W słynnej „Orbicie” o zachowanie szans na podium !

30 kwietnia 2022
Tagi: , , , ,

✅ Fakty są nieubłagane: jeśli nasz Zespół wciąż jeszcze myśli, aby zachować jakiekolwiek szanse na zakończenie sezonu 2021/2022 na podium, musi w sobotę, 30 kwietnia br., pokonać w słynnej hali „Orbita” we Wrocławiu tamtejszy Śląsk. Bo niespodziewaną, acz zasłużoną porażką na własnym parkiecie z MKS-em Wieluń, ogromnie skomplikowali sobie tę drogę.

✅ Pogdybajmy, bo to nic nie kosztuje: gdyby Gladiatorzy pokonali zespół z województwa łódzkiego, awansowaliby na 4. miejsce w tabeli, wyprzedzając Stal Gorzów Wielkopolski. Do 3. miejsca, które zajmuje AZS AWF Biała Podlaska traciliby ledwie dwa punkty. Ale sport często bywa nieprzewidywalny. Nasz zespół rozegrał słabszy mecz i zasłużenie poległ z wielunianami.To jednak tylko statystyczne wyliczenia, które nijak się mają do faktu, co dzieje się tu i teraz. Do zakończenia zmagań pozostały jeszcze cztery kolejki i wszystko się może zdarzyć. Najważniejsze, aby Gladiatorzy wciąż jeszcze cieszyli się z gry, wciąż czerpali z niej przyjemność, a wówczas owoce mogą przyjść same…Tak, jak przychodziły wielokrotnie w tym sezonie w sytuacjach, w których nigdy byśmy tego nie oczekiwali. A propos nieprzewidywalności… W „Orbicie” zmierzą się właśnie dwa absolutnie nieprzewidywalne zespoły i wskazywanie faworyta w tej potyczce byłoby cokolwiek śmiertelnie ryzykowne.

✅ Historia piłki ręcznej w Śląsku Wrocław jest odrębnym rozdziałem w historii polskiej piłki ręcznej. Już w I rundzie, w przedmeczowej zapowiedzi szeroko to opisaliśmy. Przypomnijmy więc tylko, że Śląsk Wrocław to zdobywcy: 👉 15 tytułów 🥇 mistrza Polski, 👉 6 🥈 wicemistrza, 👉 7-krotny triumfator 🏆 Pucharu Polski. To najważniejsze ich osiągnięcia. Koniecznie trzeba dodać przegrany finał (1978 r.) Pucharu Europy (obecna Liga Mistrzów) z niemieckim SC Magdeburg. Po raz ostatni Śląsk mistrzem Polski był w 1997 r. pod okiem nieżyjącego już, niestety, legendarnego Jerzego Klempela.

Obecny Śląsk, który prowadzi Marcin Palica, to zupełnie inna historia. Zespół, który w trwającym sezonie #LigiCentralnej jest wciąż nieodgadniony. Potrafi zagrać znakomite zawody, by kilka dni później zupełnie zawieść. W tabeli zajmuje obecnie 7. miejsce z dorobkiem 32 punktów. Wrocławianie mają po równo 11 zwycięstw i tyleż samo porażek. Najskuteczniejszym zawodnikiem jest Konrad Cegłowski, który w 22 meczach zdobył 99 bramek. W ostatnim mistrzowskim spotkaniu Śląsk uległ w Białej Podlaskiej AZS AWF 35:24 (18:9), a w ostatnim meczu na własnym parkiecie (2 kwietnia br.) wygrał z MUKS Zagłębiem ZSO 14 Sosnowiec 29:26 (17:13).

✅ W I rundzie zmagań nasi Gladiatorzy nie mieli większych problemów z pokonaniem Śląska w hali POSiR. Wygrali 31:27 (19:12) i choć wynik może sugerować, że był to wyrównany pojedynek, to tylko złudzenie. Po kwadransie równej gry przejęliśmy inicjatywę, sumiennie powiększaliśmy przewagę, która na 5 minut przed końcem wynosiła już 7 bramek (30:23). Końcówkę oddaliśmy wrocławianom, stąd taki a nie inny rezultat finalnym. Najskuteczniejszymi wówczas zawodnikami w naszym zespole byli: Paweł Stołowski i DzianisKrytski (po 7 bramek) oraz Tomasz Mochocki (6 bramek).

✅ Mamy ogromną nadzieję, że w stolicy Dolnego Śląska nasi Gladiatorzy zaprezentują swoją najlepszą piłkę ręczną, że będą w stanie powalczyć o wygraną i prolongatę szans na zajęcie miejsce w pierwszej „trójce” Ligi Centralnej. Ale przede wszystkim w hali „Orbita” mają się cieszyć grą, czerpać z niej przyjemność, a wówczas owoce z cała pewnością przyjdą same!

📢 Mecz odbędzie się jutro , 30 kwietnia br. Początek o g. 14:00 🕑. Powodzenia! Trzymamy kciuki!GRAMY 🤝 RAZEM 🟥⬜️🟥SPONSOR TYTULARNY:🔥🔥🔥 ORLEN Upstream – www.orlenupstream.pl🔥🔥🔥PARTNER STRATEGICZNY:🔥🔥PZU🔥🔥PATRON MEDIALNY:🔥Życie Podkarpackie🔥

📢 Mecz odbędzie się jutro , 30 kwietnia br. Początek o g. 14:00 🕑. Powodzenia! Trzymamy kciuki!

GRAMY 🤝 RAZEM 🟥⬜️🟥

SPONSOR TYTULARNY:🔥🔥🔥 ORLEN Upstream – www.orlenupstream.pl🔥🔥🔥

PARTNER STRATEGICZNY:🔥🔥PZU🔥🔥

PATRON MEDIALNY:🔥Życie Podkarpackie🔥

POWRÓT

TABELA
LIGA CENTRALNA

Lp.KlubPunkty
1KSZO Ostrowiec Św.-
2Unimetal Recykling MTS Chrzanów-
3AZS AGH Kraków-
4KSSPR Końskie-
5KS Viret CMC Zawiercie-
6SMS ZPRP II Kielce-
7SPR Wisła Sandomierz-
8SPR Orzeł Przeworsk-
9LUXIONA AZS UMCS Lublin-
10ORLEN Upstream SRS Przemyśl-
11SPR Górnik Zabrze-

STRZELCY
SRS Przemyśl

Lp.ZawodnikBramki
1KULKA Tomasz-
2GUZDEK Kamil-
3MAKUŁA Jakub-
4ŚWIT Sebastian-
5SKAWIŃSKI Karol-
6WALCZYK Patryk-
7KIELAR Kacper-
8PAW Bartosz-
9MRÓZ Igor-
10KUBIK Paweł-
11HOIM Mateusz-
12BYKOWSKI Igor-
13IWASIECZKO Adam-
14SAR Paweł-
15NOWAK Gracjan-
16ZAJDEL Oskar-

NEWSLETTER
KLUBOWY

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z realizacją newslettera klubowego. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Rozumiem, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Handball Przemyśl sp. z o.o., ul. 3 maja 19, 37-700 Przemyśl.Sponsorzy

Partnerzy

Partner techniczny

Patronat medialny

Partnerzy medialni