Daleka podróż nam niestraszna. Czwarta z rzędu wygrana Gladiatorów!

07 grudnia 2021
Tagi: , , , , ,

✅ORLEN Upstream SRS Przemyśl był bardzo bliski zgarnięcia trzech punktów w wyjazdowym spotkaniu z Warmia Energa Olsztyn. Po niezwykle dramatycznym pojedynku zdobyli 2️⃣ , wygrywając serię rzutów karnych. Było to czwarte z rzędu zwycięstwo zespołu prowadzonego przez Przemysława Korobczaka. Przemyślanie umocnili się na 5. miejscu w tabeli Ligi Centralnej 👏

✅ Do autobusu udającego się w bardzo daleką, bo około 600-kilometrową 🚌 podróż do Biskupca pod Olsztynem, gdzie swoje mistrzowskie spotkania rozgrywa Warmia Energa, wsiadło zaledwie 12 zawodników ORLEN Upstream SRS. W tym gronie był tylko jeden bramkarz – Paweł Sar, dwaj pozostali (Grzegorz Barnaś i Adam Iwasieczko) musieli zostać w domu z powodu choroby i spraw osobistych. To było wielkie ryzyko, bo – odpukać – w przypadku kontuzji popularnego „Serka” zespół pozostawał bez bramkarza. Nie było jednak wyjścia…Pawłowi Sarowi nic złego się nie stało. Ba, wyjazd do Biskupca będzie wspominać bardzo mile, bo został jednym z ojców sukcesu przemyślan.

✅ Ale po kolei. Daleka podróż mogła się dać we znaki zawodnikom, ale ci dobrze wiedzieli, po co wychodzą na parkiet. Nie brakowało motywacji, koncentracji i woli walki. No, może z tym drugim czasami było na bakier… Moc doświadczenia w tym zespole jest ogromna i ta z meczu na mecz zaczyna się zgadzać z pomysłem na grę, odpowiednią realizacją założeń taktycznych i równowagą między defensywą i ofensywą.Przekonać się o tym mogli olsztynianie, którzy w przekroju całego meczu byli nieco gorszym zespołem od ORLEN Upstream SRS. Tyle, że goście nie potrafili w odpowiednim momencie włączyć szóstego biegu, dzięki któremu odskoczyliby od przeciwnika.

✅ Przez długie fragmenty bramkowa inicjatywa należała właśnie do przemyślan. Zaczęło się od trafienia Dzianisa Krytskiego, a potem udane i efektowne akcje przede wszystkim Pawła Stołowskiego pozwalały minimalną przewagę utrzymywać. A gdyby nie kilka nazbyt fantazyjnych, ale nie mogących przynieść efektów, zagrań, ta byłaby wyższa. W 14. min ORLEN Upstream SRS prowadził najwyżej w I połowie, bo 4:7. Gospodarzy trzeba pochwalić za ambicję i szukanie wszystkich możliwych dróg do zminimalizowania inicjatywy przemyślan. Przełożyło się to na doprowadzenie trzy razy do remisu w pierwszych 30 minutach gry. Po raz ostatni w 29. min, kiedy P. Sara pokonał Adam Konkol. I połowa jednak zasłużenie padła łupem ORLEN Upstream SRS, bo sfinalizował ją ładną akcją ze skrzydła Kacper Kielar.

✅ W II połowie goście wciąż dobrze prezentowali się w obronie, ale czasami niepotrzebnie wdawali się w chaotyczną wymianę ciosów, jaką zaproponowali podopieczni Igora Stankiewicza. To – częściej niż w I połowie – kończyło się niewymuszonymi stratami i złymi decyzjami w ataku. Dzięki temu olsztynianie cały czas utrzymywali się na powierzchni. Ba, w 47. min, po słabszym okresie gry gości, odskoczyli na 19:17. Na szczęście błyskawicznie ekipa P. Korobczaka wróciła na normalne tego dnia tory. Trzy bramki z rzędu (Szymona Światłowskiego, Dz. Krytskiego i P. Stołowskiego) w 50. min pozwoliły odzyskać prowadzenie (19:20). Do końca regulaminowego czasu gry trwała wymiana ciosów. Na kilkadziesiąt sekund przed końcową syreną rzut karny wykorzystał Tomasz Kulka i to przemyślanie byli bliżsi wygranej. Prowadzili 26:27. Nie potrafili jednak zatrzymać A. Konkola, a mając piłkę meczową, stracili ją.

