Czas na rehabilitację. Z trudnym rywalem w hicie 20. kolejki.

25 marca 2022

✅ To będzie hit 20. kolejki spotkań Ligi Centralnej.
Zmierzą się 4️⃣. i 5️⃣. drużyna w tabeli. Po nieoczekiwanej i przykrej porażce w Legnicy z zamykającą tabelę Siódemką-Miedzią, piłkarze ręcznie ORLEN Upstream SRS Przemyśl mają szansę na szybką i efektowną rehabilitację. W sobotę, 26 marca br., do hali Przemyski Ośrodek Sportu i Rekreacji zawita bardzo trudny i niewygodny rywal, jakim jest Stal Gorzów Wielkopolski.

✅ Mamy nadzieję, że spotkanie w Legnicy przeszło już do historii, że nasi Gladiatorzy wyrzucili ten nieudany występ z głów. Niestety, to jest sport, a w sporcie różnie bywa. Takie spotkania także się przytrafiają i na tym stwierdzeniu trzeba wszelkie dywagacje zakończyć.

✅ Trzeba, bo na horyzoncie jawi się kolejna konfrontacja. Trudna i wymagająca. Z rywalem bardzo niewygodnym, grającym wyrachowaną i nieprzyjemną dla rywala piłkę ręczną. Przeciwnikiem doświadczonym, który nie ma żadnych oporów, i dla którego to, kto stoi po drugiej stronie parkietu nie ma żadnego znaczenia.
Ale o naszym zespole w dotychczasowych pojedynkach w #LidzeCentralnej można powiedzieć to samo! Gladiatorzy są nieprzewidywalni i nieobliczalni. A kiedy do tego dołożą odpowiednią koncentrację i mobilizację, są w stanie wygrać z każdym.

✅ Piłka ręczna w Gorzowie Wielkopolskim ma swoją bujną i chmurną historię. W drugiej połowie lat 80. ubiegłego wieku, pod nazwą Gorzovia, zespół występował na salonach polskiej piłki ręcznej. Dwukrotnie awansowała do finału Pucharu Polski, zajmując w nim 2. (1988 r.) i 3. miejsce (1986 r.). W 1991 r. zespół przestał istnieć. Po 23 latach sekcja szczypiorniaka został reaktywowana pod nazwą Stal. Od sezonu 2016 – 2017 występowała na parkietach I ligi. W zeszłym sezonie – podobnie jak nasz zespół – awansowała do Ligi Centralnej.

✅ Wspomniane fakty sprawiły, że nasi Gladiatorzy nie mieli żadnych wspomnień z walki o mistrzowskie punkty z gorzowianami. Aż do tego sezonu. 30 października 2021 r. w Gorzowie Wielkopolskim przegrali 23:21 (8:12), nieco na własne życzenie, będąc długimi fragmentami zespołem lepszym.
Drużyna Stali prowadzona przez Oskara Sierpinę zaczęła sezon słabo, bo w pierwszych czterech kolejkach doznała trzech porażek. Tyle, że rywalizowała wówczas z możnymi tej ligi. Z każdą kolejnym ligowym rozdaniem było coraz lepiej, ekipa pięła się w tabeli, by od kilku kolejek zadomowić się w czołówce.

✅ Po 19 kolejkach Stal jest na 4. miejscu. Z dorobkiem 38 punktów, na które złożyło się 13 wygranych, w tym jedna w serii rzutów karnych. Co ciekawe, Stal to zespół, który nie wygrywa efektownie. Większość spotkań rozstrzyga po nerwowych i dramatycznych końcówkach. Jedną, dwiema bramkami… Doprowadzić z nimi do rywalizacji na „noże” do ostatnich sekund jest więc niesłychanie ryzykownym przedsięwzięciem.

✅ W ostatnim pojedynku wyjazdowym gorzowianie przegrali w Sosnowcu z MUKS Zagłębie ZSO 14 29:28 (16:16), zaś w ostatniej kolejce pokonali u siebie AZS AWF Biała Podlaska 26:25 (8:11). Najskuteczniejszym zawodnikiem jest Marcin Stupiński, który w 19 meczach rzucił 106 bramek. Drugim na liście jest Dawid Pietrzkiewicz z dorobkiem 67 bramek w 19 spotkaniach. Ale chyba najbardziej znanym piłkarzem ręcznym jest – pamiętający jeszcze dobre czasy gorzowskiego szczypiorniaka – Aleksander Kryszeń. Nie wiadomo jednak, czy w Przemyślu się pojawi.

✅ Przed sobotnim wieczorem w hali POSiR jedno jest pewne: emocji nie zabraknie! Nasi Gladiatorzy bardzo liczą na gorący doping, który z pewnością pomoże im w pokonaniu tego trudnego przeciwnika. Chcą się zrehabilitować za niepowodzenie w Legnicy, marzą o zapisaniu na swoje konto kolejnego kompletu punktów, który pozwoli im wrócić do walki o podium trwającego sezonu Ligi Centralnej.

🔊 Przypominamy: 26 marca, godzina 18, hala POSiR. Musisz tam być!

GRAMY 🤝 RAZEM 🟥⬜️🟥

SPONSOR TYTULARNY:
🔥🔥🔥 ORLEN Upstream – www.orlenupstream.pl 🔥🔥🔥

PARTNER STRATEGICZNY:
🔥🔥 PZU 🔥🔥

SPONSOR MECZU:
🔥🔥 PZU 🔥🔥

PATRON MEDIALNY:
🔥 Życie Podkarpackie🔥

POWRÓT

TABELA
LIGA CENTRALNA

Lp.KlubPunkty
1KPR Legionowo70
2Handball Stal Mielec58
3KS AZS-AWF Biała Podlaska55
4Śląsk Wrocław Handball48
5Budnex Stal Gorzów42
6MKS Olimpia MEDEX Piekary Śląskie41
7MKS Padwa Zamość40
8GROT – Blachy Pruszyński – Anilana33
9Zagłębie Handball Team Sosnowiec32
10KPR Autoinwest Żukowo31
11MKS Nielba Wągrowiec30
12MKS Wieluń28
13ORLEN Upstream SRS Przemyśl24
14Warmia Energa Olsztyn14

STRZELCY
SRS Przemyśl

Lp.ZawodnikBramki
1MAKOWIEJEW Stanisław106
2ĆWIĘKA Jakub80
3ŚWIATŁOWSKI Szymon74
4KULKA Tomasz74
5BIERNAT Tomasz63
6WANDZEL Janusz61
7KROCZEK Mateusz58
8KRYTSKI Dzanis52
9GUZDEK Kamil36
10MAKUŁA Jakub32
11ŚWIT Sebastian25
12SKAWIŃSKI Karol25
13WALCZYK Patryk21
14KIELAR Kacper19
15KUBISZTAL Maciej17
16SAR Paweł2
17KROCZEK Karol2
18KIPP Michał0
19NOWAK Gracjan0
20ZAJDEL Oskar0

NEWSLETTER
KLUBOWY

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z realizacją newslettera klubowego. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Rozumiem, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Handball Przemyśl sp. z o.o., ul. 3 maja 19, 37-700 Przemyśl.Sponsor Premium

Sponsorzy

Partnerzy

Partner techniczny

Patronat medialny

Partnerzy medialni