ORLEN Upstream SRS minimalnie słabszy w pojedynku Mistrzów !

30 października 2021

Sobotnie spotkanie pomiędzy Stal Gorzów – piłka ręczna a ORLEN Upstream SRS Przemyśl zapowiadało się na jedno z najciekawszych, rozgrywanych w ramach 7 kolejki Ligi Centralnej. Stal Gorzów triumfowała 🥇 bowiem w ub. sezonie w rozgrywkach I ligi gr. B, natomiast przemyscy Gladiatorzy wygrali 🥇 grupę D a następnie zajęli II miejsce podczas Turnieju Mistrzów. Co prawda, w Lidze Centralnej na razie obu drużynom nie wiedzie się tak dobrze jak rok temu, ale już przed pierwszym gwizdkiem pewne było, że Kibice oglądający ten mecz, będą świadkami emocjonującego widowiska.

Przemyski zespół, na mecz w województwie lubuskim wyruszył już w piątkowe południe. Prawie 800 kilometrowa podróż 🚌, to najdłuższa „wycieczka” dla Gladiatorów w tym sezonie. Niestety 😞, po raz kolejny Trener Korobczak nie miał do dyspozycji wszystkich zawodników. Kontuzje i choroby spowodowały, że do Gorzowa Wlkp. w ogóle nie pojechali : filar obrony Daniel Dutka a także bardzo dobrze radzący sobie na skrzydle Kacper Kielar. Dodatkowo z ostrą infekcją oka borykał się Tomasz Mochocki a Paweł Stołowski i Tomek Kulka dopiero co, zakończyli leczenie antybiotykami.

Wynik spotkania, otworzył w 3 min. bramką z rzutu karnego Aleksander Kryszeń. Dwie minuty później ten sam zawodnik ponownie stanął na linii 7 m. ale tym razem to Paweł Sar był 💪 górą. Do stanu 1-1 doprowadził dopiero w 9 min. Tomasz Mochocki, ale już po kolejnych 60 sekundach i dwóch kontrach zakończonych przez Tomasza Kulkę było 1-3. Przemyski zespół w I połowie meczu bardzo dobrze spisywał się w defensywie. W ciągu pierwszych 30 minut, gospodarze tylko 8 razy zdołali pokonać bramkarzy ORLEN Upstream z czego aż 5 razy uczynili to z rzutów karnych. Dobra gra w obronie, połączona z bardzo efektywnymi, ostatnimi minutami I połowy w ataku spowodowały, że na przerwę Gladiatorzy schodzili z przewagą 4 bramek (8-12) i realnymi szansami na komplet punktów 🤩.

Nie wiemy jaki przebieg miała 10 minutowa przerwa w gorzowskiej szatni, ale na II połowę wyszedł zupełnie odmieniony zespół. To, co przez pierwszą część meczu było domeną gości, nagle stało się atutem zawodników Stali. Znakomita obrona, gra z kontry i wspaniałe parady bramkarskie zmieniły obraz meczu. W ciągu 9️⃣ minut, gospodarze zaaplikowali drużynie z Przemyśla sześć bramek tracąc tylko jedną i wyszli na prowadzenie 14-13. Co prawda szybkie dwie bramki Mochockiego i Kulki doprowadziły w 41 minucie do wyniku 14-15, ale jak się potem okazało, było to ostatnie prowadzenie Gladiatorów w tym meczu. Kolejne kilkanaście minut to jedno – dwu bramkowa przewaga gospodarzy. W 57 min. po dwóch golach zdobytych przez Pawła Stołowskiego, na tablicy świetlnej pojawił się wynik 21-21 i ostatnie kilkadziesiąt sekund meczu, zapowiadało się ekscytująco. Tak też było ❗️Sędziowie tego spotkania w samej jego końcówce, dyktowali dla gospodarzy rzuty karne, praktycznie za wszystkie faule przemyskich zawodników, niezależnie od tego gdzie zostały one popełnione. Wywoływało to frustrację 😡 wśród gości a nawet zdziwienie związkowego Delegata na ten mecz. Niestety, decyzje sędziowskie były ostateczne a z linii 7 metra nie mylił się Dawid Pietrzkiewicz. Szansę na doprowadzenie do remisu w ostatniej minucie miał jeszcze Tomasz Mochocki, ale jego rzut z ponad 30 metrów minął bramkę a kolejny podyktowany rzut karny przypieczętował zwycięstwo Stali Gorzów 😭.

