Ostatnie podsumowanie zakończonego sezonu.

13 czerwca 2022

📢 Ostatnie podsumowanie zakończonego sezonu przed nami.
Tym razem czas na kilka statystyk, związanych z występami ORLEN Upstream SRS Przemyśl w #LidzeCentralnej.

⬇️⬇️⬇️
➡️ Nasz zespół zajął 5️⃣ miejsce zdobywając w 2️⃣6️⃣ meczach 4️⃣4️⃣ punkty!

➡️ 1️⃣6️⃣ razy schodziliśmy z parkietu jako zwycięzcy (w tym 4️⃣ razy po rzutach karnych) a 🔟 razy musieliśmy uznać wyższość rywali (wszystkie porażki w regulaminowym czasie).

➡️ W I rundzie sezonu wygraliśmy 9️⃣ meczów (przegrywając 4️⃣), natomiast nieco gorzej poszło nam w rundzie rewanżowej gdy triumfowaliśmy 7️⃣ razy przy 6️⃣ porażkach.

➡️ Po raz kolejny zdecydowanie lepiej czuliśmy się w Twierdzy Przemyśl, gdzie odnieśliśmy 9️⃣ z 1️⃣6️⃣ naszych zwycięstw. Godna odnotowania jest też seria 7️⃣ kolejnych wygranych meczów w naszej hali.

➡️ Wszystkie 4️⃣ mecze które w regulaminowym czasie kończyły się remisem, wygraliśmy w rzutach karnych!

➡️ Tylko naszym Gladiatorom udało się pokonać zwycięzcę tegorocznej Ligi Centralnej – ARGED Ostrovia Ostrów Wielkopolski w ich hali!

➡️ 8️⃣ kolejnych, ligowych zwycięstw – to też nasze osiągnięcie w zakończonym sezonie.

➡️ Żaden w rywali nie wygrał z nami dwukrotnie!

➡️ Najwyższe zwycięstwa (różnicą 8️⃣ bramek) odnieśliśmy z drużynami z Legnicy (3️⃣3️⃣-2️⃣5️⃣) oraz Zamościa (3️⃣4️⃣-2️⃣6️⃣), natomiast najwyższą porażkę (różnicą 1️⃣1️⃣ bramek) musieliśmy przełknąć w meczu z akademikami AWF Biała Podlaska (2️⃣5️⃣-3️⃣6️⃣).

➡️ Najwięcej bramek zdobyliśmy w meczu przeciwko drużynie z Wielunia (3️⃣8️⃣), natomiast najmniej, w inauguracyjnym meczu z Ostrovią Ostrów Wlkp. (1️⃣9️⃣).

➡️ Najlepiej z naszą defensywą poradzili sobie zawodnicy z Sosnowca, aplikując nam aż 4️⃣0️⃣ bramek w meczu II rundy, za to tylko 2️⃣3️⃣ bramki straciliśmy w meczach z Gorzowem i Ostrowem Wlkp.

➡️ Bardzo dobrze spisywaliśmy się w grze ofensywnej. We wszystkich rozegranych meczach ligowych zdobyliśmy 7️⃣9️⃣0️⃣ bramek (średnia 3️⃣0️⃣,4️⃣ na mecz) co jest drugim wynikiem (Ostrów Wlkp. – 8️⃣0️⃣3️⃣) w Lidze.

➡️ Duże rezerwy drzemią jeszcze w obronie ORLEN Upstream SRS Przemyśl. 7️⃣8️⃣6️⃣ straconych bramek (średnia 3️⃣0️⃣,2️⃣ na mecz) plasuje nas dopiero na 1️⃣0️⃣ miejscu w tej klasyfikacji.

➡️ Nasi Gladiatorzy bardzo przyzwoicie egzekwowali rzuty karne. Na 9️⃣4️⃣ podyktowane „siódemki” – 7️⃣2️⃣ znalazły drogę do bramki – 7️⃣7️⃣%.

➡️ Gra na pograniczu faul pomogła odnieść zwycięstwa w wielu meczach, ale skutkowała też częstymi wykluczeniami. Rekordowy pod tym względem był rewanżowy mecz z MKS Grudziądz, podczas którego nasi Zawodnicy spędzili na ławce kar 2️⃣0️⃣ minut !