✅ O wygranej miała zdecydować seria rzutów karnych. Emocje sięgnęły w niej zenitu. A w zasadzie w nich, bo zawodnicy obu ekip byli na tyle bezbłędni, że potrzeba było aż trzech serii! Szala wygranej przechylała się raz na jedną, raz na drugą stronę. 21. (!) rzut karny wykorzystał A. Konkol i Warmia Energa wygrywała w serii 11:10. Odpowiedział mu bardzo dobrze dysponowany tego dnia Sz. Światłowski i do kolejnej „siódemki” przygotowywał się Mateusz Kopyciński. Jego rzut znakomitą interwencją zatrzymał Paweł Sar i stało się jasne, że jeśli trafi T. Kulka ORLEN Upstream SRS wyjedzie z Biskupca z dwoma punktami. Skrzydłowy nie pomylił się i natychmiast wpadł w ramiona uradowanych kolegów. Po raz czwarty mogli zaintonować „Nasz jest ten kawałek podłogi…” 🤩

Warmia Energa Olsztyn – ORLEN Upstream SRS Przemyśl 27:27 (11:12), karne: 11:12

Warmia Energa: Makowski, Kozłowski – Reichel 4, Stępień 1, Safiejko 0, Laskowski 2, Chełmiński 0, Didyk 3, Kaczmarczyk 0, Konkol 4, Kopyciński 1, Zemełka 0, Klapka 5, Gruszczyński 0, Malewski 7.

ORLEN Upstream SRS: Sar – Kielar 3, Walczyk 0, Mochocki 2, Stołowski 8, Kipp 0, M. Kroczek 0, Dutka 0, Krytski 5, Kubisztal 1, Światłowski 5, Kulka 3.Sędziowały: Sylwia Bartkowiak i Weronika Łakomy (obie z Poznania). Kary: Warmia Energa 8 – min; ORLEN Upstream SRS – 8 min. Widzów: 60.

POWRÓT

TABELA
LIGA CENTRALNA

Lp.KlubPunkty
1Unimetal Recycling MTS Chrzanów27
2AZS AGH Kraków21
3KS Viret CMC Zawiercie15
4KSZO Ostrowiec Świętokrzyski12
5KSSPR Końskie12
6SPR Orzeł Przeworsk12
7ORLEN Upstream SRS Przemyśl9
8SPR Górnik Zabrze8
9SMS ZPRP II Kielce6
10Luxiona AZS UMCS Lublin1
11SPR Wisła Sandomierz0

STRZELCY
SRS Przemyśl

Lp.ZawodnikBramki
1KULKA Tomasz46
2SKAWIŃSKI Karol36
3PAW Bartosz23
4ŚWIT Sebastian22
5KUBIK Paweł15
6GUZDEK Kamil15
7KIELAR Kacper14
8WALCZYK Patryk13
9BYKOWSKI Igor13
10MRÓZ Igor10
11MAKUŁA Jakub10
12HOIM Mateusz6
13IWASIECZKO Adam0
14SAR Paweł0
15NOWAK Gracjan0
16ZAJDEL Oskar0

NEWSLETTER
KLUBOWY

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z realizacją newslettera klubowego. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Rozumiem, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Handball Przemyśl sp. z o.o., ul. 3 maja 19, 37-700 Przemyśl.Sponsorzy

Partnerzy

Partner techniczny

Patronat medialny

Partnerzy medialni