3, 2, 1… start! Gladiatorzy zaczynają drugi sezon w Lidze Centralnej.

15 września 2022
Tagi: , , , ,

No i doczekaliśmy się!
Meczem z MKS Nielba Wągrowiec, zespół ORLEN Upstream SRS Przemyśl rozpoczyna 2️⃣ sezon występów na bezpośrednim zapleczu PGNiG Superliga Piłki Ręcznej Mężczyzn, czyli w #LidzeCentralnej.
Inauguracyjne spotkanie rozegrane zostanie w niedzielę, 1️⃣8️⃣ września br., o godzinie 1️⃣8️⃣:0️⃣0️⃣ w hali Przemyski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Jak zawsze przed każdym nowym rozdaniem, w głowie pojawia się wiele pytań. A to – jaka to będzie liga, a to – kto jest faworytem do zjedzenia tortu, a to – jak zaprezentuje się nasz zespół? Można teoretyzować, ale i tak wszystko zweryfikuje parkiet i kolejne pojedynki.

Z pewnością i bez obaw można powiedzieć, że będzie ciekawie. Bo skoro przez cały poprzedni sezon tak było, dlaczego teraz miałoby być inaczej. Z pewnością znowu ta liga będzie nieobliczalna, a niemal każdy będzie mógł wygrać z każdym. Trudno wytypować głównego faworyta. Z pewnością mocna będzie ekipa spadkowicza w PGNiG Superligi – Handball Stali Mielec, z pewnością ponownie liczyć się będą w walce o najwyższe laury KPR Legionowo czy AZS AWF Biała Podlaska a o sprawienie niespodzianki starać się będą zespoły z Wrocławia i Zamościa. Nie wiadomo na co stać będzie beniaminków…

W naszym zespole doszło do personalnej rewolucji. Drużynę opuściło aż siedmiu zawodników: Grzegorz Barnaś, Adam Iwasieczko, Kevin Starzecki, Kacper Kielar, Daniel Dutka, Tomasz Mochocki i Paweł Stołowski.W ich miejsce pozyskaliśmy: Gracjana Nowaka (bramkarz), Stanisława Makowiejewa, Jakuba Ćwiękę, Janusza Wandzla, Sebastiana Świta, Jakuba Makułę.

Ze „starego” składu w ORLEN Upstream SRS Przemyśl pozostali: Paweł Sar (bramkarz), Dzianis Krytski, Tomasz Kulka, Szymon Światłowski, Karol Kroczek, Mateusz Kroczek, Tomasz Biernat, Kamil Guzdek, Patryk Walczyk, Maciej Kubisztal, Michał Kipp. Ktoś niedawno napisał, że rodzi się naprawdę intrygujący zestaw personalny, który jeśli zaskoczy, będzie w stanie namieszać w tej lidze. Oby tak się stało!
Jak większość klubów deklaruje przed sezonem, tak i my powiedzmy, iż z pewnością celem nadrzędnym jest utrzymanie się w #LidzeCentralnej, która wydaje się być piekielnie mocna i wyrównana. A jeśli zdrowie pozwoli, nie zawiedziemy i będziemy – podobnie jak w zeszłym sezonie – bić się o najwyższe cele, nie odpuszczając żadnemu rywalowi.

Na powitanie z nowym sezonem przeciwnikiem Gladiatorów będzie zespół Nielby Wągrowiec. Co ciekawe, zespół, z którym rozegraliśmy ostatnie spotkanie w sezonie 2021 – 2022. Wówczas dwukrotnie pokonaliśmy ekipę prowadzoną przez Bartosza Świerada – 28:27 na wyjeździe i 33:31 u siebie. Najwięcej bramek w dwumeczu zdobył Paweł Stołowski – 12. Popularnego „Stołka”, legendy piłki ręcznej w Przemyślu, nie ma już z nami, ale mamy nadzieję, że inni godnie go zastąpią.

