Ostatnie podsumowanie zakończonego sezonu.

13 czerwca 2022

📢 Ostatnie podsumowanie zakończonego sezonu przed nami.
Tym razem czas na kilka statystyk, związanych z występami ORLEN Upstream SRS Przemyśl w #LidzeCentralnej.

⬇️⬇️⬇️
➡️ Nasz zespół zajął 5️⃣ miejsce zdobywając w 2️⃣6️⃣ meczach 4️⃣4️⃣ punkty!

➡️ 1️⃣6️⃣ razy schodziliśmy z parkietu jako zwycięzcy (w tym 4️⃣ razy po rzutach karnych) a 🔟 razy musieliśmy uznać wyższość rywali (wszystkie porażki w regulaminowym czasie).

➡️ W I rundzie sezonu wygraliśmy 9️⃣ meczów (przegrywając 4️⃣), natomiast nieco gorzej poszło nam w rundzie rewanżowej gdy triumfowaliśmy 7️⃣ razy przy 6️⃣ porażkach.

➡️ Po raz kolejny zdecydowanie lepiej czuliśmy się w Twierdzy Przemyśl, gdzie odnieśliśmy 9️⃣ z 1️⃣6️⃣ naszych zwycięstw. Godna odnotowania jest też seria 7️⃣ kolejnych wygranych meczów w naszej hali.

➡️ Wszystkie 4️⃣ mecze które w regulaminowym czasie kończyły się remisem, wygraliśmy w rzutach karnych!

➡️ Tylko naszym Gladiatorom udało się pokonać zwycięzcę tegorocznej Ligi Centralnej – ARGED Ostrovia Ostrów Wielkopolski w ich hali!

➡️ 8️⃣ kolejnych, ligowych zwycięstw – to też nasze osiągnięcie w zakończonym sezonie.

➡️ Żaden w rywali nie wygrał z nami dwukrotnie!

➡️ Najwyższe zwycięstwa (różnicą 8️⃣ bramek) odnieśliśmy z drużynami z Legnicy (3️⃣3️⃣-2️⃣5️⃣) oraz Zamościa (3️⃣4️⃣-2️⃣6️⃣), natomiast najwyższą porażkę (różnicą 1️⃣1️⃣ bramek) musieliśmy przełknąć w meczu z akademikami AWF Biała Podlaska (2️⃣5️⃣-3️⃣6️⃣).

➡️ Najwięcej bramek zdobyliśmy w meczu przeciwko drużynie z Wielunia (3️⃣8️⃣), natomiast najmniej, w inauguracyjnym meczu z Ostrovią Ostrów Wlkp. (1️⃣9️⃣).

➡️ Najlepiej z naszą defensywą poradzili sobie zawodnicy z Sosnowca, aplikując nam aż 4️⃣0️⃣ bramek w meczu II rundy, za to tylko 2️⃣3️⃣ bramki straciliśmy w meczach z Gorzowem i Ostrowem Wlkp.

➡️ Bardzo dobrze spisywaliśmy się w grze ofensywnej. We wszystkich rozegranych meczach ligowych zdobyliśmy 7️⃣9️⃣0️⃣ bramek (średnia 3️⃣0️⃣,4️⃣ na mecz) co jest drugim wynikiem (Ostrów Wlkp. – 8️⃣0️⃣3️⃣) w Lidze.

➡️ Duże rezerwy drzemią jeszcze w obronie ORLEN Upstream SRS Przemyśl. 7️⃣8️⃣6️⃣ straconych bramek (średnia 3️⃣0️⃣,2️⃣ na mecz) plasuje nas dopiero na 1️⃣0️⃣ miejscu w tej klasyfikacji.

➡️ Nasi Gladiatorzy bardzo przyzwoicie egzekwowali rzuty karne. Na 9️⃣4️⃣ podyktowane „siódemki” – 7️⃣2️⃣ znalazły drogę do bramki – 7️⃣7️⃣%.

➡️ Gra na pograniczu faul pomogła odnieść zwycięstwa w wielu meczach, ale skutkowała też częstymi wykluczeniami. Rekordowy pod tym względem był rewanżowy mecz z MKS Grudziądz, podczas którego nasi Zawodnicy spędzili na ławce kar 2️⃣0️⃣ minut !

