DRESZCZOWIEC W HALI PRZY UL. MICKIEWICZA ‼ SOSNOWIEC POKONANY

06 października 2021
Tagi: , , ,

Trener Przemysław Korobczak przed meczem z MUKS Zagłębie Sosnowiec nie miał zbyt wielu powodów do optymizmu. W dalszym ciągu nie mógł skorzystać z usług kontuzjowanych: Tomek Kulka, Tomasz Mochocki i Maciek Kubisztal a odpowiedniego rytmu, nie potrafił złapać jeszcze Paweł Stołowski i jego forma była prawdziwą zagadką. Co prawda, po kwarantannie do składu powrócił młodszy z braci Kroczków, ale na chwilę obecną nie stanowi on jeszcze o sile zespołu. Na domiar złego, ze złamanym palcem zagrać musiał jeden z filarów drużyny – Daniel Dutka.

Przemyscy Gladiatorzy, mimo końcowego 🥇 triumfu w ubiegłorocznych rozgrywkach I ligi gr. D, musieli dwukrotnie uznać wyższość zawodników z Sosnowca. W pierwszym meczu rozegranym w grudniu 2020 r., zostali praktycznie zdemolowani na własnym parkiecie przez swoich rywali, natomiast w meczu kończącym cały sezon, ulegli w Sosnowcu po rzutach karnych.

W niedzielne (3.10) popołudnie, stanęli przed kolejną szansą na zwycięstwo nad niewygodnym rywalem i zgodnie z przysłowiem – „Do trzech razy sztuka” – dopięli swego 💪‼Co prawda, do swojego dorobku punktowego, przemyślanie dopisali 2️⃣ a nie 3️⃣ punkty (wygrali po serii rzutów karnych), ale uznać to trzeba za wielki sukces, ponieważ na 3 minuty przed końcem regulaminowego czasu gry, przegrywali jeszcze 27-31 😲‼

Do upragnionego zwycięstwa, poprowadził Gladiatorów tercet w składzie: 👏 Paweł Stołowski, 👏Kacper Kielar i 👏 Krytski Dzianis. Wspomniani wyżej Zawodnicy, zdobyli łącznie aż 25 bramek spośród 31 rzuconych w trakcie 60 minut gry. Jeżeli rosnącą formę Dzianisa i Kacpra widać było już podczas meczu w Grudziądzu, to błysk geniuszu popularnego Stołka był bardzo miłą niespodzianką. Paweł zdobył ⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️ bramek z gry a ponadto był bezbłędny z linii 7 metra (⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️ trafień w ciągu 60 min. i ⚽️⚽️ w decydującej o zwycięstwie serii rzutów karnych), dzięki czemu walnie przyczynił się do końcowego sukcesu.

MVP 🏆 meczu, wybrany został skuteczny w ataku (⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️ bramek) i bezlitosny dla rywali w defensywie Krytski Dzianis, którego transfer do Klubu znad Sanu, wydaje się być jednym z najbardziej spektakularnych w trakcie ostatnich lat. Warto tez wspomnieć, że po 3 kolejkach, najskuteczniejszym z Gladiatorów jest 18-letni Kacper Kielar, który wspaniale poczyna sobie na lewym skrzydle.

W grze naszego Zespołu wciąż jeszcze są mankamenty i Trener Korobczak ma nad czym pracować, ale widać też progresję formy w porównaniu do chociażby pierwszego meczu ligowego. Cieszy bardzo fakt, że niebawem do składu wrócą kontuzjowani zawodnicy i być może już w sobotnim, wyjazdowym meczu z Liderem (AZS AWF Biała Podlaska – SRS ORLEN UPSTREAM Przemyśl) po raz pierwszy wystąpimy w optymalnym zestawieniu.

Dziękujemy jeszcze raz Paniom z Jumping STARS Team za wspaniały pokaz oraz Fun Park Przemyśl – Park Rozrywki za atrakcje dla Najmłodszych. 😍

ORLEN Upstream SRS Przemyśl – MUKS Zagłębie Sosnowiec 31-31 (16-17) k. 6-5

GRAMY 🤝 RAZEM 🟥⬜️🟥

——————————

SPONSOR TYTULARNY:

🔥ORLEN Upstream – www.orlenupstream.pl🔥

SPONSOR MECZU – Auto-Moto-Fan

PATRON MEDIALNY – Życie Podkarpackie

Sponsorzy:
Miasto Przemyśl
Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Przemyślu
Auto-Moto-Fan
PROBUD Przemyśl – www.probud.co
E. LECLERC Przemyśl – https://przemysl.leclerc.pl/
NIKO
Szpak Przemyśl
Studio M – www.studiomprzemysl.pl
The Heart Pimpers
Bricomarche Przemyśl
Este Lar
Biuro Rachunkowe Agnieszka Gdula

PARTNERZY MEDIALNI :
ESKA Przemyśl News
Korso24
Portal informacyjny nowiny24.pl
Przemyśl Nasze Miasto

POWRÓT

TABELA
LIGA CENTRALNA

LPKlubPunkty
1KS AZS-AWF Biała Podlaska12
2ARGED KPR Ostrovia Ostrów Wlkp.12
3KPR Legionowo9
4SPR GKS Autoinwest Żukowo9
5OKPR Warmia Energa Olsztyn6
6MKS Wieluń6
7ORLEN Upstream SRS Przemyśl5
8MSPR Siódemka-Miedź-Huras Legnica3
9MKS Grudziądz 3
10MKS Nielba Wągrowiec3
11MKS Padwa Zamość3
12KS Stal Gorzów3
13Śląsk Wrocław3
14MUKS Zagłębie ZSO 14 Sosnowiec1

STRZELCY
SRS Przemyśl

Lp.ZawodnikBramki
1STOŁOWSKI Paweł24
2KIELAR Kacper17
3DUTKA Daniel15
4KRYTSKI Dzanis14
5KROCZEK Mateusz10
6KULKA Tomasz9
7STARZECKI Kevin5
8GUZDEK Kamil5
9MOCHOCKI Tomasz4
10ŚWIATŁOWSKI Szymon3
11KUBISZTAL Maciej1
12KROCZEK Karol0
13KIPP Michał0
14WALCZYK Patryk0
15SAR Paweł0
16IWASIECZKO Adam0
17BARNAŚ Grzegorz0

NEWSLETTER
KLUBOWYSponsorzy

Partnerzy

Partner techniczny

Patronat medialny

Partnerzy medialni