22 kolejka Ligi Centralnej.

21 kwietnia 2022
Tagi: , , , , ,

✅ Po trzech tygodniach przerwy, zespoły #LigiCentralnej wracają na parkiety, aby rozegrać 22. kolejkę mistrzowskich spotkań. Nasi Gladiatorzy mieli jednak tydzień mniej na odpoczynek, regenerację i powrót do zdrowia, 9 kwietnia br. bowiem rozegrali zwycięski, zaległy mecz w Żukowie z tamtejszym SPR GKS Autoinwest. W niedzielę, 24 kwietnia br., staną do boju o 1️⃣5️⃣. triumf w sezonie, a ich rywalem na parkiecie Przemyski Ośrodek Sportu i Rekreacji będzie MKS Wieluń.

✅ Wygrana 💪 w Żukowie, w dramatycznie okrojonym składzie, była z gatunku „niemożliwych”. W kadrowych strzępach, w absolutnie znakomitym taktycznym reżimie, udało się jednak przełamać rywala, a trzy punkty w tym spotkaniu mogą mieć niebagatelną wartość w walce o 🥉 podium na koniec rozgrywek Ligi Centralnej! Nasz zespół do „pudła” traci obecnie dwa punkty. Dogonić zespół KPR-u Legionowo będzie niezwykle trudno, ale już zespoły z Białej Podlaskiej i Gorzowa Wielkopolskiego jak najbardziej. Wszystko oczywiście zweryfikuje parkiet.

✅ Kolejnym rywalem naszych Gladiatorów będzie MKS Wieluń. Zespół, z którym do tej pory nie przegraliśmy w meczu o stawkę. Historia piłki ręcznej w Wieluniu sięga lat 60. XX wieku. Tyle, że przez wiele lat priorytetem dla tamtejszych działaczy było szkolenie młodzieży, która tak w obecnym województwie łódzkim (na terenie którego leży Wieluń), jak i na arenie ogólnopolskiej odnosiła i odnosi spore sukcesy. Stąd MKS Wieluń, to nie Miejski Klub Sportowy Wieluń, a Młodzieżowy Klub Sportowy Wieluń. Zespół seniorów reaktywowano w 2011 r., po ponad 25-letniej przerwie. Zajmując w III lidze 2.miejsce, wielunianie już po roku awansowali do II ligi, a jako absolutny beniaminek z trenerem Dariuszem Torchałą zajęli w tej klasie rozgrywkowej niezłe 5. miejsce. W sezonie 2015/2016 uplasowali się na 3. miejscu i wspólnie z AZS AWF Biała Podlaska i Mazurem Sierpc awansowali do I ligi. W sezonie 2020/2021 awansowali do Ligi Centralnej, zajmując 3. miejsce w swojej grupie. Obok nich promocję zyskały drużyny KPR Legionowo i AZS AWF Biała Podlaska.

✅ W rundzie jesiennej wygraliśmy na wyjeździe 38:34 (22:17). Mecz dość długo toczył się przy niewielkiej przewadze Gladiatorów, ale w 52. min gospodarze wygrywali 29:28. Końcowe minuty to już popis graczy Przemysław Korobczak. 8-minutowy fragment wygraliśmy 5:10 i cały mecz różnicą 4 bramek.

✅ Zespół z Wielunia po 21 kolejkach zajmuje w tabeli 10. miejsce. Zgromadził do tej pory 26 punktów, na co złożyło się 9 wygranych meczów, w tym jeden po serii rzutów karnych. Od razu trzeba dodać, że nie byle gdzie, bo w Białej Podlaskiej. W regulaminowym czasie był remis 30:30, a serię „siódemek” ekipa prowadzona przez znanego onegdaj przede wszystkim z występów w Śląsku Wrocław (259 meczów/933 bramki), ocierającego się o reprezentację Polski, Grzegorza Garbacza, wygrała 7:8. To jednak ekipa grająca bardzo nierówno. Jego forma to prawdziwa sinusoida. Z 9 zwycięstw w sezonie 4 odniosła na obcych parkietach.Najskuteczniejszym zawodnikiem MKS-u jest Szymon Famulski, 12. w klasyfikacji strzelców całej ligi. W 20 meczach zdobył 103 bramki. 84 trafienia zaliczył doświadczony Arkadiusz Galewski, 83 – Jarosław Cepelik. Ale prawdę powiedziawszy, nasi Gladiatorzy muszą uważać na każdego zawodnika z Wielunia, bo to nieobliczalna ekipa. Zresztą jak niemal wszystkie w tej lidze.

