Ostatnie podsumowanie zakończonego sezonu.

13 czerwca 2022

📢 Ostatnie podsumowanie zakończonego sezonu przed nami.
Tym razem czas na kilka statystyk, związanych z występami ORLEN Upstream SRS Przemyśl w #LidzeCentralnej.

⬇️⬇️⬇️
➡️ Nasz zespół zajął 5️⃣ miejsce zdobywając w 2️⃣6️⃣ meczach 4️⃣4️⃣ punkty!

➡️ 1️⃣6️⃣ razy schodziliśmy z parkietu jako zwycięzcy (w tym 4️⃣ razy po rzutach karnych) a 🔟 razy musieliśmy uznać wyższość rywali (wszystkie porażki w regulaminowym czasie).

➡️ W I rundzie sezonu wygraliśmy 9️⃣ meczów (przegrywając 4️⃣), natomiast nieco gorzej poszło nam w rundzie rewanżowej gdy triumfowaliśmy 7️⃣ razy przy 6️⃣ porażkach.

➡️ Po raz kolejny zdecydowanie lepiej czuliśmy się w Twierdzy Przemyśl, gdzie odnieśliśmy 9️⃣ z 1️⃣6️⃣ naszych zwycięstw. Godna odnotowania jest też seria 7️⃣ kolejnych wygranych meczów w naszej hali.

➡️ Wszystkie 4️⃣ mecze które w regulaminowym czasie kończyły się remisem, wygraliśmy w rzutach karnych!

➡️ Tylko naszym Gladiatorom udało się pokonać zwycięzcę tegorocznej Ligi Centralnej – ARGED Ostrovia Ostrów Wielkopolski w ich hali!

➡️ 8️⃣ kolejnych, ligowych zwycięstw – to też nasze osiągnięcie w zakończonym sezonie.

➡️ Żaden w rywali nie wygrał z nami dwukrotnie!

➡️ Najwyższe zwycięstwa (różnicą 8️⃣ bramek) odnieśliśmy z drużynami z Legnicy (3️⃣3️⃣-2️⃣5️⃣) oraz Zamościa (3️⃣4️⃣-2️⃣6️⃣), natomiast najwyższą porażkę (różnicą 1️⃣1️⃣ bramek) musieliśmy przełknąć w meczu z akademikami AWF Biała Podlaska (2️⃣5️⃣-3️⃣6️⃣).

➡️ Najwięcej bramek zdobyliśmy w meczu przeciwko drużynie z Wielunia (3️⃣8️⃣), natomiast najmniej, w inauguracyjnym meczu z Ostrovią Ostrów Wlkp. (1️⃣9️⃣).

➡️ Najlepiej z naszą defensywą poradzili sobie zawodnicy z Sosnowca, aplikując nam aż 4️⃣0️⃣ bramek w meczu II rundy, za to tylko 2️⃣3️⃣ bramki straciliśmy w meczach z Gorzowem i Ostrowem Wlkp.

➡️ Bardzo dobrze spisywaliśmy się w grze ofensywnej. We wszystkich rozegranych meczach ligowych zdobyliśmy 7️⃣9️⃣0️⃣ bramek (średnia 3️⃣0️⃣,4️⃣ na mecz) co jest drugim wynikiem (Ostrów Wlkp. – 8️⃣0️⃣3️⃣) w Lidze.

➡️ Duże rezerwy drzemią jeszcze w obronie ORLEN Upstream SRS Przemyśl. 7️⃣8️⃣6️⃣ straconych bramek (średnia 3️⃣0️⃣,2️⃣ na mecz) plasuje nas dopiero na 1️⃣0️⃣ miejscu w tej klasyfikacji.

➡️ Nasi Gladiatorzy bardzo przyzwoicie egzekwowali rzuty karne. Na 9️⃣4️⃣ podyktowane „siódemki” – 7️⃣2️⃣ znalazły drogę do bramki – 7️⃣7️⃣%.

➡️ Gra na pograniczu faul pomogła odnieść zwycięstwa w wielu meczach, ale skutkowała też częstymi wykluczeniami. Rekordowy pod tym względem był rewanżowy mecz z MKS Grudziądz, podczas którego nasi Zawodnicy spędzili na ławce kar 2️⃣0️⃣ minut !

