ORLEN Upstream SRS Przemyśl jedzie do Legionowa. Zakłady bukmacherskie na mecz

14 maja 2022
Tagi: , ,

Szczypiorniści ORLEN Upstream SRS Przemyśl w najbliższej kolejce zagrają w Legionowie, w meczu przedostatniej kolejki tego sezonu Ligi Centralnej. Zawodnicy z Przemyśla nie są faworytami bukmacherów przed tym meczem. Jak wyglądają kursy przedmeczowe? Sprawdziliśmy to.

Klub z Przemyśla jedzie walczyć, choć łatwo nie będzie

Ostatnie tygodnie dla ORLEN Upstream SRS Przemyśl nie są łatwe. Zespół trenera Przemysława Korobczaka musi radzić sobie w osłabionym składzie, co przekłada się też na wyniki. Mimo wszystko ambicji zespołowi z Przemyśla odmówić nie można, choć bukmacherzy w najbliższym meczu stawiają na wygraną KPR Legionowo.

W tabeli Ligi Centralnej gospodarze meczu 25. kolejki są na drugim miejscu, a więc mają szanse zagrać w barażowych starciach o awans do PGNiG Superligi piłkarzy ręcznych. Z pewnością ta stawka jest niezwykle kusząca i KPR Legionowo zrobi wszystko, aby drugą lokatę dowieźć do końca trwającego sezonu.

ORLEN Upstream SRS Przemyśl nie ma już szans na zakończenie trwającego jeszcze sezonu na podium Ligi Centralnej. Cel na teraz jest prosty – utrzymać piąte miejsce w tabeli. Łatwo jednak nie będzie. Przed zespołem ORLEN Upstream SRS Przemyśl dwa trudne mecze, a jak wspomnieliśmy już wcześniej, trener Korobczak musi manewrować ze składem.
To wszystko w istotny sposób przekłada się na ocenę szans na zwycięstwo w najbliższym meczu. Według bukmachera STS zdecydowanym faworytem tego meczu będzie KPR Legionowo (kurs 1.35), a zespół z Przemyśla ma niewielkie szansa na wygraną (kurs 3.70).
Za KPR-em Legionowo przemawia m.in. wyższe miejsce w tabeli, stabilniejszy skład czy rola gospodarza. Czas jeszcze bliżej przyjrzeć się statystykom.

KPR Legionowo – ORLEN Upstream SRS Przemyśl. Statystyki za gospodarzem

Czas spojrzeć bliżej na istotne statystyki. Na początek porównajmy obie ekipy na tle całego sezonu.
Liga Centralna – sezon 2021/2022
KPR Legionowo – 2. Miejsce, 49 punktów
Orlen Upstream SRS Przemyśl – 5. Miejsce, 41 punktów
Gospodarze radzą sobie na tle całego sezonu lepiej. Choć nie jest to różnica duża, a klub z Przemyśla także zalicza się do czołówki. Do tego możemy dołożyć wspomniane wcześniej problemy kadrowe Przemyślan. KPR ma w tym względzie większy komfort.

Mecze u siebie KPR Legionowo 2021/2022
Wygrane – 9
Przegrane – 3
Zespół KPR Legionowo w obecnym sezonie jest trzecią siłą ligi, jeśli chodzi o skuteczność gier na własnym terenie. Co więcej, gospodarze najbliższego meczu z ORLEN Upstream SRS Przemyśl mają na koncie serię pięciu wygranych, w tym z Ostrovią Ostrów, która ma już zagwarantowany triumf w Lidze Centralnej.

Mecze na wyjeździe ORLEN Upstream SRS Przemyśl 2021/2022
Wygrane – 5
Wygrane po karnych – 2
Przegrane – 5

ORLEN Upstream SRS Przemyśl ma jedną statystykę, która może tchnąć pozytywne emocje w kibiców i zespół. Na wyjazdach to trzecia najlepiej grająca drużyna w obecnych rozgrywkach, do tego z serią dwóch wyjazdowych wygranych z rzędu (jedna po karnych).
Jedynym mankamentem tej statystyki jest fakt, że w meczach bezpośrednich z KPR-em Legionowo nie udało się jeszcze wygrać na wyjeździe. Podobnie KPR nie odniósł zwycięstwa w meczach w Przemyślu.

Bramki w sezonie 2021/2022
Orlen Upstream SRS Przemyśl – 729/720
KPR Legionowo – 693/613
Kibiców może cieszyć, że SRS gra widowiskowo. Istotnie w meczach „Gladiatorów” z Przemyśla pada sporo bramek, ale patrząc na porównanie – to KPR Legionowo ma dużą lepszą różnicę goli na swoją korzyść. I nie da się ukryć, że choćby ostatni mecz przemyślan pokazał, jak mogą kończyć się ultraofensywne wymiany. KPR Legionowo potrafi zagrać dużo lepiej w obronie, a to może być kluczem do zwycięstwa w sobotę. Jednak według bukmacherów to klub z Legionowa ma znacznie większe szanse na wygraną w tym meczu.

STS to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych jest karalna. Zakłady bukmacherskie wiążą się z ryzykiem. Hazard tylko dla pełnoletnich.

POWRÓT

TABELA
LIGA CENTRALNA

Lp.KlubPunkty
1Unimetal Recycling MTS Chrzanów37
2AZS AGH Kraków30
3KSSPR Końskie27
4SPR Orzeł Przeworsk27
5KS Viret CMC Zawiercie27
6ORLEN Upstream SRS Przemyśl18
7KSZO Ostrowiec Świętokrzyski14
8SMS ZPRP II Kielce12
9SPR Górnik Zabrze8
10Luxiona AZS UMCS Lublin6
11SPR Wisła Sandomierz4

STRZELCY
SRS Przemyśl

Lp.ZawodnikBramki
1KULKA Tomasz71
2SKAWIŃSKI Karol41
3PAW Bartosz31
4GUZDEK Kamil29
5ŚWIT Sebastian26
6KIELAR Kacper26
7MRÓZ Igor21
8BYKOWSKI Igor18
9WALCZYK Patryk17
10KUBIK Paweł16
11HOIM Mateusz13
12MAKUŁA Jakub11
13KROCZEK Mateusz10
14KOWALIK Jakub6
15IWASIECZKO Adam0
16SAR Paweł0
17NOWAK Gracjan0
18ZAJDEL Oskar0
19WRZEŚNIOWSKI Maciej0
20SURMA Łukasz0
21KROCZEK Karol0

NEWSLETTER
KLUBOWY

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z realizacją newslettera klubowego. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Rozumiem, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Handball Przemyśl sp. z o.o., ul. 3 maja 19, 37-700 Przemyśl.Sponsorzy

Partnerzy

Partner techniczny

Patronat medialny

Partnerzy medialni