Ta ostatnia sobota…., czyli z Nielbą na pożegnanie sezonu!

21 maja 2022
Tagi: , , , ,

✅ MKS Nielba Wągrowiec – piłka ręczna będzie ostatnim przeciwnikiem naszych Gladiatorów w debiutanckim sezonie #LigiCentralnej. W sobotę, 21 maja br., na parkiecie hali Przemyski Ośrodek Sportu i Rekreacji nasz zespół będzie chciał dobrze pożegnać się ze swoimi wspaniałymi 🤩 Kibicami.

✅ Musimy to otwarcie powiedzieć: kilka ostatnich tygodni nie było najlepszych w wykonaniu Gladiatorów. W pewnym momencie była jeszcze szansa na sensacyjne powalczenie o podium rozgrywek, bo strata do 3️⃣. miejsca nie była duża. Jednak porażki – zwłaszcza na własnym parkiecie z MKS-em Wieluń i Warmią Energą Olsztyn – plany te i marzenia storpedowały 😞.
Było (i jest) wiele przyczyn takiego stanu rzeczy. Podstawowym jest przerażająca 😫 wręcz ilość kontuzji i urazów, która prześladuje nas niemal od… początku sezonu, a w jego końcówce poważnie się nasiliła. Najlepszym przykładem jest mecz poprzedniej kolejki w Legionowie, gdzie trener Przemysław Korobczak miał do dyspozycji ledwie 10 zawodników, w tym trzech bramkarzy. Mimo to nasza drużyna dzielnie stawiała czoło wiceliderowi. Ostatecznie przegrała 35:28 (15:13).

✅ Zespół z Wągrowca bardzo dobrze kojarzy się naszym uważnym kibicom. 19 maja 2012 r. doszło do ogromnej niespodzianki w barażach o miejsce w szczypiorniackiej Superlidze. Po wygranej w Przemyślu 33:27, ekipa Piotra Kroczka, występująca wówczas pod nazwą Czuwaj POSiR, przegrała co prawda w Wągrowcu 40:34 (19:18), ale zdobywając więcej bramek na wyjeździe, awansowała do najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce! Od tego czasu nasz zespół w walce o mistrzowskie punkty na I-ligowym poziomie zmierzył się z zespołem z Wielkopolski w sezonie 2015/16. W Przemyślu wygraliśmy 32:29, w Wągrowcu musieliśmy uznać wyższość rywala, ulegając mu 33:31. W I rundzie obecnej kampanii w Lidze Centralnej Gladiatorzy także wygrali. Po emocjonującym meczu pokonali Nielbę na ich terenie 28:27 (12:7).

✅ W tamtym spotkaniu najwięcej bramek dla wielkopolan zdobył rozgrywający Paweł Gregor – 9, choć przez długi czas został zupełnie wyłączony z gry przez naszych zawodników. To zdecydowanie najskuteczniejszy zawodnik #LigiCentralnej w tym sezonie, który już dawno wywalczył sobie koronę króla strzelców. W 22 meczach zdobył 2️⃣0️⃣3️⃣ bramki(!) i następnego w tej klasyfikacji Grzegorza Dorsza z SPR GKS Autoinwest Żukowo wyprzedza aż o 24 trafienia. Dla porównania nasz najlepszy strzelec – Paweł Stołowski – w 25 meczach, w których wystąpił, rzucił 162 bramki 💪.

✅ Tyle, że jak mówi stare, mądre sportowe przysłowie, jeden gracz meczu nie wygra. Pewnie kibice w Wągrowcu są rozczarowani mijającym sezonem, bo ich zespół nie należał do czołówki. W wypadku Nielby trwała walka o zachowanie bytu. To się udało. Przed ostatnią kolejką zespół z Wągrowca zajmuje ostatnią bezpieczną pozycję w tabeli. Jest 12. z dorobkiem 29 punktów. Złożyło się na to 10 zwycięstw (jedno po serii rzutów karnych) oraz 15 porażek. Nielba, w wypadku triumfu w Przemyślu, ma jednak szansę wskoczyć na 10. miejsce na koniec zmagań, bo traci do Warmii Energii Olsztyn i MUKS Zagłębia ZSO 14 Sosnowiec ledwie jeden punkt.

✅ Mamy nadzieję, że nasi Gladiatorzy pokrzyżują im szyki, choć łatwo nie będzie, bo trudno dzisiaj orzec, kogo będzie mieć do dyspozycji P. Korobczak.
Jednego można być pewnym: 📣 Ci, którzy wyjdą na parkiet, zrobią wszystko, aby udanie zakończyć sezon 2021/22. Wygrana pozwoli zachować znakomite 5️⃣. miejsce, które – biorą pod uwagę piętrzące się od początku sezonu (a może i wcześniej) problemy – przed inauguracją zmagań bralibyśmy w ciemno.

📢 Serdecznie zapraszamy wszystkich naszych, wspaniałych Kibiców do hali POSiR, aby razem pożegnać kończący się sezon.
Byliście naszym „ósmym” zawodnikiem (za co ogromnie dziękujemy) i marzy się nam, aby tak zostało do końca.
Mecz z Nielbą w sobotę, 21 maja br., o godzinie 16:00 w hali POSiR

GRAMY 🤝 RAZEM 🟥⬜️🟥

SPONSOR TYTULARNY i SPONSOR MECZU:
🔥🔥🔥🔥🔥 ORLEN Upstream – www.orlenupstream.pl 🔥🔥🔥🔥🔥

PARTNER STRATEGICZNY:
🔥🔥 PZU🔥🔥

PATRON MEDIALNY:
🔥 Życie Podkarpackie 🔥

POWRÓT

TABELA
LIGA CENTRALNA

LPKlubPunkty
1ARGED KPR Ostrovia Ostrów Wlkp.68
2KPR Legionowo55
3KS AZS-AWF Biała Podlaska53
4Budnex Stal Gorzów48
5ORLEN Upstream SRS Przemyśl44
6SPR GKS Autoinwest Żukowo40
8MKS Padwa Zamość38
7Śląsk Wrocław36
11MUKS Zagłębie ZSO 14 Sosnowiec34
9MKS Wieluń34
10OKPR Warmia Energa Olsztyn33
12MKS Nielba Wągrowiec29
13MSPR Siódemka-Miedź-Huras Legnica18
14MKS Grudziądz 16

STRZELCY
SRS Przemyśl

Lp.ZawodnikBramki
1STOŁOWSKI Paweł166
2KRYTSKI Dzanis129
3KULKA Tomasz94
4ŚWIATŁOWSKI Szymon68
5MOCHOCKI Tomasz60
6KROCZEK Mateusz59
7BIERNAT Tomasz46
8GUZDEK Kamil41
9WALCZYK Patryk38
10DUTKA Daniel30
11KIELAR Kacper26
12KUBISZTAL Maciej14
13STARZECKI Kevin13
16KIPP Michał2
14SAR Paweł1
15KROCZEK Karol0
17IWASIECZKO Adam0
18BARNAŚ Grzegorz0

NEWSLETTER
KLUBOWYSponsorzy

Partnerzy

Partner techniczny

Patronat medialny

Partnerzy medialni