DRESZCZOWIEC W HALI PRZY UL. MICKIEWICZA ‼ SOSNOWIEC POKONANY

06 października 2021
Tagi: , , ,

Trener Przemysław Korobczak przed meczem z MUKS Zagłębie Sosnowiec nie miał zbyt wielu powodów do optymizmu. W dalszym ciągu nie mógł skorzystać z usług kontuzjowanych: Tomek Kulka, Tomasz Mochocki i Maciek Kubisztal a odpowiedniego rytmu, nie potrafił złapać jeszcze Paweł Stołowski i jego forma była prawdziwą zagadką. Co prawda, po kwarantannie do składu powrócił młodszy z braci Kroczków, ale na chwilę obecną nie stanowi on jeszcze o sile zespołu. Na domiar złego, ze złamanym palcem zagrać musiał jeden z filarów drużyny – Daniel Dutka.

Przemyscy Gladiatorzy, mimo końcowego 🥇 triumfu w ubiegłorocznych rozgrywkach I ligi gr. D, musieli dwukrotnie uznać wyższość zawodników z Sosnowca. W pierwszym meczu rozegranym w grudniu 2020 r., zostali praktycznie zdemolowani na własnym parkiecie przez swoich rywali, natomiast w meczu kończącym cały sezon, ulegli w Sosnowcu po rzutach karnych.

W niedzielne (3.10) popołudnie, stanęli przed kolejną szansą na zwycięstwo nad niewygodnym rywalem i zgodnie z przysłowiem – „Do trzech razy sztuka” – dopięli swego 💪‼Co prawda, do swojego dorobku punktowego, przemyślanie dopisali 2️⃣ a nie 3️⃣ punkty (wygrali po serii rzutów karnych), ale uznać to trzeba za wielki sukces, ponieważ na 3 minuty przed końcem regulaminowego czasu gry, przegrywali jeszcze 27-31 😲‼

Do upragnionego zwycięstwa, poprowadził Gladiatorów tercet w składzie: 👏 Paweł Stołowski, 👏Kacper Kielar i 👏 Krytski Dzianis. Wspomniani wyżej Zawodnicy, zdobyli łącznie aż 25 bramek spośród 31 rzuconych w trakcie 60 minut gry. Jeżeli rosnącą formę Dzianisa i Kacpra widać było już podczas meczu w Grudziądzu, to błysk geniuszu popularnego Stołka był bardzo miłą niespodzianką. Paweł zdobył ⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️ bramek z gry a ponadto był bezbłędny z linii 7 metra (⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️ trafień w ciągu 60 min. i ⚽️⚽️ w decydującej o zwycięstwie serii rzutów karnych), dzięki czemu walnie przyczynił się do końcowego sukcesu.

MVP 🏆 meczu, wybrany został skuteczny w ataku (⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️ bramek) i bezlitosny dla rywali w defensywie Krytski Dzianis, którego transfer do Klubu znad Sanu, wydaje się być jednym z najbardziej spektakularnych w trakcie ostatnich lat. Warto tez wspomnieć, że po 3 kolejkach, najskuteczniejszym z Gladiatorów jest 18-letni Kacper Kielar, który wspaniale poczyna sobie na lewym skrzydle.

W grze naszego Zespołu wciąż jeszcze są mankamenty i Trener Korobczak ma nad czym pracować, ale widać też progresję formy w porównaniu do chociażby pierwszego meczu ligowego. Cieszy bardzo fakt, że niebawem do składu wrócą kontuzjowani zawodnicy i być może już w sobotnim, wyjazdowym meczu z Liderem (AZS AWF Biała Podlaska – SRS ORLEN UPSTREAM Przemyśl) po raz pierwszy wystąpimy w optymalnym zestawieniu.

Dziękujemy jeszcze raz Paniom z Jumping STARS Team za wspaniały pokaz oraz Fun Park Przemyśl – Park Rozrywki za atrakcje dla Najmłodszych. 😍

ORLEN Upstream SRS Przemyśl – MUKS Zagłębie Sosnowiec 31-31 (16-17) k. 6-5

GRAMY 🤝 RAZEM 🟥⬜️🟥

——————————

SPONSOR TYTULARNY:

🔥ORLEN Upstream – www.orlenupstream.pl🔥

SPONSOR MECZU – Auto-Moto-Fan

PATRON MEDIALNY – Życie Podkarpackie

Sponsorzy:
Miasto Przemyśl
Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Przemyślu
Auto-Moto-Fan
PROBUD Przemyśl – www.probud.co
E. LECLERC Przemyśl – https://przemysl.leclerc.pl/
NIKO
Szpak Przemyśl
Studio M – www.studiomprzemysl.pl
The Heart Pimpers
Bricomarche Przemyśl
Este Lar
Biuro Rachunkowe Agnieszka Gdula

PARTNERZY MEDIALNI :
ESKA Przemyśl News
Korso24
Portal informacyjny nowiny24.pl
Przemyśl Nasze Miasto

POWRÓT

TABELA
LIGA CENTRALNA

LPKlubPunkty
1ARGED KPR Ostrovia Ostrów Wlkp.68
2KPR Legionowo55
3KS AZS-AWF Biała Podlaska53
4Budnex Stal Gorzów48
5ORLEN Upstream SRS Przemyśl44
6SPR GKS Autoinwest Żukowo40
8MKS Padwa Zamość38
7Śląsk Wrocław36
11MUKS Zagłębie ZSO 14 Sosnowiec34
9MKS Wieluń34
10OKPR Warmia Energa Olsztyn33
12MKS Nielba Wągrowiec29
13MSPR Siódemka-Miedź-Huras Legnica18
14MKS Grudziądz 16

STRZELCY
SRS Przemyśl

Lp.ZawodnikBramki
1STOŁOWSKI Paweł166
2KRYTSKI Dzanis129
3KULKA Tomasz94
4ŚWIATŁOWSKI Szymon68
5MOCHOCKI Tomasz60
6KROCZEK Mateusz59
7BIERNAT Tomasz46
8GUZDEK Kamil41
9WALCZYK Patryk38
10DUTKA Daniel30
11KIELAR Kacper26
12KUBISZTAL Maciej14
13STARZECKI Kevin13
16KIPP Michał2
14SAR Paweł1
15KROCZEK Karol0
17IWASIECZKO Adam0
18BARNAŚ Grzegorz0

NEWSLETTER
KLUBOWYSponsorzy

Partnerzy

Partner techniczny

Patronat medialny

Partnerzy medialni