Przemyśl to główny kandydat do spadku!

09 czerwca 2022
Tagi: , , , , ,

„🎙 Przemyśl to główny kandydat do spadku” – taką opinię usłyszeliśmy przed rozpoczęciem inauguracyjnego sezonu #LigiCentralnej, od osoby znającej polską piłkę ręczną praktycznie od podszewki. Słowa te wywołały u nas małą konsternację. Co prawda w drużynie doszło do sporych zmian (z różnych przyczyn klubowe barwy zmienili m.in. M. Drozdalski, M. Nowak a przede wszystkim grający trener – Michał Kubisztal), ale stawianie świeżo upieczonego 🥈 wicemistrza I ligi w roli outsidera rozgrywek centralnych było dla nas nieco niezrozumiałe. Zdawaliśmy sobie sprawę, że #LigaCentralna będzie niesamowicie wyrównana i każdy będzie mógł wygrać z każdym, ale znając składy zespołów i ich potencjał zakładaliśmy realnie, że zakończymy sezon w okolicach miejsc 8️⃣ – 🔟.

Okazało się, że zbyt pesymistycznie podeszliśmy do tematu 😉, chociaż początek sezonu zupełnie na to nie wskazywał. 5️⃣ punktów po pierwszych 5️⃣ kolejkach – to dorobek ORLEN Upstream SRS Przemyśl. Widoczny był brak zgrania zespołu oraz zmęczenie ciężkim okresem przygotowawczym. Trener Przemysław Korobczak oraz jego asystent Kris Blazkowski byli jednak dobrej myśli – „🎙 Jeszcze tydzień, dwa i wszystko zaskoczy”. I tak się stało!

W dniu 14.11.2021 r. nasz zespół zdecydowanie zwyciężył bardzo mocny team z Zamościa i rozpoczął wspaniałą serię zwycięstw.
W 8️⃣ kolejnych meczach nie było mocnych na przemyskich Gladiatorów! Sensacyjne zwycięstwo w niezdobytym do tej pory przez nikogo Ostrowie Wielkopolskim, odbiło się szerokim echem w sportowym świecie. Sposób na naszych zawodników znalazło dopiero w 16 kolejce spotkań Zagłębie Sosnowiec. Na nic zdało się ⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️ bramek zdobytych przez przeżywającego kolejną młodość Pawła Stołowskiego. Po ponad 3 miesiącach musieliśmy przełknąć gorycz porażki.

Można jedynie spekulować co by było, gdyby nie plaga kontuzji która spadła na nasz zespół. Kolejne mecze to prawdziwa sinusoida formy. Zwycięstwa z tuzami Ligi – Białą Podlaską, Gorzowem – przeplatane były porażkami z dużo niżej notowanymi drużynami. Trener Korobczak robił co mógł jeśli chodzi o przygotowanie taktyki pod kolejnych rywali, ale zdarzały się dni, gdy na treningu miał do dyspozycji 8️⃣ w pełni zdrowych zawodników a to na pewno nie pomagało. Jeszcze 3 kolejki przed zakończeniem sezonu nasz zespół miał realne szanse na podium, ale porażka po niesamowitym meczu (o którym pisano nawet na stronach Związku) z Warmią Olsztyn spowodowała, że pozostała nam walka o 5 miejsce, które koniec końców zapewniliśmy sobie zwycięstwem w ostatnim meczu z Nielbą Wągrowiec.

📣 To był bardzo dobry sezon‼️ 5️⃣ miejsce przed jego rozpoczęciem bralibyśmy w ciemno‼️
Żadnemu z rywali nie udało się wygrać z nami dwukrotnie a jako jedyni, pokonaliśmy absolutnego hegemona rozgrywek – ARGED Stal Ostrów Wielkopolski – na ich terenie 💪😊.

Słowa uznania i podziękowania za wykonaną pracę w zakończonym sezonie, kierujemy do wszystkich naszych Zawodników, ponieważ mecze wygrywa zespół !
Chcemy jednak podkreślić wielki wkład w końcowy sukces Pawła Stołowskiego, Pawła Sara oraz Dzianisa Krytskiego (https://www.facebook.com/photo?fbid=436061331855452&set=a.131008329027422).
Duże postępy zrobili też m.in. Patryk Walczyk, Kamil Guzdek i w naszym odczuciu „czarny 🐴 sezonu” 🙃 – Szymon Światłowski.

📣 Dziękujemy także naszym Sponsorom 🤩 (o tym szerzej już niebawem) i naszym wspaniałym Kibicom 😍, którzy nie raz, nie dwa swoim dopingiem odwracali losy meczu!
Jeszcze raz dziękujemy i robimy wszystko, aby grać dla Was w sezonie 2022/23!
ORLEN Upstream SRS Przemyśl – #LigaCentralna sezon 2021/2022:
👇👇👇
Adam Iwasieczko 👏, Paweł Sar 👏, Grzesiek Barnaś 👏, Oskar Zajdel 👏, Krytski Dzianis 👏, Maciek Kubisztal 👏, Michał Kipp 👏, Mateusz Kroczek 👏, Karol Kroczek 👏, Szymon Światłowski 👏, Kevin Starzecki 👏, Tomasz Mochocki 👏, Tomasz Biernat 👏, Patryk Walczyk 👏, Paweł Stołowski 👏, Daniel Dutka 👏, Kamil Guzdek 👏, Kacper Kielar 👏, Tomek Kulka 👏, Konrad Dziuba 👏, Przemysław Korobczak 👏, Kris Blazkowski 👏

POWRÓT

TABELA
LIGA CENTRALNA

Lp.KlubPunkty
1KPR Legionowo70
2Handball Stal Mielec58
3KS AZS-AWF Biała Podlaska55
4Śląsk Wrocław Handball48
5Budnex Stal Gorzów42
6MKS Olimpia MEDEX Piekary Śląskie41
7MKS Padwa Zamość40
8GROT – Blachy Pruszyński – Anilana33
9Zagłębie Handball Team Sosnowiec32
10KPR Autoinwest Żukowo31
11MKS Nielba Wągrowiec30
12MKS Wieluń28
13ORLEN Upstream SRS Przemyśl24
14Warmia Energa Olsztyn14

STRZELCY
SRS Przemyśl

Lp.ZawodnikBramki
1MAKOWIEJEW Stanisław106
2ĆWIĘKA Jakub80
3ŚWIATŁOWSKI Szymon74
4KULKA Tomasz74
5BIERNAT Tomasz63
6WANDZEL Janusz61
7KROCZEK Mateusz58
8KRYTSKI Dzanis52
9GUZDEK Kamil36
10MAKUŁA Jakub32
11ŚWIT Sebastian25
12SKAWIŃSKI Karol25
13WALCZYK Patryk21
14KIELAR Kacper19
15KUBISZTAL Maciej17
16SAR Paweł2
17KROCZEK Karol2
18KIPP Michał0
19NOWAK Gracjan0
20ZAJDEL Oskar0

NEWSLETTER
KLUBOWY

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z realizacją newslettera klubowego. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Rozumiem, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Handball Przemyśl sp. z o.o., ul. 3 maja 19, 37-700 Przemyśl.



Sponsor Premium

Sponsorzy

Partnerzy

Partner techniczny

Patronat medialny

Partnerzy medialni