Ta ostatnia sobota…., czyli z Nielbą na pożegnanie sezonu!

21 maja 2022
Tagi: , , , ,

✅ MKS Nielba Wągrowiec – piłka ręczna będzie ostatnim przeciwnikiem naszych Gladiatorów w debiutanckim sezonie #LigiCentralnej. W sobotę, 21 maja br., na parkiecie hali Przemyski Ośrodek Sportu i Rekreacji nasz zespół będzie chciał dobrze pożegnać się ze swoimi wspaniałymi 🤩 Kibicami.

✅ Musimy to otwarcie powiedzieć: kilka ostatnich tygodni nie było najlepszych w wykonaniu Gladiatorów. W pewnym momencie była jeszcze szansa na sensacyjne powalczenie o podium rozgrywek, bo strata do 3️⃣. miejsca nie była duża. Jednak porażki – zwłaszcza na własnym parkiecie z MKS-em Wieluń i Warmią Energą Olsztyn – plany te i marzenia storpedowały 😞.
Było (i jest) wiele przyczyn takiego stanu rzeczy. Podstawowym jest przerażająca 😫 wręcz ilość kontuzji i urazów, która prześladuje nas niemal od… początku sezonu, a w jego końcówce poważnie się nasiliła. Najlepszym przykładem jest mecz poprzedniej kolejki w Legionowie, gdzie trener Przemysław Korobczak miał do dyspozycji ledwie 10 zawodników, w tym trzech bramkarzy. Mimo to nasza drużyna dzielnie stawiała czoło wiceliderowi. Ostatecznie przegrała 35:28 (15:13).

✅ Zespół z Wągrowca bardzo dobrze kojarzy się naszym uważnym kibicom. 19 maja 2012 r. doszło do ogromnej niespodzianki w barażach o miejsce w szczypiorniackiej Superlidze. Po wygranej w Przemyślu 33:27, ekipa Piotra Kroczka, występująca wówczas pod nazwą Czuwaj POSiR, przegrała co prawda w Wągrowcu 40:34 (19:18), ale zdobywając więcej bramek na wyjeździe, awansowała do najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce! Od tego czasu nasz zespół w walce o mistrzowskie punkty na I-ligowym poziomie zmierzył się z zespołem z Wielkopolski w sezonie 2015/16. W Przemyślu wygraliśmy 32:29, w Wągrowcu musieliśmy uznać wyższość rywala, ulegając mu 33:31. W I rundzie obecnej kampanii w Lidze Centralnej Gladiatorzy także wygrali. Po emocjonującym meczu pokonali Nielbę na ich terenie 28:27 (12:7).

✅ W tamtym spotkaniu najwięcej bramek dla wielkopolan zdobył rozgrywający Paweł Gregor – 9, choć przez długi czas został zupełnie wyłączony z gry przez naszych zawodników. To zdecydowanie najskuteczniejszy zawodnik #LigiCentralnej w tym sezonie, który już dawno wywalczył sobie koronę króla strzelców. W 22 meczach zdobył 2️⃣0️⃣3️⃣ bramki(!) i następnego w tej klasyfikacji Grzegorza Dorsza z SPR GKS Autoinwest Żukowo wyprzedza aż o 24 trafienia. Dla porównania nasz najlepszy strzelec – Paweł Stołowski – w 25 meczach, w których wystąpił, rzucił 162 bramki 💪.

✅ Tyle, że jak mówi stare, mądre sportowe przysłowie, jeden gracz meczu nie wygra. Pewnie kibice w Wągrowcu są rozczarowani mijającym sezonem, bo ich zespół nie należał do czołówki. W wypadku Nielby trwała walka o zachowanie bytu. To się udało. Przed ostatnią kolejką zespół z Wągrowca zajmuje ostatnią bezpieczną pozycję w tabeli. Jest 12. z dorobkiem 29 punktów. Złożyło się na to 10 zwycięstw (jedno po serii rzutów karnych) oraz 15 porażek. Nielba, w wypadku triumfu w Przemyślu, ma jednak szansę wskoczyć na 10. miejsce na koniec zmagań, bo traci do Warmii Energii Olsztyn i MUKS Zagłębia ZSO 14 Sosnowiec ledwie jeden punkt.

✅ Mamy nadzieję, że nasi Gladiatorzy pokrzyżują im szyki, choć łatwo nie będzie, bo trudno dzisiaj orzec, kogo będzie mieć do dyspozycji P. Korobczak.
Jednego można być pewnym: 📣 Ci, którzy wyjdą na parkiet, zrobią wszystko, aby udanie zakończyć sezon 2021/22. Wygrana pozwoli zachować znakomite 5️⃣. miejsce, które – biorą pod uwagę piętrzące się od początku sezonu (a może i wcześniej) problemy – przed inauguracją zmagań bralibyśmy w ciemno.

📢 Serdecznie zapraszamy wszystkich naszych, wspaniałych Kibiców do hali POSiR, aby razem pożegnać kończący się sezon.
Byliście naszym „ósmym” zawodnikiem (za co ogromnie dziękujemy) i marzy się nam, aby tak zostało do końca.
Mecz z Nielbą w sobotę, 21 maja br., o godzinie 16:00 w hali POSiR

GRAMY 🤝 RAZEM 🟥⬜️🟥

SPONSOR TYTULARNY i SPONSOR MECZU:
🔥🔥🔥🔥🔥 ORLEN Upstream – www.orlenupstream.pl 🔥🔥🔥🔥🔥

PARTNER STRATEGICZNY:
🔥🔥 PZU🔥🔥

PATRON MEDIALNY:
🔥 Życie Podkarpackie 🔥

POWRÓT

TABELA
LIGA CENTRALNA

Lp.KlubPunkty
1Unimetal Recycling MTS Chrzanów30
2AZS AGH Kraków24
3KSSPR Końskie15
4SPR Orzeł Przeworsk15
5KS Viret CMC Zawiercie15
6KSZO Ostrowiec Świętokrzyski12
7ORLEN Upstream SRS Przemyśl12
8SPR Górnik Zabrze8
9SMS ZPRP II Kielce6
10Luxiona AZS UMCS Lublin1
11SPR Wisła Sandomierz0

STRZELCY
SRS Przemyśl

Lp.ZawodnikBramki
1KULKA Tomasz56
2SKAWIŃSKI Karol39
3PAW Bartosz27
4ŚWIT Sebastian24
5GUZDEK Kamil19
6KUBIK Paweł16
7KIELAR Kacper16
8BYKOWSKI Igor16
9WALCZYK Patryk15
10MRÓZ Igor11
11MAKUŁA Jakub11
12HOIM Mateusz7
13IWASIECZKO Adam0
14SAR Paweł0
15NOWAK Gracjan0
16ZAJDEL Oskar0

NEWSLETTER
KLUBOWY

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z realizacją newslettera klubowego. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Rozumiem, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Handball Przemyśl sp. z o.o., ul. 3 maja 19, 37-700 Przemyśl.Sponsorzy

Partnerzy

Partner techniczny

Patronat medialny

Partnerzy medialni