Gladiatorzy wracają do akcji! Po komplet z dobrym znajomym.

19 października 2022
Tagi: , , ,

Stęskniliście się? Jeśli tak, mamy dla Was super informację: Gladiatorzy wracają na parkiet! 🤩
W dobrych nastrojach udawaliśmy się na dwutygodniową przerwę, mamy nadzieję, że w takich samych będziemy w NIEDZIELNY (23 październik br.) wieczór. O kolejny komplet punktów powalczymy w hali Przemyski Ośrodek Sportu i Rekreacji z beniaminkiem #LigiCentralnej – MKS Olimpia MEDEX Piekary Śląskie.

Przerwa w rozgrywkach wynikała z eliminacyjnych spotkań reprezentacji Polski z Włochami i Łotwą, efektownie wygranych przez team Patryka Rombla. W kolejce poprzedzającej pauzę, nasz zespół spisał się na 👏 medal, wywożąc bardzo cenne trzy punkty z Łodzi, gdzie wygrał z Grot Blachy Pruszyński Anilaną 35:31.

Każdy dzień wspólnych treningów, jest dla naszego kompletnie nowego zespołu zbawieniem.

Każdy, kolejny tydzień z pewnością poprawia komunikację i zrozumienie na placu gry. Do pełni szczęścia potrzebne są także zwycięstwa. Bo tylko wygrane wzmacniają morale i wskazują, że wykonywana praca ma sens! 💪

Nasz najbliższy przeciwnik jest co prawda beniaminkiem Ligi Centralnej, ale absolutnie nie jest to jakaś anonimowa ekipa. Rzec można więcej: znana i ceniona na handballowej mapie Polski. Mająca za sobą występy w najwyższej klasie rozgrywkowej i lata spędzone na jej bezpośrednim zapleczu.
Awans do Ligi Centralnej wywalczyli podczas Turnieju Mistrzów, podsumowującego zmagania w czterech grupach I ligi. Rywalizowali tam ze zwycięzcami pozostałych trzech grup: Sokołem Porcelana Lubiana Kościerzyna (gr. A), SPR Borem-Joynext Oborniki Śląskie (gr. B) oraz Grot Blachy Pruszyński Anilana Łódź (gr. C). Byli bezkonkurencyjnie, odnieśli komplet zwycięstw i bez problemów (wspólnie z łodzianami) zdobyli promocję do Ligi Centralnej!

Jak już wspomnieliśmy, Olimpia lata całe spędziła na zapleczu PGNiG Superliga.

Podobnie jak nasz zespół – więc kontaktów, bezpośrednich meczów było pod dostatkiem. Nie ma sensu przytaczać całą historię. Po raz ostatni z ekipą z Piekar Śląskich o mistrzowskie punkty zagraliśmy w sezonie 2020 – 2021. Dwukrotnie wygraliśmy – 37:29 u siebie oraz 30:27 na wyjeździe. Ale wcale nie mamy oszałamiająco dodatniego bilansu z Olimpią Medex. Zawsze grało się z nimi bardzo trudno, bo to klasowy, poukładany i prezentujący dobrą dyspozycję zespół. Po raz ostatni przegraliśmy z nimi w Przemyślu dokładnie 2 grudnia 2017 r. – 29:32.

Obecny sezon, zespół prowadzony przez jedną z ikon piłki ręcznej na Śląsku- charyzmatycznego Mariusza Kempysa – zaczął z bardzo wysokiego pułapu, bo zabrał punkt na wyjeździe jednemu z faworytów rozgrywek – Handball Stali. Zremisował 27:27, ulegając dopiero po serii rzutów karnych. Jest niepokonany na własnym parkiecie, gdzie pewnie wygrał najpierw z Warmią Olsztyn 34:29, potem, w ostatnim meczu przed reprezentacyjną przerwą, z MKS Wieluń 33:26. Jeden mecz Olimpia Medex przegrała. W Łodzi z Grot Blachy Pruszyński Anilaną 29:23.

