To nie był nasz dzień. Zasłużona porażka z MKS Wieluń

26 kwietnia 2022
Tagi: , , ,

Od teorii do praktyki jest bardzo daleka droga. Teoretycznie – przy normalnej dyspozycji naszych Gladiatorów – można było liczyć na zaksięgowanie 15. kompletu punktów. Praktyka pokazała jednak zupełnie inne oblicze. To absolutnie nie był nasz dzień. Rozegraliśmy słabe zawody i zasłużenie ulegliśmy zespołowi z Wielunia.

W porównaniu z przedświątecznym meczem w Żukowie do składu wróciło dwóch zawodników – Tomasz Biernat i Mateusz Kroczek. Tyle, że ten pierwszy wciąż odczuwa skutki kontuzji dłoni i miał pojawić się na parkiecie tylko w wyjątkowo niesprzyjających okolicznościach.W I połowie nie było takiej potrzeby. Bo choć od początku dało się zauważyć pewną osowiałość w poczynaniach naszego zespołu, to jednak udawało się dotrzymywać kroku bardziej zdeterminowanemu rywalowi, który do meczu w Przemyślu nie miał jeszcze zagwarantowanego bytu na przyszły sezon w #LidzeCentralnej.

Od początku trwała wyrównana gra. Goście nie byli pewni siebie, stąd niedomogi w ofensywie udawało się ukrywać. A tych było sporo. Sobą nie był przede wszystkim Paweł Stołowski, który zresztą zaczął mecz na ławce rezerwowych. Jego bramek brakowało jak tlenu. W kilku akcjach gości ratowały słupki i poprzeczka bramki, dobrze strzeżonej przez Patryka Kolanka. Nie gorzej po drugiej stronie spisywał się Adam Iwasieczko. Do 14. min przewaga należała do gości, którymi dobrze kierował Krzysztof Węcek (na finał został 🏆 MVP meczu). W tejże minucie na 6:6 wyrównał Patryk Walczyk, a w 20. min Dzianis Krytski wyprowadził Gladiatorów na 2-bramkowe prowadzenie – 10:8. Można je było nawet zwiększyć, bo goście grali przez moment w podwójnym osłabieniu, ale to się nie udało. Więcej: nasz zespół stracił wówczas całą przewagę. W 24. min był remis 11:11. Na kilkanaście sekund przed zejściem do szatni także było równo (13:13), a prowadzenie po I połowie dał nam rzut Tomasza Mochockiego.

Drugie 30 minut było jednak bardzo słabe w wykonaniu naszego zespołu. Brakowało komunikacji, szybkości i sprytu. Gladiatorzy grali zbyt przewidywalnie, aby uszło to uwadze wielunian. Przysłowiowym gwoździem do trumny była skuteczność. Przez 10 minut nie potrafiliśmy pokonać bramkarzy rywala. Ci zaś w tym czasie rzucili cztery bramki. Bessę z rzutu karnego przełamał Kamil Guzdek. W 40. min wynik brzmiał 15:17. Wydawało się, że może naszemu zespołowi uda się wejść na odpowiednie obroty. Niestety, nie tym razem. Gladiatorzy nie potrafili już do końca opanować sytuacji. Rywal uzyskał kilkubramkową przewagę (46. min – 17:23) i nie oddał jej do końca meczu.Cóż… Takie mecze też się zdarzają. Nie tylko naszemu zespołowi. To spotkanie było tylko potwierdzeniem tezy, że w tej lidze każdy może wygrać z każdym. Mamy nadzieję, że to niepowodzenie było wypadkiem przy pracy i nasi zawodnicy podejmą jeszcze walkę o miejsce na podium na koniec sezonu.

ORLEN Upstream SRS Przemyśl – MKS Wieluń 27:31 (14:13)

ORLEN Upstream SRS: Iwasieczko, Sar – Biernat 1, Walczyk 3, Guzdek 4, K. Kroczek 0, Mochocki 2, Stołowski 1, Kipp 0, M. Kroczek 5, Krytski 5, Światłowski 2, Kulka 4.

MKS Wieluń: Kolanek, Jędrzejewski, Chuć – Węcek 4, Golański 5, Krzaczyński 2, Famulski 2, Piwnicki 1, Cepelik 5, Hanas 2, Staniek 0, Bernaś 0, Bednarek 1, Bożek 5, Królikowski 1, Galewski 3.

Sędziowały: Marina Duplij i Ołena Pobedrina

Kary: ORLEN Upstream SRS – 6 min; MKS Wieluń – 12 min.

GRAMY 🤝 RAZEM 🟥⬜️🟥

SPONSOR TYTULARNY:🔥🔥🔥 ORLEN Upstream – www.orlenupstream.pl🔥🔥🔥

PARTNER STRATEGICZNY:🔥🔥PZU🔥🔥

SPONSOR MECZU:🔥Auto-Moto-Fan🔥

PATRON MEDIALNY:🔥Życie Podkarpackie🔥

Sponsorzy:
Miasto Przemyśl
Auto-Moto-Fan
E. LECLERC Przemyśl – https://przemysl.leclerc.pl/
NIKO
Szpak Przemyśl
Studio M – www.studiomprzemysl.pl
Bricomarche Przemyśl
PROBUD – www.probud.co
Este Lar
Biuro Rachunkowe Agnieszka Gdula
Transbet Betoniarnie
DaGrasso Przemysl
Kino Helios Przemyśl

PARTNERZY MEDIALNI:
Portal informacyjny nowiny24.pl
ESKA Przemyśl News
Korso24 – Czytaj Podkarpackie
Przemyśl Nasze Miasto

POWRÓT

TABELA
LIGA CENTRALNA

Lp.KlubPunkty
1Unimetal Recycling MTS Chrzanów49
2KSSPR Końskie39
3AZS AGH Kraków39
4SPR Orzeł Przeworsk36
5KS Viret CMC Zawiercie27
6KSZO Ostrowiec Świętokrzyski22
7ORLEN Upstream SRS Przemyśl22
8SMS ZPRP II Kielce18
9Luxiona AZS UMCS Lublin15
10SPR Górnik Zabrze14
11SPR Wisła Sandomierz4

STRZELCY
SRS Przemyśl

Lp.ZawodnikBramki
1KULKA Tomasz92
2KIELAR Kacper57
3GUZDEK Kamil50
4SKAWIŃSKI Karol41
5MRÓZ Igor36
6KROCZEK Mateusz32
7PAW Bartosz31
8ŚWIT Sebastian26
9HOIM Mateusz26
10WALCZYK Patryk21
11KOWALIK Jakub19
12BYKOWSKI Igor18
13KUBIK Paweł16
14MAKUŁA Jakub11
15KUBISZTAL Maciej5
16IWASIECZKO Adam2
17SAR Paweł0
18NOWAK Gracjan0
19ZAJDEL Oskar0
20WRZEŚNIOWSKI Maciej0
21SURMA Łukasz0
22KROCZEK Karol0

NEWSLETTER
KLUBOWY

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z realizacją newslettera klubowego. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Rozumiem, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Handball Przemyśl sp. z o.o., ul. 3 maja 19, 37-700 Przemyśl.Sponsorzy

Partnerzy

Partner techniczny

Patronat medialny

Partnerzy medialni