Mocny rywal bezradny. Znakomity występ Gladiatorów.

13 grudnia 2021
Tagi: , , , ,

Dzięki kapitalnej, niemal bezbłędnej grze w I połowie i bardzo odpowiedzialnej, konsekwentnej i pozbawionej większych przestojów prezencji w drugich 30 minutach ORLEN Upstream SRS Przemyśl bez najmniejszych problemów uporał się z KPR-em Legionowo. Nasz zespół odniósł piąte z rzędu zwycięstwo i awansował na 4. miejsce w tabeli Ligi Centralnej.

Ten mecz nie miał faworyta. Oba zespoły nie mają przed sobą większych tajemnic, zapewne przed rywalizacją były rozkładane przez oba obozy szkoleniowe na czynniki pierwsze. Oba miały wielką chrapkę na zwycięskie zakończenie 2021 roku, ale tylko jeden z nich mógł cieszyć się z pełnej puli.

I był to nasz zespół! Gladiatorzy rozegrali pod względem taktycznym zawody niemal idealne. Owszem, były w ich grze przestoje, ale nie na tyle rażące, aby rywal je skutecznie wykorzystał. Podopieczni Przemysława Korobczaka znakomicie weszli w ten pojedynek i poziom, styl i skuteczność utrzymywali przez całą I połowę.

Inauguracyjne trafienie było dziełem Szymona Światłowskiego, który coraz pewniej czuje się na prawym skrzydle. W I połowie zdobył aż 6 bramek, będąc poza zasięgiem defensywy teamu z Legionowa. Ale szczególne wyróżnianie kogokolwiek w naszym zespole byłoby nie do końca sprawiedliwe. Bo zachwycała całość. Rewelacyjnie dysponowany Paweł Sar miał wielkie wsparcie w defensywie. Trafiający w tym meczu jak natchniony Paweł Stołowski wypracowane pozycje zawdzięczał kombinacyjnej grze partnerów. Po 13 minutach gry tablica wyświetliła wynik 8:3 i zarówno kibice, jak i rywal mogli tylko przecierać oczy ze zdumienia, widząc konsekwentną, pozbawioną błędów, za to finezyjną i efektowną grę Gladiatorów.

Ekipa z Legionowa nie prezentowała się źle. Prezentowała się na tyle, na ile pozwolili im gospodarze. Zdyscyplinowani, skuteczni, wciąż szukających najodpowiedniejszych rozwiązań. Seria trafień na początku 20. min gry Sz.  Światłowskiego i Tomasza Kulki pozwoliła na najwyższe w I połowie prowadzenie – 13:6. Co prawda goście, po bramce z rzutu karnego Mateusza Chabiora w 25. min zbliżyli się na 4 trafienia (14:10), ale końcówka w całości należała do Gladiatorów, którzy przy zejściu do szatni dostali jak najbardziej zasłużoną feerię braw.

Ale to była dopiero połowa drogi do sukcesu. Pewną już tradycją jest, że w szeregi naszego zespołu przy wysokim prowadzeniu nierzadko wkrada się rozprężenie. Momenty przestojów, radosnej piłki ręcznej, co z miejsca wykorzystuje przeciwnik. Ale nie tym razem. Nie tego dnia. Tego dnia poziom koncentracji i determinacji był na najwyższym piętrze. Goście II połowę zaczęli od trzech bramek z rzędu, a swój spory udział w tym miał Krystian Wołowiec, ale nie byli w stanie pójść za ciosem. Nieźle dowodzeni na środku rozegrania przez doświadczonego Michała Prątnickiego mieli zbyt mało atutów, aby przełamać gospodarzy.

Przemyślanie błyskawicznie odpowiedzieli. Bramki P. Stołowskiego i T. Kulki dały ponownie 7-bramkową inicjatywę w 38. min – 22:15. Udane wejście na parkiet zanotował Kamil Guzdek, a goście nie byli w stanie skutecznie sfinalizować gry nawet w podwójnej przewadze.

