Gladiatorzy nie dali rady. Twierdza zdobyta przez Padwę.

21 listopada 2022
Tagi: , , ,

Niestety, wciąż nie wiedzie się naszemu zespołowi w Lidze Centralnej. Gladiatorzy, po kolejnym bardzo słabym meczu, zasłużenie przegrali na parkiecie hali Przemyski Ośrodek Sportu i Rekreacji z Padwa Zamość. Była to szósta porażka w sezonie i czwarta na własnym parkiecie.

W przedmeczowej zapowiedzi napisaliśmy m.in., że ten mecz nie ma faworyta i że bardzo chcielibyśmy, aby tak powiedzieć o naszym zespole, ale jest to jednak zbyt ryzykowne.

Ta pewna asekuracja miała podstawy, bo w tym sezonie Gladiatorzy mają spore problemy z wejściem na odpowiedni poziom. Napisaliśmy także, iż wszyscy marzymy o powrocie na zwycięską ścieżkę, a zawodnicy jak zwykle obiecują walką na całego, maksymalną mobilizację i koncentrację.
Niestety, marzenia musieliśmy (oby na razie) odłożyć na półkę, a o walce na całego, maksymalnej mobilizacji i koncentracji także można mieć różne opinie.

Pierwsze 30 minut wcale jednak nie wskazywało, abyśmy w łatwy sposób oddali trzy punkty rywalowi. Zaczęliśmy spotkanie od gry w podwójnym osłabieniu, nieco nerwowo i nieskutecznie. Zamościanie objęli prowadzenie 0:2, ale nasz zespół szybko stanął na nogi. W 7. min, po serii trzech trafień z rzędu, przejął inicjatywę. Było 4:3 po bramce Tomasza Kulki. Kapitalnie przez całe spotkanie spisywał się w bramce Paweł Sar. To samo można powiedzieć o jego vis-a-vis Mateuszu Gawrysiu. Z tym, że bramkarz Padwy dodawał do tego zupełnie niepotrzebne prowokacyjne zachowania. To dzięki jego kilku skutecznym interwencjom Padwa w 20. min odzyskała prowadzenie. A po skutecznej akcji Łukasza Orlicha uciekła nawet na dwie bramki (8:10). Falowanie i spadanie było znakiem firmowym I połowy. Bo po tym okresie lepszej gry zamościan, przyszła pora na Gladiatorów. Tym razem seria 4:0 odwróciła sytuację. W 27. min Jakub Ćwięka dał prowadzenie 12:10.

Jedno trzeba koniecznie powiedzieć: ta wymiana ciosów wcale nie była bynajmniej pozbawiona błędów. Gra z obu storn właśnie naznaczona była wieloma pomyłkami, prostymi stratami i niecelnymi rzutami. Złymi decyzjami w ofensywie. Pochwalić obie można jedynie za solidną pracę w defensywie. Wynik I odsłony na 4 s przed końcową syreną ustalił Janusz Wandzel.

I kiedy wydawało się, że podobny przebieg będzie miała II część meczu, stało się – niestety, po raz kolejny w tym sezonie – coś, co ciężko racjonalnie wytłumaczyć. Gladiatorzy fatalnie weszli w drugie 30 minut. Bez jakiejkolwiek koncentracji, szanowania każdej piłki (bo ten mecz taki miał charakter, że dopieszczać należało każdą akcję, każdą piłkę), z wieloma prostymi błędami, które przypisać można adeptom piłki ręcznej. Przyznajemy, że nie jesteśmy w stanie tego zrozumieć…

To był główny powód przejęcia niemal całkowitej kontroli nad meczem przez Padwę. Mimo że w bramce wciąż brylował Paweł Sar, pierwszy kwadrans II połowy goście wygrali aż 3:8! W 45. min, po dwóch trafieniach Kacpra Mchawraba było 16:20. Gladiatorzy stanęli pod ścianą, ale porwali się na pogoń za rywalem. W 59. min zniwelowali straty do jednego trafienia, kiedy ze skrzydła nie pomylił się T. Kulka. Niestety, nie udało się pójść za ciosem, a dwa odważne, skuteczne wejścia w naszą strefę obronną Tomasza Fugiela załatwiła sprawę.
Musieliśmy przełknąć kolejną gorzką pigułkę. I musimy mieć nadzieję, że będzie tylko lepiej, bo gorzej być już nie może.

📣 Niestety, kolejna porażka to nie jedyne nasze zmartwienie. Bardzo poważnej kontuzji kolana, doznał bowiem jeden z wyróżniających się zawodników w naszych szeregach – Kamil Guzdek. Po zakończeniu meczu, został on przetransportowany przez pogotowie ratunkowe do szpitala i z niecierpliwością czekamy na ostateczną diagnozę, która będzie znana w ciągu najbliższych godzin. Trzymamy ✊ za to, aby nasz 19 letni rozgrywający szybko powrócił na ligowe parkiety.

📣 Serdecznie dziękujemy Kibicom za doping, a tancerzom z Golden Dance Przemyśl za uświetnienie przerwy meczowej pokazem tańca towarzyskiego.

ORLEN Upstream SRS Przemyśl – Padwa Zamość 2️⃣3️⃣:2️⃣5️⃣ (1️⃣3️⃣:1️⃣2️⃣)

ORLEN Upstream SRS: Nowak, Sar – Walczyk ⚽️, Guzdek ⚽️⚽️⚽️, K. Kroczek, Ćwięka ⚽️⚽️⚽️⚽️, Biernat, Makuła, Świt, M. Kroczek ⚽️⚽️⚽️, Wandzel ⚽️, Krytski ⚽️⚽️⚽️, Kubisztal 0, Makowiejew ⚽️⚽️, Światłowski ⚽️, Kulka ⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️.
Padwa: Kozłowski, Gawryś – Puszkarski 1, Szymański 3, Sz. Fugiel 3, Kłoda 0, Małecki 1, Mchawrab 4, Olichwiruk 1, T. Fugiel 5, Pomiankiewicz 2, Bączek 1, Orlich 2, Adamczuk 1, Obydź 1, Bajwoluk 0.
Sędziowali: Andrzej Kierczak (Pielgrzymowice) i Tomasz Wrona (Kraków).
Kary: ORLEN Upstream SRS – 12 min; Padwa – 12 min.
🟥 kartka: Biernat (58. – faul)

🟦 kartka: Małecki (12. – faul).