Nielba pokonana! 5. miejsce utrzymane! To był bardzo dobry sezon.

23 maja 2022

Mimo pewnych problemów nasi Gladiatorzy stanęli na wysokości zadania i pokonali w ostatnim meczu sezonu 2021/22 Ligi Centralnej Nielbę Wągrowiec. Dzięki temu utrzymaliśmy 5. miejsce w tabeli, które przed startem rozgrywek (ale i w trakcie) było tylko w sferze marzeń. Brawo Zespół!

Zapowiadając ten pojedynek napisaliśmy, że nasz zespół będzie chciał dobrze się pożegnać ze swoimi wspaniałymi Kibicami. Choć kilka ostatnich tygodni nie było najlepszych w naszym wykonaniu, to na finał rozgrywek wypadałoby dać trochę radości kibicom. I tak się stało! Ponownie trener Przemysław Korobczak miał do dyspozycji ledwie 11 Zawodników (!), w tym trzech bramkarzy. I wcale nie było tak, że obie drużyny nie miały o co grać. Nasi Gladiatorzy, chcąc zachować 5. miejsce, musieli zdobyć choć punkt, rywal – w wypadku triumfu w Przemyślu – miał szansę wskoczyć na 10. miejsce na koniec zmagań, bo tracił do Warmii Energii Olsztyn i MUKS Zagłębia ZSO 14 Sosnowiec ledwie jeden punkt. Spełnił się pozytywny scenariusz, bo nasi zawodnicy na niego zapracowali.

Spotkanie miało dwa oblicza.

W I połowie dominował nasz zespół. Grał składniej, ładniej dla oka, bardziej zespołowo, skuteczniej. Na początku prowadzenie przechodziło z rąk do rąk, ale kiedy nasi Gladiatorzy przyłożyli się do gry obronnej, szybko zyskali przewagę. Mogła się podobać zwłaszcza druga linia, w której rej wodzili: Tomasz Biernat, Kamil Guzdek i schodzący ze skrzydła Patryk Walczyk. Swoje więcej niż trzy grosze dokładał między słupkami Adam Iwasieczko. Graliśmy z polotem i fantazją. W 10. min był remis 6:6, do którego doprowadził T. Biernat, za moment prowadzenie dał K. Guzdek. Od tego momentu trwał spektakl jednego aktora. W roli głównej wystąpili nasi Gladiatorzy. Zdobywali bramkę za bramką, a rywal nie miał absolutnie żadnych argumentów, aby ten marsz przerwać. Okres między 10. a 19. min wygraliśmy aż 10:1! W 19. min było już 16:7 po kolejnym trafieniu P. Walczyka. Potem swoje dołożył nieco oszczędzany Paweł Stołowski. Bardzo miła i ważna chwila nastąpiła w 26. min, kiedy swoją pierwszą bramkę w seniorskiej piłce ręcznej zdobył nasz utalentowany junior Michał Kipp, trafiając na 20:12.

II połowa już była gorsza w wykonaniu naszego zespołu.

Być może we znaki dawało się zmęczenie, być może zbytnia pewność siebie, że jest już pozamiatane. Takie można było odnieść wrażenie, patrząc na postawę graczy Bartosza Świerada w pierwszych 30 minutach. Ale – jak już wielokrotnie to podkreślaliśmy – w tej lidze nie ma łatwych meczów. Goście, mimo że wystąpili bez swojego lidera, najskuteczniejszego gracza całej Ligi Centralnej Pawła Gregora, wcale nie zamierzali złożyć broni. Przyspieszając grę w ataku, wykorzystując nieco irytujące momenty przestojów naszego zespołu i mając dobrze dysponowanego w bramce Filipa Jankowskiego zabrali się za odrabianie strat. Na 12 minut przed końcem zniwelowali je do ledwie dwóch trafień! Było wówczas po celnie wyegzekwowanej „siódemce” przez Dariusz Widzińskiego tylko 27:25. Na szczęście kapitalne zawody w naszym zespole rozgrywał Mateusz Kroczek, który był zdecydowanie najlepszy i zasłużenie zgarnął nagrodę dla MVP meczu. Nie mylił się ze skrzydła i studził zapędy gości. Bo co ci się zbliżyli, Mateusz zawsze znajdował odpowiedź. Na niecałe trzy minuty przed końcem trafił na 32:28. Na szczęście nie miały znaczenia „pudła” z rzutów karnych M. Kippa i K. Guzdka.

Przyjezdni do końca nie oddali pola, ale ostatecznie musieli pogodzić się z niewielką porażką.

Na pewno na podsumowania przyjdzie jeszcze czas. Na pewno trener P. Korobczak ma wiele materiału do przestudiowania i przeanalizowania. Na pewno możemy teraz rzec jedno zdanie: dziękujemy Gladiatorom za sezon pełen emocji! 5. miejsce na koniec rozgrywek w świetle tych wszystkich przeciwności losu, które spotykały nasz zespół, jest naprawdę znakomitym osiągnięciem!

5 miejsce w tabeli Ligi Centralnej!


ORLEN Upstream SRS Przemyśl – Nielba Wągrowiec 33:31 (21:14)

ORLEN Upstream SRS: Sar, Barnaś, Iwasieczko – Biernat 3, Walczyk 4, Guzdek 3, Stołowski 4, Kipp 2, M. Kroczek 10, Krytski 4, Światłowski 3.

Nielba: Gawlik, Dąbrowicz, Jankowski – Chomko 0, Wachowiak 1, Drzazgowski 6, Tepper 1, Skrzypczak 0, Marcinkowski 1, Szmania 1, Widziński 4, Przychodzień 7, Duszyński 5, Kelm 5.

Sędziowali: Jakub Czochra (Zwierzyniec) i Michał Szpinda (Zamość).

Kary: ORLEN Upstream SRS – 14 min; Nielba – 14 min.

Czerwona kartka: Biernat (58. – gradacja kar)

POWRÓT

TABELA
LIGA CENTRALNA

Lp.KlubPunkty
1KPR Legionowo49
2Handball Stal Mielec45
3KS AZS-AWF Biała Podlaska43
4Śląsk Wrocław Handball35
5Budnex Stal Gorzów34
6MKS Olimpia MEDEX Piekary Śląskie32
7MKS Padwa Zamość27
8MKS Wieluń25
9MKS Nielba Wągrowiec25
10KPR Autoinwest Żukowo24
11Zagłębie Handball Team Sosnowiec20
12GROT – Blachy Pruszyński – Anilana18
13ORLEN Upstream SRS Przemyśl10
14Warmia Energa Olsztyn9

STRZELCY
SRS Przemyśl

Lp.ZawodnikBramki
1MAKOWIEJEW Stanisław78
2ŚWIATŁOWSKI Szymon68
3ĆWIĘKA Jakub61
4WANDZEL Janusz52
5KULKA Tomasz52
6BIERNAT Tomasz47
7KROCZEK Mateusz31
8MAKUŁA Jakub31
9KRYTSKI Dzanis30
10ŚWIT Sebastian24
11GUZDEK Kamil18
12WALCZYK Patryk17
13KUBISZTAL Maciej10
14SKAWIŃSKI Karol10
15KIELAR Kacper4
16SAR Paweł2
17KROCZEK Karol2
18KIPP Michał0
19NOWAK Gracjan0
20ZAJDEL Oskar0

NEWSLETTER
KLUBOWY

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z realizacją newslettera klubowego. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Rozumiem, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Handball Przemyśl sp. z o.o., ul. 3 maja 19, 37-700 Przemyśl.Sponsorzy

Partnerzy

Partner techniczny

Patronat medialny

Partnerzy medialni