Tak jest! Gladiatorzy poprawili humory. Kibicom i sobie..

05 grudnia 2022
Tagi: , , , ,

✅ Oczywiście nie możemy obiecać, że niebawem będzie ładniej. Że Gladiatorzy zainkasują kolejny komplet punktów, porywając efektowną, pełną finezji grą publikę. Ale ważne, aby było skutecznie! Tak skutecznie jak w spotkaniu z Warmia Energa Olsztyn. Po pięciu porażkach z rzędu nasz zespół wreszcie odpalił i przełamał złą passę. Teraz musi być lepiej, bo nic tak nie buduje atmosfery i pewności siebie jak zwycięstwa. 💪
✅ Oba zespoły były przed tym spotkaniem w trudnej sytuacji. Gladiatorzy po 5️⃣ porażkach z rzędu, Warmia – po 6️⃣. Było niemal pewne, że ten, kto przegra przejmie niechlubną „czerwoną latarnię” tabeli Ligi Centralnej. To znaczy, tę dzierżyła Warmia, ale w wypadku wygranej w Przemyślu, oddałaby ją w ręce podopiecznych Przemysław Korobczak.
Na szczęście nasz zespół stanął na wysokości zadania i po emocjonującym, acz oczywiście niepozbawionym błędów meczu, pokonał olsztynian.
✅ Waga pojedynku i presja z jaką musieli się mierzyć zawodnicy obu drużyn, determinowała ich poczynania i miała wpływ na poziom pojedynku. Ten za wysoki nie był, ale w wypadku naszego zespołu (a pewnie i gości) piękno nie miało znaczenia. Liczył się wynik. A ten był korzystny, więc o stylu nikt za kilka dni pamiętać nie będzie.
✅ To był wyjątkowo wyrównany mecz. Żadnej z ekip nie udało się wypracować większej przewagi bramkowej, żadnej nie udało się na tyle zdominować rywala, aby powiedzieć, że dyktowała warunki gry. Zaczęło się od trafienia Tomasza Kulki, a po 7 minutach, kiedy ładnym rzutem popisał się Tomasz Biernat, było 4:2. Ale Gladiatorom długo nie było dane cieszyć się z prowadzenia. Nie do końca uważając w defensywie, pozwalali olsztynianom prowadzić równą grę. A że w ataku też za kolorowo nie było, bo dość często rządził przypadek, a nie pomyślunek, do końca I połowy było bardzo równo. W 21. min, po bardzo ładnej akcji duetu Stanisław Makowiejew – Janusz Wandzel, wyszliśmy na prowadzenie 9:7, ale jak mozolnie przewagę wypracowaliśmy, tak szybko odeszła w niebyt. Niezwykle doświadczony, przemianowany ze skrzydłowego na środkowego rozgrywającego, ponad 40-letni Marcin Malewski za kilka chwil doprowadził do remisu 9:9. I remisowo zakończyła się I połowa, której rezultat ustalił Jakub Zemełka.
✅ Podobny, czyli bardzo wyrównany, przebieg miało drugie 30 minut. Tyle, że głos decydujący w kontekście finalnego rozstrzygnięcia mieli Gladiatorzy. Nim jednak do tego doszło, przez kwadrans II części minimalnie lepsi byli olsztynianie. Za sprawą wspomnianego M. Malewskiego, ale także skutecznego z drugiej linii Marcina Laskowskiego, kilka razy obejmowali jednobramkowe prowadzenie. Po raz ostatni w 40. min – 16:17. Na ponowną bramkową inicjatywę wyprowadził nasz zespół Tomek Kulka (19:18). Po intensywności, wzroście tempa gry, poprawie funkcjonowania w defensywie można było odnieść wrażenie, że nadchodzi dobry czas dla Gladiatorów. Tyle, że Warmia się nie poddała, bo i poddać się przecież nie mogła!
✅ Choć w 55. min M. Laskowski doprowadził do n-tej równowagi w tym pojedynku (23:23), goście nie bardzo radzili sobie bez krytego indywidualnie przez Mateusz Kroczek Marcina Malewskiego. Szarpana gra, kilka nieporozumień pozwoliło naszemu zespołowi wreszcie zaistnieć bramkowo na szerszą skalę. Seria 3:0 (kolejno: Tomasz Biernat, Mateusz Kroczek i Maciek Kubisztal) dała w 58. min prowadzenie 26:23. Warto wspomnieć o tym ostatnim zawodniku. Maciek po poważnej kontuzji coraz częściej zaczyna pojawiać się na parkiecie, a jego wejście w meczu z Warmią było znakomite. 🤩Goście starali się odgryzać i to robili, ale na każdą ich bramkę znajdowaliśmy, na szczęście, odpowiedź. Najpierw MVP 🏆 tego spotkania, czyli Stanisław Makowiejew, a na 40 s. przed końcową syreną Patryk Walczyk. Było wówczas 28:25 i nic już nie było w stanie odebrać nam zwycięstwa.
✅ Zwycięstwa odniesionego dzięki ogromowi ambicji, woli walki i sporej mobilizacji. Mamy nadzieję, że jest to zapowiedź lepszych dni dla Gladiatorów. Że wielkie chęci przekute zostaną wreszcie w punktowe efekty!
📣 Sobotni sukces dedykujemy naszym Kibicom, których wiara w nasz zespół, została wystawiona ostatnio na wielką próbę. Dziękujemy Wam za to, że jesteście z nami! 🤩
To także prezent dla naszego Sponsora Tytularnego – ORLEN Upstream z okazji obchodzonego święta – Barbórki. ⚒
✅ Warto tez wspomnieć, że obecne na meczu Dzieci odwiedził Święty Mikołaj. Oprócz słodkich prezentów którymi obdarował małych Kibiców pokazał, że nieobca jest mu piłka 🤾 ręczna. W czasie przerwy przeprowadził krótkie zajęcia rzutowe dla Najmłodszych.
Dziękujemy też bardzo Fun Park Przemyśl – Park Rozrywki za poczęstunek dla Dzieci. 👏
ORLEN Upstream SRS Przemyśl – Warmia Energa Olsztyn 2️⃣8️⃣:2️⃣6️⃣ (1️⃣1️⃣:1️⃣1️⃣)
ORLEN Upstream SRS: Nowak, Sar, Zajdel – Kielar 0, Walczyk 1, K. Kroczek 0, Biernat 5, Makuła 1, Świt 1, M. Kroczek 5, Wandzel 2, Krytski 0, Kubisztal 1, Makowiejew 6 🏆 , Światłowski 3, Kulka 3.
Warmia: Makowski, Kaczmarczyk – Mucha 0, Reichel 1, Stępień 0, Safiejko 1, Laskowski 7, Kohrs 5, Szmiter 0, Pawelec 1, Konkel 0, Sikorski 0, Zemełka 1, Skiba 1, Malewski 9 👏.

