„Pierwsze śliwki robaczywki” – 1 kolejka Ligi Centralnej

23 września 2021
Tagi: , , , ,

Po blisko rocznej przerwie spowodowanej pandemią, w minioną sobotę (18.09.), na trybunach przemyskiej hali POSiR ponownie mogli zasiąść Kibice szczypiorniaka, aby dopingować swoich ulubieńców w walce o ligowe punkty.

Okazja ku temu była wyjątkowa, bowiem ORLEN Upstream SRS Przemyśl w inauguracyjnym meczu I Ligi Centralnej, gościł jednego z głównych kandydatów do końcowego triumfu – zespół KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski. Analizując sytuację organizacyjną, finansową i kadrową obu zespołów można śmiało stwierdzić, że dzieli je przepaść.

Klub z Ostrowa Wielkopolskiego jako jedyny z I ligi, złożył w ub. sezonie wniosek o licencję na grę w PGNIG Superlidze. Posiada stabilne, długoterminowe zaplecze finansowe, ma pełne wsparcie Miasta w marszu do Superligi a swoje mecze rozgrywał będzie w pięknej, nowoczesnej i oddanej niedawno do użytku hali sportowej. Dla porównania – włodarze przemyskiego klubu wciąż nie wiedzą, czy uda im się zdobyć środki, które zapewnią spokojne dogranie I rundy rozpoczętego sezonu.

Mając na uwadze powyższe, zdecydowanym faworytem spotkania wśród ekspertów i bukmacherów byli bez wątpienia goście, którzy jak się później okazało, zainkasowali inauguracyjne punkty.

“Pierwsze śliwki robaczywki”

Mecz nie był porywającym widowiskiem. Wyraźna przewaga drużyny z Ostrowa Wielkopolskiego zarysowała się już od pierwszych chwil gry i można rzec, że przez 60 minut, goście w pełni kontrolowali sytuację na parkiecie. Niestety, ale przemyscy Gladiatorzy nie utrudniali za bardzo wykonania przyjezdnym ich zadania. Brakowało pomysłu na rozegranie akcji ofensywnych a gdy już udawało się wypracować dogodne pozycje rzutowe, to raziła nieskuteczność zawodników ORLEN Upstream. Nie można nawet myśleć o zwycięstwie, nad tak mocną ekipą jak KPR Ostrovia, gdy gra się ze skutecznością poniżej 50% !

Końcowy wynik 19-23 (9-14) nie do końca oddaje przebieg meczu. Uczciwie przyznać trzeba, że goście zasłużyli na bardziej okazałe zwycięstwo, ale sami twierdzili po zakończeniu zawodów, że najważniejsze dla nich są 3 punkty.

MVP meczu

MVP sobotniego meczu wybrany został bramkarz KPR Ostrovia – Dawid Balcerek, który obronił 20 z 35 rzutów, oddanych na jego bramkę. Pamiątkową statuetkę wręczyła mu Pani Sylwia Kobyłkiewicz – Prezes Zarządu ORLEN Upstream – Sponsora Tytularnego przemyskiego SRS-u.

Zawodnicy z Przemyśla zagrali na miarę swoich obecnych możliwości. Bardzo widoczny był brak kontuzjowanego Maćka Kubisztala oraz Tomka Mochockiego. Z bardzo dobrej strony zaprezentował się natomiast Dzianis Krytski – obrotowy z Białorusi, który ze względu na obowiązkową kwarantannę, zdołał przed meczem odbyć tylko jeden trening. Widać, że za kilka tygodni, będzie bardzo ważnym ogniwem przemyskich Gladiatorów.

Kolejny mecz

W najbliższy weekend ORLEN Upstream SRS Przemyśl zagra kolejny mecz. Tym razem, podopiecznych Przemysława Korobczaka czeka wyprawa do oddalonego o ponad 600 km Grudziądza ! Zespół wyruszy w drogę już w piątek, aby podczas meczu być wypoczętym i pokazać pełnię swoich możliwości.

MKS Grudziądz także przegrał swoje pierwsze spotkanie (27-32 z AZS Biała Podlaska) i pewne jest, że po sobotnim meczu, który rozegrany zostanie o godz. 17:00, co najmniej jedna z drużyn, dopisze pierwsze punkty do swojego, ligowego konta.

Pełne statystyki meczu

GRAMY RAZEM !! 🟥⬜️

SPONSOR TYTULARNY:
🔥ORLEN Upstream – www.orlenupstream.pl🔥

PATRON MEDIALNY – Życie Podkarpackie

Sponsorzy:

Miasto Przemyśl
Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Przemyślu
Auto-Moto-Fan
PROBUD Przemyśl – www.probud.co
E. LECLERC Przemyśl – https://przemysl.leclerc.pl/
NIKO
Szpak Przemyśl
Studio M – www.studiomprzemysl.pl
The Heart Pimpers
Bricomarche Przemyśl
Este Lar
Biuro Rachunkowe Agnieszka Gdula

PARTNERZY MEDIALNI :
ESKA Przemyśl News
Korso24 – Czytaj Podkarpackie
Portal informacyjny nowiny24.pl
Przemyśl Nasze Miasto

POWRÓT

TABELA
LIGA CENTRALNA

Lp.KlubPunkty
1Unimetal Recycling MTS Chrzanów49
2KSSPR Końskie39
3AZS AGH Kraków39
4SPR Orzeł Przeworsk36
5KS Viret CMC Zawiercie27
6KSZO Ostrowiec Świętokrzyski22
7ORLEN Upstream SRS Przemyśl22
8SMS ZPRP II Kielce18
9Luxiona AZS UMCS Lublin15
10SPR Górnik Zabrze14
11SPR Wisła Sandomierz4

STRZELCY
SRS Przemyśl

Lp.ZawodnikBramki
1KULKA Tomasz92
2KIELAR Kacper57
3GUZDEK Kamil50
4SKAWIŃSKI Karol41
5MRÓZ Igor36
6KROCZEK Mateusz32
7PAW Bartosz31
8ŚWIT Sebastian26
9HOIM Mateusz26
10WALCZYK Patryk21
11KOWALIK Jakub19
12BYKOWSKI Igor18
13KUBIK Paweł16
14MAKUŁA Jakub11
15KUBISZTAL Maciej5
16IWASIECZKO Adam2
17SAR Paweł0
18NOWAK Gracjan0
19ZAJDEL Oskar0
20WRZEŚNIOWSKI Maciej0
21SURMA Łukasz0
22KROCZEK Karol0

NEWSLETTER
KLUBOWY

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z realizacją newslettera klubowego. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Rozumiem, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Handball Przemyśl sp. z o.o., ul. 3 maja 19, 37-700 Przemyśl.Sponsorzy

Partnerzy

Partner techniczny

Patronat medialny

Partnerzy medialni