Powtórka z Turnieju Mistrzów w Przemyślu !

04 maja 2022

Mistrz grupy A I ligi z sezonu 2020 – 2021, uczestnik Turnieju Mistrzów w Końskich, wciąż jeszcze walczący obecnie o utrzymanie w Lidze Centralnej, czyli Warmia Energa Olsztyn to najbliższy rywal naszych Gladiatorów. W sobotę, 7 maja br., o godzinie 18, gościć będziemy tę drużynę na parkiecie hali Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. To będzie nasz przedostatni w tym sezonie mecz w roli gospodarza.

Po ostatnim domowym spotkaniu z MKS-em Wieluń jakiekolwiek spekulacje mijają się z celem. Powiedzmy więc dwie rzeczy – po pierwsze: mimo osłabionego składu – normalna dyspozycja naszego zespołu powinna przynieść komplet punktów, po drugie: wciąż jest szansa na zakończenie rywalizacji w tym sezonie na podium, w co jeszcze przed rozpoczęciem tej kampanii mało kto wierzył…

Kibice Warmii Energii z pewnością nie tak wyobrażali sobie ten sezon. Nie tak, że ubiegłoroczny mistrz jednej z grup I ligi, walczyć będzie do ostatnich kolejek o prolongatę bytu w Lidze Centralnej. Jedno trzeba przyznać: olsztynianie w dotychczasowych meczach nie mieli szczęścia. Bo to zespół, który większość spotkań przegrywał minimalnie. Świadczy o tym choćby fakt, że odnieśli do tej pory 8 zwycięstw, ponosząc 15 porażek, a bilans bramek zdobytych do straconych to ledwie minus 10 (630:640). Zajmuje obecnie 12. miejsce w tabeli, mając 7 punktów przewagi nad Siódemką Miedzią Legnica, która obok MKS-u Grudziądz znajduje się na miejscu spadkowym.

Tradycje piłki ręcznej w Olsztynie są spore. Największa prosperita trwała między 2005 a 2012 r. W maju 2005 r. piłkarze ręczni z Olsztyna pod wodzą trenera Mieczysława Nowaka wywalczyli historyczny awans do ekstraklasy, w której występowali aż przez siedem lat. W sezonie 2011 – 2012 zakończyli zmagania na 11. miejscu, co wiązało się ze spadkiem do grupy A I-ligowej rywalizacji. Zespół w tamtym okresie prowadzili tak znani szkoleniowcy jak: Giennadij Kamielin, Edward Strząbała, Krzysztof Kisiel czy Zbigniew Tłuczyński. W I lidze przez kilka sezonów zajmowali lokaty w ścisłej czołówce tabeli.

W sezonie 2020 – 2021 wygrali zmagania, awansowali do Ligi Centralnej i wzięli udział w prestiżowym, choć nie dającym promocji do PGNiG Superligi Piłki Ręcznej Mężczyzn – Turnieju Mistrzów w Końskich. W tym samym, w którym uczestniczył zespół ORLEN Upstream SRS Przemyśl. Tam oba zespoły spotkały się pierwszy raz. Wówczas wygrali olsztynianie 34:31 (15:14). Drugi raz to mecz w I rundzie trwającego sezonu (4 grudnia 2021 r.), w hali w Biskupcu, gdzie swoje pojedynki Warmia Energa rozgrywa. To było szalone spotkanie, zakończone remisem 27:27 (11:12) w regulaminowym czasie gry. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była seria rzutów karnych. Najdłuższa w tym sezonie! Nasi Gladiatorzy ostatecznie wygrali ją 12:11 (!), dzięki kapitalnej obronie rzutu Mateusza Kopycińskiego przez Pawła Sara oraz zakończeniu rywalizacji trafieniem do siatki przez Tomasza Kulkę.

