Taktyczna perfekcja, czyli jak zrobić coś z niczego. Żukowo zdobyte!

12 kwietnia 2022
Tagi: , , ,

Z teoretycznego punktu widzenia, nasi 🤾‍♀️ Gladiatorzy nie mieli prawa wygrać tego meczu. Nawet zazwyczaj optymistycznie nastawiony nasz prezes Robert Skawiński przed meczem w Żukowie powiedział, że „przywiezienie do Przemyśla kompletu punktów będzie niesamowicie trudne…” Ha! Okazało się to… bułką z masłem! Ale tylko dlatego, że nasz zespół pod względem taktycznym rozegrał zawody niemal idealne 🤩.

Jakże już byśmy nie chcieli zaczynać relacji z meczów naszych Gladiatorów od wyliczanki zawodników, którzy byli niezdolni do gry. To fatum ciągnie się za nami niemal od początku rywalizacji w #LidzeCentralnej, ale… dobrze nam idzie! Fakt ciągłego pozostawania w grze o podium na koniec zmagań jest wielkim sukcesem. Ale to zasługa tylko i wyłącznie naszych wspaniałych zawodników i trenera.

Słońce ☀️ nie zawsze świeci, o czym mogliśmy się przekonać w trzech ostatnich spotkaniach naszego zespołu na obcej ziemi. Ale taki właśnie jest sport. Raz jest lepiej, raz gorzej. Ważne, aby wyciągać odpowiednie wnioski. Przed pojedynkiem w Żukowie słońce wcale nie wyszło zza chmur. Można rzec nawet, że zapowiadało się na burzę z piorunami. Pojechaliśmy na Kaszuby w ledwie 11-osobowym składzie, w tym dwóch bramkarzy. Jeszcze w takim zestawie personalnym nie występowaliśmy w tym sezonie. Do wcześniej kontuzjowanych dołączyli Tomasz Biernat i Mateusz Kroczek. Trener Przemysław Korobczak nie mógł więc skorzystać z usług aż sześciu ważnych zawodników!

A propos burzy… Rzeczywiście, w sobotnie (9 kwietnia br.) popołudnie burza w hali sportowo-widowiskowej przy ul. Armii Krajowej w Żukowie rozpętała się solidna. I to z 🌩 piorunami. Rzucali nimi na prawo i lewo nasi Gladiatorzy. Z nieobliczalnym, niezwykle ambitnym i niewygodnym rywalem poradzili sobie znakomicie. Prawdę powiedziawszy, nie było chyba takiego momentu, w którym można byłoby wątpić w pewność siebie, koncentrację i kolektyw. Było ich niewielu, ale walczyli kapitalnie.

Po 5 minutach było 0:2. Po 9 minutach 3:3. To zwiastowało prawdopodobną wymianę ciosów przez większość spotkania. Ale nie… Z każdą kolejną minutą rosła przewaga naszego zespołu. Może nie miała jeszcze wyraźnego odwzorowania w bramkowej przewadze, ale było widać, że mobilizacja i chęć udowodnienia, że w absurdalnie okrojonym składzie także można dokonać wielkich rzeczy, biorą górę. Ani razu już nasi Gladiatorzy nie pozwolili rywalowi na doprowadzenie do remisu. Blisko było pod koniec I połowy, ale znakomicie rozegrana końcówka, kiedy trafili do bramki Kamil Guzdek, Patryk Walczyk i dwukrotnie, na finał połowy, Tomasz Kulka, pozwoliła na 5-bramkowe prowadzenie.

To, dzięki znakomitemu początkowi II połowy, w 35. min wzrosło do 7 bramek! Po dwóch trafieniach z koła Dzianisa Krytskiego było już 13:20. Znakomicie spisywała się cała ekipa, więc pisanie indywidualnych laurek byłoby nie na miejscu. Na 20 minut przed końcem gospodarze zniwelowali straty do czterech bramek. Było wówczas 18:22. I taką przewagę udawało się naszemu zespołowi utrzymywać do 54. min. Przez ten fragment trwał ciekawy snajperski pojedynek Pawła Stołowskiego z Alanem Benkowskim. „Stołek” trafił sześć razy, rozgrywający SPR GKS Autoinwest – pięć. W 55. min skrzydłowy żukowian, 5. na liście najskuteczniejszych graczy Ligi Centralnej, Grzegorz Dorsz wykorzystał rzut karny i miejscowi zbliżyli się na 27:30. To było jednak wszystko, na co pozwolili nasi Gladiatorzy. Paweł Sar zamurował bramkę, na sześć trafień w ostatnich minutach gospodarze odpowiedzieli ledwie dwoma i bardzo pewne i zasłużone zwycięstwo stało się faktem.

