W Żukowie nieco lepiej, ale wciąż bez punktów.

29 listopada 2022
Tagi: , , ,

✅ W dalszym ciągu nie wiedzie się naszemu zespołowi w rozgrywkach #LigiCentralnej. Choć w dalekim Żukowie nie zagrali źle, a ze sporą ambicją, chęcią i wolą walki, po raz kolejny zeszli z parkietu w roli pokonanych.

✅ W zapowiedzi sobotniego pojedynku napisaliśmy, że niczego obiecywać nie możemy, ale z pewnością nasi zawodnicy marzą o przerwaniu złej passy i wkroczeniu na zwycięską ścieżkę. W bardzo daleką drogę do malowniczego miasteczka oddalonego od Gdańska o ok. 20 km, udaliśmy się w niepełnym składzie. Zabrakło kontuzjowanych Kamila Guzdka i Jakuba Ćwięki, nie mógł pojechać chory Mateusz Kroczek. W związku z próbnymi maturami, nie mogliśmy też liczyć na obecność naszych juniorów co sprawiło, że w meczowym protokole pojawiło się 13 nazwisk, łącznie z powracającym po blisko rocznej przerwie Kacprem Kielarem.
Te przeciwności… wzmocniły nasz zespół. Podobnie jak to miało miejsce w poprzednim sezonie. Im było trudniej, w im węższym składzie występowaliśmy, tym większa była chęć przeciwstawienia się problemom.

✅ W pierwszych 30 minutach byliśmy lepszym zespołem. Co prawda nasz zespół nie był w stanie poradzić sobie z piekielnie skutecznym, przewodzącym w klasyfikacji strzelców Ligi Centralnej, Grzegorzem Dorszem, ale naprawdę nieźle funkcjonowaliśmy jako kolektyw. Swoją szansę wykorzystał Sebastian Świt, który pojawił się na parkiecie wreszcie w większym czasowym wymiarze. To on zdobył pierwsze dwie bramki dla Gladiatorów. Przez pierwszy kwadrans do oni częściej byli na prowadzeniu. W 17. min S. Makowiejew doprowadził do remisu 8:8, potem jednak zanotowaliśmy słabszy moment, po którym GKS Autoinwest objął 3-bramkową przewagę. Na 10 minut przed finałem I połowy wygrywał 11:8. Nasz zespół jednak się nie poddał i końcówka tej części gry należała do nas. Wreszcie bardzo dobre zawody, grając na skrzydle, rozgrywał Szymon Światłowski. To on w 28. min odzyskał prowadzenie dla Gladiatorów. Niestety, nie udało się go utrzymać do zejścia do szatni, bo do równowagi doprowadził G. Dorsz.

✅ Do pewnego momentu II części także nie odstawaliśmy zbytnio od grających agresywniej i nieco dokładniej gospodarzy. Po raz ostatni przeważaliśmy w 39. min po kolejnym trafieniu Sz. Światłowskiego. Było 20:19 dla SRS. Kto wie, czy newralgicznym fragmentem tego pojedynku był czas między ową 39. a 43. min. Przestój, który kosztował Gladiatorów bardzo wiele. Gospodarze wygrali ten fragment 5:1, mając egzekutorów w duecie Artur Sadowski – Grzegorz Dorsz. Na ponad kwadrans przed końcem było 24:21 i tych strat nie udało się Naszemu zespołowi zniwelować. Może jeszcze w 53. min, kiedy nie pomylił się ze skrzydła Tomasz Kulka, pojawił się jakiś promyk nadziei (28:26), ale G,. Dorsz i Alan Benkowski, niestety, pogrzebali te nadzieje. Na 5 minut przed końcem wynik brzmiał 30:26. Do finalnej syreny Gladiatorom udało się jedynie zniwelować straty do trzech trafień.

SPR GKS Autoinwest Żukowo – ORLEN Upstream SRS Przemyśl 3️⃣4️⃣-3️⃣1️⃣ (1️⃣4️⃣-1️⃣4️⃣)

SPR GKS Autoinwest Żukowo: Żurawski, Witkowski – Brzozowiec 0, Peret 0, Ponto 1, Dorsz 14, Sadowski 5, Sparzak 0, Saraczyn 3, Jagielski 1, Gajdziński 2, Benkowski 8.

ORLEN Upstream SRS Przemyśl: Nowak, Sar – Kielar, Walczyk ⚽️, Biernat ⚽️⚽️⚽️⚽️, Makuła ⚽️, Świt ⚽️⚽️⚽️, Wandzel ⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️, Krytski ⚽️, Kubisztal, Makowiejew ⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️, Światłowski ⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️, Kulka ⚽️⚽️⚽️⚽️.

Sędziowali: Michał Orzech i Robert Orzech (obaj z Gdańska).
Kary: KPR Autoinwest – 12 min; ORLEN Upstream SRS – 14 min. Widzów: 250.

Zdjęcia 👉 Kris Blazkowski

SPONSOR TYTULARNY :
🔥🔥🔥 ORLEN Upstream – www.orlenupstream.pl 🔥🔥🔥
PARTNER STRATEGICZNY i SPONSOR GRUP MŁODZIEŻOWYCH:
🔥🔥 PZU 🔥🔥
PATRON MEDIALNY:
🔥 Życie Podkarpackie 🔥
PARTNER TECHNICZNY:
🔥 hummel 🔥
SPONSORZY:
Miasto Przemyśl
Ciepły Przemyśl
Auto-Moto-Fan
NIKO
Szpak Przemyśl
Bricomarche Przemyśl
Biuro Rachunkowe Agnieszka Gdula
Este Lar
Transbet Betoniarnie
DaGrasso Przemysl
Restauracja „Chińczyk”
E. Leclerc Przemyśl
Studio M – http://studiomprzemysl.pl/
PROBUD – http://probud.co/

POWRÓT

TABELA
LIGA CENTRALNA

Lp.KlubPunkty
1KPR Legionowo70
2Handball Stal Mielec58
3KS AZS-AWF Biała Podlaska55
4Śląsk Wrocław Handball48
5Budnex Stal Gorzów42
6MKS Olimpia MEDEX Piekary Śląskie41
7MKS Padwa Zamość40
8GROT – Blachy Pruszyński – Anilana33
9Zagłębie Handball Team Sosnowiec32
10KPR Autoinwest Żukowo31
11MKS Nielba Wągrowiec30
12MKS Wieluń28
13ORLEN Upstream SRS Przemyśl24
14Warmia Energa Olsztyn14

STRZELCY
SRS Przemyśl

Lp.ZawodnikBramki
1MAKOWIEJEW Stanisław106
2ĆWIĘKA Jakub80
3ŚWIATŁOWSKI Szymon74
4KULKA Tomasz74
5BIERNAT Tomasz63
6WANDZEL Janusz61
7KROCZEK Mateusz58
8KRYTSKI Dzanis52
9GUZDEK Kamil36
10MAKUŁA Jakub32
11ŚWIT Sebastian25
12SKAWIŃSKI Karol25
13WALCZYK Patryk21
14KIELAR Kacper19
15KUBISZTAL Maciej17
16SAR Paweł2
17KROCZEK Karol2
18KIPP Michał0
19NOWAK Gracjan0
20ZAJDEL Oskar0

NEWSLETTER
KLUBOWY

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z realizacją newslettera klubowego. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Rozumiem, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Handball Przemyśl sp. z o.o., ul. 3 maja 19, 37-700 Przemyśl.Sponsor Premium

Sponsorzy

Partnerzy

Partner techniczny

Patronat medialny

Partnerzy medialni