Powtórka z Turnieju Mistrzów w Przemyślu !

04 maja 2022

Mistrz grupy A I ligi z sezonu 2020 – 2021, uczestnik Turnieju Mistrzów w Końskich, wciąż jeszcze walczący obecnie o utrzymanie w Lidze Centralnej, czyli Warmia Energa Olsztyn to najbliższy rywal naszych Gladiatorów. W sobotę, 7 maja br., o godzinie 18, gościć będziemy tę drużynę na parkiecie hali Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. To będzie nasz przedostatni w tym sezonie mecz w roli gospodarza.

Po ostatnim domowym spotkaniu z MKS-em Wieluń jakiekolwiek spekulacje mijają się z celem. Powiedzmy więc dwie rzeczy – po pierwsze: mimo osłabionego składu – normalna dyspozycja naszego zespołu powinna przynieść komplet punktów, po drugie: wciąż jest szansa na zakończenie rywalizacji w tym sezonie na podium, w co jeszcze przed rozpoczęciem tej kampanii mało kto wierzył…

Kibice Warmii Energii z pewnością nie tak wyobrażali sobie ten sezon. Nie tak, że ubiegłoroczny mistrz jednej z grup I ligi, walczyć będzie do ostatnich kolejek o prolongatę bytu w Lidze Centralnej. Jedno trzeba przyznać: olsztynianie w dotychczasowych meczach nie mieli szczęścia. Bo to zespół, który większość spotkań przegrywał minimalnie. Świadczy o tym choćby fakt, że odnieśli do tej pory 8 zwycięstw, ponosząc 15 porażek, a bilans bramek zdobytych do straconych to ledwie minus 10 (630:640). Zajmuje obecnie 12. miejsce w tabeli, mając 7 punktów przewagi nad Siódemką Miedzią Legnica, która obok MKS-u Grudziądz znajduje się na miejscu spadkowym.

Tradycje piłki ręcznej w Olsztynie są spore. Największa prosperita trwała między 2005 a 2012 r. W maju 2005 r. piłkarze ręczni z Olsztyna pod wodzą trenera Mieczysława Nowaka wywalczyli historyczny awans do ekstraklasy, w której występowali aż przez siedem lat. W sezonie 2011 – 2012 zakończyli zmagania na 11. miejscu, co wiązało się ze spadkiem do grupy A I-ligowej rywalizacji. Zespół w tamtym okresie prowadzili tak znani szkoleniowcy jak: Giennadij Kamielin, Edward Strząbała, Krzysztof Kisiel czy Zbigniew Tłuczyński. W I lidze przez kilka sezonów zajmowali lokaty w ścisłej czołówce tabeli.

W sezonie 2020 – 2021 wygrali zmagania, awansowali do Ligi Centralnej i wzięli udział w prestiżowym, choć nie dającym promocji do PGNiG Superligi Piłki Ręcznej Mężczyzn – Turnieju Mistrzów w Końskich. W tym samym, w którym uczestniczył zespół ORLEN Upstream SRS Przemyśl. Tam oba zespoły spotkały się pierwszy raz. Wówczas wygrali olsztynianie 34:31 (15:14). Drugi raz to mecz w I rundzie trwającego sezonu (4 grudnia 2021 r.), w hali w Biskupcu, gdzie swoje pojedynki Warmia Energa rozgrywa. To było szalone spotkanie, zakończone remisem 27:27 (11:12) w regulaminowym czasie gry. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była seria rzutów karnych. Najdłuższa w tym sezonie! Nasi Gladiatorzy ostatecznie wygrali ją 12:11 (!), dzięki kapitalnej obronie rzutu Mateusza Kopycińskiego przez Pawła Sara oraz zakończeniu rywalizacji trafieniem do siatki przez Tomasza Kulkę.

Jak już wspomnieliśmy, w trwających rozgrywkach Ligi Centralnej ekipa Warmii Energii spisuje się na razie poniżej możliwości i oczekiwań swoich kibiców, acz II rundę zmagań mogą na razie zapisać na plus. Odnieśli w niej pięć zwycięstw, wszystkie u siebie. Ostatni triumf to wygrana ze znacznie wyżej notowanym AZS AWF Biała Podlaska 34:32 (17:15). Olsztynianie na obcej ziemi wygrali dwa razy. Po raz ostatni dawno, dawno temu, bo 13 listopada ub.r., pokonując w Grudziądzu tamtejszy MKS 33:34 (15:15).

