W słynnej „Orbicie” o zachowanie szans na podium !

30 kwietnia 2022
Tagi: , , , ,

✅ Fakty są nieubłagane: jeśli nasz Zespół wciąż jeszcze myśli, aby zachować jakiekolwiek szanse na zakończenie sezonu 2021/2022 na podium, musi w sobotę, 30 kwietnia br., pokonać w słynnej hali „Orbita” we Wrocławiu tamtejszy Śląsk. Bo niespodziewaną, acz zasłużoną porażką na własnym parkiecie z MKS-em Wieluń, ogromnie skomplikowali sobie tę drogę.

✅ Pogdybajmy, bo to nic nie kosztuje: gdyby Gladiatorzy pokonali zespół z województwa łódzkiego, awansowaliby na 4. miejsce w tabeli, wyprzedzając Stal Gorzów Wielkopolski. Do 3. miejsca, które zajmuje AZS AWF Biała Podlaska traciliby ledwie dwa punkty. Ale sport często bywa nieprzewidywalny. Nasz zespół rozegrał słabszy mecz i zasłużenie poległ z wielunianami.To jednak tylko statystyczne wyliczenia, które nijak się mają do faktu, co dzieje się tu i teraz. Do zakończenia zmagań pozostały jeszcze cztery kolejki i wszystko się może zdarzyć. Najważniejsze, aby Gladiatorzy wciąż jeszcze cieszyli się z gry, wciąż czerpali z niej przyjemność, a wówczas owoce mogą przyjść same…Tak, jak przychodziły wielokrotnie w tym sezonie w sytuacjach, w których nigdy byśmy tego nie oczekiwali. A propos nieprzewidywalności… W „Orbicie” zmierzą się właśnie dwa absolutnie nieprzewidywalne zespoły i wskazywanie faworyta w tej potyczce byłoby cokolwiek śmiertelnie ryzykowne.

✅ Historia piłki ręcznej w Śląsku Wrocław jest odrębnym rozdziałem w historii polskiej piłki ręcznej. Już w I rundzie, w przedmeczowej zapowiedzi szeroko to opisaliśmy. Przypomnijmy więc tylko, że Śląsk Wrocław to zdobywcy: 👉 15 tytułów 🥇 mistrza Polski, 👉 6 🥈 wicemistrza, 👉 7-krotny triumfator 🏆 Pucharu Polski. To najważniejsze ich osiągnięcia. Koniecznie trzeba dodać przegrany finał (1978 r.) Pucharu Europy (obecna Liga Mistrzów) z niemieckim SC Magdeburg. Po raz ostatni Śląsk mistrzem Polski był w 1997 r. pod okiem nieżyjącego już, niestety, legendarnego Jerzego Klempela.

Obecny Śląsk, który prowadzi Marcin Palica, to zupełnie inna historia. Zespół, który w trwającym sezonie #LigiCentralnej jest wciąż nieodgadniony. Potrafi zagrać znakomite zawody, by kilka dni później zupełnie zawieść. W tabeli zajmuje obecnie 7. miejsce z dorobkiem 32 punktów. Wrocławianie mają po równo 11 zwycięstw i tyleż samo porażek. Najskuteczniejszym zawodnikiem jest Konrad Cegłowski, który w 22 meczach zdobył 99 bramek. W ostatnim mistrzowskim spotkaniu Śląsk uległ w Białej Podlaskiej AZS AWF 35:24 (18:9), a w ostatnim meczu na własnym parkiecie (2 kwietnia br.) wygrał z MUKS Zagłębiem ZSO 14 Sosnowiec 29:26 (17:13).

✅ W I rundzie zmagań nasi Gladiatorzy nie mieli większych problemów z pokonaniem Śląska w hali POSiR. Wygrali 31:27 (19:12) i choć wynik może sugerować, że był to wyrównany pojedynek, to tylko złudzenie. Po kwadransie równej gry przejęliśmy inicjatywę, sumiennie powiększaliśmy przewagę, która na 5 minut przed końcem wynosiła już 7 bramek (30:23). Końcówkę oddaliśmy wrocławianom, stąd taki a nie inny rezultat finalnym. Najskuteczniejszymi wówczas zawodnikami w naszym zespole byli: Paweł Stołowski i DzianisKrytski (po 7 bramek) oraz Tomasz Mochocki (6 bramek).

✅ Mamy ogromną nadzieję, że w stolicy Dolnego Śląska nasi Gladiatorzy zaprezentują swoją najlepszą piłkę ręczną, że będą w stanie powalczyć o wygraną i prolongatę szans na zajęcie miejsce w pierwszej „trójce” Ligi Centralnej. Ale przede wszystkim w hali „Orbita” mają się cieszyć grą, czerpać z niej przyjemność, a wówczas owoce z cała pewnością przyjdą same!

📢 Mecz odbędzie się jutro , 30 kwietnia br. Początek o g. 14:00 🕑. Powodzenia! Trzymamy kciuki!GRAMY 🤝 RAZEM 🟥⬜️🟥SPONSOR TYTULARNY:🔥🔥🔥 ORLEN Upstream – www.orlenupstream.pl🔥🔥🔥PARTNER STRATEGICZNY:🔥🔥PZU🔥🔥PATRON MEDIALNY:🔥Życie Podkarpackie🔥

📢 Mecz odbędzie się jutro , 30 kwietnia br. Początek o g. 14:00 🕑. Powodzenia! Trzymamy kciuki!

GRAMY 🤝 RAZEM 🟥⬜️🟥

SPONSOR TYTULARNY:🔥🔥🔥 ORLEN Upstream – www.orlenupstream.pl🔥🔥🔥

PARTNER STRATEGICZNY:🔥🔥PZU🔥🔥

PATRON MEDIALNY:🔥Życie Podkarpackie🔥

POWRÓT

TABELA
LIGA CENTRALNA

Lp.KlubPunkty
1KPR Legionowo70
2Handball Stal Mielec58
3KS AZS-AWF Biała Podlaska55
4Śląsk Wrocław Handball48
5Budnex Stal Gorzów42
6MKS Olimpia MEDEX Piekary Śląskie41
7MKS Padwa Zamość40
8GROT – Blachy Pruszyński – Anilana33
9Zagłębie Handball Team Sosnowiec32
10KPR Autoinwest Żukowo31
11MKS Nielba Wągrowiec30
12MKS Wieluń28
13ORLEN Upstream SRS Przemyśl24
14Warmia Energa Olsztyn14

STRZELCY
SRS Przemyśl

Lp.ZawodnikBramki
1MAKOWIEJEW Stanisław106
2ĆWIĘKA Jakub80
3ŚWIATŁOWSKI Szymon74
4KULKA Tomasz74
5BIERNAT Tomasz63
6WANDZEL Janusz61
7KROCZEK Mateusz58
8KRYTSKI Dzanis52
9GUZDEK Kamil36
10MAKUŁA Jakub32
11ŚWIT Sebastian25
12SKAWIŃSKI Karol25
13WALCZYK Patryk21
14KIELAR Kacper19
15KUBISZTAL Maciej17
16SAR Paweł2
17KROCZEK Karol2
18KIPP Michał0
19NOWAK Gracjan0
20ZAJDEL Oskar0

NEWSLETTER
KLUBOWY

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z realizacją newslettera klubowego. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Rozumiem, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Handball Przemyśl sp. z o.o., ul. 3 maja 19, 37-700 Przemyśl.Sponsor Premium

Sponsorzy

Partnerzy

Partner techniczny

Patronat medialny

Partnerzy medialni