✅ Nasz zespół solidnie przepracował tych kilkanaście dni wolnych od ligowych zmagań. Jest głodny gry i głodny powiększenia dorobku punktowego. Ewentualna wygrana może pozwolić nam wskoczyć na podium lub znacznie się do niego zbliżyć. Ponownie nie wystąpimy w najmocniejszym składzie. Kontuzje wciąż eliminują z gry: Grzegorza Barnasia, Daniela Dutkę i Macieja Kubisztala. Niepewny jest udział w spotkaniu Tomasza Biernata. Pozostali zawodnicy są do dyspozycji Trenera i obiecują walkę na całego.

📣 Potrzebują jednak Was, Drodzy Kibice! Zawsze byliście i jesteście naszym ósmym zawodnikiem na parkiecie. Bądźcie i w niedzielne popołudnie! 📣

Początek meczu z @MKS-em Wieluń, który poprowadzą znakomite sędziny z Ukrainy 🇺🇦 Marina Duplij i Ołena Pobedrina 🤩, o godzinie 17:00. Zapraszamy!

GRAMY 🤝 RAZEM 🟥⬜️🟥

SPONSOR TYTULARNY:🔥🔥🔥 ORLEN Upstream – www.orlenupstream.pl🔥🔥🔥

PARTNER STRATEGICZNY:🔥🔥PZU🔥🔥

SPONSOR MECZU:🔥Auto-Moto-Fan🔥

PATRON MEDIALNY:🔥Życie Podkarpackie🔥

POWRÓT

TABELA
LIGA CENTRALNA

Lp.KlubPunkty
1KPR Legionowo52
2Handball Stal Mielec48
3KS AZS-AWF Biała Podlaska43
4Śląsk Wrocław Handball38
5MKS Olimpia MEDEX Piekary Śląskie35
6Budnex Stal Gorzów34
7MKS Padwa Zamość30
8MKS Nielba Wągrowiec28
9MKS Wieluń25
10KPR Autoinwest Żukowo24
11Zagłębie Handball Team Sosnowiec20
12GROT – Blachy Pruszyński – Anilana18
13ORLEN Upstream SRS Przemyśl13
14Warmia Energa Olsztyn9

STRZELCY
SRS Przemyśl

Lp.ZawodnikBramki
1MAKOWIEJEW Stanisław81
2ŚWIATŁOWSKI Szymon68
3ĆWIĘKA Jakub61
4WANDZEL Janusz54
5BIERNAT Tomasz53
6KULKA Tomasz52
7KRYTSKI Dzanis34
8KROCZEK Mateusz33
9MAKUŁA Jakub31
10ŚWIT Sebastian24
11GUZDEK Kamil22
12WALCZYK Patryk17
13KUBISZTAL Maciej11
14SKAWIŃSKI Karol11
15KIELAR Kacper8
16SAR Paweł2
17KROCZEK Karol2
18KIPP Michał0
19NOWAK Gracjan0
20ZAJDEL Oskar0

NEWSLETTER
KLUBOWY

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z realizacją newslettera klubowego. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Rozumiem, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Handball Przemyśl sp. z o.o., ul. 3 maja 19, 37-700 Przemyśl.Sponsorzy

Partnerzy

Partner techniczny

Patronat medialny

Partnerzy medialni