W Żukowie nieco lepiej, ale wciąż bez punktów.

29 listopada 2022
Tagi: , , ,

✅ W dalszym ciągu nie wiedzie się naszemu zespołowi w rozgrywkach #LigiCentralnej. Choć w dalekim Żukowie nie zagrali źle, a ze sporą ambicją, chęcią i wolą walki, po raz kolejny zeszli z parkietu w roli pokonanych.

✅ W zapowiedzi sobotniego pojedynku napisaliśmy, że niczego obiecywać nie możemy, ale z pewnością nasi zawodnicy marzą o przerwaniu złej passy i wkroczeniu na zwycięską ścieżkę. W bardzo daleką drogę do malowniczego miasteczka oddalonego od Gdańska o ok. 20 km, udaliśmy się w niepełnym składzie. Zabrakło kontuzjowanych Kamila Guzdka i Jakuba Ćwięki, nie mógł pojechać chory Mateusz Kroczek. W związku z próbnymi maturami, nie mogliśmy też liczyć na obecność naszych juniorów co sprawiło, że w meczowym protokole pojawiło się 13 nazwisk, łącznie z powracającym po blisko rocznej przerwie Kacprem Kielarem.
Te przeciwności… wzmocniły nasz zespół. Podobnie jak to miało miejsce w poprzednim sezonie. Im było trudniej, w im węższym składzie występowaliśmy, tym większa była chęć przeciwstawienia się problemom.

✅ W pierwszych 30 minutach byliśmy lepszym zespołem. Co prawda nasz zespół nie był w stanie poradzić sobie z piekielnie skutecznym, przewodzącym w klasyfikacji strzelców Ligi Centralnej, Grzegorzem Dorszem, ale naprawdę nieźle funkcjonowaliśmy jako kolektyw. Swoją szansę wykorzystał Sebastian Świt, który pojawił się na parkiecie wreszcie w większym czasowym wymiarze. To on zdobył pierwsze dwie bramki dla Gladiatorów. Przez pierwszy kwadrans do oni częściej byli na prowadzeniu. W 17. min S. Makowiejew doprowadził do remisu 8:8, potem jednak zanotowaliśmy słabszy moment, po którym GKS Autoinwest objął 3-bramkową przewagę. Na 10 minut przed finałem I połowy wygrywał 11:8. Nasz zespół jednak się nie poddał i końcówka tej części gry należała do nas. Wreszcie bardzo dobre zawody, grając na skrzydle, rozgrywał Szymon Światłowski. To on w 28. min odzyskał prowadzenie dla Gladiatorów. Niestety, nie udało się go utrzymać do zejścia do szatni, bo do równowagi doprowadził G. Dorsz.

✅ Do pewnego momentu II części także nie odstawaliśmy zbytnio od grających agresywniej i nieco dokładniej gospodarzy. Po raz ostatni przeważaliśmy w 39. min po kolejnym trafieniu Sz. Światłowskiego. Było 20:19 dla SRS. Kto wie, czy newralgicznym fragmentem tego pojedynku był czas między ową 39. a 43. min. Przestój, który kosztował Gladiatorów bardzo wiele. Gospodarze wygrali ten fragment 5:1, mając egzekutorów w duecie Artur Sadowski – Grzegorz Dorsz. Na ponad kwadrans przed końcem było 24:21 i tych strat nie udało się Naszemu zespołowi zniwelować. Może jeszcze w 53. min, kiedy nie pomylił się ze skrzydła Tomasz Kulka, pojawił się jakiś promyk nadziei (28:26), ale G,. Dorsz i Alan Benkowski, niestety, pogrzebali te nadzieje. Na 5 minut przed końcem wynik brzmiał 30:26. Do finalnej syreny Gladiatorom udało się jedynie zniwelować straty do trzech trafień.

SPR GKS Autoinwest Żukowo – ORLEN Upstream SRS Przemyśl 3️⃣4️⃣-3️⃣1️⃣ (1️⃣4️⃣-1️⃣4️⃣)

SPR GKS Autoinwest Żukowo: Żurawski, Witkowski – Brzozowiec 0, Peret 0, Ponto 1, Dorsz 14, Sadowski 5, Sparzak 0, Saraczyn 3, Jagielski 1, Gajdziński 2, Benkowski 8.

ORLEN Upstream SRS Przemyśl: Nowak, Sar – Kielar, Walczyk ⚽️, Biernat ⚽️⚽️⚽️⚽️, Makuła ⚽️, Świt ⚽️⚽️⚽️, Wandzel ⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️, Krytski ⚽️, Kubisztal, Makowiejew ⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️, Światłowski ⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️, Kulka ⚽️⚽️⚽️⚽️.

Sędziowali: Michał Orzech i Robert Orzech (obaj z Gdańska).
Kary: KPR Autoinwest – 12 min; ORLEN Upstream SRS – 14 min. Widzów: 250.

Zdjęcia 👉 Kris Blazkowski

SPONSOR TYTULARNY :
🔥🔥🔥 ORLEN Upstream – www.orlenupstream.pl 🔥🔥🔥
PARTNER STRATEGICZNY i SPONSOR GRUP MŁODZIEŻOWYCH:
🔥🔥 PZU 🔥🔥
PATRON MEDIALNY:
🔥 Życie Podkarpackie 🔥
PARTNER TECHNICZNY:
🔥 hummel 🔥
SPONSORZY:
Miasto Przemyśl
Ciepły Przemyśl
Auto-Moto-Fan
NIKO
Szpak Przemyśl
Bricomarche Przemyśl
Biuro Rachunkowe Agnieszka Gdula
Este Lar
Transbet Betoniarnie
DaGrasso Przemysl
Restauracja „Chińczyk”
E. Leclerc Przemyśl
Studio M – http://studiomprzemysl.pl/
PROBUD – http://probud.co/

POWRÓT

TABELA
LIGA CENTRALNA

Lp.KlubPunkty
1Unimetal Recycling MTS Chrzanów55
2AZS AGH Kraków48
3KSSPR Końskie42
4SPR Orzeł Przeworsk42
5KS Viret CMC Zawiercie30
6ORLEN Upstream SRS Przemyśl25
7KSZO Ostrowiec Świętokrzyski22
8Luxiona AZS UMCS Lublin18
9SMS ZPRP II Kielce18
10SPR Górnik Zabrze17
11SPR Wisła Sandomierz4

STRZELCY
SRS Przemyśl

Lp.ZawodnikBramki
1KULKA Tomasz109
2KIELAR Kacper64
3GUZDEK Kamil60
4MRÓZ Igor49
5SKAWIŃSKI Karol41
6KROCZEK Mateusz38
7HOIM Mateusz34
8PAW Bartosz31
9ŚWIT Sebastian26
10WALCZYK Patryk26
11KOWALIK Jakub22
12BYKOWSKI Igor18
13KUBIK Paweł16
14MAKUŁA Jakub11
15KUBISZTAL Maciej8
16KROCZEK Karol5
17SURMA Łukasz4
18IWASIECZKO Adam2
19SAR Paweł2
20NOWAK Gracjan0
21ZAJDEL Oskar0
22WRZEŚNIOWSKI Maciej0

NEWSLETTER
KLUBOWY

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z realizacją newslettera klubowego. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Rozumiem, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Handball Przemyśl sp. z o.o., ul. 3 maja 19, 37-700 Przemyśl.Sponsorzy

Partnerzy

Partner techniczny

Patronat medialny

Partnerzy medialni