➡️ Tomasz Mochocki nie patyczkował się z rywalami, ale przez to był najczęściej wykluczanym zawodnikiem ORLEN Upstream SRS Przemyśl. W całym sezonie „odpoczywał” karnie 4️⃣4️⃣ minuty! Drugi w tej klasyfikacji jest Tomek Kulka z wynikiem 3️⃣6️⃣ minut. Nie sposób nie wspomnieć tutaj o Tomku Biernacie, który trafił do nas w II rundzie. Słynący z twardej gry defensywnej „przesiedział” na ławce tylko w rundzie rewanżowej 1️⃣8️⃣ minut.

➡️ Czerwone kartki 🟥 w zakończonym sezonie zanotowało na swoim koncie 5️⃣ zawodników. Tomek Kulka i Tomek Mochocki dwukrotnie kończyli mecze na trybunach, natomiast Patryk Walczyk, Krytski Dzianis i Tomek Biernat zostali zdyskwalifikowani jeden raz.

➡️ Królem Strzelców ORLEN Upstream SRS Przemyśl w sezonie 2021/22 został Paweł Stołowski który zdobył w lidze 1️⃣6️⃣6️⃣ bramek co dało mu ostatecznie bardzo wysokie 5️⃣ miejsce wśród najlepszych strzelców Ligi Centralnej. 1️⃣2️⃣9️⃣ trafień zanotował na swoim koncie Krytski Dzianis i dzięki temu trafił na 1️⃣1️⃣ miejsce w całej Lidze a wśród Gladiatorów, lepszym wynikiem pochwalić może się jedynie wspomniany wcześniej Stołek. W pierwszej „trzydziestce” najlepszych snajperów Ligi Centralnej znalazł się jeszcze Tomek Kulka który pokonał bramkarzy rywali w sumie 9️⃣4️⃣ razy.

➡️ Jedynie 3️⃣ naszych zawodników pojawiło się na parkiecie podczas wszystkich 2️⃣6️⃣ meczów ligowych. To Paweł Stołowski, Patryk Walczyk i Krytski Dzianis. Panowie – wielki szacunek !
Debiutancki sezon Ligi Centralnej to już historia!

Od przyszłego tygodnia będziemy systematycznie informować o przygotowaniach do sezonu 2022/23.

GRAMY 🤝 RAZEM 🟥⬜️🟥

SPONSOR TYTULARNY :
🔥🔥🔥 ORLEN Upstream – www.orlenupstream.pl 🔥🔥🔥
PARTNER STRATEGICZNY:
🔥🔥 PZU 🔥🔥
PATRON MEDIALNY:
🔥 Życie Podkarpackie 🔥

POWRÓT

TABELA
LIGA CENTRALNA

Lp.KlubPunkty
Budnex Stal Gorzów--
GROT – Blachy Pruszyński – Anilana--
Handball Stal Mielec--
KPR Autoinwest Żukowo--
KPR Legionowo--
KS AZS-AWF Biała Podlaska--
MKS Nielba Wągrowiec--
MKS Olimpia MEDEX Piekary Śląskie--
MKS Padwa Zamość--
MKS Wieluń--
ORLEN Upstream SRS Przemyśl--
Śląsk Wrocław Handball--
Warmia Energa Olsztyn--
Zagłębie Handball Team Sosnowiec--

STRZELCY
SRS Przemyśl

Lp.ZawodnikBramki
BIERNAT Tomasz--
ĆWIĘKA Jakub--
GUZDEK Kamil--
KIPP Michał--
KROCZEK Karol--
KROCZEK Mateusz--
KRYTSKI Dzanis--
KUBISZTAL Maciej--
KULKA Tomasz--
MAKOWIEJEW Stanisław--
MAKUŁA Jakub--
NOWAK Gracjan--
SAR Paweł--
ŚWIATŁOWSKI Szymon--
ŚWIT Sebastian--
WALCZYK Patryk--
WANDZEL Janusz--
ZAJDEL Oskar--

NEWSLETTER
KLUBOWYSponsorzy

Partnerzy

Partner techniczny

Patronat medialny

Partnerzy medialni