DRESZCZOWIEC W HALI PRZY UL. MICKIEWICZA ‼ SOSNOWIEC POKONANY

06 października 2021
Tagi: , , ,

Trener Przemysław Korobczak przed meczem z MUKS Zagłębie Sosnowiec nie miał zbyt wielu powodów do optymizmu. W dalszym ciągu nie mógł skorzystać z usług kontuzjowanych: Tomek Kulka, Tomasz Mochocki i Maciek Kubisztal a odpowiedniego rytmu, nie potrafił złapać jeszcze Paweł Stołowski i jego forma była prawdziwą zagadką. Co prawda, po kwarantannie do składu powrócił młodszy z braci Kroczków, ale na chwilę obecną nie stanowi on jeszcze o sile zespołu. Na domiar złego, ze złamanym palcem zagrać musiał jeden z filarów drużyny – Daniel Dutka.

Przemyscy Gladiatorzy, mimo końcowego 🥇 triumfu w ubiegłorocznych rozgrywkach I ligi gr. D, musieli dwukrotnie uznać wyższość zawodników z Sosnowca. W pierwszym meczu rozegranym w grudniu 2020 r., zostali praktycznie zdemolowani na własnym parkiecie przez swoich rywali, natomiast w meczu kończącym cały sezon, ulegli w Sosnowcu po rzutach karnych.

W niedzielne (3.10) popołudnie, stanęli przed kolejną szansą na zwycięstwo nad niewygodnym rywalem i zgodnie z przysłowiem – „Do trzech razy sztuka” – dopięli swego 💪‼Co prawda, do swojego dorobku punktowego, przemyślanie dopisali 2️⃣ a nie 3️⃣ punkty (wygrali po serii rzutów karnych), ale uznać to trzeba za wielki sukces, ponieważ na 3 minuty przed końcem regulaminowego czasu gry, przegrywali jeszcze 27-31 😲‼

Do upragnionego zwycięstwa, poprowadził Gladiatorów tercet w składzie: 👏 Paweł Stołowski, 👏Kacper Kielar i 👏 Krytski Dzianis. Wspomniani wyżej Zawodnicy, zdobyli łącznie aż 25 bramek spośród 31 rzuconych w trakcie 60 minut gry. Jeżeli rosnącą formę Dzianisa i Kacpra widać było już podczas meczu w Grudziądzu, to błysk geniuszu popularnego Stołka był bardzo miłą niespodzianką. Paweł zdobył ⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️ bramek z gry a ponadto był bezbłędny z linii 7 metra (⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️ trafień w ciągu 60 min. i ⚽️⚽️ w decydującej o zwycięstwie serii rzutów karnych), dzięki czemu walnie przyczynił się do końcowego sukcesu.

MVP 🏆 meczu, wybrany został skuteczny w ataku (⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️ bramek) i bezlitosny dla rywali w defensywie Krytski Dzianis, którego transfer do Klubu znad Sanu, wydaje się być jednym z najbardziej spektakularnych w trakcie ostatnich lat. Warto tez wspomnieć, że po 3 kolejkach, najskuteczniejszym z Gladiatorów jest 18-letni Kacper Kielar, który wspaniale poczyna sobie na lewym skrzydle.

W grze naszego Zespołu wciąż jeszcze są mankamenty i Trener Korobczak ma nad czym pracować, ale widać też progresję formy w porównaniu do chociażby pierwszego meczu ligowego. Cieszy bardzo fakt, że niebawem do składu wrócą kontuzjowani zawodnicy i być może już w sobotnim, wyjazdowym meczu z Liderem (AZS AWF Biała Podlaska – SRS ORLEN UPSTREAM Przemyśl) po raz pierwszy wystąpimy w optymalnym zestawieniu.

Dziękujemy jeszcze raz Paniom z Jumping STARS Team za wspaniały pokaz oraz Fun Park Przemyśl – Park Rozrywki za atrakcje dla Najmłodszych. 😍

ORLEN Upstream SRS Przemyśl – MUKS Zagłębie Sosnowiec 31-31 (16-17) k. 6-5

GRAMY 🤝 RAZEM 🟥⬜️🟥

——————————

SPONSOR TYTULARNY:

🔥ORLEN Upstream – www.orlenupstream.pl🔥

SPONSOR MECZU – Auto-Moto-Fan

PATRON MEDIALNY – Życie Podkarpackie

Sponsorzy:
Miasto Przemyśl
Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Przemyślu
Auto-Moto-Fan
PROBUD Przemyśl – www.probud.co
E. LECLERC Przemyśl – https://przemysl.leclerc.pl/
NIKO
Szpak Przemyśl
Studio M – www.studiomprzemysl.pl
The Heart Pimpers
Bricomarche Przemyśl
Este Lar
Biuro Rachunkowe Agnieszka Gdula

PARTNERZY MEDIALNI :
ESKA Przemyśl News
Korso24
Portal informacyjny nowiny24.pl
Przemyśl Nasze Miasto

POWRÓT

TABELA
LIGA CENTRALNA

Lp.KlubPunkty
1KSZO Ostrowiec Św.-
2Unimetal Recykling MTS Chrzanów-
3AZS AGH Kraków-
4KSSPR Końskie-
5KS Viret CMC Zawiercie-
6SMS ZPRP II Kielce-
7SPR Wisła Sandomierz-
8SPR Orzeł Przeworsk-
9LUXIONA AZS UMCS Lublin-
10ORLEN Upstream SRS Przemyśl-
11SPR Górnik Zabrze-

STRZELCY
SRS Przemyśl

Lp.ZawodnikBramki
1KULKA Tomasz-
2GUZDEK Kamil-
3MAKUŁA Jakub-
4ŚWIT Sebastian-
5SKAWIŃSKI Karol-
6WALCZYK Patryk-
7KIELAR Kacper-
8PAW Bartosz-
9MRÓZ Igor-
10KUBIK Paweł-
11HOIM Mateusz-
12BYKOWSKI Igor-
13IWASIECZKO Adam-
14SAR Paweł-
15NOWAK Gracjan-
16ZAJDEL Oskar-

NEWSLETTER
KLUBOWY

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z realizacją newslettera klubowego. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Rozumiem, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Handball Przemyśl sp. z o.o., ul. 3 maja 19, 37-700 Przemyśl.Sponsorzy

Partnerzy

Partner techniczny

Patronat medialny

Partnerzy medialni