Po meczu prezes R. Skawiński zadał pytanie: „Jak do tego doszło?” I sam sobie odpowiedział: „Nie wiem”.

To było 14. zwycięstwo naszego zespołu w tym sezonie. Wygrana, która pozwoliła zmniejszyć dystans do podium rozgrywek. Do zajmującego 3. miejsce AZS AWF Biała Podlaska i 4. – Stali Gorzów Wielkopolski tracimy ledwie dwa punkty. Wszystko się jeszcze może zdarzyć!

SPR GKS Autoinwest Żukowo – ORLEN Upstream SRS Przemyśl 29:36 (12:17)

SPR GKS Autoinwest: Żurawski, Dudziak – Brzozowiec 1, Ściesiński 0, Porębski 1, Dorsz 9, Stępień 2, Dobrakowski 0, Jagielski 3, Scharmach 0, Gajdziński 1, Karsznia 0, Benkowski 8, Papina 4.

ORLENUpstream SRS: Iwasieczko, Sar – Walczyk 2, Guzdek 3, K. Kroczek 0, Mochocki 5, Stołowski 7, Kipp 0, Krytski 6, Światłowski 6, Kulka 7.

Sędziowali: Jakub Mroczkowski (Sierpc) i Sebastian Patyk (Warszawa). Kary: SPR GKS Autoinwest – 8 min; ORLEN Upstream SRS – 12 min. Czerwone 🟥 kartki: Mochocki (56. – gradacja kar) i Kulka (59. – niesportowe zachowanie). Widzów: 250.

GRAMY 🤝 RAZEM 🟥⬜️🟥

——————————

SPONSOR TYTULARNY:🔥🔥🔥 ORLEN Upstream – www.orlenupstream.pl

🔥🔥🔥PARTNER STRATEGICZNY:🔥🔥PZU🔥🔥

PATRON MEDIALNY:🔥Życie Podkarpackie🔥

Sponsorzy:
Auto-Moto-Fan
E. LECLERC Przemyśl – https://przemysl.leclerc.pl/
NIKO
Szpak Przemyśl
Studio M – www.studiomprzemysl.pl
Bricomarche Przemyśl
PROBUD – www.probud.co
Este Lar
Biuro Rachunkowe Agnieszka Gdula
Transbet Betoniarnie
DaGrasso Przemysl
Kino Helios Przemyśl

PARTNERZY MEDIALNI:
Portal informacyjny nowiny24.pl
ESKA Przemyśl News
Korso24
Przemyśl Nasze Miasto

POWRÓT

TABELA
LIGA CENTRALNA

Lp.KlubPunkty
1Handball Stal Mielec32
2KS AZS-AWF Biała Podlaska30
3KPR Legionowo29
4Śląsk Wrocław Handball20
5Budnex Stal Gorzów20
6MKS Wieluń19
7MKS Olimpia MEDEX Piekary Śląskie17
8Zagłębie Handball Team Sosnowiec17
9KPR Autoinwest Żukowo15
10MKS Nielba Wągrowiec14
11MKS Padwa Zamość14
12ORLEN Upstream SRS Przemyśl10
13GROT – Blachy Pruszyński – Anilana9
14Warmia Energa Olsztyn6

STRZELCY
SRS Przemyśl

Lp.ZawodnikBramki
1ĆWIĘKA Jakub51
2MAKOWIEJEW Stanisław49
3WANDZEL Janusz42
4ŚWIATŁOWSKI Szymon42
5KULKA Tomasz41
6BIERNAT Tomasz33
7KROCZEK Mateusz21
8GUZDEK Kamil17
9MAKUŁA Jakub15
10KRYTSKI Dzanis15
11WALCZYK Patryk13
12ŚWIT Sebastian8
13KIELAR Kacper4
14KUBISZTAL Maciej3
15SAR Paweł2
16KROCZEK Karol2
17KIPP Michał0
18NOWAK Gracjan0
19ZAJDEL Oskar0

NEWSLETTER
KLUBOWY

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z realizacją newslettera klubowego. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Rozumiem, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Handball Przemyśl sp. z o.o., ul. 3 maja 19, 37-700 Przemyśl.Sponsorzy

Partnerzy

Partner techniczny

Patronat medialny

Partnerzy medialni