Sędziowali: Maciej Mleczko i Krzysztof Paczyński (obaj z Bochni). Kary: ORLEN Upstream SRS – 14 min; Warmia – 10 min. Widzów: 250.

SPONSOR TYTULARNY :
🔥🔥🔥 ORLEN Upstream – www.orlenupstream.pl 🔥🔥🔥
PARTNER STRATEGICZNY i SPONSOR GRUP MŁODZIEŻOWYCH:
🔥🔥 PZU 🔥🔥
PATRON MEDIALNY:
🔥 Życie Podkarpackie 🔥
SPONSOR MECZU:
🔥 Bricomarche Przemyśl 🔥
PARTNER TECHNICZNY:
🔥 hummel 🔥
SPONSORZY:
Miasto Przemyśl
Ciepły Przemyśl
Auto-Moto-Fan
NIKO
Szpak Przemyśl
Bricomarche Przemyśl
Biuro Rachunkowe Agnieszka Gdula
Este Lar
Transbet Betoniarnie
DaGrasso Przemysl
Restauracja „Chińczyk”
E. Leclerc Przemyśl
Studio M – http://studiomprzemysl.pl/
PROBUD – http://probud.co/

POWRÓT

TABELA
LIGA CENTRALNA

Lp.KlubPunkty
1KPR Legionowo35
2Handball Stal Mielec35
3KS AZS-AWF Biała Podlaska33
4Śląsk Wrocław Handball26
5Budnex Stal Gorzów23
6MKS Olimpia MEDEX Piekary Śląskie20
7MKS Padwa Zamość20
8MKS Nielba Wągrowiec20
9MKS Wieluń19
10KPR Autoinwest Żukowo19
11Zagłębie Handball Team Sosnowiec17
12ORLEN Upstream SRS Przemyśl10
13GROT – Blachy Pruszyński – Anilana9
14Warmia Energa Olsztyn6

STRZELCY
SRS Przemyśl

Lp.ZawodnikBramki
1ĆWIĘKA Jakub52
2MAKOWIEJEW Stanisław50
3ŚWIATŁOWSKI Szymon49
4WANDZEL Janusz44
5KULKA Tomasz43
6BIERNAT Tomasz37
7KROCZEK Mateusz21
8GUZDEK Kamil17
9MAKUŁA Jakub17
10KRYTSKI Dzanis16
11WALCZYK Patryk15
12ŚWIT Sebastian13
13KIELAR Kacper4
14KUBISZTAL Maciej6
15SAR Paweł2
16KROCZEK Karol2
17KIPP Michał0
18NOWAK Gracjan0
19ZAJDEL Oskar0

NEWSLETTER
KLUBOWY

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z realizacją newslettera klubowego. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Rozumiem, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Handball Przemyśl sp. z o.o., ul. 3 maja 19, 37-700 Przemyśl.Sponsorzy

Partnerzy

Partner techniczny

Patronat medialny

Partnerzy medialni