🔥ORLEN Upstream SRS Przemyśl wygrał w Wieluniu 🔥

22 listopada 2021
Tagi: , , ,

✅ Po emocjonującym meczu, MKS Wieluń musiał na własnym parkiecie uznać wyższość ORLEN Upstream SRS Przemyśl. To był pojedynek bezpośrednich sąsiadów w ligowej tabeli. Przemyślanie awansowali 🔝 na 5️⃣. miejsce, wielunianie utrzymali 8. lokatę.

✅ Historia spotkań o stawkę obu zespołów zatrzymała się przed niedzielną (21 listopada br.) potyczką na trzech. Wszystkie wygrali 🦹‍♂️ do tej pory przemyślanie. Zespół prowadzony obecnie przez Grzegorza Garbacza marzył pewnie o przełamaniu tej bessy. Wydawało się, że jest „w gazie”, bo w poprzedniej kolejce dokonał rzeczy, wydawałoby się, niemożliwej. Pokonał – i to na wyjeździe – po serii rzutów karnych kroczący do tej pory od triumfu do triumfu zespół AZS AWF Biała Podlaska 👏. ORLEN Upstream SRS także wyszedł zwycięsko ze swojego meczu, pewnie pokonując u siebie Padwę Zamość. A że w tej lidze gra na własnym parkiecie nie jest żadnym atutem, trudno było wskazać faworyta tego spotkania.

✅ Mecz był bardzo wyrównany i rozstrzygnął się dopiero w ostatnich 5 minutach. W I połowie lepsze wrażenie pozostawili przemyślanie. Znacznie częściej byli na prowadzeniu, znacznie łatwiej dochodzili do pozycji rzutowych. Bramkowe akcenty rozkładały się na większą ilość graczy. Gospodarze, grający bez czołowego zawodnika Szymona Famulskiego, przez kwadrans kilka razy potrafili doprowadzić do remisu. Grali zbyt nerwowo, aby narzucić zespołowi kierowanemu przez Przemysław Korobczak swoje warunki gry. Od 15. min, kiedy rzutem z podłoża nie pomylił się Tomasz Mochocki (9:11), przewaga gości rosła. W 21. min było 14:17, które cztery minuty później po bramce Daniel Dutka – 15:19. Przy zejściu do szatni goście wygrywali aż 5️⃣ bramkami 🤩, ale wszystko było jeszcze otwarte.

✅ Gospodarze od początku II połowy rzucili się do odrabiania strat. Trzy trafienia z rzędu skrzydłowego Jarosława Cepelika pozwoliło MKS-owi w 41. min po raz pierwszy w tym meczu objąć prowadzenie – 25:24. Gra podług zasady „oko za oko, ząb za ząb” trwała do 52. min. Było wówczas 29:28 po bramce Miłosza Hanasa.Końcówka należała jednak do przemyślan. Mieli pomysł na rozpracowanie defensywy wielunian. Gra na dwóch kołowych – Dzianisa Krytskiego i Macieja Kubisztala narobiła sporo zamieszania w obronie miejscowych. Ważne, bo zdobyte w ostatnich sekundach akcji, trafienia zapisali na swoim koncie Daniel Dutka i Tomasz Mochocki. W 56. min ORLEN Upstream SRS objął prowadzenie 29:32. Gracze MKS-u nie wytrzymali presji. Zaczęli popełniać proste błędy i w 58. min poddali się. Przegrywali 32:36. W końcowych sekundach wycofali bramkarza, ale zamiast zdobyczy zanotowali kolejne straty. Najbardziej doświadczony w szeregach ORLEN Upstream SRS Maciej Kubisztal najpierw trafił po rzucie przez niemal całe boisko, potem z połowy placu gry 💪. Wynik ustalił Bartosz Bednarek.

Najlepszym 🏆 Zawodnikiem ORLEN Upstream SRS Przemyśl wybrany został Dzianis Krytski 👏

MKS Wieluń – ORLEN Upstream SRS Przemyśl 34:38 (17:22)

ORLEN Upstream SRS: Barnaś, Sar, Iwasieczko – Kielar, Walczyk, Guzdek, Mochocki ⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️, Stołowski ⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️, Kipp , M. Kroczek ⚽️⚽️⚽️⚽️, Dutka ⚽️⚽️⚽️⚽️, Krytski ⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️, Kubisztal ⚽️⚽️⚽️⚽️, Światłowski ⚽️, Kulka ⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️.

Sędziowały: Aleksandra Pytlik (Siemianowice Śląskie) i Agnieszka Skowronek (Ruda Śląska).

Kary: MKS Wieluń – 6 min; ORLEN Upstream SRS – 10 min.

Widzów: 150.

GRAMY 🤝 RAZEM 🟥⬜️🟥

——————————

SPONSOR TYTULARNY:

🔥🔥🔥 ORLEN Upstream – www.orlenupstream.pl🔥🔥🔥

PARTNER GENERALNY:

🔥🔥PZU🔥🔥

PATRON MEDIALNY: 🔥Życie Podkarpackie🔥

Sponsorzy:
Miasto Przemyśl
Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Przemyślu
Auto-Moto-Fan
PROBUD Przemyśl – www.probud.co
E. LECLERC Przemyśl – https://przemysl.leclerc.pl/
NIKO
Szpak Przemyśl
Studio M – www.studiomprzemysl.pl
Bricomarche Przemyśl
Este Lar
Biuro Rachunkowe Agnieszka Gdula

PARTNERZY MEDIALNI:
ESKA Przemyśl News
Korso24
Portal informacyjny nowiny24.pl
Przemyśl Nasze Miasto
PodkarpacieLIVE

POWRÓT

TABELA
LIGA CENTRALNA

Lp.KlubPunkty
1KPR Legionowo35
2Handball Stal Mielec35
3KS AZS-AWF Biała Podlaska33
4Śląsk Wrocław Handball26
5Budnex Stal Gorzów23
6MKS Olimpia MEDEX Piekary Śląskie20
7MKS Padwa Zamość20
8MKS Nielba Wągrowiec20
9MKS Wieluń19
10KPR Autoinwest Żukowo19
11Zagłębie Handball Team Sosnowiec17
12ORLEN Upstream SRS Przemyśl10
13GROT – Blachy Pruszyński – Anilana9
14Warmia Energa Olsztyn6

STRZELCY
SRS Przemyśl

Lp.ZawodnikBramki
1ĆWIĘKA Jakub52
2MAKOWIEJEW Stanisław50
3ŚWIATŁOWSKI Szymon49
4WANDZEL Janusz44
5KULKA Tomasz43
6BIERNAT Tomasz37
7KROCZEK Mateusz21
8GUZDEK Kamil17
9MAKUŁA Jakub17
10KRYTSKI Dzanis16
11WALCZYK Patryk15
12ŚWIT Sebastian13
13KIELAR Kacper4
14KUBISZTAL Maciej6
15SAR Paweł2
16KROCZEK Karol2
17KIPP Michał0
18NOWAK Gracjan0
19ZAJDEL Oskar0

NEWSLETTER
KLUBOWY

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z realizacją newslettera klubowego. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Rozumiem, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Handball Przemyśl sp. z o.o., ul. 3 maja 19, 37-700 Przemyśl.Sponsorzy

Partnerzy

Partner techniczny

Patronat medialny

Partnerzy medialni