Przemyśl to główny kandydat do spadku!

09 czerwca 2022
Tagi: , , , , ,

„🎙 Przemyśl to główny kandydat do spadku” – taką opinię usłyszeliśmy przed rozpoczęciem inauguracyjnego sezonu #LigiCentralnej, od osoby znającej polską piłkę ręczną praktycznie od podszewki. Słowa te wywołały u nas małą konsternację. Co prawda w drużynie doszło do sporych zmian (z różnych przyczyn klubowe barwy zmienili m.in. M. Drozdalski, M. Nowak a przede wszystkim grający trener – Michał Kubisztal), ale stawianie świeżo upieczonego 🥈 wicemistrza I ligi w roli outsidera rozgrywek centralnych było dla nas nieco niezrozumiałe. Zdawaliśmy sobie sprawę, że #LigaCentralna będzie niesamowicie wyrównana i każdy będzie mógł wygrać z każdym, ale znając składy zespołów i ich potencjał zakładaliśmy realnie, że zakończymy sezon w okolicach miejsc 8️⃣ – 🔟.

Okazało się, że zbyt pesymistycznie podeszliśmy do tematu 😉, chociaż początek sezonu zupełnie na to nie wskazywał. 5️⃣ punktów po pierwszych 5️⃣ kolejkach – to dorobek ORLEN Upstream SRS Przemyśl. Widoczny był brak zgrania zespołu oraz zmęczenie ciężkim okresem przygotowawczym. Trener Przemysław Korobczak oraz jego asystent Kris Blazkowski byli jednak dobrej myśli – „🎙 Jeszcze tydzień, dwa i wszystko zaskoczy”. I tak się stało!

W dniu 14.11.2021 r. nasz zespół zdecydowanie zwyciężył bardzo mocny team z Zamościa i rozpoczął wspaniałą serię zwycięstw.
W 8️⃣ kolejnych meczach nie było mocnych na przemyskich Gladiatorów! Sensacyjne zwycięstwo w niezdobytym do tej pory przez nikogo Ostrowie Wielkopolskim, odbiło się szerokim echem w sportowym świecie. Sposób na naszych zawodników znalazło dopiero w 16 kolejce spotkań Zagłębie Sosnowiec. Na nic zdało się ⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️ bramek zdobytych przez przeżywającego kolejną młodość Pawła Stołowskiego. Po ponad 3 miesiącach musieliśmy przełknąć gorycz porażki.

Można jedynie spekulować co by było, gdyby nie plaga kontuzji która spadła na nasz zespół. Kolejne mecze to prawdziwa sinusoida formy. Zwycięstwa z tuzami Ligi – Białą Podlaską, Gorzowem – przeplatane były porażkami z dużo niżej notowanymi drużynami. Trener Korobczak robił co mógł jeśli chodzi o przygotowanie taktyki pod kolejnych rywali, ale zdarzały się dni, gdy na treningu miał do dyspozycji 8️⃣ w pełni zdrowych zawodników a to na pewno nie pomagało. Jeszcze 3 kolejki przed zakończeniem sezonu nasz zespół miał realne szanse na podium, ale porażka po niesamowitym meczu (o którym pisano nawet na stronach Związku) z Warmią Olsztyn spowodowała, że pozostała nam walka o 5 miejsce, które koniec końców zapewniliśmy sobie zwycięstwem w ostatnim meczu z Nielbą Wągrowiec.

📣 To był bardzo dobry sezon‼️ 5️⃣ miejsce przed jego rozpoczęciem bralibyśmy w ciemno‼️
Żadnemu z rywali nie udało się wygrać z nami dwukrotnie a jako jedyni, pokonaliśmy absolutnego hegemona rozgrywek – ARGED Stal Ostrów Wielkopolski – na ich terenie 💪😊.

Słowa uznania i podziękowania za wykonaną pracę w zakończonym sezonie, kierujemy do wszystkich naszych Zawodników, ponieważ mecze wygrywa zespół !
Chcemy jednak podkreślić wielki wkład w końcowy sukces Pawła Stołowskiego, Pawła Sara oraz Dzianisa Krytskiego (https://www.facebook.com/photo?fbid=436061331855452&set=a.131008329027422).
Duże postępy zrobili też m.in. Patryk Walczyk, Kamil Guzdek i w naszym odczuciu „czarny 🐴 sezonu” 🙃 – Szymon Światłowski.

📣 Dziękujemy także naszym Sponsorom 🤩 (o tym szerzej już niebawem) i naszym wspaniałym Kibicom 😍, którzy nie raz, nie dwa swoim dopingiem odwracali losy meczu!
Jeszcze raz dziękujemy i robimy wszystko, aby grać dla Was w sezonie 2022/23!
ORLEN Upstream SRS Przemyśl – #LigaCentralna sezon 2021/2022:
👇👇👇
Adam Iwasieczko 👏, Paweł Sar 👏, Grzesiek Barnaś 👏, Oskar Zajdel 👏, Krytski Dzianis 👏, Maciek Kubisztal 👏, Michał Kipp 👏, Mateusz Kroczek 👏, Karol Kroczek 👏, Szymon Światłowski 👏, Kevin Starzecki 👏, Tomasz Mochocki 👏, Tomasz Biernat 👏, Patryk Walczyk 👏, Paweł Stołowski 👏, Daniel Dutka 👏, Kamil Guzdek 👏, Kacper Kielar 👏, Tomek Kulka 👏, Konrad Dziuba 👏, Przemysław Korobczak 👏, Kris Blazkowski 👏

POWRÓT

TABELA
LIGA CENTRALNA

Lp.KlubPunkty
Budnex Stal Gorzów--
GROT – Blachy Pruszyński – Anilana--
Handball Stal Mielec--
KPR Autoinwest Żukowo--
KPR Legionowo--
KS AZS-AWF Biała Podlaska--
MKS Nielba Wągrowiec--
MKS Olimpia MEDEX Piekary Śląskie--
MKS Padwa Zamość--
MKS Wieluń--
ORLEN Upstream SRS Przemyśl--
Śląsk Wrocław Handball--
Warmia Energa Olsztyn--
Zagłębie Handball Team Sosnowiec--

STRZELCY
SRS Przemyśl

Lp.ZawodnikBramki
BIERNAT Tomasz--
ĆWIĘKA Jakub--
GUZDEK Kamil--
KIPP Michał--
KROCZEK Karol--
KROCZEK Mateusz--
KRYTSKI Dzanis--
KUBISZTAL Maciej--
KULKA Tomasz--
MAKOWIEJEW Stanisław--
MAKUŁA Jakub--
NOWAK Gracjan--
SAR Paweł--
ŚWIATŁOWSKI Szymon--
ŚWIT Sebastian--
WALCZYK Patryk--
WANDZEL Janusz--
ZAJDEL Oskar--

NEWSLETTER
KLUBOWYSponsorzy

Partnerzy

Partner techniczny

Patronat medialny

Partnerzy medialni