Pierwszy, poważny sprawdzian Gladiatorów.

23 września 2022
Tagi: , , , ,

Po zwycięskiej inauguracji nowego sezonu w #LidzeCentralnej, nasz zespół czeka pierwszy, bardzo poważny egzamin – wyjazdowe spotkanie z jednym z faworytów zmagań, ekipą KPR Legionowo. Doceniając klasę rywala, Gladiatorzy z pewnością nie uniosą jednak rąk i nie będą prosić o jak najmniejszy wymiar kary! Z pewnością powalczą o komplet punktów na bardzo gorącym terenie.

Faworytem tego pojedynku nie będziemy. Ta presja ciążyć będzie na naszym rywalu, ale zapewne nie będzie to dla nich przeszkoda nie do pokonania. Zdecydowanie nie możemy liczyć, że zespół z Legionowa będzie z tego powodu cierpieć. Liczyć musimy tylko i wyłącznie na siebie…
Nie jest tajemnicą, że historia spotkań między KPR-em a naszym zespołem jest – delikatnie mówiąc – burzliwa. W meczach mistrzowskich Gladiatorzy mierzyli się do tej pory z ekipą z Legionowa sześciokrotnie. 4️⃣ razy wygrali. W sezonie 2018/2019 u siebie 34:30 (16:15) i na wyjeździe 34:35 (18:18). Trzeci raz w maju ubiegłego roku. podczas prestiżowego Turnieju Mistrzów I ligi w Końskich – 35:30 (17:18). Mimo porażki KPR Legionowo wygrał 🏆 te zmagania, a ORLEN Upstream SRS zajął 🥈 miejsce. Gladiatorzy pokonali legionowian także w 1/16 Pucharu Polski, który rozegrany został 15 stycznia 2019 r. Wygrali w Przemyślu 30:27 (16:13). Pokonali legionowian także w poprzednim sezonie Ligi Centralnej, kiedy w hali POSiR rozegrali jeden z lepszych pojedynków w cały rozgrywkach, wygrywając z KPR-em 33:28 (18:11).

Przegrali 2️⃣ razy.

W pamiętnym sezonie 2019/2020. Sezonie, który ze względu na szalejący koronawirus SARS-CoV-2 i wprowadzone z tego powodu spore obostrzenia epidemiologiczne, nie został dokończony. W pierwszej potyczce w Legionowie górą byli gospodarze 36:32 (16:14). Meczu rewanżowego już nie rozegrano. Drugi raz ulegli ekipie spod Warszawy w meczu rewanżowym poprzedniego sezonu. Przegrali na wyjeździe 35:28 (15:13).

To już jednak jest historią

Co prawda mówią, że historia lubi się powtarzać, ale… Sęk w tym, z którego spotkania. Bo jeśli ze zwycięskich potyczek, nie będziemy mieli nic przeciwko. Jak już wspomnieliśmy, KPR Legionowo jest jednym z faworytów do zajęcia miejsca gwarantującego występy w PGNiG Superliga. W zespole nie zaszły większe zmiany kadrowe. Wszyscy zawodnicy, którzy w poprzednim sezonie wywalczyli wicemistrzostwo Ligi Centralnej, pozostali. Do drużyny dołączył niezwykle utalentowany skrzydłowy, który w zeszłej kampanii występował w barwach Warmii Energi Olsztyn, Michał Klapka.

W pierwszym swoim spotkaniu w tym sezonie legionowianie pokonali na wyjeździe beniaminka – Grot Blachy Pruszyński Anilanę Łódź 24:31 (13:11). Wynik spotkania może sugerować, że komplet punktów zdobyli dość łatwo, ale tak nie było. Przez 50 minut łodzianie toczyli bardzo twardy, wyrównany bój. Faworyzowany KPR zasłużoną wygraną zapewnił sobie w finalnych 10 minutach, wygranych 8:4. Najwięcej bramek zdobyli dla nich Mateusz Chabior i Adam Laskowski – po 6.

Nasi Gladiatorzy także mają za sobą udaną inaugurację sezonu. Pokonaliśmy na własnym parkiecie Nielbę Wągrowiec 32:26 (17:13), fragmentami prezentując naprawdę dobrą dyspozycję. Czy to wystarczy, aby w Legionowie sprawić niespodziankę? Nie wiadomo. Szkoda, że wciąż nie będzie mógł zagrać Tomasz Biernat ale pozytywna informacja jest taka, że po kilku tygodniach przerwy do składu powróci Mateusz Kroczek. Wiadomo natomiast, że podopieczni Przemysław Korobczak łatwo skóry nie sprzedadzą. Obiecują walkę i pozostawienie litrów potu na parkiecie. Bo dopóki piłka w grze, wszystko wydarzyć się może!

📣 Mecz odbędzie się w sobotę, 24 września br. Początek o godz. 20:00. Trzymajcie kciuki!
Bezpośrednia, bezpłatna relacja z tego spotkania, dostępna będzie na platformie nowego nadawcy transmisji Ligi Centralnej – http://insports.tv/

Zapraszamy do rejestracji i kibicowania naszym Chłopakom przed ekranami monitorów, telewizorów i tabletów.

Przemyśl NASZYM MIASTEM – PIŁKA RĘCZNA NASZĄ PASJĄ!

SPONSOR TYTULARNY :
🔥🔥🔥 ORLEN Upstream – www.orlenupstream.pl 🔥🔥🔥

PARTNER STRATEGICZNY:
🔥🔥 PZU 🔥🔥

PATRON MEDIALNY:
🔥 Życie Podkarpackie 🔥

PARTNER TECHNICZNY:
🔥 hummel 🔥

KPR Legionowo
POWRÓT

TABELA
LIGA CENTRALNA

Lp.KlubPunkty
1Unimetal Recycling MTS Chrzanów27
2AZS AGH Kraków21
3KS Viret CMC Zawiercie15
4KSZO Ostrowiec Świętokrzyski12
5KSSPR Końskie12
6SPR Orzeł Przeworsk12
7ORLEN Upstream SRS Przemyśl9
8SPR Górnik Zabrze8
9SMS ZPRP II Kielce6
10Luxiona AZS UMCS Lublin1
11SPR Wisła Sandomierz0

STRZELCY
SRS Przemyśl

Lp.ZawodnikBramki
1KULKA Tomasz46
2SKAWIŃSKI Karol36
3PAW Bartosz23
4ŚWIT Sebastian22
5KUBIK Paweł15
6GUZDEK Kamil15
7KIELAR Kacper14
8WALCZYK Patryk13
9BYKOWSKI Igor13
10MRÓZ Igor10
11MAKUŁA Jakub10
12HOIM Mateusz6
13IWASIECZKO Adam0
14SAR Paweł0
15NOWAK Gracjan0
16ZAJDEL Oskar0

NEWSLETTER
KLUBOWY

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z realizacją newslettera klubowego. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Rozumiem, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Handball Przemyśl sp. z o.o., ul. 3 maja 19, 37-700 Przemyśl.Sponsorzy

Partnerzy

Partner techniczny

Patronat medialny

Partnerzy medialni