Czas na rehabilitację. Z trudnym rywalem w hicie 20. kolejki.

25 marca 2022

✅ To będzie hit 20. kolejki spotkań Ligi Centralnej.
Zmierzą się 4️⃣. i 5️⃣. drużyna w tabeli. Po nieoczekiwanej i przykrej porażce w Legnicy z zamykającą tabelę Siódemką-Miedzią, piłkarze ręcznie ORLEN Upstream SRS Przemyśl mają szansę na szybką i efektowną rehabilitację. W sobotę, 26 marca br., do hali Przemyski Ośrodek Sportu i Rekreacji zawita bardzo trudny i niewygodny rywal, jakim jest Stal Gorzów Wielkopolski.

✅ Mamy nadzieję, że spotkanie w Legnicy przeszło już do historii, że nasi Gladiatorzy wyrzucili ten nieudany występ z głów. Niestety, to jest sport, a w sporcie różnie bywa. Takie spotkania także się przytrafiają i na tym stwierdzeniu trzeba wszelkie dywagacje zakończyć.

✅ Trzeba, bo na horyzoncie jawi się kolejna konfrontacja. Trudna i wymagająca. Z rywalem bardzo niewygodnym, grającym wyrachowaną i nieprzyjemną dla rywala piłkę ręczną. Przeciwnikiem doświadczonym, który nie ma żadnych oporów, i dla którego to, kto stoi po drugiej stronie parkietu nie ma żadnego znaczenia.
Ale o naszym zespole w dotychczasowych pojedynkach w #LidzeCentralnej można powiedzieć to samo! Gladiatorzy są nieprzewidywalni i nieobliczalni. A kiedy do tego dołożą odpowiednią koncentrację i mobilizację, są w stanie wygrać z każdym.

✅ Piłka ręczna w Gorzowie Wielkopolskim ma swoją bujną i chmurną historię. W drugiej połowie lat 80. ubiegłego wieku, pod nazwą Gorzovia, zespół występował na salonach polskiej piłki ręcznej. Dwukrotnie awansowała do finału Pucharu Polski, zajmując w nim 2. (1988 r.) i 3. miejsce (1986 r.). W 1991 r. zespół przestał istnieć. Po 23 latach sekcja szczypiorniaka został reaktywowana pod nazwą Stal. Od sezonu 2016 – 2017 występowała na parkietach I ligi. W zeszłym sezonie – podobnie jak nasz zespół – awansowała do Ligi Centralnej.

✅ Wspomniane fakty sprawiły, że nasi Gladiatorzy nie mieli żadnych wspomnień z walki o mistrzowskie punkty z gorzowianami. Aż do tego sezonu. 30 października 2021 r. w Gorzowie Wielkopolskim przegrali 23:21 (8:12), nieco na własne życzenie, będąc długimi fragmentami zespołem lepszym.
Drużyna Stali prowadzona przez Oskara Sierpinę zaczęła sezon słabo, bo w pierwszych czterech kolejkach doznała trzech porażek. Tyle, że rywalizowała wówczas z możnymi tej ligi. Z każdą kolejnym ligowym rozdaniem było coraz lepiej, ekipa pięła się w tabeli, by od kilku kolejek zadomowić się w czołówce.

✅ Po 19 kolejkach Stal jest na 4. miejscu. Z dorobkiem 38 punktów, na które złożyło się 13 wygranych, w tym jedna w serii rzutów karnych. Co ciekawe, Stal to zespół, który nie wygrywa efektownie. Większość spotkań rozstrzyga po nerwowych i dramatycznych końcówkach. Jedną, dwiema bramkami… Doprowadzić z nimi do rywalizacji na „noże” do ostatnich sekund jest więc niesłychanie ryzykownym przedsięwzięciem.

✅ W ostatnim pojedynku wyjazdowym gorzowianie przegrali w Sosnowcu z MUKS Zagłębie ZSO 14 29:28 (16:16), zaś w ostatniej kolejce pokonali u siebie AZS AWF Biała Podlaska 26:25 (8:11). Najskuteczniejszym zawodnikiem jest Marcin Stupiński, który w 19 meczach rzucił 106 bramek. Drugim na liście jest Dawid Pietrzkiewicz z dorobkiem 67 bramek w 19 spotkaniach. Ale chyba najbardziej znanym piłkarzem ręcznym jest – pamiętający jeszcze dobre czasy gorzowskiego szczypiorniaka – Aleksander Kryszeń. Nie wiadomo jednak, czy w Przemyślu się pojawi.

✅ Przed sobotnim wieczorem w hali POSiR jedno jest pewne: emocji nie zabraknie! Nasi Gladiatorzy bardzo liczą na gorący doping, który z pewnością pomoże im w pokonaniu tego trudnego przeciwnika. Chcą się zrehabilitować za niepowodzenie w Legnicy, marzą o zapisaniu na swoje konto kolejnego kompletu punktów, który pozwoli im wrócić do walki o podium trwającego sezonu Ligi Centralnej.

🔊 Przypominamy: 26 marca, godzina 18, hala POSiR. Musisz tam być!

GRAMY 🤝 RAZEM 🟥⬜️🟥

SPONSOR TYTULARNY:
🔥🔥🔥 ORLEN Upstream – www.orlenupstream.pl 🔥🔥🔥

PARTNER STRATEGICZNY:
🔥🔥 PZU 🔥🔥

SPONSOR MECZU:
🔥🔥 PZU 🔥🔥

PATRON MEDIALNY:
🔥 Życie Podkarpackie🔥

POWRÓT

TABELA
LIGA CENTRALNA

Lp.KlubPunkty
1KSZO Ostrowiec Św.-
2Unimetal Recykling MTS Chrzanów-
3AZS AGH Kraków-
4KSSPR Końskie-
5KS Viret CMC Zawiercie-
6SMS ZPRP II Kielce-
7SPR Wisła Sandomierz-
8SPR Orzeł Przeworsk-
9LUXIONA AZS UMCS Lublin-
10ORLEN Upstream SRS Przemyśl-
11SPR Górnik Zabrze-

STRZELCY
SRS Przemyśl

Lp.ZawodnikBramki
1KULKA Tomasz-
2GUZDEK Kamil-
3MAKUŁA Jakub-
4ŚWIT Sebastian-
5SKAWIŃSKI Karol-
6WALCZYK Patryk-
7KIELAR Kacper-
8PAW Bartosz-
9MRÓZ Igor-
10KUBIK Paweł-
11HOIM Mateusz-
12BYKOWSKI Igor-
13IWASIECZKO Adam-
14SAR Paweł-
15NOWAK Gracjan-
16ZAJDEL Oskar-

NEWSLETTER
KLUBOWY

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z realizacją newslettera klubowego. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Rozumiem, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Handball Przemyśl sp. z o.o., ul. 3 maja 19, 37-700 Przemyśl.Sponsorzy

Partnerzy

Partner techniczny

Patronat medialny

Partnerzy medialni