Minimalna porażka w odległym Gorzowie absolutnie nie przynosi ujmy naszym Zawodnikom, gdyż wyraźnym faworytem tego meczu byli gospodarze. Szkoda jednak straconych punktów, gdy była realna szansa na ich zdobycie. Ciężko wygrać mecz z mocnym rywalem na wyjeździe, gdy nie wykorzystuje się 8️⃣ sytuacji „sam na sam”.

Przed naszymi Zawodnikami teraz weekend bez ligi. W przyszłym tygodniu, rozegrają w Kielcach mecz w ramach rozgrywek o Puchar 🏆 Polski a kolejne emocje związane z Ligą Centralną to „mała Święta Wojna” – czyli mecz z MKS Padwa Zamość, który rozegrany zostanie w dniu 14.11 (niedziela).

Budnex Stal Gorzów – ORLEN Upstream SRS Przemyśl 23-21 (8-12)

ORLEN Upstream SRS Przemyśl : P. Sar, G. Barnaś, A. Iwasieczko – P. Stołowski 5, T. Mochocki 5, T. Kulka 4, D. Krytski 2, M. Kroczek 2, P. Walczyk 2, K. Guzdek 1, K. Starzecki, K. Kroczek, M. Kipp, K. Błażkowski, M. Kubisztal, Sz. Światłowski Trener: P. Korobczak
Karne: 2/2
Żółte kartki: D. Krytski
Czerwone kartki: –
Kary: 8 min (K. Starzecki, P. Stołowski, M. Kroczek, D. Krytski)

GRAMY 🤝 RAZEM 🟥⬜️🟥

——————————

SPONSOR TYTULARNY:
🔥🔥🔥 ORLEN Upstream – www.orlenupstream.pl🔥🔥🔥

PATRON MEDIALNY:
🔥Życie Podkarpackie🔥

Sponsorzy:
Miasto Przemyśl
Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Przemyślu
Auto-Moto-Fan
PROBUD Przemyśl – www.probud.co
E. LECLERC Przemyśl – https://przemysl.leclerc.pl/
NIKO
Szpak Przemyśl
Studio M – www.studiomprzemysl.pl
The Heart Pimpers
Bricomarche Przemyśl
Este Lar
Biuro Rachunkowe Agnieszka Gdula

PARTNERZY MEDIALNI:
ESKA Przemyśl News
Korso24
Portal informacyjny nowiny24.pl
Przemyśl Nasze Miasto
Przemyśl Sport

POWRÓT

TABELA
LIGA CENTRALNA

LPKlubPunkty
1ARGED KPR Ostrovia Ostrów Wlkp.29
2KS AZS-AWF Biała Podlaska28
4Budnex Stal Gorzów20
3KPR Legionowo18
5ORLEN Upstream SRS Przemyśl17
7MKS Nielba Wągrowiec15
6SPR GKS Autoinwest Żukowo14
9MUKS Zagłębie ZSO 14 Sosnowiec13
8MKS Wieluń11
10OKPR Warmia Energa Olsztyn9
14MSPR Siódemka-Miedź-Huras Legnica9
11Śląsk Wrocław9
12MKS Padwa Zamość8
13MKS Grudziądz 7

STRZELCY
SRS Przemyśl

Lp.ZawodnikBramki
1STOŁOWSKI Paweł59
2KRYTSKI Dzanis48
3KULKA Tomasz32
4DUTKA Daniel29
5MOCHOCKI Tomasz28
6KROCZEK Mateusz23
7KIELAR Kacper23
8STARZECKI Kevin13
9GUZDEK Kamil13
10ŚWIATŁOWSKI Szymon8
11WALCZYK Patryk7
12KUBISZTAL Maciej7
13KROCZEK Karol0
14KIPP Michał0
15SAR Paweł0
16IWASIECZKO Adam0
17BARNAŚ Grzegorz0

NEWSLETTER
KLUBOWYSponsorzy

Partnerzy

Partner techniczny

Patronat medialny

Partnerzy medialni