Wytrawni i pilnie śledzący handballową rywalizację Kibice z całą pewnością rozpoznają w tym zespole zawodników, którzy wielokrotnie gościli już na przemyskim parkiecie, by wymienić choćby: Macieja Chromego, Michała Rosoła, Szymona Kotlarczyka, Patryka Miłka czy Mateusza Czaplę.
Jedno możemy zapewnić: Gladiatorzy są gotowi na to trudne wyzwanie (a jakie w tej lidze jest łatwe? :)). Owocnie przepracowali okres bez gry o punkty. Mamy nadzieję, że wystąpimy w pełnym składzie, zmobilizowani i skoncentrowani. A jeśli wszystkie tryby tej maszyny zadziałają, to istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że w niedzielny wieczór będziemy mogli cieszyć się z trzeciego kompletu punktów w tym sezonie!

‼️ Potrzeba nam jednak Was, Drodzy Kibice 🤩!

Potrzeba nam Waszego wsparcia i głośnego dopingu!
Przybywajcie na halę POSiR, aby wygrać ten mecz wspólnie!
Zapraszamy! Początek NIEDZIELNEGO (23 października br.) spotkania o g. 17:00.
📢 W przerwie meczu, na Kibiców czeka nie lada atrakcja 👌.
Pokaz akrobatyki 🤸‍♂️ sportowej, zademonstrują Uczennice i Uczniowie naszego Partnera – Szkoła Mistrzostwa Sportowego Przemyśl.
📢 Podczas meczu, obecni na nim wolontariusze, przeprowadzą także zbiórkę na leczenie małego Frania, który choruje na rdzeniowy zanik mięśni (SMA). Dla osób które zdecydują się wesprzeć zbiórkę, mamy przygotowane klubowe smycze.

https://www.siepomaga.pl/franek

SPONSOR TYTULARNY :
🔥🔥🔥 ORLEN Upstream – www.orlenupstream.pl 🔥🔥🔥
PARTNER STRATEGICZNY i SPONSOR MECZU:
🔥🔥 PZU 🔥🔥
PATRON MEDIALNY:
🔥 Życie Podkarpackie 🔥
PARTNER TECHNICZNY:
🔥 hummel🔥
SPONSORZY:
Miasto Przemyśl
Ciepły Przemyśl
Auto-Moto-Fan
NIKO
Szpak Przemyśl
Bricomarche Przemyśl
Biuro Rachunkowe Agnieszka Gdula
Este Lar
Transbet Betoniarnie
DaGrasso Przemysl
Restauracja „Chińczyk”
RS ACTIVE
E. Leclerc Przemyśl
Studio M – http://studiomprzemysl.pl/
PROBUD – http://probud.co/

POWRÓT

TABELA
LIGA CENTRALNA

Lp.KlubPunkty
1Unimetal Recycling MTS Chrzanów30
2AZS AGH Kraków27
3KSSPR Końskie18
4SPR Orzeł Przeworsk18
5KS Viret CMC Zawiercie18
6ORLEN Upstream SRS Przemyśl15
7KSZO Ostrowiec Świętokrzyski12
8SPR Górnik Zabrze8
9Luxiona AZS UMCS Lublin6
10SMS ZPRP II Kielce6
11SPR Wisła Sandomierz1

STRZELCY
SRS Przemyśl

Lp.ZawodnikBramki
1KULKA Tomasz68
2SKAWIŃSKI Karol41
3PAW Bartosz31
4ŚWIT Sebastian26
5GUZDEK Kamil21
6KIELAR Kacper19
7BYKOWSKI Igor18
8KUBIK Paweł16
9WALCZYK Patryk15
10MRÓZ Igor12
11MAKUŁA Jakub11
12HOIM Mateusz8
13IWASIECZKO Adam0
14SAR Paweł0
15NOWAK Gracjan0
16ZAJDEL Oskar0
17KOWALIK Jakub0
18WRZEŚNIOWSKI Maciej0
19SURMA Łukasz0
20KROCZEK Karol0
21KROCZEK Mateusz0

NEWSLETTER
KLUBOWY

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z realizacją newslettera klubowego. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Rozumiem, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Handball Przemyśl sp. z o.o., ul. 3 maja 19, 37-700 Przemyśl.Sponsorzy

Partnerzy

Partner techniczny

Patronat medialny

Partnerzy medialni