Ale się nie poddali i za to należy się im uznanie. Walczyli na tyle, na ile tego dnia mieli możliwości. To pozwoliło im wykorzystać jeden z nielicznych przestojów i kilku prostych pomyłek w ataku Gladiatorów między 47. a 51. min. Zniwelowali straty do 4 bramek po trafieniu Tomasza Kasprzaka (27:23) i taką różnicę byli w stanie utrzymać do 55. min. Wówczas do gry z rzutem włączył się Tomasz Mochocki. To po jego trafieniu w 58. min stało się jasne, że jak najbardziej zasłużony komplet punktów pozostanie w Przemyślu. ORLEN Upstream SRS prowadził wówczas 32:26. Ostatnie trafienie było dziełem Macieja Kubisztala, a mogło być Karola Kroczka, który po upływie regulaminowego czasu gry został wyznaczony do wykonania rzutu karnego. Mistrza Podkarpacia juniorów nieco zżarła trema, nie trafił, ale to nic nie zmieniło.

To był ostatni, ale bez wątpienia najlepszy, występ ORLEN Upstream SRS Przemyśl w tym roku. Bo to była i ostatnia w 2021 r. kolejka w Lidze Centralnej. Teraz w zmaganiach nastąpi przerwa do 22 stycznia 2022 r. Wówczas piłkarze ręcznie wrócą na parkiety. Nasi Gladiatorzy I rundę rywalizacji sfinalizują wyjazdowym spotkaniem z Nielbą Wągrowiec.

ORLEN Upstream SRS Przemyśl – KPR Legionowo 33:28 (18:11)

ORLEN Upstream SRS: Barnaś, Sar, Iwasieczko – Kielar 0, Walczyk 2, Guzdek 2, K. Kroczek 0, Mochocki 2, Stołowski 10, Kipp 0, M. Kroczek 0, Dutka 1, Krytski 3, Kubisztal 2, Światłowski 6, Kulka 5.

KPR Legionowo: Zacharski, Szakłucki – Brzeziński 1, Brzozowski 0, Prątnicki 7, Kostro 1, Kasprzak 2, Fąfara 2, Śliwiński 2, Lewandowski 0, Filipowicz 1, Tylutki 0, Brinovec 1, Wołowiec 7, Chabior 4, Laskowski 0.

Sędziowali: Jakub Czochra (Zwierzyniec) i Michał Szpinda (Zamość).
Kary: ORLEN Upstream SRS – 12 min; KPR Legionowo – 14 min.

POWRÓT

TABELA
LIGA CENTRALNA

Lp.KlubPunkty
1KPR Legionowo52
2Handball Stal Mielec48
3KS AZS-AWF Biała Podlaska43
4Śląsk Wrocław Handball38
5MKS Olimpia MEDEX Piekary Śląskie35
6Budnex Stal Gorzów34
7MKS Padwa Zamość30
8MKS Nielba Wągrowiec28
9MKS Wieluń25
10KPR Autoinwest Żukowo24
11Zagłębie Handball Team Sosnowiec20
12GROT – Blachy Pruszyński – Anilana18
13ORLEN Upstream SRS Przemyśl13
14Warmia Energa Olsztyn9

STRZELCY
SRS Przemyśl

Lp.ZawodnikBramki
1MAKOWIEJEW Stanisław81
2ŚWIATŁOWSKI Szymon68
3ĆWIĘKA Jakub61
4WANDZEL Janusz54
5BIERNAT Tomasz53
6KULKA Tomasz52
7KRYTSKI Dzanis34
8KROCZEK Mateusz33
9MAKUŁA Jakub31
10ŚWIT Sebastian24
11GUZDEK Kamil22
12WALCZYK Patryk17
13KUBISZTAL Maciej11
14SKAWIŃSKI Karol11
15KIELAR Kacper8
16SAR Paweł2
17KROCZEK Karol2
18KIPP Michał0
19NOWAK Gracjan0
20ZAJDEL Oskar0

NEWSLETTER
KLUBOWY

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z realizacją newslettera klubowego. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Rozumiem, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Handball Przemyśl sp. z o.o., ul. 3 maja 19, 37-700 Przemyśl.Sponsorzy

Partnerzy

Partner techniczny

Patronat medialny

Partnerzy medialni