Gladiatorzy wygrali turniej, ale muszą z niego wyciągnąć odpowiednie wnioski.

05 września 2022
Tagi: , , , ,

Dwa I-ligowe zespoły – SPR Orzeł Przeworsk oraz Wisła Sandomierz – gościły podczas I edycji towarzyskiego, przedsezonowego turnieju (3 września br.) pod hasłem „Zręczni z POSiR”, który nasz Klub zorganizował wspólnie z Przemyskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji a wyłączny patronat nad zawodami objął nasz Sponsor Tytularny – ORLEN Upstream.
Przemyscy „Gladiatorzy” zbyt gościnni nie byli, bo pewnie wygrali zmagania, ale ich dyspozycja przed startem Ligi Centralnej (18 września br.- niedziela) jest wciąż niewiadomą.

W pierwszym spotkaniu, które można uznać za małe „derby” nasz zespół zmierzył się z SPR Orłem Przeworsk. Zespołem, który prezentuje się bardzo ciekawie, gdyż jest mieszanką rutyny z młodością i może sporo namieszać w I-ligowych rozgrywkach. Trzon ekipy tworzą byli zawodnicy… naszej drużyny. Grającym trenerem jest Michał Kubisztal, a: Grzegorz Barnaś, Daniel Dutka, Tomasz Mochocki, Paweł Kubik, Kevin Starzecki czy Adrian Szczepaniec jeszcze niedawno biegali po parkiecie w barwach ORLEN Upstream SRS.

„Gladiatorzy” nie wystąpili w optymalnym składzie. Nie przystąpili do tych potyczek także z optymalną mobilizacją i koncentracją. Tak często jednak wyglądają mecze kontrolne. Oby wspominanych przymiotów nie zabrakło wraz z inauguracją Ligi Centralnej. Trener Przemysław Korobczak miał możliwość przećwiczenia kilku wariantów gry, wyuczonych lub wciąż wdrażanych schematów, miał okazję przyjrzeć się przygotowaniu taktycznemu i motorycznemu zawodników.

A jako że – jak wspomnieliśmy – często na parkiecie po naszej stronie brakowało koncentracji, ambitni rywale to wykorzystywali. Tak SPR Orzeł, jak i Wisła. Obaj I-ligowcy sprawili sporo problemów „Gladiatorom” w pierwszych 30 minutach gry. Obaj byli równorzędnymi rywalami w tych fragmentach.

Przeworszczanie bardzo skutecznie odpowiadali na udane akcje naszego zespołu i długo wynik I połowy był na styku. Dopiero w końcówce gospodarze turnieju wypracowali minimalną przewagę. Kiedy w drugich 30 minutach dołożyli już swoją w miarę normalną dyspozycję w obronie, której konsekwencją były szybkie kontry i kombinacyjna gra w ofensywie, rywal nie miał większych szans. W 53. min, po trafieniu szalejącego na skrzydle Mateusza Kroczka, przewaga urosła do 10 bramek – 31:21. W końcówce w szeregi naszego zespołu wkradło się lekkie rozluźnienie i SPR Orzeł zmniejszył rozmiary porażki.

Drugi mecz „Gladiatorów” z Wisłą Sandomierz zaczął się jeszcze bardziej sensacyjnie i sensacyjnie zakończyła się jego I połowa. Rywal w pełni korzystał z fatalnej momentami gry naszych Zawodników” i w 9. min było już 1:6. Sandomierzanie byli pewni siebie i przewagę utrzymali do końca I odsłony, mimo, że ostatnie 7 minut przegrali 6:2. II połowa wyglądała identycznie jak w spotkaniu z SPR Orłem. Odpowiednia mobilizacja i koncentracja, wykorzystywanie swoich możliwości sprawiły, że od 42. min (19:19) na parkiecie istniała tylko jedna ekipa. Na 5 minut przed końcem przewaga sięgnęła 9 trafień (31:22), a skończyło się na 10-bramkowej wygranej. Tyle, że rozmiary zwycięstw nie miały kompletnie żadnego znaczenia. Najważniejsze, aby nasz zespół wyciągnął z tej próby odpowiednie wnioski.

Drugie miejsce w turnieju zajął SPR Orzeł, który pewnie wygrał z Wisłą.
Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrany został Patryk Walczyk (ORLEN Upstream SRS).

W przewie pomiędzy zmaganiami turniejowymi, okazję do zgłębiana tajników piłki ręcznej miały zgromadzone na trybunach Dzieci. Uczestnicy prowadzonych przez Mateusza Kroczka zajęć z ciekawością słuchali wskazówek udzielanych przez Instruktora i z dużym zaangażowaniem wykonywali stawiane przed nimi zadania.

ORLEN Upstream SRS Przemyśl – SPR Orzeł Przeworsk 34:27 (16:14)
ORLEN Upstream SRS: Nowak, Sar – Ćwięka 2, Makuła 2, Walczyk 1, Świt 5, M. Kroczek 10, Wandzel 3, Krytski 0, Kubisztal 0, Światłowski 3, Makowiejew 4, Kulka 4.

ORLEN Upstream SRS – Wisła Sandomierz 35:25 (14:16)
ORLEN Upstream SRS: Nowak, Sar – Semydotskyj 2, Ćwięka 0, Makuła 6, Walczyk 5, Świt 2, Wandzel 4, Krytski 3, Kubisztal 1, Światłowski 4, Makowiejew 4, Kulka 4.

SPR Orzeł – Wisła 32:25 (18:13).

POWRÓT

TABELA
LIGA CENTRALNA

Lp.KlubPunkty
1Handball Stal Mielec32
2KS AZS-AWF Biała Podlaska30
3KPR Legionowo29
4Śląsk Wrocław Handball20
5Budnex Stal Gorzów20
6MKS Wieluń19
7MKS Olimpia MEDEX Piekary Śląskie17
8Zagłębie Handball Team Sosnowiec17
9KPR Autoinwest Żukowo15
10MKS Nielba Wągrowiec14
11MKS Padwa Zamość14
12ORLEN Upstream SRS Przemyśl10
13GROT – Blachy Pruszyński – Anilana9
14Warmia Energa Olsztyn6

STRZELCY
SRS Przemyśl

Lp.ZawodnikBramki
1ĆWIĘKA Jakub51
2MAKOWIEJEW Stanisław49
3WANDZEL Janusz42
4ŚWIATŁOWSKI Szymon42
5KULKA Tomasz41
6BIERNAT Tomasz33
7KROCZEK Mateusz21
8GUZDEK Kamil17
9MAKUŁA Jakub15
10KRYTSKI Dzanis15
11WALCZYK Patryk13
12ŚWIT Sebastian8
13KIELAR Kacper4
14KUBISZTAL Maciej3
15SAR Paweł2
16KROCZEK Karol2
17KIPP Michał0
18NOWAK Gracjan0
19ZAJDEL Oskar0

NEWSLETTER
KLUBOWY

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z realizacją newslettera klubowego. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Rozumiem, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Handball Przemyśl sp. z o.o., ul. 3 maja 19, 37-700 Przemyśl.Sponsorzy

Partnerzy

Partner techniczny

Patronat medialny

Partnerzy medialni