To nie był nasz dzień. Zasłużona porażka z MKS Wieluń

26 kwietnia 2022
Tagi: , , ,

Od teorii do praktyki jest bardzo daleka droga. Teoretycznie – przy normalnej dyspozycji naszych Gladiatorów – można było liczyć na zaksięgowanie 15. kompletu punktów. Praktyka pokazała jednak zupełnie inne oblicze. To absolutnie nie był nasz dzień. Rozegraliśmy słabe zawody i zasłużenie ulegliśmy zespołowi z Wielunia.

W porównaniu z przedświątecznym meczem w Żukowie do składu wróciło dwóch zawodników – Tomasz Biernat i Mateusz Kroczek. Tyle, że ten pierwszy wciąż odczuwa skutki kontuzji dłoni i miał pojawić się na parkiecie tylko w wyjątkowo niesprzyjających okolicznościach.W I połowie nie było takiej potrzeby. Bo choć od początku dało się zauważyć pewną osowiałość w poczynaniach naszego zespołu, to jednak udawało się dotrzymywać kroku bardziej zdeterminowanemu rywalowi, który do meczu w Przemyślu nie miał jeszcze zagwarantowanego bytu na przyszły sezon w #LidzeCentralnej.

Od początku trwała wyrównana gra. Goście nie byli pewni siebie, stąd niedomogi w ofensywie udawało się ukrywać. A tych było sporo. Sobą nie był przede wszystkim Paweł Stołowski, który zresztą zaczął mecz na ławce rezerwowych. Jego bramek brakowało jak tlenu. W kilku akcjach gości ratowały słupki i poprzeczka bramki, dobrze strzeżonej przez Patryka Kolanka. Nie gorzej po drugiej stronie spisywał się Adam Iwasieczko. Do 14. min przewaga należała do gości, którymi dobrze kierował Krzysztof Węcek (na finał został 🏆 MVP meczu). W tejże minucie na 6:6 wyrównał Patryk Walczyk, a w 20. min Dzianis Krytski wyprowadził Gladiatorów na 2-bramkowe prowadzenie – 10:8. Można je było nawet zwiększyć, bo goście grali przez moment w podwójnym osłabieniu, ale to się nie udało. Więcej: nasz zespół stracił wówczas całą przewagę. W 24. min był remis 11:11. Na kilkanaście sekund przed zejściem do szatni także było równo (13:13), a prowadzenie po I połowie dał nam rzut Tomasza Mochockiego.

Drugie 30 minut było jednak bardzo słabe w wykonaniu naszego zespołu. Brakowało komunikacji, szybkości i sprytu. Gladiatorzy grali zbyt przewidywalnie, aby uszło to uwadze wielunian. Przysłowiowym gwoździem do trumny była skuteczność. Przez 10 minut nie potrafiliśmy pokonać bramkarzy rywala. Ci zaś w tym czasie rzucili cztery bramki. Bessę z rzutu karnego przełamał Kamil Guzdek. W 40. min wynik brzmiał 15:17. Wydawało się, że może naszemu zespołowi uda się wejść na odpowiednie obroty. Niestety, nie tym razem. Gladiatorzy nie potrafili już do końca opanować sytuacji. Rywal uzyskał kilkubramkową przewagę (46. min – 17:23) i nie oddał jej do końca meczu.Cóż… Takie mecze też się zdarzają. Nie tylko naszemu zespołowi. To spotkanie było tylko potwierdzeniem tezy, że w tej lidze każdy może wygrać z każdym. Mamy nadzieję, że to niepowodzenie było wypadkiem przy pracy i nasi zawodnicy podejmą jeszcze walkę o miejsce na podium na koniec sezonu.

ORLEN Upstream SRS Przemyśl – MKS Wieluń 27:31 (14:13)

ORLEN Upstream SRS: Iwasieczko, Sar – Biernat 1, Walczyk 3, Guzdek 4, K. Kroczek 0, Mochocki 2, Stołowski 1, Kipp 0, M. Kroczek 5, Krytski 5, Światłowski 2, Kulka 4.

MKS Wieluń: Kolanek, Jędrzejewski, Chuć – Węcek 4, Golański 5, Krzaczyński 2, Famulski 2, Piwnicki 1, Cepelik 5, Hanas 2, Staniek 0, Bernaś 0, Bednarek 1, Bożek 5, Królikowski 1, Galewski 3.

Sędziowały: Marina Duplij i Ołena Pobedrina

Kary: ORLEN Upstream SRS – 6 min; MKS Wieluń – 12 min.

GRAMY 🤝 RAZEM 🟥⬜️🟥

SPONSOR TYTULARNY:🔥🔥🔥 ORLEN Upstream – www.orlenupstream.pl🔥🔥🔥

PARTNER STRATEGICZNY:🔥🔥PZU🔥🔥

SPONSOR MECZU:🔥Auto-Moto-Fan🔥

PATRON MEDIALNY:🔥Życie Podkarpackie🔥

Sponsorzy:
Miasto Przemyśl
Auto-Moto-Fan
E. LECLERC Przemyśl – https://przemysl.leclerc.pl/
NIKO
Szpak Przemyśl
Studio M – www.studiomprzemysl.pl
Bricomarche Przemyśl
PROBUD – www.probud.co
Este Lar
Biuro Rachunkowe Agnieszka Gdula
Transbet Betoniarnie
DaGrasso Przemysl
Kino Helios Przemyśl

PARTNERZY MEDIALNI:
Portal informacyjny nowiny24.pl
ESKA Przemyśl News
Korso24 – Czytaj Podkarpackie
Przemyśl Nasze Miasto

POWRÓT

TABELA
LIGA CENTRALNA

Lp.KlubPunkty
1KPR Legionowo49
2Handball Stal Mielec45
3KS AZS-AWF Biała Podlaska43
4Śląsk Wrocław Handball35
5Budnex Stal Gorzów34
6MKS Olimpia MEDEX Piekary Śląskie32
7MKS Padwa Zamość27
8MKS Wieluń25
9MKS Nielba Wągrowiec25
10KPR Autoinwest Żukowo24
11Zagłębie Handball Team Sosnowiec20
12GROT – Blachy Pruszyński – Anilana18
13ORLEN Upstream SRS Przemyśl10
14Warmia Energa Olsztyn9

STRZELCY
SRS Przemyśl

Lp.ZawodnikBramki
1MAKOWIEJEW Stanisław78
2ŚWIATŁOWSKI Szymon68
3ĆWIĘKA Jakub61
4WANDZEL Janusz52
5KULKA Tomasz52
6BIERNAT Tomasz47
7KROCZEK Mateusz31
8MAKUŁA Jakub31
9KRYTSKI Dzanis30
10ŚWIT Sebastian24
11GUZDEK Kamil18
12WALCZYK Patryk17
13KUBISZTAL Maciej10
14SKAWIŃSKI Karol10
15KIELAR Kacper4
16SAR Paweł2
17KROCZEK Karol2
18KIPP Michał0
19NOWAK Gracjan0
20ZAJDEL Oskar0

NEWSLETTER
KLUBOWY

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z realizacją newslettera klubowego. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Rozumiem, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Handball Przemyśl sp. z o.o., ul. 3 maja 19, 37-700 Przemyśl.Sponsorzy

Partnerzy

Partner techniczny

Patronat medialny

Partnerzy medialni