➡️ Tomasz Mochocki nie patyczkował się z rywalami, ale przez to był najczęściej wykluczanym zawodnikiem ORLEN Upstream SRS Przemyśl. W całym sezonie „odpoczywał” karnie 4️⃣4️⃣ minuty! Drugi w tej klasyfikacji jest Tomek Kulka z wynikiem 3️⃣6️⃣ minut. Nie sposób nie wspomnieć tutaj o Tomku Biernacie, który trafił do nas w II rundzie. Słynący z twardej gry defensywnej „przesiedział” na ławce tylko w rundzie rewanżowej 1️⃣8️⃣ minut.

➡️ Czerwone kartki 🟥 w zakończonym sezonie zanotowało na swoim koncie 5️⃣ zawodników. Tomek Kulka i Tomek Mochocki dwukrotnie kończyli mecze na trybunach, natomiast Patryk Walczyk, Krytski Dzianis i Tomek Biernat zostali zdyskwalifikowani jeden raz.

➡️ Królem Strzelców ORLEN Upstream SRS Przemyśl w sezonie 2021/22 został Paweł Stołowski który zdobył w lidze 1️⃣6️⃣6️⃣ bramek co dało mu ostatecznie bardzo wysokie 5️⃣ miejsce wśród najlepszych strzelców Ligi Centralnej. 1️⃣2️⃣9️⃣ trafień zanotował na swoim koncie Krytski Dzianis i dzięki temu trafił na 1️⃣1️⃣ miejsce w całej Lidze a wśród Gladiatorów, lepszym wynikiem pochwalić może się jedynie wspomniany wcześniej Stołek. W pierwszej „trzydziestce” najlepszych snajperów Ligi Centralnej znalazł się jeszcze Tomek Kulka który pokonał bramkarzy rywali w sumie 9️⃣4️⃣ razy.

➡️ Jedynie 3️⃣ naszych zawodników pojawiło się na parkiecie podczas wszystkich 2️⃣6️⃣ meczów ligowych. To Paweł Stołowski, Patryk Walczyk i Krytski Dzianis. Panowie – wielki szacunek !
Debiutancki sezon Ligi Centralnej to już historia!

Od przyszłego tygodnia będziemy systematycznie informować o przygotowaniach do sezonu 2022/23.

GRAMY 🤝 RAZEM 🟥⬜️🟥

SPONSOR TYTULARNY :
🔥🔥🔥 ORLEN Upstream – www.orlenupstream.pl 🔥🔥🔥
PARTNER STRATEGICZNY:
🔥🔥 PZU 🔥🔥
PATRON MEDIALNY:
🔥 Życie Podkarpackie 🔥

POWRÓT

TABELA
LIGA CENTRALNA

Lp.KlubPunkty
1KPR Legionowo70
2Handball Stal Mielec58
3KS AZS-AWF Biała Podlaska55
4Śląsk Wrocław Handball48
5Budnex Stal Gorzów42
6MKS Olimpia MEDEX Piekary Śląskie41
7MKS Padwa Zamość40
8GROT – Blachy Pruszyński – Anilana33
9Zagłębie Handball Team Sosnowiec32
10KPR Autoinwest Żukowo31
11MKS Nielba Wągrowiec30
12MKS Wieluń28
13ORLEN Upstream SRS Przemyśl24
14Warmia Energa Olsztyn14

STRZELCY
SRS Przemyśl

Lp.ZawodnikBramki
1MAKOWIEJEW Stanisław106
2ĆWIĘKA Jakub80
3ŚWIATŁOWSKI Szymon74
4KULKA Tomasz74
5BIERNAT Tomasz63
6WANDZEL Janusz61
7KROCZEK Mateusz58
8KRYTSKI Dzanis52
9GUZDEK Kamil36
10MAKUŁA Jakub32
11ŚWIT Sebastian25
12SKAWIŃSKI Karol25
13WALCZYK Patryk21
14KIELAR Kacper19
15KUBISZTAL Maciej17
16SAR Paweł2
17KROCZEK Karol2
18KIPP Michał0
19NOWAK Gracjan0
20ZAJDEL Oskar0

NEWSLETTER
KLUBOWY

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z realizacją newslettera klubowego. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Rozumiem, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Handball Przemyśl sp. z o.o., ul. 3 maja 19, 37-700 Przemyśl.Sponsor Premium

Sponsorzy

Partnerzy

Partner techniczny

Patronat medialny

Partnerzy medialni