Nielba to bardzo niewygodny i nieprzewidywalny team. W poprzednim sezonie dość długo walczył o utrzymanie się w tej klasie rozgrywkowej, ale obecnie to nie ma żadnego znaczenia. Trzon zespołu z poprzedniego sezonu został utrzymany, a to ważne, bo stabilizacja składu jest równie ważnym elementem jak przygotowanie motoryczne czy taktyczne. Z pewnością liderami będą: król strzelców sezonu 2021 – 2022 Ligi Centralnej Paweł Gregor, Igor Drzazgowski, Karol Przychodzień czy Daniel Kelm. Do drużyny dołączyli najzdolniejsi juniorzy oraz młody, 19-letni obrotowy Jakub Świątkiewicz z SMS Kwidzyn.
W przedsezonowych sparingach Nielba prezentowała się obiecująco. Większość meczów kontrolnych wygrywała, a mierzyła się m.in. z: Stalą Gorzów Wielkopolski, Gwardią Koszalin czy Grunwaldem Poznań. W ostatnim sparingu przed ligą wygrała z Real Astromal Leszno 31:26.

To były jednak tylko sparingi. A jak wiadomo żaden sparing nie zastąpi meczu o stawkę, meczu o mistrzowskie punkty. Bardzo liczymy na udany start w nowej rzeczywistości naszych Gladiatorów!

📣 Liczymy także na Was, Drodzy Kibice. Nic nie dodaje tak skrzydeł zawodnikom, jak myśl, że stoją za nimi wierni sympatycy. Że wspierają ich głośnym dopingiem i wiarą w zwycięstwo!
Zatem… Zapraszamy wszystkich do hali POSiR w niedzielę, 18 września br., na godzinę 18. Wygrajmy ten mecz razem! Zróbmy razem pierwszy krok na drodze do udanego sezonu!

📣 Wyłącznym SPONSOREM meczu otwierającego nowy sezon, jest nasz SPONSOR TYTULARNY – ORLEN Upstream www.orlenupstream.pl 💪

GRAMY 🤝 RAZEM 🟥⬜️🟥

SPONSOR TYTULARNY :
🔥🔥🔥 ORLEN Upstream – www.orlenupstream.pl 🔥🔥🔥
PARTNER STRATEGICZNY:
🔥🔥 PZU 🔥🔥
PATRON MEDIALNY:
🔥 Życie Podkarpackie 🔥
PARTNER TECHNICZNY:
🔥 hummel 🔥
SPONSORZY:
Miasto Przemyśl
Ciepły Przemyśl
Auto-Moto-Fan
NIKO
Szpak Przemyśl
Bricomarche Przemyśl
Biuro Rachunkowe Agnieszka Gdula
Este Lar
Transbet Betoniarnie
DaGrasso Przemysl
Restauracja „Chińczyk”
RS ACTIVE
E.Leclerc Przemyśl
studio M – http://studiomprzemysl.pl/
PROBUD – http://probud.co/

POWRÓT

TABELA
LIGA CENTRALNA

Lp.KlubPunkty
1Unimetal Recycling MTS Chrzanów27
2AZS AGH Kraków21
3KS Viret CMC Zawiercie15
4KSZO Ostrowiec Świętokrzyski12
5KSSPR Końskie12
6SPR Orzeł Przeworsk12
7ORLEN Upstream SRS Przemyśl9
8SPR Górnik Zabrze8
9SMS ZPRP II Kielce6
10Luxiona AZS UMCS Lublin1
11SPR Wisła Sandomierz0

STRZELCY
SRS Przemyśl

Lp.ZawodnikBramki
1KULKA Tomasz46
2SKAWIŃSKI Karol36
3PAW Bartosz23
4ŚWIT Sebastian22
5KUBIK Paweł15
6GUZDEK Kamil15
7KIELAR Kacper14
8WALCZYK Patryk13
9BYKOWSKI Igor13
10MRÓZ Igor10
11MAKUŁA Jakub10
12HOIM Mateusz6
13IWASIECZKO Adam0
14SAR Paweł0
15NOWAK Gracjan0
16ZAJDEL Oskar0

NEWSLETTER
KLUBOWY

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z realizacją newslettera klubowego. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Rozumiem, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Handball Przemyśl sp. z o.o., ul. 3 maja 19, 37-700 Przemyśl.Sponsorzy

Partnerzy

Partner techniczny

Patronat medialny

Partnerzy medialni