➡️ Tomasz Mochocki nie patyczkował się z rywalami, ale przez to był najczęściej wykluczanym zawodnikiem ORLEN Upstream SRS Przemyśl. W całym sezonie „odpoczywał” karnie 4️⃣4️⃣ minuty! Drugi w tej klasyfikacji jest Tomek Kulka z wynikiem 3️⃣6️⃣ minut. Nie sposób nie wspomnieć tutaj o Tomku Biernacie, który trafił do nas w II rundzie. Słynący z twardej gry defensywnej „przesiedział” na ławce tylko w rundzie rewanżowej 1️⃣8️⃣ minut.

➡️ Czerwone kartki 🟥 w zakończonym sezonie zanotowało na swoim koncie 5️⃣ zawodników. Tomek Kulka i Tomek Mochocki dwukrotnie kończyli mecze na trybunach, natomiast Patryk Walczyk, Krytski Dzianis i Tomek Biernat zostali zdyskwalifikowani jeden raz.

➡️ Królem Strzelców ORLEN Upstream SRS Przemyśl w sezonie 2021/22 został Paweł Stołowski który zdobył w lidze 1️⃣6️⃣6️⃣ bramek co dało mu ostatecznie bardzo wysokie 5️⃣ miejsce wśród najlepszych strzelców Ligi Centralnej. 1️⃣2️⃣9️⃣ trafień zanotował na swoim koncie Krytski Dzianis i dzięki temu trafił na 1️⃣1️⃣ miejsce w całej Lidze a wśród Gladiatorów, lepszym wynikiem pochwalić może się jedynie wspomniany wcześniej Stołek. W pierwszej „trzydziestce” najlepszych snajperów Ligi Centralnej znalazł się jeszcze Tomek Kulka który pokonał bramkarzy rywali w sumie 9️⃣4️⃣ razy.

➡️ Jedynie 3️⃣ naszych zawodników pojawiło się na parkiecie podczas wszystkich 2️⃣6️⃣ meczów ligowych. To Paweł Stołowski, Patryk Walczyk i Krytski Dzianis. Panowie – wielki szacunek !
Debiutancki sezon Ligi Centralnej to już historia!

Od przyszłego tygodnia będziemy systematycznie informować o przygotowaniach do sezonu 2022/23.

GRAMY 🤝 RAZEM 🟥⬜️🟥

SPONSOR TYTULARNY :
🔥🔥🔥 ORLEN Upstream – www.orlenupstream.pl 🔥🔥🔥
PARTNER STRATEGICZNY:
🔥🔥 PZU 🔥🔥
PATRON MEDIALNY:
🔥 Życie Podkarpackie 🔥

POWRÓT

TABELA
LIGA CENTRALNA

Lp.KlubPunkty
1KPR Legionowo29
2Handball Stal Mielec26
3KS AZS-AWF Biała Podlaska24
4Śląsk Wrocław Handball17
5MKS Wieluń16
6KPR Autoinwest Żukowo15
7Budnex Stal Gorzów14
8MKS Olimpia MEDEX Piekary Śląskie13
9Zagłębie Handball Team Sosnowiec11
10MKS Nielba Wągrowiec11
11ORLEN Upstream SRS Przemyśl10
12MKS Padwa Zamość9
13GROT – Blachy Pruszyński – Anilana9
14Warmia Energa Olsztyn6

STRZELCY
SRS Przemyśl

Lp.ZawodnikBramki
1MAKOWIEJEW Stanisław45
2ĆWIĘKA Jakub40
3WANDZEL Janusz35
4ŚWIATŁOWSKI Szymon35
5KULKA Tomasz28
6BIERNAT Tomasz26
7KROCZEK Mateusz19
8GUZDEK Kamil17
9MAKUŁA Jakub12
10KRYTSKI Dzanis10
11WALCZYK Patryk8
12ŚWIT Sebastian6
13SAR Paweł2
14KROCZEK Karol2
15KUBISZTAL Maciej1
16KIPP Michał0
17NOWAK Gracjan0
18ZAJDEL Oskar0

NEWSLETTER
KLUBOWY

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z realizacją newslettera klubowego. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Rozumiem, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Handball Przemyśl sp. z o.o., ul. 3 maja 19, 37-700 Przemyśl.Sponsorzy

Partnerzy

Partner techniczny

Patronat medialny

Partnerzy medialni