Zespół Igora Stankiewicza nie rzuca dużo bramek (zajmuje przedostatnie miejsce w klasyfikacji drużyn, które zdobyły najwięcej do tej pory bramek w lidze), ale też dużo nie traci (5. miejsce w klasyfikacji najlepszych defensyw w lidze). Najskuteczniejszym zawodnikiem jest legenda klubu Marcin Malewski, który w 23 meczach zdobył 111 bramek. Tym większych szacunek, że kilka dni temu skończył 40 lat.

Mamy ogromną nadzieję, że po wygranej w rzutach karnych we Wrocławiu ze Śląskiem, nasi Gladiatorzy odzyskali rezon. Że druga wpadka z rzędu u siebie się nie przydarzy… Wiemy, że chcą walczyć i wciąż bić się o podium zbliżających się do mety rozgrywek. Wiemy, że każde zwycięstwo w tej lidze smakuje świetnie.

Jeśli nasz zespół wyjdzie na parkiet skoncentrowany i zmobilizowany, a nasi wspaniali Kibice pomogą dopingiem, wszystko będzie łatwiejsze!

Sobota, 7 maja br., godzina 18, Hala Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Musisz tam być! Zapraszamy!

GRAMY 🤝 RAZEM 🟥⬜️🟥

SPONSOR TYTULARNY:🔥🔥🔥 ORLEN Upstream – www.orlenupstream.pl🔥🔥🔥

PARTNER STRATEGICZNY:🔥🔥PZU🔥🔥

PATRON MEDIALNY:🔥Życie Podkarpackie🔥

Sponsorzy:
Miasto Przemyśl
Auto-Moto-Fan
E. LECLERC Przemyśl – https://przemysl.leclerc.pl/
NIKO
Szpak Przemyśl
Studio M – www.studiomprzemysl.pl
Bricomarche Przemyśl
PROBUD – www.probud.co
Este Lar
Biuro Rachunkowe Agnieszka Gdula
Transbet Betoniarnie
DaGrasso Przemysl
Kino Helios Przemyśl

PARTNERZY MEDIALNI:
Portal informacyjny nowiny24.pl
ESKA Przemyśl News
Korso24 – Czytaj Podkarpackie

POWRÓT

TABELA
LIGA CENTRALNA

Lp.KlubPunkty
1KPR Legionowo49
2Handball Stal Mielec45
3KS AZS-AWF Biała Podlaska43
4Śląsk Wrocław Handball35
5Budnex Stal Gorzów34
6MKS Olimpia MEDEX Piekary Śląskie32
7MKS Padwa Zamość27
8MKS Wieluń25
9MKS Nielba Wągrowiec25
10KPR Autoinwest Żukowo24
11Zagłębie Handball Team Sosnowiec20
12GROT – Blachy Pruszyński – Anilana18
13ORLEN Upstream SRS Przemyśl10
14Warmia Energa Olsztyn9

STRZELCY
SRS Przemyśl

Lp.ZawodnikBramki
1MAKOWIEJEW Stanisław78
2ŚWIATŁOWSKI Szymon68
3ĆWIĘKA Jakub61
4WANDZEL Janusz52
5KULKA Tomasz52
6BIERNAT Tomasz47
7KROCZEK Mateusz31
8MAKUŁA Jakub31
9KRYTSKI Dzanis30
10ŚWIT Sebastian24
11GUZDEK Kamil18
12WALCZYK Patryk17
13KUBISZTAL Maciej10
14SKAWIŃSKI Karol10
15KIELAR Kacper4
16SAR Paweł2
17KROCZEK Karol2
18KIPP Michał0
19NOWAK Gracjan0
20ZAJDEL Oskar0

NEWSLETTER
KLUBOWY

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z realizacją newslettera klubowego. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Rozumiem, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Handball Przemyśl sp. z o.o., ul. 3 maja 19, 37-700 Przemyśl.Sponsorzy

Partnerzy

Partner techniczny

Patronat medialny

Partnerzy medialni