć historia piłki ręcznej w Wieluniu sięga lat 60. XX wieku. Od zawsze priorytetem dla tamtejszych działaczy było szkolenie młodzieży, stąd MKS Wieluń, to nie Miejski Klub Sportowy Wieluń, a Młodzieżowy Klub Sportowy Wieluń. Zespół seniorów reaktywowano w 2011 r., po ponad 25-letniej przerwie. W sezonie 2015/2016 uplasowali się na 3. miejscu i wspólnie z AZS AWF Biała Podlaska i Mazurem Sierpc awansowali do I ligi. W sezonie 2020 – 2021 awansowali do Ligi Centralnej, zajmując 3. miejsce w swojej grupie. Obok nich promocję zyskały drużyny KPR Legionowo i AZS AWF Biała Podlaska.

✅ Dwa pojedynki o ligowe punkty z wielunianami, nasi Gladiatorzy rozegrali w ramach #LigiCentralnej w ubiegłym sezonie. Na wyjeździe wygraliśmy 34:38 (17:22). Mecz dość długo toczył się przy niewielkiej naszej przewadze, ale w 52. min gospodarze wygrywali 29:28. Końcowe minuty to był już popis graczy Przemysława Korobczaka. 8-minutowy fragment wygraliśmy 5:10 i cały mecz różnicą 4 bramek. Pod koniec kwietnia br. rywal wziął jednak rewanż, pokonując ORLEN Upstream SRS w Przemyślu 27:31 (14:13).

✅ Trwający sezon, zespół prowadzony przez znanego przed laty piłkarza ręcznego przede wszystkim Śląska Wrocław, z którym zdobył m.in. mistrzostwo Polski (1997 r.), byłego reprezentanta Polski Grzegorza Garbacza zaczął znakomicie. Po siedmiu kolejkach miał na swoim koncie już 15 punktów, wygrywając 5 meczów. Cztery na własnym parkiecie, gdzie są niesłychanie groźni (kolejno z: Padwą 26:20, KPR Autoinwest Żukowo 30:26, Zagłębiem Handball Team 29:26 oraz Nielbą 31:26), Pokonali także we Wrocławiu tamtejszy Śląsk Handball 32:30.
W trzech ostatnich kolejkach nieco spuścili z tonu, bo ponieśli trzy porażki. Tyle, że dwie z faworytami do wygrania tej ligi, czyli KPR Legionowo i Handball Stalą Mielec. Kiedy nasi Gladiatorzy mogli wreszcie cieszyć się z kompletu punktów, MKS Wieluń przegrał po serii rzutów karnych (4:3) w Łodzi z Grot Blachy Pruszyński Anilaną. W regulaminowym czasie był remis 26:26. Po 10 kolejkach MKS Wieluń zajmuje w tabeli 5. miejsce z dorobkiem 16 punktów.

✅ Najskuteczniejszym zawodnikiem MKS-u w trwającym sezonie jest Artur Bożek, który w 10 meczach rzucił 49 bramek. Drugim na liście strzelców jest Krzysztof Węcek z dorobkiem 38 bramek w 10 meczach. W zespole brakuje liderów z zeszłego sezonu, by wspomnieć o Szymonie Famulskim czy Jarosławie Cepeliku. W Łodzi nie zagrał chyba najbardziej doświadczony zawodnik tej ekipy, czyli Arkadiusz Galewski. To nie ma i nie będzie miało najprawdopodobniej żadnego znaczenia. Bo prawdę powiedziawszy, nasi Gladiatorzy muszą uważać na każdego zawodnika z Wielunia. To solidna i nieobliczalna ekipa.

✅ Absolutnie nie jesteśmy w stanie jednoznacznie stwierdzić, na co możemy liczyć w Wieluniu tym bardziej, że po raz kolejny wystąpimy w mocno przetrzebionym przez kontuzje składzie. Gladiatorzy bardzo chcą, wkładają w każdy mecz sporo ambicji i woli walki. Nie wychodziło do tej pory. Może wreszcie ta tendencja się odwróci. Bardzo mocno trzymamy kciuki, życząc powiedzenia!

📣 Spotkanie rozegrane zostanie w sobotę, 1️⃣0️⃣ grudnia br. Początek o godzinie 1️⃣6️⃣:0️⃣0️⃣.

SPONSOR TYTULARNY :
🔥🔥🔥 ORLEN Upstream – www.orlenupstream.pl 🔥🔥🔥
PARTNER STRATEGICZNY i SPONSOR GRUP MŁODZIEŻOWYCH:
🔥🔥 PZU 🔥🔥
PATRON MEDIALNY:
🔥 Życie Podkarpackie 🔥
PARTNER TECHNICZNY:
🔥 hummel 🔥

POWRÓT

TABELA
LIGA CENTRALNA

Lp.KlubPunkty
1KPR Legionowo35
2Handball Stal Mielec35
3KS AZS-AWF Biała Podlaska33
4Śląsk Wrocław Handball26
5Budnex Stal Gorzów23
6MKS Olimpia MEDEX Piekary Śląskie20
7MKS Padwa Zamość20
8MKS Nielba Wągrowiec20
9MKS Wieluń19
10KPR Autoinwest Żukowo19
11Zagłębie Handball Team Sosnowiec17
12ORLEN Upstream SRS Przemyśl10
13GROT – Blachy Pruszyński – Anilana9
14Warmia Energa Olsztyn6

STRZELCY
SRS Przemyśl

Lp.ZawodnikBramki
1ĆWIĘKA Jakub52
2MAKOWIEJEW Stanisław50
3ŚWIATŁOWSKI Szymon49
4WANDZEL Janusz44
5KULKA Tomasz43
6BIERNAT Tomasz37
7KROCZEK Mateusz21
8GUZDEK Kamil17
9MAKUŁA Jakub17
10KRYTSKI Dzanis16
11WALCZYK Patryk15
12ŚWIT Sebastian13
13KIELAR Kacper4
14KUBISZTAL Maciej6
15SAR Paweł2
16KROCZEK Karol2
17KIPP Michał0
18NOWAK Gracjan0
19ZAJDEL Oskar0

NEWSLETTER
KLUBOWY

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z realizacją newslettera klubowego. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Rozumiem, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Handball Przemyśl sp. z o.o., ul. 3 maja 19, 37-700 Przemyśl.Sponsorzy

Partnerzy

Partner techniczny

Patronat medialny

Partnerzy medialni