Przemyśl to główny kandydat do spadku!

09 czerwca 2022
Tagi: , , , , ,

„🎙 Przemyśl to główny kandydat do spadku” – taką opinię usłyszeliśmy przed rozpoczęciem inauguracyjnego sezonu #LigiCentralnej, od osoby znającej polską piłkę ręczną praktycznie od podszewki. Słowa te wywołały u nas małą konsternację. Co prawda w drużynie doszło do sporych zmian (z różnych przyczyn klubowe barwy zmienili m.in. M. Drozdalski, M. Nowak a przede wszystkim grający trener – Michał Kubisztal), ale stawianie świeżo upieczonego 🥈 wicemistrza I ligi w roli outsidera rozgrywek centralnych było dla nas nieco niezrozumiałe. Zdawaliśmy sobie sprawę, że #LigaCentralna będzie niesamowicie wyrównana i każdy będzie mógł wygrać z każdym, ale znając składy zespołów i ich potencjał zakładaliśmy realnie, że zakończymy sezon w okolicach miejsc 8️⃣ – 🔟.

Okazało się, że zbyt pesymistycznie podeszliśmy do tematu 😉, chociaż początek sezonu zupełnie na to nie wskazywał. 5️⃣ punktów po pierwszych 5️⃣ kolejkach – to dorobek ORLEN Upstream SRS Przemyśl. Widoczny był brak zgrania zespołu oraz zmęczenie ciężkim okresem przygotowawczym. Trener Przemysław Korobczak oraz jego asystent Kris Blazkowski byli jednak dobrej myśli – „🎙 Jeszcze tydzień, dwa i wszystko zaskoczy”. I tak się stało!

W dniu 14.11.2021 r. nasz zespół zdecydowanie zwyciężył bardzo mocny team z Zamościa i rozpoczął wspaniałą serię zwycięstw.
W 8️⃣ kolejnych meczach nie było mocnych na przemyskich Gladiatorów! Sensacyjne zwycięstwo w niezdobytym do tej pory przez nikogo Ostrowie Wielkopolskim, odbiło się szerokim echem w sportowym świecie. Sposób na naszych zawodników znalazło dopiero w 16 kolejce spotkań Zagłębie Sosnowiec. Na nic zdało się ⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️ bramek zdobytych przez przeżywającego kolejną młodość Pawła Stołowskiego. Po ponad 3 miesiącach musieliśmy przełknąć gorycz porażki.

Można jedynie spekulować co by było, gdyby nie plaga kontuzji która spadła na nasz zespół. Kolejne mecze to prawdziwa sinusoida formy. Zwycięstwa z tuzami Ligi – Białą Podlaską, Gorzowem – przeplatane były porażkami z dużo niżej notowanymi drużynami. Trener Korobczak robił co mógł jeśli chodzi o przygotowanie taktyki pod kolejnych rywali, ale zdarzały się dni, gdy na treningu miał do dyspozycji 8️⃣ w pełni zdrowych zawodników a to na pewno nie pomagało. Jeszcze 3 kolejki przed zakończeniem sezonu nasz zespół miał realne szanse na podium, ale porażka po niesamowitym meczu (o którym pisano nawet na stronach Związku) z Warmią Olsztyn spowodowała, że pozostała nam walka o 5 miejsce, które koniec końców zapewniliśmy sobie zwycięstwem w ostatnim meczu z Nielbą Wągrowiec.

📣 To był bardzo dobry sezon‼️ 5️⃣ miejsce przed jego rozpoczęciem bralibyśmy w ciemno‼️
Żadnemu z rywali nie udało się wygrać z nami dwukrotnie a jako jedyni, pokonaliśmy absolutnego hegemona rozgrywek – ARGED Stal Ostrów Wielkopolski – na ich terenie 💪😊.

Słowa uznania i podziękowania za wykonaną pracę w zakończonym sezonie, kierujemy do wszystkich naszych Zawodników, ponieważ mecze wygrywa zespół !
Chcemy jednak podkreślić wielki wkład w końcowy sukces Pawła Stołowskiego, Pawła Sara oraz Dzianisa Krytskiego (https://www.facebook.com/photo?fbid=436061331855452&set=a.131008329027422).
Duże postępy zrobili też m.in. Patryk Walczyk, Kamil Guzdek i w naszym odczuciu „czarny 🐴 sezonu” 🙃 – Szymon Światłowski.

📣 Dziękujemy także naszym Sponsorom 🤩 (o tym szerzej już niebawem) i naszym wspaniałym Kibicom 😍, którzy nie raz, nie dwa swoim dopingiem odwracali losy meczu!
Jeszcze raz dziękujemy i robimy wszystko, aby grać dla Was w sezonie 2022/23!
ORLEN Upstream SRS Przemyśl – #LigaCentralna sezon 2021/2022:
👇👇👇
Adam Iwasieczko 👏, Paweł Sar 👏, Grzesiek Barnaś 👏, Oskar Zajdel 👏, Krytski Dzianis 👏, Maciek Kubisztal 👏, Michał Kipp 👏, Mateusz Kroczek 👏, Karol Kroczek 👏, Szymon Światłowski 👏, Kevin Starzecki 👏, Tomasz Mochocki 👏, Tomasz Biernat 👏, Patryk Walczyk 👏, Paweł Stołowski 👏, Daniel Dutka 👏, Kamil Guzdek 👏, Kacper Kielar 👏, Tomek Kulka 👏, Konrad Dziuba 👏, Przemysław Korobczak 👏, Kris Blazkowski 👏

POWRÓT

TABELA
LIGA CENTRALNA

Lp.KlubPunkty
1Unimetal Recycling MTS Chrzanów30
2AZS AGH Kraków24
3KSSPR Końskie15
4SPR Orzeł Przeworsk15
5KS Viret CMC Zawiercie15
6KSZO Ostrowiec Świętokrzyski12
7ORLEN Upstream SRS Przemyśl12
8SPR Górnik Zabrze8
9SMS ZPRP II Kielce6
10Luxiona AZS UMCS Lublin1
11SPR Wisła Sandomierz0

STRZELCY
SRS Przemyśl

Lp.ZawodnikBramki
1KULKA Tomasz56
2SKAWIŃSKI Karol39
3PAW Bartosz27
4ŚWIT Sebastian24
5GUZDEK Kamil19
6KUBIK Paweł16
7KIELAR Kacper16
8BYKOWSKI Igor16
9WALCZYK Patryk15
10MRÓZ Igor11
11MAKUŁA Jakub11
12HOIM Mateusz7
13IWASIECZKO Adam0
14SAR Paweł0
15NOWAK Gracjan0
16ZAJDEL Oskar0

NEWSLETTER
KLUBOWY

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z realizacją newslettera klubowego. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Rozumiem, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Handball Przemyśl sp. z o.o., ul. 3 maja 19, 37-700 Przemyśl.Sponsorzy

Partnerzy

Partner techniczny

Patronat medialny

Partnerzy medialni