Jak już wspomnieliśmy, w trwających rozgrywkach Ligi Centralnej ekipa Warmii Energii spisuje się na razie poniżej możliwości i oczekiwań swoich kibiców, acz II rundę zmagań mogą na razie zapisać na plus. Odnieśli w niej pięć zwycięstw, wszystkie u siebie. Ostatni triumf to wygrana ze znacznie wyżej notowanym AZS AWF Biała Podlaska 34:32 (17:15). Olsztynianie na obcej ziemi wygrali dwa razy. Po raz ostatni dawno, dawno temu, bo 13 listopada ub.r., pokonując w Grudziądzu tamtejszy MKS 33:34 (15:15).

Zespół Igora Stankiewicza nie rzuca dużo bramek (zajmuje przedostatnie miejsce w klasyfikacji drużyn, które zdobyły najwięcej do tej pory bramek w lidze), ale też dużo nie traci (5. miejsce w klasyfikacji najlepszych defensyw w lidze). Najskuteczniejszym zawodnikiem jest legenda klubu Marcin Malewski, który w 23 meczach zdobył 111 bramek. Tym większych szacunek, że kilka dni temu skończył 40 lat.

Mamy ogromną nadzieję, że po wygranej w rzutach karnych we Wrocławiu ze Śląskiem, nasi Gladiatorzy odzyskali rezon. Że druga wpadka z rzędu u siebie się nie przydarzy… Wiemy, że chcą walczyć i wciąż bić się o podium zbliżających się do mety rozgrywek. Wiemy, że każde zwycięstwo w tej lidze smakuje świetnie.

Jeśli nasz zespół wyjdzie na parkiet skoncentrowany i zmobilizowany, a nasi wspaniali Kibice pomogą dopingiem, wszystko będzie łatwiejsze!

Sobota, 7 maja br., godzina 18, Hala Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Musisz tam być! Zapraszamy!

GRAMY 🤝 RAZEM 🟥⬜️🟥

SPONSOR TYTULARNY:🔥🔥🔥 ORLEN Upstream – www.orlenupstream.pl🔥🔥🔥

PARTNER STRATEGICZNY:🔥🔥PZU🔥🔥

PATRON MEDIALNY:🔥Życie Podkarpackie🔥

Sponsorzy:
Miasto Przemyśl
Auto-Moto-Fan
E. LECLERC Przemyśl – https://przemysl.leclerc.pl/
NIKO
Szpak Przemyśl
Studio M – www.studiomprzemysl.pl
Bricomarche Przemyśl
PROBUD – www.probud.co
Este Lar
Biuro Rachunkowe Agnieszka Gdula
Transbet Betoniarnie
DaGrasso Przemysl
Kino Helios Przemyśl

PARTNERZY MEDIALNI:
Portal informacyjny nowiny24.pl
ESKA Przemyśl News
Korso24 – Czytaj Podkarpackie

POWRÓT

TABELA
LIGA CENTRALNA

Lp.KlubPunkty
Budnex Stal Gorzów--
GROT – Blachy Pruszyński – Anilana--
Handball Stal Mielec--
KPR Autoinwest Żukowo--
KPR Legionowo--
KS AZS-AWF Biała Podlaska--
MKS Nielba Wągrowiec--
MKS Olimpia MEDEX Piekary Śląskie--
MKS Padwa Zamość--
MKS Wieluń--
ORLEN Upstream SRS Przemyśl--
Śląsk Wrocław Handball--
Warmia Energa Olsztyn--
Zagłębie Handball Team Sosnowiec--

STRZELCY
SRS Przemyśl

Lp.ZawodnikBramki
BIERNAT Tomasz--
ĆWIĘKA Jakub--
GUZDEK Kamil--
KIPP Michał--
KROCZEK Karol--
KROCZEK Mateusz--
KRYTSKI Dzanis--
KUBISZTAL Maciej--
KULKA Tomasz--
MAKOWIEJEW Stanisław--
MAKUŁA Jakub--
NOWAK Gracjan--
SAR Paweł--
ŚWIATŁOWSKI Szymon--
ŚWIT Sebastian--
WALCZYK Patryk--
WANDZEL Janusz--
ZAJDEL Oskar--

NEWSLETTER
KLUBOWYSponsorzy

Partnerzy

Partner techniczny

Patronat medialny

Partnerzy medialni