„Pierwsze śliwki robaczywki” – 1 kolejka Ligi Centralnej

23 września 2021
Tagi: , , , ,

Po blisko rocznej przerwie spowodowanej pandemią, w minioną sobotę (18.09.), na trybunach przemyskiej hali POSiR ponownie mogli zasiąść Kibice szczypiorniaka, aby dopingować swoich ulubieńców w walce o ligowe punkty.

Okazja ku temu była wyjątkowa, bowiem ORLEN Upstream SRS Przemyśl w inauguracyjnym meczu I Ligi Centralnej, gościł jednego z głównych kandydatów do końcowego triumfu – zespół KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski. Analizując sytuację organizacyjną, finansową i kadrową obu zespołów można śmiało stwierdzić, że dzieli je przepaść.

Klub z Ostrowa Wielkopolskiego jako jedyny z I ligi, złożył w ub. sezonie wniosek o licencję na grę w PGNIG Superlidze. Posiada stabilne, długoterminowe zaplecze finansowe, ma pełne wsparcie Miasta w marszu do Superligi a swoje mecze rozgrywał będzie w pięknej, nowoczesnej i oddanej niedawno do użytku hali sportowej. Dla porównania – włodarze przemyskiego klubu wciąż nie wiedzą, czy uda im się zdobyć środki, które zapewnią spokojne dogranie I rundy rozpoczętego sezonu.

Mając na uwadze powyższe, zdecydowanym faworytem spotkania wśród ekspertów i bukmacherów byli bez wątpienia goście, którzy jak się później okazało, zainkasowali inauguracyjne punkty.

“Pierwsze śliwki robaczywki”

Mecz nie był porywającym widowiskiem. Wyraźna przewaga drużyny z Ostrowa Wielkopolskiego zarysowała się już od pierwszych chwil gry i można rzec, że przez 60 minut, goście w pełni kontrolowali sytuację na parkiecie. Niestety, ale przemyscy Gladiatorzy nie utrudniali za bardzo wykonania przyjezdnym ich zadania. Brakowało pomysłu na rozegranie akcji ofensywnych a gdy już udawało się wypracować dogodne pozycje rzutowe, to raziła nieskuteczność zawodników ORLEN Upstream. Nie można nawet myśleć o zwycięstwie, nad tak mocną ekipą jak KPR Ostrovia, gdy gra się ze skutecznością poniżej 50% !

Końcowy wynik 19-23 (9-14) nie do końca oddaje przebieg meczu. Uczciwie przyznać trzeba, że goście zasłużyli na bardziej okazałe zwycięstwo, ale sami twierdzili po zakończeniu zawodów, że najważniejsze dla nich są 3 punkty.

MVP meczu

MVP sobotniego meczu wybrany został bramkarz KPR Ostrovia – Dawid Balcerek, który obronił 20 z 35 rzutów, oddanych na jego bramkę. Pamiątkową statuetkę wręczyła mu Pani Sylwia Kobyłkiewicz – Prezes Zarządu ORLEN Upstream – Sponsora Tytularnego przemyskiego SRS-u.

Zawodnicy z Przemyśla zagrali na miarę swoich obecnych możliwości. Bardzo widoczny był brak kontuzjowanego Maćka Kubisztala oraz Tomka Mochockiego. Z bardzo dobrej strony zaprezentował się natomiast Dzianis Krytski – obrotowy z Białorusi, który ze względu na obowiązkową kwarantannę, zdołał przed meczem odbyć tylko jeden trening. Widać, że za kilka tygodni, będzie bardzo ważnym ogniwem przemyskich Gladiatorów.

Kolejny mecz

W najbliższy weekend ORLEN Upstream SRS Przemyśl zagra kolejny mecz. Tym razem, podopiecznych Przemysława Korobczaka czeka wyprawa do oddalonego o ponad 600 km Grudziądza ! Zespół wyruszy w drogę już w piątek, aby podczas meczu być wypoczętym i pokazać pełnię swoich możliwości.

MKS Grudziądz także przegrał swoje pierwsze spotkanie (27-32 z AZS Biała Podlaska) i pewne jest, że po sobotnim meczu, który rozegrany zostanie o godz. 17:00, co najmniej jedna z drużyn, dopisze pierwsze punkty do swojego, ligowego konta.

Pełne statystyki meczu

GRAMY RAZEM !! 🟥⬜️

SPONSOR TYTULARNY:
🔥ORLEN Upstream – www.orlenupstream.pl🔥

PATRON MEDIALNY – Życie Podkarpackie

Sponsorzy:

Miasto Przemyśl
Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Przemyślu
Auto-Moto-Fan
PROBUD Przemyśl – www.probud.co
E. LECLERC Przemyśl – https://przemysl.leclerc.pl/
NIKO
Szpak Przemyśl
Studio M – www.studiomprzemysl.pl
The Heart Pimpers
Bricomarche Przemyśl
Este Lar
Biuro Rachunkowe Agnieszka Gdula

PARTNERZY MEDIALNI :
ESKA Przemyśl News
Korso24 – Czytaj Podkarpackie
Portal informacyjny nowiny24.pl
Przemyśl Nasze Miasto

POWRÓT

TABELA
LIGA CENTRALNA

LPKlubPunkty
1ARGED KPR Ostrovia Ostrów Wlkp.68
2KPR Legionowo55
3KS AZS-AWF Biała Podlaska53
4Budnex Stal Gorzów48
5ORLEN Upstream SRS Przemyśl44
6SPR GKS Autoinwest Żukowo40
8MKS Padwa Zamość38
7Śląsk Wrocław36
11MUKS Zagłębie ZSO 14 Sosnowiec34
9MKS Wieluń34
10OKPR Warmia Energa Olsztyn33
12MKS Nielba Wągrowiec29
13MSPR Siódemka-Miedź-Huras Legnica18
14MKS Grudziądz 16

STRZELCY
SRS Przemyśl

Lp.ZawodnikBramki
1STOŁOWSKI Paweł166
2KRYTSKI Dzanis129
3KULKA Tomasz94
4ŚWIATŁOWSKI Szymon68
5MOCHOCKI Tomasz60
6KROCZEK Mateusz59
7BIERNAT Tomasz46
8GUZDEK Kamil41
9WALCZYK Patryk38
10DUTKA Daniel30
11KIELAR Kacper26
12KUBISZTAL Maciej14
13STARZECKI Kevin13
16KIPP Michał2
14SAR Paweł1
15KROCZEK Karol0
17IWASIECZKO Adam0
18BARNAŚ Grzegorz0

NEWSLETTER
KLUBOWYSponsorzy

Partnerzy

Partner techniczny

Patronat medialny

Partnerzy medialni