22 kolejka Ligi Centralnej.

21 kwietnia 2022
Tagi: , , , , ,

✅ Po trzech tygodniach przerwy, zespoły #LigiCentralnej wracają na parkiety, aby rozegrać 22. kolejkę mistrzowskich spotkań. Nasi Gladiatorzy mieli jednak tydzień mniej na odpoczynek, regenerację i powrót do zdrowia, 9 kwietnia br. bowiem rozegrali zwycięski, zaległy mecz w Żukowie z tamtejszym SPR GKS Autoinwest. W niedzielę, 24 kwietnia br., staną do boju o 1️⃣5️⃣. triumf w sezonie, a ich rywalem na parkiecie Przemyski Ośrodek Sportu i Rekreacji będzie MKS Wieluń.

✅ Wygrana 💪 w Żukowie, w dramatycznie okrojonym składzie, była z gatunku „niemożliwych”. W kadrowych strzępach, w absolutnie znakomitym taktycznym reżimie, udało się jednak przełamać rywala, a trzy punkty w tym spotkaniu mogą mieć niebagatelną wartość w walce o 🥉 podium na koniec rozgrywek Ligi Centralnej! Nasz zespół do „pudła” traci obecnie dwa punkty. Dogonić zespół KPR-u Legionowo będzie niezwykle trudno, ale już zespoły z Białej Podlaskiej i Gorzowa Wielkopolskiego jak najbardziej. Wszystko oczywiście zweryfikuje parkiet.

✅ Kolejnym rywalem naszych Gladiatorów będzie MKS Wieluń. Zespół, z którym do tej pory nie przegraliśmy w meczu o stawkę. Historia piłki ręcznej w Wieluniu sięga lat 60. XX wieku. Tyle, że przez wiele lat priorytetem dla tamtejszych działaczy było szkolenie młodzieży, która tak w obecnym województwie łódzkim (na terenie którego leży Wieluń), jak i na arenie ogólnopolskiej odnosiła i odnosi spore sukcesy. Stąd MKS Wieluń, to nie Miejski Klub Sportowy Wieluń, a Młodzieżowy Klub Sportowy Wieluń. Zespół seniorów reaktywowano w 2011 r., po ponad 25-letniej przerwie. Zajmując w III lidze 2.miejsce, wielunianie już po roku awansowali do II ligi, a jako absolutny beniaminek z trenerem Dariuszem Torchałą zajęli w tej klasie rozgrywkowej niezłe 5. miejsce. W sezonie 2015/2016 uplasowali się na 3. miejscu i wspólnie z AZS AWF Biała Podlaska i Mazurem Sierpc awansowali do I ligi. W sezonie 2020/2021 awansowali do Ligi Centralnej, zajmując 3. miejsce w swojej grupie. Obok nich promocję zyskały drużyny KPR Legionowo i AZS AWF Biała Podlaska.

✅ W rundzie jesiennej wygraliśmy na wyjeździe 38:34 (22:17). Mecz dość długo toczył się przy niewielkiej przewadze Gladiatorów, ale w 52. min gospodarze wygrywali 29:28. Końcowe minuty to już popis graczy Przemysław Korobczak. 8-minutowy fragment wygraliśmy 5:10 i cały mecz różnicą 4 bramek.

✅ Zespół z Wielunia po 21 kolejkach zajmuje w tabeli 10. miejsce. Zgromadził do tej pory 26 punktów, na co złożyło się 9 wygranych meczów, w tym jeden po serii rzutów karnych. Od razu trzeba dodać, że nie byle gdzie, bo w Białej Podlaskiej. W regulaminowym czasie był remis 30:30, a serię „siódemek” ekipa prowadzona przez znanego onegdaj przede wszystkim z występów w Śląsku Wrocław (259 meczów/933 bramki), ocierającego się o reprezentację Polski, Grzegorza Garbacza, wygrała 7:8. To jednak ekipa grająca bardzo nierówno. Jego forma to prawdziwa sinusoida. Z 9 zwycięstw w sezonie 4 odniosła na obcych parkietach.Najskuteczniejszym zawodnikiem MKS-u jest Szymon Famulski, 12. w klasyfikacji strzelców całej ligi. W 20 meczach zdobył 103 bramki. 84 trafienia zaliczył doświadczony Arkadiusz Galewski, 83 – Jarosław Cepelik. Ale prawdę powiedziawszy, nasi Gladiatorzy muszą uważać na każdego zawodnika z Wielunia, bo to nieobliczalna ekipa. Zresztą jak niemal wszystkie w tej lidze.

✅ Nasz zespół solidnie przepracował tych kilkanaście dni wolnych od ligowych zmagań. Jest głodny gry i głodny powiększenia dorobku punktowego. Ewentualna wygrana może pozwolić nam wskoczyć na podium lub znacznie się do niego zbliżyć. Ponownie nie wystąpimy w najmocniejszym składzie. Kontuzje wciąż eliminują z gry: Grzegorza Barnasia, Daniela Dutkę i Macieja Kubisztala. Niepewny jest udział w spotkaniu Tomasza Biernata. Pozostali zawodnicy są do dyspozycji Trenera i obiecują walkę na całego.

📣 Potrzebują jednak Was, Drodzy Kibice! Zawsze byliście i jesteście naszym ósmym zawodnikiem na parkiecie. Bądźcie i w niedzielne popołudnie! 📣

Początek meczu z @MKS-em Wieluń, który poprowadzą znakomite sędziny z Ukrainy 🇺🇦 Marina Duplij i Ołena Pobedrina 🤩, o godzinie 17:00. Zapraszamy!

GRAMY 🤝 RAZEM 🟥⬜️🟥

SPONSOR TYTULARNY:🔥🔥🔥 ORLEN Upstream – www.orlenupstream.pl🔥🔥🔥

PARTNER STRATEGICZNY:🔥🔥PZU🔥🔥

SPONSOR MECZU:🔥Auto-Moto-Fan🔥

PATRON MEDIALNY:🔥Życie Podkarpackie🔥

POWRÓT

TABELA
LIGA CENTRALNA

Lp.KlubPunkty
1Unimetal Recycling MTS Chrzanów30
2AZS AGH Kraków24
3KSSPR Końskie15
4SPR Orzeł Przeworsk15
5KS Viret CMC Zawiercie15
6KSZO Ostrowiec Świętokrzyski12
7ORLEN Upstream SRS Przemyśl12
8SPR Górnik Zabrze8
9SMS ZPRP II Kielce6
10Luxiona AZS UMCS Lublin1
11SPR Wisła Sandomierz0

STRZELCY
SRS Przemyśl

Lp.ZawodnikBramki
1KULKA Tomasz56
2SKAWIŃSKI Karol39
3PAW Bartosz27
4ŚWIT Sebastian24
5GUZDEK Kamil19
6KUBIK Paweł16
7KIELAR Kacper16
8BYKOWSKI Igor16
9WALCZYK Patryk15
10MRÓZ Igor11
11MAKUŁA Jakub11
12HOIM Mateusz7
13IWASIECZKO Adam0
14SAR Paweł0
15NOWAK Gracjan0
16ZAJDEL Oskar0

NEWSLETTER
KLUBOWY

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z realizacją newslettera klubowego. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Rozumiem, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Handball Przemyśl sp. z o.o., ul. 3 maja 19, 37-700 Przemyśl.Sponsorzy

Partnerzy

Partner techniczny

Patronat medialny

Partnerzy medialni