Z tarczą z Kielc.

27 kwietnia 2021
Tagi: , ,

Z przysłowiową „tarczą” 🎯 wrócili w sobotę z Kielc przemyscy Gladiatorzy. Po ciężkim meczu, pokonali kieleckich Licealistów 27-23 (10-10) i brakuje im już tylko 1️⃣ punktu do tego, aby zapewnić sobie miejsce w przyszłorocznej Lidze Centralnej !

Sam mecz okazał się dużo trudniejszy niż można było przypuszczać. Pierwszy kwadrans spotkania to wzajemna wymiana ciosów. Żadnemu z zespołów nie udało się odskoczyć od rywala na więcej niż jedną bramkę. Zawodnicy ORLEN Upstream SRS Przemyśl prezentowali się bardzo przyzwoicie w defensywie, ale gra w ataku wyglądała wręcz fatalnie. Szwankowała skuteczność (także z rzutów karnych) a bezmyślne straty powodowały frustrację u Trenera Michała Kubisztala. Co prawda w 19 min. po trafionym przez Daniela Dutkę rzucie karnym wynik brzmiał 8-6 na korzyść przemyślan, ale 5 minut później było już 10-8 dla Gospodarzy. Ostatnie minuty I części meczu przyniosły trafienia Tomka Kulki i Maćka Kubisztala a biorąc pod uwagę udane interwencje w przemyskiej bramce Adama Iwasieczki, na przerwę zespoły schodziły przy wyniku 10-10.

Trener NLO SMS ZPRP Kielce – Mariusz Jurasik, musiał zapewne wygłosić w przerwie gorącą mowę motywacyjną, ponieważ od początku II połowy meczu, jego Zawodnicy rzucili się na rywali z mocnym postanowieniem sprawienia sensacji. Paweł Stempin i Filip Węgielewski wchodzili w przemyską obronę niczym w masło i na efekty nie trzeba było długo czekać. W 35 minucie spotkania było już 15-11 dla Gospodarzy i Kibice oglądający to spotkanie przed monitorami, mogli przecierać oczy ze zdumienia. Przemyscy Gladiatorzy zrozumieli chyba, że kilka kolejnych minut ich nonszalancji może doprowadzić do katastrofy i zwarli szeregi. W ciągu czterech minut doprowadzili do remisu i wydawało się, że będąc „w gazie” zdołają zbudować bezpieczną przewagę. Kielczanie nie pozwolili jednak na to i do 53 min. wynik oscylował wokół remisu. Wtedy, po raz kolejny w tym sezonie, swoje ponadprzeciętne umiejętności pokazał Paweł Stołowski. Zdobył kolejno cztery bramki dla ORLEN Upstream, w tym jedną, która może pretendować do bramki sezonu. Rzut wykonany tyłem, z około 9 metrów spowodował, że rywale złapali się za głowy. Wynik ustalił efektowną wkrętką Kevin Starzecki.

SMS ZPRP Kielce – ORLEN Upstream SRS Przemyśl 23 : 27 (10:10)