Ta ostatnia sobota…., czyli z Nielbą na pożegnanie sezonu!

21 maja 2022
Tagi: , , , ,

✅ MKS Nielba Wągrowiec – piłka ręczna będzie ostatnim przeciwnikiem naszych Gladiatorów w debiutanckim sezonie #LigiCentralnej. W sobotę, 21 maja br., na parkiecie hali Przemyski Ośrodek Sportu i Rekreacji nasz zespół będzie chciał dobrze pożegnać się ze swoimi wspaniałymi 🤩 Kibicami.

✅ Musimy to otwarcie powiedzieć: kilka ostatnich tygodni nie było najlepszych w wykonaniu Gladiatorów. W pewnym momencie była jeszcze szansa na sensacyjne powalczenie o podium rozgrywek, bo strata do 3️⃣. miejsca nie była duża. Jednak porażki – zwłaszcza na własnym parkiecie z MKS-em Wieluń i Warmią Energą Olsztyn – plany te i marzenia storpedowały 😞.
Było (i jest) wiele przyczyn takiego stanu rzeczy. Podstawowym jest przerażająca 😫 wręcz ilość kontuzji i urazów, która prześladuje nas niemal od… początku sezonu, a w jego końcówce poważnie się nasiliła. Najlepszym przykładem jest mecz poprzedniej kolejki w Legionowie, gdzie trener Przemysław Korobczak miał do dyspozycji ledwie 10 zawodników, w tym trzech bramkarzy. Mimo to nasza drużyna dzielnie stawiała czoło wiceliderowi. Ostatecznie przegrała 35:28 (15:13).

✅ Zespół z Wągrowca bardzo dobrze kojarzy się naszym uważnym kibicom. 19 maja 2012 r. doszło do ogromnej niespodzianki w barażach o miejsce w szczypiorniackiej Superlidze. Po wygranej w Przemyślu 33:27, ekipa Piotra Kroczka, występująca wówczas pod nazwą Czuwaj POSiR, przegrała co prawda w Wągrowcu 40:34 (19:18), ale zdobywając więcej bramek na wyjeździe, awansowała do najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce! Od tego czasu nasz zespół w walce o mistrzowskie punkty na I-ligowym poziomie zmierzył się z zespołem z Wielkopolski w sezonie 2015/16. W Przemyślu wygraliśmy 32:29, w Wągrowcu musieliśmy uznać wyższość rywala, ulegając mu 33:31. W I rundzie obecnej kampanii w Lidze Centralnej Gladiatorzy także wygrali. Po emocjonującym meczu pokonali Nielbę na ich terenie 28:27 (12:7).

✅ W tamtym spotkaniu najwięcej bramek dla wielkopolan zdobył rozgrywający Paweł Gregor – 9, choć przez długi czas został zupełnie wyłączony z gry przez naszych zawodników. To zdecydowanie najskuteczniejszy zawodnik #LigiCentralnej w tym sezonie, który już dawno wywalczył sobie koronę króla strzelców. W 22 meczach zdobył 2️⃣0️⃣3️⃣ bramki(!) i następnego w tej klasyfikacji Grzegorza Dorsza z SPR GKS Autoinwest Żukowo wyprzedza aż o 24 trafienia. Dla porównania nasz najlepszy strzelec – Paweł Stołowski – w 25 meczach, w których wystąpił, rzucił 162 bramki 💪.

✅ Tyle, że jak mówi stare, mądre sportowe przysłowie, jeden gracz meczu nie wygra. Pewnie kibice w Wągrowcu są rozczarowani mijającym sezonem, bo ich zespół nie należał do czołówki. W wypadku Nielby trwała walka o zachowanie bytu. To się udało. Przed ostatnią kolejką zespół z Wągrowca zajmuje ostatnią bezpieczną pozycję w tabeli. Jest 12. z dorobkiem 29 punktów. Złożyło się na to 10 zwycięstw (jedno po serii rzutów karnych) oraz 15 porażek. Nielba, w wypadku triumfu w Przemyślu, ma jednak szansę wskoczyć na 10. miejsce na koniec zmagań, bo traci do Warmii Energii Olsztyn i MUKS Zagłębia ZSO 14 Sosnowiec ledwie jeden punkt.

✅ Mamy nadzieję, że nasi Gladiatorzy pokrzyżują im szyki, choć łatwo nie będzie, bo trudno dzisiaj orzec, kogo będzie mieć do dyspozycji P. Korobczak.
Jednego można być pewnym: 📣 Ci, którzy wyjdą na parkiet, zrobią wszystko, aby udanie zakończyć sezon 2021/22. Wygrana pozwoli zachować znakomite 5️⃣. miejsce, które – biorą pod uwagę piętrzące się od początku sezonu (a może i wcześniej) problemy – przed inauguracją zmagań bralibyśmy w ciemno.

📢 Serdecznie zapraszamy wszystkich naszych, wspaniałych Kibiców do hali POSiR, aby razem pożegnać kończący się sezon.
Byliście naszym „ósmym” zawodnikiem (za co ogromnie dziękujemy) i marzy się nam, aby tak zostało do końca.
Mecz z Nielbą w sobotę, 21 maja br., o godzinie 16:00 w hali POSiR

GRAMY 🤝 RAZEM 🟥⬜️🟥

SPONSOR TYTULARNY i SPONSOR MECZU:
🔥🔥🔥🔥🔥 ORLEN Upstream – www.orlenupstream.pl 🔥🔥🔥🔥🔥

PARTNER STRATEGICZNY:
🔥🔥 PZU🔥🔥

PATRON MEDIALNY:
🔥 Życie Podkarpackie 🔥

POWRÓT

TABELA
LIGA CENTRALNA

Lp.KlubPunkty
1KPR Legionowo49
2Handball Stal Mielec45
3KS AZS-AWF Biała Podlaska43
4Śląsk Wrocław Handball35
5Budnex Stal Gorzów34
6MKS Olimpia MEDEX Piekary Śląskie32
7MKS Padwa Zamość27
8MKS Wieluń25
9MKS Nielba Wągrowiec25
10KPR Autoinwest Żukowo24
11Zagłębie Handball Team Sosnowiec20
12GROT – Blachy Pruszyński – Anilana18
13ORLEN Upstream SRS Przemyśl10
14Warmia Energa Olsztyn9

STRZELCY
SRS Przemyśl

Lp.ZawodnikBramki
1MAKOWIEJEW Stanisław78
2ŚWIATŁOWSKI Szymon68
3ĆWIĘKA Jakub61
4WANDZEL Janusz52
5KULKA Tomasz52
6BIERNAT Tomasz47
7KROCZEK Mateusz31
8MAKUŁA Jakub31
9KRYTSKI Dzanis30
10ŚWIT Sebastian24
11GUZDEK Kamil18
12WALCZYK Patryk17
13KUBISZTAL Maciej10
14SKAWIŃSKI Karol10
15KIELAR Kacper4
16SAR Paweł2
17KROCZEK Karol2
18KIPP Michał0
19NOWAK Gracjan0
20ZAJDEL Oskar0

NEWSLETTER
KLUBOWY

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z realizacją newslettera klubowego. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Rozumiem, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Handball Przemyśl sp. z o.o., ul. 3 maja 19, 37-700 Przemyśl.Sponsorzy

Partnerzy

Partner techniczny

Patronat medialny

Partnerzy medialni