Wielki sukces ORLEN Upstream SRS Przemyśl.

01 czerwca 2021
Tagi: , ,

Przemyscy Gladiatorzy zajęli II miejsce w Turnieju Mistrzów!

2 zdobytych bramek, zabrakło przemyskim szczypiornistom do zdobycia tytułu absolutnych Mistrzów I ligi. Podczas rozegranego w miniony weekend Turnieju Mistrzów, nasi Gladiatorzy przegrali z Mistrzem gr. A – Warmią Energa Olsztyn 31-34 (14-15) oraz pokonali zwycięzców całego Turnieju – zespół KPR Legionowo 35-30 (17-18), co w końcowym rozrachunku pozwoliło na zdobycie II miejsca. Królem strzelców Turnieju został Daniel Dutka, który w dwóch meczach zdobył 15 bramek !

Kto wie jak potoczyłyby się losy zawodów, gdyby ORLEN Upstream SRS wystąpił w optymalnym  składzie. Z różnych powodów,  na parkiecie koneckiej hali nie mogli zagrać Tomasz Kulka, Mateusz Kroczek, Kevin Starzecki oraz Andrzej Nowak, którzy w jakże udanym dla nas, zakończonym sezonie I ligi gr. D, zdobyli łącznie prawie 200 bramek dla zespołu.

Turniej Mistrzów był ostatnim akordem kończącego się sezonu 2020/21. II miejsce zdobyte przez nasz Zespół daje co prawda prawo do rozegrania dwumeczu barażowego z przedostatnią drużyną PGNIG Superligi, ale brak wniosku licencyjnego o grę w najwyższej klasie rozgrywkowej, powoduje bezzasadność tych meczów.

Zakończony sezon był wyjątkowy dla naszego Klubu.
Po raz pierwszy w historii udało nam się wygrać rozgrywki w swojej grupie i awansować do Turnieju Mistrzów. Wywalczyliśmy też awans do nowo tworzonej, ogólnopolskiej Ligi Centralnej.

Sukces ten nie byłby możliwy bez wparcia wielu firm i osób prywatnych. Szczególnie dziękujemy naszemu Sponsorowi Tytularnemu – spółce ORLEN Upstream, za zaufanie i pomoc.

Teraz przed władzami Klubu stoi bardzo duże wyzwanie. Udział w Lidze Centralnej, niesie ze sobą konieczność zabezpieczenia o wiele wyższych środków finansowych niezbędnych do funkcjonowania Klubu. Bez pozyskania dodatkowych Sponsorów oraz zwiększenia zaangażowania przez lokalny samorząd, będzie to praktycznie niemożliwe. Aby na dłużej zadomowić się  w wyższej klasie rozgrywkowej, niezbędne będzie powołanie spółki prawa handlowego w strukturach której działał  będzie przynajmniej I zespół. Stowarzyszenie wyraziło także chęć zgłoszenia do rozgrywek II ligi drużyny, składającej się z naszych bardzo utalentowanych Juniorów. Pozwoli to na ich systematyczny rozwój i grę z doświadczonymi zespołami.

Czasu nie ma zbyt wiele, stąd też przy okazji gorąco zapraszamy do kontaktu wszystkich, którzy szukają alternatywnych form reklamy i promocji. Sport to pozytywne i duże emocje, wywołujące dobre skojarzenia. Reklama przez sport jest nie tylko bardzo efektywna, jest bardziej akceptowalna społecznie niż standardowe schematy!

POWRÓT

TABELA
LIGA CENTRALNA

Lp.KlubPunkty
1KPR Legionowo29
2Handball Stal Mielec26
3KS AZS-AWF Biała Podlaska24
4Śląsk Wrocław Handball17
5MKS Wieluń16
6KPR Autoinwest Żukowo15
7Budnex Stal Gorzów14
8MKS Olimpia MEDEX Piekary Śląskie13
9Zagłębie Handball Team Sosnowiec11
10MKS Nielba Wągrowiec11
11ORLEN Upstream SRS Przemyśl10
12MKS Padwa Zamość9
13GROT – Blachy Pruszyński – Anilana9
14Warmia Energa Olsztyn6

STRZELCY
SRS Przemyśl

Lp.ZawodnikBramki
1MAKOWIEJEW Stanisław45
2ĆWIĘKA Jakub40
3WANDZEL Janusz35
4ŚWIATŁOWSKI Szymon35
5KULKA Tomasz28
6BIERNAT Tomasz26
7KROCZEK Mateusz19
8GUZDEK Kamil17
9MAKUŁA Jakub12
10KRYTSKI Dzanis10
11WALCZYK Patryk8
12ŚWIT Sebastian6
13SAR Paweł2
14KROCZEK Karol2
15KUBISZTAL Maciej1
16KIPP Michał0
17NOWAK Gracjan0
18ZAJDEL Oskar0

NEWSLETTER
KLUBOWY

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z realizacją newslettera klubowego. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Rozumiem, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Handball Przemyśl sp. z o.o., ul. 3 maja 19, 37-700 Przemyśl.Sponsorzy

Partnerzy

Partner techniczny

Patronat medialny

Partnerzy medialni