DRESZCZOWIEC W HALI PRZY UL. MICKIEWICZA ‼ SOSNOWIEC POKONANY

06 października 2021
Tagi: , , ,

Trener Przemysław Korobczak przed meczem z MUKS Zagłębie Sosnowiec nie miał zbyt wielu powodów do optymizmu. W dalszym ciągu nie mógł skorzystać z usług kontuzjowanych: Tomek Kulka, Tomasz Mochocki i Maciek Kubisztal a odpowiedniego rytmu, nie potrafił złapać jeszcze Paweł Stołowski i jego forma była prawdziwą zagadką. Co prawda, po kwarantannie do składu powrócił młodszy z braci Kroczków, ale na chwilę obecną nie stanowi on jeszcze o sile zespołu. Na domiar złego, ze złamanym palcem zagrać musiał jeden z filarów drużyny – Daniel Dutka.

Przemyscy Gladiatorzy, mimo końcowego 🥇 triumfu w ubiegłorocznych rozgrywkach I ligi gr. D, musieli dwukrotnie uznać wyższość zawodników z Sosnowca. W pierwszym meczu rozegranym w grudniu 2020 r., zostali praktycznie zdemolowani na własnym parkiecie przez swoich rywali, natomiast w meczu kończącym cały sezon, ulegli w Sosnowcu po rzutach karnych.

W niedzielne (3.10) popołudnie, stanęli przed kolejną szansą na zwycięstwo nad niewygodnym rywalem i zgodnie z przysłowiem – „Do trzech razy sztuka” – dopięli swego 💪‼Co prawda, do swojego dorobku punktowego, przemyślanie dopisali 2️⃣ a nie 3️⃣ punkty (wygrali po serii rzutów karnych), ale uznać to trzeba za wielki sukces, ponieważ na 3 minuty przed końcem regulaminowego czasu gry, przegrywali jeszcze 27-31 😲‼

Do upragnionego zwycięstwa, poprowadził Gladiatorów tercet w składzie: 👏 Paweł Stołowski, 👏Kacper Kielar i 👏 Krytski Dzianis. Wspomniani wyżej Zawodnicy, zdobyli łącznie aż 25 bramek spośród 31 rzuconych w trakcie 60 minut gry. Jeżeli rosnącą formę Dzianisa i Kacpra widać było już podczas meczu w Grudziądzu, to błysk geniuszu popularnego Stołka był bardzo miłą niespodzianką. Paweł zdobył ⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️ bramek z gry a ponadto był bezbłędny z linii 7 metra (⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️ trafień w ciągu 60 min. i ⚽️⚽️ w decydującej o zwycięstwie serii rzutów karnych), dzięki czemu walnie przyczynił się do końcowego sukcesu.

MVP 🏆 meczu, wybrany został skuteczny w ataku (⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️ bramek) i bezlitosny dla rywali w defensywie Krytski Dzianis, którego transfer do Klubu znad Sanu, wydaje się być jednym z najbardziej spektakularnych w trakcie ostatnich lat. Warto tez wspomnieć, że po 3 kolejkach, najskuteczniejszym z Gladiatorów jest 18-letni Kacper Kielar, który wspaniale poczyna sobie na lewym skrzydle.

W grze naszego Zespołu wciąż jeszcze są mankamenty i Trener Korobczak ma nad czym pracować, ale widać też progresję formy w porównaniu do chociażby pierwszego meczu ligowego. Cieszy bardzo fakt, że niebawem do składu wrócą kontuzjowani zawodnicy i być może już w sobotnim, wyjazdowym meczu z Liderem (AZS AWF Biała Podlaska – SRS ORLEN UPSTREAM Przemyśl) po raz pierwszy wystąpimy w optymalnym zestawieniu.

Dziękujemy jeszcze raz Paniom z Jumping STARS Team za wspaniały pokaz oraz Fun Park Przemyśl – Park Rozrywki za atrakcje dla Najmłodszych. 😍

ORLEN Upstream SRS Przemyśl – MUKS Zagłębie Sosnowiec 31-31 (16-17) k. 6-5

GRAMY 🤝 RAZEM 🟥⬜️🟥

——————————

SPONSOR TYTULARNY:

🔥ORLEN Upstream – www.orlenupstream.pl🔥

SPONSOR MECZU – Auto-Moto-Fan

PATRON MEDIALNY – Życie Podkarpackie

Sponsorzy:
Miasto Przemyśl
Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Przemyślu
Auto-Moto-Fan
PROBUD Przemyśl – www.probud.co
E. LECLERC Przemyśl – https://przemysl.leclerc.pl/
NIKO
Szpak Przemyśl
Studio M – www.studiomprzemysl.pl
The Heart Pimpers
Bricomarche Przemyśl
Este Lar
Biuro Rachunkowe Agnieszka Gdula

PARTNERZY MEDIALNI :
ESKA Przemyśl News
Korso24
Portal informacyjny nowiny24.pl
Przemyśl Nasze Miasto

POWRÓT

TABELA
LIGA CENTRALNA

Lp.KlubPunkty
1KPR Legionowo52
2Handball Stal Mielec48
3KS AZS-AWF Biała Podlaska43
4Śląsk Wrocław Handball38
5MKS Olimpia MEDEX Piekary Śląskie35
6Budnex Stal Gorzów34
7MKS Padwa Zamość30
8MKS Nielba Wągrowiec28
9MKS Wieluń25
10KPR Autoinwest Żukowo24
11Zagłębie Handball Team Sosnowiec20
12GROT – Blachy Pruszyński – Anilana18
13ORLEN Upstream SRS Przemyśl13
14Warmia Energa Olsztyn9

STRZELCY
SRS Przemyśl

Lp.ZawodnikBramki
1MAKOWIEJEW Stanisław81
2ŚWIATŁOWSKI Szymon68
3ĆWIĘKA Jakub61
4WANDZEL Janusz54
5BIERNAT Tomasz53
6KULKA Tomasz52
7KRYTSKI Dzanis34
8KROCZEK Mateusz33
9MAKUŁA Jakub31
10ŚWIT Sebastian24
11GUZDEK Kamil22
12WALCZYK Patryk17
13KUBISZTAL Maciej11
14SKAWIŃSKI Karol11
15KIELAR Kacper8
16SAR Paweł2
17KROCZEK Karol2
18KIPP Michał0
19NOWAK Gracjan0
20ZAJDEL Oskar0

NEWSLETTER
KLUBOWY

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z realizacją newslettera klubowego. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Rozumiem, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Handball Przemyśl sp. z o.o., ul. 3 maja 19, 37-700 Przemyśl.Sponsorzy

Partnerzy

Partner techniczny

Patronat medialny

Partnerzy medialni