Po pierwsze (i jedyne): wygrać i się zrehabilitować! Niewygodny rywal na drodze Gladiatorów.

26 października 2022
Tagi: , , ,


✅ Po bardzo nieudanym występie przed przemyską publicznością w spotkaniu z Olimpią Medex Piekary Śląskie (26:37), nasi Gladiatorzy mają szansę się zrehabilitować i pokazać, że był to wypadek przy pracy. To sport, a w sporcie różnie bywa. Takie spotkania także się przytrafiają, ale ważne, aby jak najszybciej wyciągnąć odpowiednie wnioski. Wierzymy, że trener Przemysław Korobczak i jego team takowe wyciągną, przeanalizują i w kolejnych meczach będzie tylko lepiej.

✅ Nie ma co się już więcej rozwodzić nad tamtym występem. Ani nasi Gladiatorzy nie chcieli aby tak wyszło, ani ich intencją nie było zebranie batów od Ślązaków. Mamy nadzieję, że to spotkanie przeszło już do historii, że nasz zespół wyrzucił już ten nieudany występ z głów.

✅ Nie można oprzeć się jednak analogii z poprzednim sezonem… Przed meczem z Stal Gorzów – piłka ręczna zespół P. Korbczaka też nieco zawiódł, przegrywając w słabym stylu z niemal zdegradowaną już wówczas Siódemką Miedzią w Legnicy. Szybko jednak stanął na nogi i pokonał na parkiecie hali POSiR po bardzo emocjonującym spotkaniu właśnie gorzowian 24:23 (12:10). Powtórka jak najbardziej wskazana!

✅ To będzie jednak – podobnie jak w zeszłym sezonie – niezwykle trudna i wymagająca konfrontacja. Z rywalem bardzo niewygodnym, grającym wyrachowaną i nieprzyjemną dla rywala piłkę ręczną. Przeciwnikiem doświadczonym, który nie ma żadnych oporów, i dla którego to, kto stoi po drugiej stronie parkietu, nie ma żadnego znaczenia. Tak było w zeszłym sezonie, tak będzie (choć już jest!) w obecnym.

✅ Piłka ręczna w Gorzowie Wielkopolskim ma swoją bujną i chmurną historię. W drugiej połowie lat 80. ubiegłego wieku, pod nazwą Gorzovia, zespół występował na salonach polskiej piłki ręcznej. Dwukrotnie awansowała do finału Pucharu Polski, zajmując w nim 🥈 (1988 r.) i 🥉 miejsce (1986 r.). W 1991 r. zespół przestał istnieć. Po 23 latach sekcja szczypiorniaka został reaktywowana pod nazwą Stal. Od sezonu 2016 – 2017 występowała na parkietach I ligi. Dwa sezonu wstecz – podobnie jak nasz zespół – awansowała do #LigiCentralnej.

✅ Drużyna Stali prowadzona przez Oskara Sierpinę zaczęła sezon… tak sobie. Ani dobrze, ani źle. Podobnie jak w poprzednim. W pierwszych pięciu kolejkach doznała trzech porażek. Tyle, że dwie z nich poniosła z możnymi tej ligi. I to minimalne, bo Z KPR-em Legionowo u siebie przegrała dopiero po serii rzutów karnych 4:5. W regulaminowym czasie gry był remis 21:21. Drugie niepowodzenie to porażka w Mielcu z Handball Stalą 27:25. W ostatniej kolejce Stal bardzo pewnie wygrała z Anilaną Łódź 33:26 (14:12). Obecnie zajmuje w tabeli 7. miejsce, z 7 punktami na koncie, czyli punkt więcej od naszego zespołu.
To team bardzo równy, bez gwiazd. Przed sezonem dołączył do niego były reprezentant 🇵🇱 Polski (10 meczów; 22 bramki), lewoskrzydłowy Wojciech Gumiński. To tylko zwiększyło siłę ognia ekipy, której znakiem firmowym jest niezwykle twarda, konsekwentna gra w defensywie.

✅ Przed niedzielnym wieczorem w hali Przemyski Ośrodek Sportu i Rekreacji jedno jest pewne: emocji nie powinno zabraknąć!
Nasi Gladiatorzy bardzo liczą na gorący doping, który z pewnością pomoże im w pokonaniu tego trudnego przeciwnika. Chcą się zrehabilitować za niepowodzenie z Olimpią, marzą o zapisaniu na swoje konto trzeciego kompletu punktów, który pozwoli im wrócić na normalne tory w walce o jak najlepsze miejsce w Lidze Centralnej.
➡️ Mecz odbędzie się w NIEDZIELĘ, 3️⃣0️⃣ października br.
➡️ Początek: godzina 1️⃣7️⃣:0️⃣0️⃣.
➡️ Hala Przemyski Ośrodek Sportu i Rekreacji.
Zapraszamy!

Przemyśl NASZYM MIASTEM – PIŁKA RĘCZNA NASZĄ PASJĄ!

SPONSOR TYTULARNY :
🔥🔥🔥 ORLEN Upstream – www.orlenupstream.pl 🔥🔥🔥
PARTNER STRATEGICZNY:
🔥🔥 PZU 🔥🔥
SPONSOR MECZU:
🔥🔥 Miasto Przemyśl 🔥🔥
PATRON MEDIALNY:
🔥 Życie Podkarpackie 🔥
PARTNER TECHNICZNY:
🔥 hummel 🔥

POWRÓT

TABELA
LIGA CENTRALNA

Lp.KlubPunkty
1Unimetal Recycling MTS Chrzanów30
2AZS AGH Kraków24
3KSSPR Końskie15
4SPR Orzeł Przeworsk15
5KS Viret CMC Zawiercie15
6KSZO Ostrowiec Świętokrzyski12
7ORLEN Upstream SRS Przemyśl12
8SPR Górnik Zabrze8
9SMS ZPRP II Kielce6
10Luxiona AZS UMCS Lublin1
11SPR Wisła Sandomierz0

STRZELCY
SRS Przemyśl

Lp.ZawodnikBramki
1KULKA Tomasz56
2SKAWIŃSKI Karol39
3PAW Bartosz27
4ŚWIT Sebastian24
5GUZDEK Kamil19
6KUBIK Paweł16
7KIELAR Kacper16
8BYKOWSKI Igor16
9WALCZYK Patryk15
10MRÓZ Igor11
11MAKUŁA Jakub11
12HOIM Mateusz7
13IWASIECZKO Adam0
14SAR Paweł0
15NOWAK Gracjan0
16ZAJDEL Oskar0

NEWSLETTER
KLUBOWY

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z realizacją newslettera klubowego. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Rozumiem, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Handball Przemyśl sp. z o.o., ul. 3 maja 19, 37-700 Przemyśl.Sponsorzy

Partnerzy

Partner techniczny

Patronat medialny

Partnerzy medialni